پرورش مرغ تخمگذار

پرورش مرغ تخمگذار به سبک آمریکا

یکی از کسب و کارهایی که می تواند افراد را به سرمایه گذاری کلانی برساند، پرورش مرغ تخمگذار (laying chicken breeding) است. با پرورش مرغ تخم گذار به راحتی هرچه تمام تر می توانید سرمایه خود را تا ۱۰ برابر افزایش دهید. چنانچه قصد دارید پرورش مرغ تخمگذار را شروع کنید، توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه در پرآور صنعت همراه باشید. پراور صنعت در این مقاله به طور کامل پرورش مرغ تخمگذار را مورد بررسی قرار داده است. ویژگی های ظاهری مرغ تخمگذار، نگهداری و پرورش آن، بستر مناسب ،مشخصات بستر مناسب برای پرورش مرغ تخمگذار، معرفی انواع مرغ تخمگذار، بهترین نژاد آن برای پرورش، پرورش مرغ تخم گذار در قفس و بسیاری از نکات دیگر را در این مطلب از سایت پراور صنعت مطالعه کنید.

همچنین در این مطلب به سوالات ذهنی شما مانند بهترین روش نگهداری و پرورش مرغ تخمگذار چیست؟ آیا می دانید که تغذیه نامناسب چه خطری برای مرغ ها دارد؟ کدام نژاد ها جهت پرورش مرغ تخمگذار مناسب تر است؟ چه عواملی بر تخمگذاری مرغ ها تاثیرگذار است؟ پاسخ خواهیم داد. مطالعه این مطلب به ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد

چرا پرورش مرغ تخم گذار؟

امروزه پرورش مرغ تخمگذار از پر درآمدترین کسب و کارها محسوب میشود به طوری که سود پرورش مرغ تخمگذار بیشتر از پرورش مرغ گوشتی میباشد. در پرورش مرغ تخمگذار، پرورش دهنده بصورت روزانه به سوددهی خواهد رسید ولی در پرورش مرغ گوشتی، باید 60 روز وقت و هزینه صرف شود تا پرورش دهنده به سود کامل برسد. تخم مرغ علاوه بر قیمت مناسب سرشار از پروتئین های مختلف بوده، همچنین تعدد غذاهایی که میتوان با تخم مرغ درست کرد، یکی از عواملی است که روزانه خریداران زیادی را به سمت خرید تخم مرغ جذب میکند. سالهای زیادی است که از صنعت تولید تخم مرغ میگذرد، در این مدت محققان آمریکایی سعی بر این داشته اند که راهکار بهتر و نوینی ابداع نمایند تا بتوانند با افزایش راندمان تولید تخم مرغ و همچنین کاهش هزینه ها به بالاترین سوددهی دست یابند.

 

افزایش تخم در پرورش مرغ تخمگذار
افزایش تخم در پرورش مرغ تخمگذار

بیشتر بخوانید: پرورش مرغ

ویژگی های ظاهری مرغ های تخمگذار


به طور معمول مرغ های تخمگذار دارای گردن باریک و بلند، پاهای ظریف، بدن کشیده، تاج و ریش قرمز می باشند. مرغ های تخم گذار جثه کوچکتری نسبت به مرغ های گوشتی دارند و مرغ های تخمگذار زودتر به بلوغ جنسی میرسند، بعضی از نژادها در سال حدود 300 تخم میگذارند. مرغ های تخمگذار به دلیل داشتن جثه کوچک غذای کمتری مصرف میکنند و این خود برای پرورش دهنده از نظر اقتصادی به صرفه میباشد همچنین دوره پرریزی کوتاهی دارند و دیر کرچ میشوند.

ویژگی های پرورش مرغ تخمگذار
ویژگی های پرورش مرغ تخمگذار

بیشتر بخوانید: غذای مرغ

نگهداری و پرورش مرغ تخمگذار


تولید تخم خوراکی به منظور استفاده در سبد غذایی بوده، ولی تخم های نطفه دار به منظور قرارگیری در دستگاه های جوجه کشی و جوجه درآوری تولید میشوند. بنابراین جوجه هایی که از گله های اجداد تولید میشوند، دوباره به عنوان گله مادر مورد استفاده قرار میگیرد. از مهمترین تفاوتهای پرورش مرغ تخمگذار و پرورش گله های مادر به خصوص اجداد و لاین، اصلاح نژاد نسل های بعد، توسط قوانین ژنتیک میباشد.

تجهیزات مورد نیاز برای پرورش مرغ تخمگذار

برای پرورش مرغ تخمگذار ابتدا باید تعیین کنید که دوست دارید مرغ تخمگذار را به صورت صنعتی انجام دهید یا سنتی! به طور قطع پرورش مرغ تخمگذار به روش سنتی نسبت به پرورش مرغ تخمگذار به روش صنعتی از هزینه‌های کمتری برخوردار است. اما بسیاری از نکات در هر دو مورد به یک شکل خواهد بود. به طور مثال شما برای تهیه دان، خرید تجهیزات مرغداری، آب و خرید جوجه ها باید هزینه های یکسانی را خرج کنید. با این تفاوت که دورریز دان در روش سنتی بسیار بیشتر از روش صنعتی می باشد. چنانچه دوست دارید مرغ های خود را در مرغداری پرورش دهید باید آبخوری و دانخوری، هیتر، سیستم گرمایشی و بسیاری از موارد دیگر را تهیه نمایید. اگر دوست دارید بازخورد بهتری از پرورش مرغ تخمگذار خود داشته باشید توصیه می کنیم از روش صنعتی به جای روش سنتی استفاده کنید. به طور قطع روش سنتی معایب بسیار زیادی را با خود به همراه دارد. در مطلبی جداگانه به معایب پرورش مرغ تخمگذار به روش سنتی خواهیم پرداخت. در کل روش صنعتی برای شما بازدهی بهتر و سودآوری بالاتری خواهد داشت.

بستر مناسب برای پرورش مرغ تخم گذار

یکی از مهمترین نکاتی که در پرورش مرغ تخم گذار باید آن را رعایت کنید، ایجاد بستر مناسب برای رشد مرغ است. معمولاً مرغ تخمگذار را با بسترهایی مانند سیستم قفس، بستر پوشال و بستر نرده و پوشال پرورش می دهند. توجه داشته باشید بستر مناسب باید رطوبت و دما فضای کافی را برای رشد مرغ تخم گذار داشته باشد. درجه حرارت مناسب بستر برای پرورش مرغ تخمگذار ۲۵ درجه سانتی گراد می باشد. توجه داشته باشید اگر هر کدام از شرایط فوق را به درستی فراهم نکنید راندمان کاری شما به شدت کاهش یافته و ضایعات تخم‌ مرغ شما بالا خواهد رفت. عوامل گفته شده را جدی بگیرید و به درستی آنها را برای پرورش مرغ تخمگذار فراهم سازد.

مشخصات بستر مناسب برای پرورش مرغ تخمگذار

 1. سبکی وزن
 2. سبکی ذرات تشکیل دهنده
 3. اندازه مناسب آن
 4. قابلیت خشک شدن سریع
 5. جذب رطوبت اندک
 6. ارزان بودن
 7. انتقال حرارتی پایین
 8. ایجاد رطوبت کافی و رعایت استاندارد آن
 9. نباید دارای عوامل سمی و قارچ باشد
 10. تراشه چوب باید ۵۰ تا ۷۵ میلی متر در زمان جوجه ریزی باشد

معرفی انواع مرغ تخمگذار


مرغ ها دارای نژاد های گوناگونی میباشند، اما بهترین گونه های پرورشی گونه هایی هستند که راندمان تخمگذاری بالاتری دارند، در کنار راندمان بالای تخمگذاری، میزان مقاومت مرغ ها در برابر بیماری ها هم جزو موارد مهم و حیاتی است که باید به هنگام انتخاب نژاد به آن توجه ویژه نمود.

طبقه بندی انواع مرغ های تخمگذار


1) مرغ تخمگذار صنعتی (مرغ سفید)
2) مرغ تخمگذار رنگی
3) مرغ تخم گذار دو رگه
4) مرغ تخمگذار بومی

بهترین نژاد مرغ تخمگذار

نژاد لگهورن سفید معروفترین نژاد مرغ تخمگذار در دنیا است و به صورت تجاری پرورش داده میشوند… اکنون مرغ های دو رگه ای که در دنیا معروف شده اند از این نژاد میباشند. هیبریدها (مرغ های دورگه) نیز به دلیل تخمگذاری زیاد و مصرف خوراک کمتر، مورد توجه قرار گرفته اند ولی این نژاد از مقاومت بدنی کمی برخوردار است، به گفته کارشناس های پرورش طیور، دورگه بودن این نژاد باعث کاهش مقاومت بدنی آن ها شده است.

همچنین نژاد مرغ مرندی از مقاومترین مرغ های تخمگذار بومی در ایران به شمار می آید، دارای جثه ای جمع و جور هستند و این نژاد هیچ کاکلی در سرش ندارد و دارای پر در ساق و پاهای خود میباشد.

طول دوره پرورش مرغ تخمگذار چقدر است؟


طول دوره پرورش مرغ تخم گذار و رشد جوجه های تخمگذار 20 هفته و حدود 5 ماه میباشد. از یک روزگی تا 3 ماهگی را پرورش پولت میگویند و پولت را هنگامی که حدود 90 تا 100 روزه شد به سالنهای تولید که دارای قفس های مخصوص مرغ تخمگذار است منتقل میکنند. دوره پرورش بر اساس نژاد و فصل تخمگذاری از 18 تا 22 هفتگی شروع میشود، دوره تخمگذاری 12 ماه طول میکشد و بعد از گذشت 6 تا 8 هفته از زمان آغاز تولید، گله به اوج تولید 90 درصدی میرسد و نهایتا پس از گذشت 12 ماه به 65 درصد خواهد رسید.

دوره پرورش مرغ تخمگذار
دوره پرورش مرغ تخمگذار

بیشتر بخوانید: مرغ کوچین

انواع سالن های پرورش مرغ تخمگذار


1) سالن بسته یا ویندولس

2) سالن های باز

تجهیزات مورد نیاز برای این سالن ها بر اساس ظرفیت و اندازه سالن مشخص میگردد، از این سالن ها جهت پرورش جوجه ها و نیمچه ها قبل از تخمگذاری و همچنین برای پرورش مرغ های تخمگذار در قفس استفاده میگردد.

پرورش مرغ تخمگذار در قفس یا بستر ؟ً!


امروزه برای نگهداری و پرورش مرغ تخمگذار در تمام کشورهای پیشرفته جهان از جمله آمریکا از قفس مرغ استفاده میکنند چرا که علاوه برمزیت های بهداشتی از نظر اقتصادی نیز کمک شایانی به پرورش دهنده میکند و راندمان تولید را به حداکثر میرساند. در ایران نیز استفاده از قفس های مخصوص پرورش مرغ مورد استقبال تولیدکنندگان تخم مرغ قرار گرفته است و  90 درصد از این قفس ها استفاده میکنند. استفاده از سیستم قفس برای پرورش مرغ های تخمگذار، پرورش جوجه های گوشتی و حتی مرغ های مادر نیز توصیه میشود، به طوریکه استفاده از سیستم قفس در تمام عرصه های تولید طیور با روش بستر جایگزین شده است.

 پرورش مرغ تخمگذار در قفس

یکی از بهترین ابزاری که می توانید به وسیله آن مرغ تخمگذار را پرورش دهید، قفس است. با استفاده از قفس دیگر نگرانی بابت شرایط اقتصادی و بهداشتی نخواهید داشت. قفس شرایطی را برای شما فراهم می سازد تا بتوانید به بهترین شکل پرورش مرغ تخمگذار را انجام دهید.

جنس قفس ها معمولا از گالوانیزه بوده و به راحتی قابل ضدعفونی می باشد. مزیت بعدی که قفس نسبت به بستر دارد تمیزی راحت و ضدعفونی آسان است. با استفاده از قفس ها می توانید میزان استاندارد برای پرورش هر مرغ را به خوبی ایجاد نمایید. از دیگر مزیت های پرورش مرغ تخمگذار در قفس می توان به جمع آوری راحت تخم مرغ ها اشاره کرد. قفس های مرغ تخمگذار دارای آبخوری تمام اتوماتیک می باشد. مرغ ها در هنگام تشنگی به سوپاپ های تعبیه شده نوک می زنند و آب جریان پیدا می کند، بعد از برداشته شدن نوک مرغ ها سیستم آبرسانی قطع خواهد شد.

خرید قفس مرغ

چنانچه دوست داشتید برای پرورش مرغ تخمگذار خود از قفس استفاده کنید، توصیه می کنیم آن را از سایت های معتبر خریداری کنید. پراور صنعت یکی از معتبرترین سایت های ارائه کننده قفس مرغ ، قفس کبک، قفس بلدرچین و قفس قرقاول در ایران است. این سایت تمامی قفس های خود را از بهترین جنس می سازد. قفس های این شرکت قابلیت شستشو داشته و در صورت صلاحدید می توانید آن ها را ضد عفونی کنید.

نمونه ای از قفس های استاندارد برای پرورش مرغ های تخمگذار و گوشتی

حتما بخوانید : قفس های تمام گالوانیزه و ضدزنگ مخصوص پرورش مرغ

عوامل موثر بر تولید تخم مرغ

عوامل بسیار زیادی هستند که می تواند بر تولید تخم مرغ موثر باشد. در ادامه مطلب به این عوامل به طور کامل خواهیم پرداخت.

1) سن مرغ


پرندگان می توانند سالها زنده بمانند و به تولید ادامه دهند و به طور کلی بعد از 2 یا 3 سال بسیاری از مرغ ها تولید تخم خود را کاهش میدهند که افت تولید تخم در پرندگان متفاوت میباشد. بعد از گذراندن یک دوره، مرغ ها میتوانند 50 تا 60 هفته به تولید خود ادامه دهند، همچنین مرغ هایی که سن بیشتری دارند برای تولید و تولک مناسب نیستند.

2) تغذیه مناسب


مرغ ها برای تولید مطلوب به جیره مناسب و کامل احتیاج دارند زیرا تغذیه نامناسب باعث کاهش تولید تخم مرغ میگردد به دلیل اینکه  انرژی پروتئین و کلسیم تاثیر بیشتری دارد استفاده از دانه، به تنهایی نمیتواند جیره غذایی مرغ را کامل نماید.مناسب نبودن جیره و تغذیه، طولانی مدت باعث پرولاپس مجرای عبور تخم می شود، پرولاپس در مرغ های چاقی که تخم بزرگ تولید میکنند، منجر به آسیب جدی به مرغ میشود و در اکثر مواقع کشنده است. به دلیل اینکه تغذیه مرغ تخمگذار بسیار حساس میباشد، بنابراین هنگام تهیه دان توجه داشته باشید که از محصولات تقلبی خریداری نکنید.

شرکت پرآور صنعت، با هدف افزایش راندمان تخمگذاری، انواع دان مخصوص پرورش مرغ تخم گذار بسیار مرغوب و درجه یک را در قالب پلت، فشرده، گرما دیده و آردی ارائه می دهد.

3)جلوگیری از بیماریها


پرورش طیور با ظرفیت بالا اگر چه از لحاظ اقتصادی قابل توجیه و عملی میباشد ولی همین تراکم باعث بروز بیماریها نیز میگردد. چنانچه عوامل بیماری کنترل نگردد، زیان های مالی زیادی به صنعت پرورش طیور وارد میکند بنابراین با استفاده از روش های پیشگیری این خطر را مدیریت نمایید.

پرورش مرغ تخمگذار صنعتی

یکی از روشهایی که می توانید در آن از مرغ تخمگذار استفاده کنید، پرورش مرغ تخمگذار صنعتی است. پرورش مرغ تخمگذار صنعتی نوعی از پرورش است که در آن از نژادهای مرغ تخمگذار استفاده می شود. در این نوع پرورش باید از دو مرحله تبعیت کنید. در مرحله اول جوجه یک روزه که ۴۰ گرم وزن دارد را با مصرف ۶۶ کیلوگرم دان به مرغ و حدود 1 کیلو و 300 گرمی تبدیل می کنید. در مرحله دوم مرغ تخمگذار صنعتی تا هفته 80 رشد می کند و به صورت مرغ گوشتی ارائه می شود.

خرید مرغ بالغ یا جوجه؟

اگر در ابتدای کار هستید و دوست دارید سرمایه زیادی را بابت خرید مرغ پا به مصرف نکنید توصیه ما به شما استفاده از پولت است. پولت به جوجه های سه ماه گفته می شود. دلیل استفاده از جوجه های 3 ماهه مجموعه کارهایی است که برای رساندن مرغ به سن بلوغ و شروع تخمگذاری آنها انجام می دهید است. معمولاً شرایط نگهداری مرغ در سنین پایین می تواند در میزان تخمگذاری شما به طور مستقیم ای تاثیر بگذارد.

تاثیر نوردهی در پرورش مرغ تخمگذار

یکی از عواملی که می‌تواند به صورت مستقیم بر پرورش مرغ تخمگذار تاثیرگذار باشد، میزان نوردهی است باید توجه کنید شما در روز موظف هستید ۱۶ ساعت نور را از طریق نورهای طبیعی و مصنوعی برای پرورش مرغ فراهم سازید. همچنین در کنار فراهم ساختن نور کافی باید شرایطی را فراهم سازید تا مرغ های تخمگذار بتوانند ۸ ساعت خواب مفید را تجربه کنند. میزان نوردهی در پرورش مرغ تخمگذار با توجه به شرایطی شرایط سنی این پرنده متفاوت خواهد بود.

مرغ از سن سه روزگی تا روزگی۱۴۰ باید روزانه ۸ ساعت روشنایی و ۹ تا ۱۶ ساعت تاریکی را تجربه نماید. توجه داشته باشید این اعداد استاندارد باید دقیقا رعایت شوند. یکی از نکاتی که در زمان نوردهی پرورش مرغ تخمگذار باید آنها را رعایت کنید جلوگیری از ورود نور از منافذ مختلف در زمان تاریکی است. بعد از دوره 140 روزگی مرغ تخمگذار شما می توانید مدت نوردهی را به ۱۳ ساعت در روز برسانید. توصیه می‌کنیم میزان نوردهی را توسط نورسنج اندازه گیری کنید.

آیا مرغ تخمگذار بومی نیاز به نوک چینی دارد؟

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث میزان رشد در مرغ های تخمگذار می شود نوک چینی است. نوک چینی در کنار عوامل محیطی مانند وضعیت هوا، کیفیت آب و تغذیه، میزان تراکم پرندگان، میزان دمای محل پرورش و وضعیت بهداشتی می تواند تاثیرگذاری بالایی داشته باشد. نوک چینی با توجه به وزن بدن هر مرغ تخمگذار انجام میشود. معمولاً برای این که مرغ های تخم گذار نسبت به سایر همنوعان خود نوک زدن کمتری را انجام دهند و در هنگام بیماری های مانند مارک و کانیبالیسم میکروب های کمتری را انتقال دهند، نوک چینی انجام میشود. نوک چینی معمولا در سن ۷ تا ۱۰ روزگی انجام میشود. این عمل را باید تا قبل از سن 10  هفتگی و با توجه به وزن بدن به طور مداوم انجام دهید تا تاثیر گذار باشد.

شما برای ما از پرورش مرغ تخمگذار بنویسید

در این مطلب از سایت پراور صنعت به موارد بسیار زیادی در زمینه پرورش مرغ تخمگذار اشاره کردیم. چنانچه شما در این زمینه تجربه دارید آن را در قسمت نظرات این مطلب با ما در میان بگذارید. نظرات شما می تواند به ما در راستای نگارش اطلاعات مفیدتر و متقاضیان سایت پراور صنعت را در زمینه پیشرفت کسب و کار کمک نماید. امیدواریم از مطالب این مطلب به خوبی استفاده کنید. موفق باشید.

سوالات متداول

ویژگی های ظاهری مرغ های تخمگذار چیست؟

به طور معمول مرغ های تخمگذار دارای گردن باریک و بلند، پاهای ظریف، بدن کشیده، تاج و ریش قرمز می باشند

انواع مرغ تخمگذار را نام ببرید؟

1) مرغ تخمگذار صنعتی (مرغ سفید) 2) مرغ تخمگذار رنگی 3) مرغ تخم گذار دو رگه 4) مرغ تخمگذار بومی

بهترین نژاد مرغ تخمگذار برای سرمایه گذاری چه مرغی است؟

نژاد لگهورن سفید معروفترین نژاد مرغ تخمگذار در دنیا است و به صورت تجاری پرورش داده میشوند

پرورش مرغ تخمگذار در قفس یا بستر ؟ً

امروزه برای نگهداری و پرورش مرغ تخمگذار در تمام کشورهای پیشرفته جهان از جمله آمریکا از قفس مرغ استفاده میکنند چرا که علاوه برمزیت های بهداشتی از نظر اقتصادی نیز کمک شایانی به پرورش دهنده میکند و راندمان تولید را به حداکثر میرساند.

طاعتی
دیدگاه کاربران ۷۲ دیدگاه
 • حسین 29 مرداد 1398 / 5:20 ب.ظ

  باسلام من تازه میخوام با ۵۰۰ تا مرغ ۵ ماهه شروع به کار کنم نظر شما راجب کارم چطوره ایا درامدزای داره میتونم پیشرفت داشته باشم

  • ادمین 30 مرداد 1398 / 10:36 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   بله. امکان درآمدزایی و سودآوری وجود داره.
   با احترام

  • صادق 8 اردیبهشت 1400 / 12:11 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   میشه شمارتون رو داشته باشم

 • حامد 13 شهریور 1398 / 1:34 ب.ظ

  کدام نژاد مرغ تخم گذار از نظر سودهی مناسب استان مازندران میباشد

  • ادمین 14 شهریور 1398 / 10:57 ق.ظ

   سلام
   نژاد مرغ های جهادی و گلپایگان بهترین راندمان و بیشترین سوددهی رو دارند.
   موفق باشید

 • روح اله 27 شهریور 1398 / 1:24 ب.ظ

  باسلام خدمت شما و تشکر بخاطر سایتتون خواستم بدونم چ فضایی برای پرورش ۵۰۰مرغ بومی در بستر نیازاست و چ نژادی برای منطقه غرب کشور خوب است و با این تعداد مرغ تخمگذار در ماه چ مبلغی سود میکنیم.با تشکر

  • ادمین 28 شهریور 1398 / 10:04 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   شما به ۳۰ الی ۴۰ متر فضا نیاز دارید. پرورش مرغ بومی حاشیه ی سود خوبی داره. بنابراین بهتره مرغ بومی پرورش بدید.
   با احترام

   • محمد صادق 26 بهمن 1398 / 11:40 ب.ظ

    با عرض سلام وخسته نباشید جناب من حدودا دویست میلیون سرمایه دارم وعلاقه زیادی به مرغداری تخمی صنعتی دارم میخواستم بدونم مرغداری درمناطق کویر مثل قم بهتره یا کوهستانی مثل محلات اراک؟با این سرمایه چقدر باید مرغ بریزم واز کجا شروع کنم؟؟؟

    • ادمین 27 بهمن 1398 / 9:28 ق.ظ

     سلام دوست عزیز
     جهت کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.
     با احترام

     • ابوالفضل سپهرمنش 19 مرداد 1400 / 0:53 ق.ظ

      سلام
      نیاز به مشاوره جهت راه اندازی دارم
      ۰۹۱۵۵۵۹۵۹۴۴

 • نصرت الله 20 مهر 1398 / 12:39 ب.ظ

  سلام و عرض ادب!
  من میخواهم یک فارم تولید تخم مرغ را در شهر کابل افعانستان درست کنم در این مورد خواستار رهنمایی شما هستم در صورت که شما نسل مرغ های صنعتی تخم گذار دارید میخواهم با ما همکاری نمایید

  • ادمین 21 مهر 1398 / 10:42 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   لطفا با مدیر یا کارشناسان فروش تماس بگیرید.
   با احترام

 • محمد حسینی 25 مهر 1398 / 0:24 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من میخوام پرورش مرغ سفیدا که تخم مرغ سفید میزارن شروع کنم ،
  مرغ هایه سفید که تخم سفید میزارن اونا تخم شون ۵۰۰ تومن اگه بخوای بفروشی و دان اگه کیلویی ۳۵۰۰تومن بخوای بخری من حساب کردم اگه مرغ روزی ۱۰۰گرم بخواد دون بخوره تقریبا میشه گفت ضرر میکنه مرغ بومی منفعت داره ها ولی بازار تخم مرغش مثل تخم مرغ سفیدا نیس من موندم اونایی که پرورشگاه دارن چه جوری منفعت میکنن اگه بشه راهنماییم کنین خیلی ممنون میشم

  • ادمین 29 مهر 1398 / 11:25 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   شما درست محاسبه نکردید. به همین خاطر به این نتیجه رسیدید که سود نداره. شما میتونید وقت مشاوره بگیرید و از مشاوره و تجربه بهره ببرید.
   با احترام

 • وحید 26 مهر 1398 / 6:16 ق.ظ

  با سلام و تشکر خدمت ادمین عزیز
  ۱.نژاد گلپایگانی و در کل مرغ بومی رو میشه تا پایان مدتی که تخم گذاری اقتصادی داره نگه داشت و بعد بعنوان گوشتی به فروش رسوند?
  ۲.صرفه اقتصادی مرغ گوشتی بهتره یا تخم گذار?
  ۳. مرغ تخم گذار و گوشتی رو میشه باهم در یه سالن پرورش داد?

  • ادمین 28 مهر 1398 / 10:47 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   بله میتونید بعد از گذشت دوره ی تخمگذاری به کشتار منتقل کنید. صرفه اقتصادی مرغ تخمگذار بیشتر هست. میتونید مرغ تخمگذار و گوشتی رو تو یه سالن نگه دارید فقط باید برای هر کدوم قفس جداگانه تهیه کنید.
   با احترام

 • وحید 13 آذر 1398 / 0:39 ق.ظ

  سلام خواستم بدونم برا پرورش ۵۰۰ تا مرغ تخم گذار به اندازه ۵۰ متر مربع مکان درست کنم براشون کافیه یا کمه؟ و اینکه ۵۰۰ تا مرغ ماهیانه تا چه حدودی سود خالص دارن؟

  • ادمین 13 آذر 1398 / 1:32 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   بله. این فضا کافیه. برای اطلاع از میزان سود و اطلاعات تخصصی در این زمینه بهتره با مشاوران ما در ارتباط باشید.
   با احترام

 • مجتبی 17 آذر 1398 / 8:55 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر آیا خود مرغ رو هم دارید برای فروش؟و اینکه حتما بایدقفسه بندی باشه تومحیطازاد ک مشکلی نداره؟

  • ادمین 23 آذر 1398 / 1:18 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   خیر.خود پرنده رو نداریم. ما فقط تولید قفس و تجهیزات سالن های پرورش رو داریم. برای افزایش راندمان تخمگذاری بهتره از قفس استفاده کنید، اما میتونید اونا رو تو فضای آزاد هم نگه دارید.
   با احترام

 • رضا مرادی 21 آذر 1398 / 8:28 ب.ظ

  سلام مرادی هستم شهرستان باخرز.
  خواستم بدونم شما جوجه و نیمچه و دستگاه جوجه کشی و خوراک برای تغذیه مرغ ها فروشی دارین .
  قیمت موارد فوق را هم برام بفرستین.
  بنده در حال آماده سازی یک سالن پرورش به مساحت ۱۶۰ متر می باشم.

  • ادمین 30 آذر 1398 / 11:08 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   ما فقط تولید کننده قفس و تجهیزات سالن پرورش هستیم. خود پرنده رو نداریم. اما دان داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با واحد فروش تماس بگیرید.
   با احترام

 • علی 6 دی 1398 / 5:43 ب.ظ

  سلام مرغ سفید صنعتی رو میشه رو بستر پرورش داد

  • ادمین 8 دی 1398 / 12:14 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   بله میشه. اما برای افزایش راندمان تولید بهتره از قفس استفاده کنید.
   با احترام

 • هادی 5 بهمن 1398 / 4:36 ب.ظ

  سلام خسته نباشید ببخشید من میخواهم مرغ تخمگذار صنعتی ۱۰۰۰۰ تایی بزنم میخوام بدونم بعد اینکه پولت وار شد به سالن چقد از این به بعد هزینه میبره و قیمت هر مرغ چقدره .
  با تشکر

  • ادمین 12 بهمن 1398 / 1:24 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با واحد فروش تماس بگیرید.
   با احترام

 • بهزاد 24 بهمن 1398 / 6:57 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر میخوام یه مرغداری ۳۰۰۰تایی تخم گذار احداث کنم نمیدونم چقد هزینه میبره و درآمد چجوریه لطفابهم مشاوره بدین

  • ادمین 26 بهمن 1398 / 9:51 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   برای کسب مشاوره های لازم لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.
   با احترام

 • حیدر 29 بهمن 1398 / 2:42 ق.ظ

  سلام میخوام برا شروع کار ۵۰۰تا مرغ تخم گذار بگیرم در استان س و ب شهرستان زابل اونجا هوا گرمه میشه ی راهنمایی واسه دما و نگهداری اونا بهم کنید در کل برا اولین بار میخوام شروع کنم هیچ اشنایی ندارم ممنون

  • ادمین 29 بهمن 1398 / 9:48 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   دمای سالن مرغداری باید بین ۲۰ تا ۲۲ درجه باشه. جهت کسب مشاوره و راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناس ما تماس بگیرید.
   با احترام

   • امید عباسی 31 اردیبهشت 1399 / 6:48 ق.ظ

    سلام مرغ کارخانه ای ۱۸ماهه درخانه دارم تا چند ماه تخم می گذارند؟میشه غذا های اضافه و روزی یک وعده هم غذای مرغ خانگی بهشون بدیم؟

 • محمد 11 اسفند 1398 / 3:41 ق.ظ

  سلام دوست عزیز
  برای پرورش مرغ تخم گذار صنعتی به تعداد ۵۰۰۰ تا..چ مقدار مساحت لازمه؟ایا ۲۵۰mمربع کافیه؟
  ایا جهت تهیه واحداث مکان، سوله زدن الزامىست یا راه دیگری وجود دارد؟
  باتشکر

  • ادمین 11 اسفند 1398 / 10:56 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   برای این تعداد مرغ به فضای ۸ در ۳۰ متر نیاز دارید. بهترین مکان برای پرورش، سوله یا سالن های سرپوشیده هست که میتونید به راحتی دما و رطوبت سالن رو تنظیم کنید و از بروز آلودگی ها و بیماری ها جلوگیری کنید.
   با احترام

 • ابوالفضل 15 اسفند 1398 / 10:55 ق.ظ

  سلام،چندتا سوال از خدمتتون داشتم،از مازندران مزاحمتون میشم
  ۱،مرغ تخمگذار بومی رو تو باغ میتونم پرورش بدم آیا فضایی رو سرپوشیده باید حتما داشته باشم وبرای مثلا ۵۰۰ متر باغ چه مقدار مرغ میتونم بگیرم وفضای سرپوشیده چقدر باید داشته باشم
  ۲،جایی برای تخم گذاشتنشون باید جدا کنم یا نه؟
  ۳،من از اونجایی که دسترسی به دان مخصوص تخمگذار ندارن میتونم پلیت گوشتی یا گندم وذرت به مرغ بدم؟
  ۴،آیا قابلیت تخمگذاریشون تو فضای آزاد با سرپوشیده تفاوت داره؟
  ممنون میشم از راهنمایی شما

  • ادمین 17 اسفند 1398 / 10:31 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   بهتره برای پرورش از فضای سرپوشیده یا سالن استفاده کنید تا بتونید دما و رطوبت رو تنظیم کنید، همچنین از بروز بیماری و آلودگی جلوگیری کنید. باید طول و عرض فضا رو بفرمایید چقدر هست تا بتونیم دقیق تر راهنماییتون کنیم. برای افزایش راندمان تخمگذاری توصیه میشه از سیستم قفس استفاده کنید که قفس ها مجهز به مخزن تخمگذاری و سینی جمع آوری فضولات هستند، همچنین بهتره از دان مخصوص مرغ تخمگذار استفاده کنید تا علاوه بر تأمین پروتئین و ویتامین های مورد نیاز مرغ، راندمان تخمگذاری هم افزایش پیدا کنه. در مورد سوال آخرتون هم باید عرض کنم فضای پرورش تاثیر زیادی در تخمگذاری پرنده داره. هر چقدر شرایط محیطی و دمایی مناسب تر باشه راندمان هم بالاتره.
   با احترام

 • امیر حسین 2 فروردین 1399 / 5:56 ق.ظ

  با سلام و احترام وتبریک سال نو بسیار آموزنده بود .درخواست مشاوره و خرید دادم . من الان دارم با بیماری سرطان پانکراس(لوزالمعده) دست و پنجه نرم میکنم .سه تا بچه کوچک دارم والانم نمیتونم کار اجرایی که قبلا میکردم انجام بدم .به همین دلیل به پرورش مرغ تخم گذار روی آوردم .امیدوارم که بتونم موفق بشم و
  از مخارج زندگیم بر بیام .به امید حق

  • مدیریت سایت 5 فروردین 1399 / 11:06 ق.ظ

   عرض سلام و ادب و آرزوی بهبودی کامل برای شما، خیلی خوشحالیم که این مقاله براتون مفید واقع شده و امیدواریم شاهد موفقیت های روز افزون شما باشیم. با احترام

 • قاسم 3 فروردین 1399 / 1:33 ق.ظ

  سلام مرسی از سایت خوبتنون
  از خوزستان به شما سلام عرض میکنم
  من از کودکی به پرورش مرغ علاقه داشتم خواستم بدونم برای گرفتن مجوزها و وام برای احداث یک مرغداری باید از کجا شروع کنم؟
  جهاد بسیج یا… راهنماییم کنید
  ممنون

  • مدیریت سایت 5 فروردین 1399 / 11:08 ق.ظ

   ضمن عرض سلام و احترام و آرزوی موفقیت برای شما، در مقیاس بالا بهتر است از جهاد کشاورزی اقدام نمایید و در مقیاس های پایین بدون مجوز و با حمایت سازمان های مردم نهاد همانند بسیج و کمیته امداد میتوانید فعالیت خود را آغاز نمایید. با احترام

 • مهدی 11 فروردین 1399 / 5:49 ب.ظ

  من میخواستم باهزارتامرغ شروع کنم خواستم بدونم سودهی چجوری وچقدهزینه میخواد

  • مدیریت سایت 18 فروردین 1399 / 2:19 ب.ظ

   سلام دوست عزیز، لطفا در این خصوص با کارشناسان فروش در ارتباط باشید :
   ۰۹۱۵۶۵۰۰۰۷۹
   ۰۹۱۵۶۵۰۰۰۷۳
   ۰۹۱۲۸۴۷۰۴۹۸

 • سیداحمدرضالنگری 17 فروردین 1399 / 2:45 ب.ظ

  با سلام .. من متوجه شدم استان مازندران مرغداری اشباع شده و مجوز صادر نمیکنند ، آیا میتوان بدون مجوز اقدام به سالن کوچک نمود و آیا غیر از جهادکشاورزی ارگان دیگری امکان ارائه مجوز هست یا خیر ؟؟سپاس از پاسخگویی شما

  • مدیریت سایت 18 فروردین 1399 / 2:27 ب.ظ

   سلام دوست عزیز، بله واحد های کوچیک و روستایی نیازی به مجوز ندارند. با احترام

  • محمدحسین 28 خرداد 1399 / 3:32 ب.ظ

   سلام من میتونم با۱۰۰تا مرغ شروع ب کار کنم جوونم اطلاعاتی هم ندارم ولی یع دیدی ک نسبت ب بازار کار زدم احساس کردم خعلی خوبع…

  • فرزاد 23 دی 1399 / 11:47 ب.ظ

   سلام خسته نباشید
   هر قفس فقط مخصوص یک مرغ هست؟
   هر مرغ روزانه چند تخم میزاره و اینکه میگن مرغداری ها با خاموش و روشن کردن لامپ در روز تخم هایی بیشتری تولید میکنند واقعیت داره؟
   ممنون از سایت خوبتون❤

   • مدیریت سایت 30 دی 1399 / 5:22 ب.ظ

    سلام وقت بخیر، هر طبقه از قفس ها مخصوص ۸ سر مرغ بومی یا ۱۰ سر مرغ سفید هستش، هر مرغ روزانه ۱ تخم تولید میکنه و با روش هایی میتوان تولید را بهینه تر کرد

 • Ehsan 28 اردیبهشت 1399 / 5:04 ق.ظ

  سلام
  قیمت هر مرغ یا جوجه تخم گذار چند است؟

 • زینب مرادی 21 خرداد 1399 / 7:48 ب.ظ

  سلام من یه جا حدود صد متر دارم میخوام مرغ تخم گذار بخرم چقدر قفسه میخواد وچند عدد مرغ هزینه هردو چقدر میشه

  • مدیریت سایت 26 خرداد 1399 / 1:30 ب.ظ

   سلام وقت بخیر، لطفا طول و عرض سالن رو بفرمایید تا براتون محاسبه کنم. با احترام

 • محمود محمدی 10 تیر 1399 / 1:44 ق.ظ

  باعرض سلام ومعذرت خواهی
  محمود محمدی هستم میخواستم کمکم کنید میخواهم با ۲۰۰عدد مرغ آماده به تخم شروع کنم به نظر شما تومان موفق میشوم در ضمن هر مرغ روزانه چند گرم دانه مرغی میخورد

  • مدیریت سایت 28 تیر 1399 / 3:52 ب.ظ

   سلام وقت بخیر، اگر اصولی شروع کنید قطعا موفق خواهید شد. روزانه ۱۱۰ گرم. با احترام

 • رامین 13 تیر 1399 / 4:29 ب.ظ

  سلام.درصورت امکان مراحل اخذ مجوز سالن مرغ تخم گذار رادر تهران و الزامات دریافت را بفرمایید.سپاس

  • مدیریت سایت 26 تیر 1399 / 9:13 ق.ظ

   سلام در مرحله اول باید به جهاد کشاورزی مراجعه و تشکیل پرونده بدید، با توجه به متفاوت بودن شرایط هر منطقه برای اطلاع دقیق بهتره از اداره جهاد منطقه خود استعلام بگیرید. با احترام

 • رامین 13 تیر 1399 / 5:08 ب.ظ

  سلام.برای هر مرغ مرندیتخمگذار روزی چند گرم باید دان داده شود ؟

  • مدیریت سایت 28 تیر 1399 / 3:45 ب.ظ

   سلام مرغ بالغ ۱۱۰ گرم

 • مهدی 25 تیر 1399 / 9:42 ب.ظ

  سلام
  بنده استخری حدودا ۳ متر در ۵ متر در حیاط خونه دارم که بلااستفاده است
  به نظرتون میشه در همین فضا از قفس برای پروش مرغ تخم گذار استفاده کنم

  • مدیریت سایت 28 تیر 1399 / 3:46 ب.ظ

   سلام اگر بتونید دمای مورد نیاز رو فراهم کنید بله میتونید و مشکلی نداره. با احترام

 • بابک جعفری 5 مرداد 1399 / 2:24 ق.ظ

  باسلام میخواستم بایک مجموعه مرغ تخمی ۱۰۰۰۰قطعه شروع کنم لطفا بفرمایید چگونه بدونم چقدر سرمایه لازم دارم( زمین و برق هم موجود دارم)

  • مدیریت سایت 6 مرداد 1399 / 4:43 ب.ظ

   سلام دوست عزیز، به جهت تغییرات روزانه قیمت ها لطفا با واحد فروش در ارتباط باشید. با احترام

 • بهرام 10 مرداد 1399 / 8:20 ب.ظ

  سلام وقت بخیر از مشهد مزاحمتون می شوم من میخوام پرورش مرغ تمی بزنم و هیچ تجربه ای ندارم و برای اینکه راه بیفتم میخوام با ۵۰۰ مرغ تخم گذار بگیرم فقط یه سوله ۱۰۰ متر طول و عرض ۱۵ متر دارم میشه را هنمایی کامل بکنید و بگین چی تجهیزاتی لازمه بگیرم و از کجا شروع کنم با تشکر

  • مدیریت سایت 12 مرداد 1399 / 1:42 ب.ظ

   سلام تجهیزاتی که لازم دارید قفس مرغ ، سیستم سرمایشی و گرمایشی، فن و تهیویه هوا هستش. با احترام

 • رامین 16 آبان 1399 / 8:37 ب.ظ

  با سلام
  من ۴۰۰۰تا مرغ لگهورن دارم ،
  خواستم بدونم چه نوع تغذیه و غذا خوبه خریداری کنم؟

  • مدیریت سایت 20 آبان 1399 / 2:44 ب.ظ

   سلام فقط دان مخصوص مرغ تخمگذار با برند های معتبر مثل دان پرآور، دان پارس و…

 • farzad 23 دی 1399 / 11:51 ب.ظ

  سلام خسته نباشید

  هر قفس مخصوص یک مرغ هست؟
  هر مرغ در روز چند تخم تولید میکنه؟

  • مدیریت سایت 30 دی 1399 / 5:20 ب.ظ

   سلام هر قفس مخصوص ۸ مرغ بومی یا ۱۰ مرغ سفید هستش، ۱ تخم

 • مهیار 26 فروردین 1400 / 4:28 ب.ظ

  سلام من میخوام مرغ ابریشمی بخرم از کجا باید بخرم

 • Farhad 9 آذر 1400 / 9:23 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر من میخواستم برای۱۰۰۰تا مرغ تخم گذار صنعتی داخل قفس سالن بسازم میتونین راهنماییم کنین که متراژ سالن چقدر باید باشه؟

  • طاعتی 15 آذر 1400 / 2:49 ب.ظ

   سلام بستگی به سن مرغتون و نوع پرورشتون داره لطفا توضیحات تکمیل تری رو ارائه کنید تا بتونیم دقیق تر راهنماییتون کنیم

 • محمد 10 آذر 1400 / 10:19 ب.ظ

  سلام خسته نباشید خدمت مدیریت سایت و ادمین.
  من یک سالن سیزده در چهار متر دارم میخواستم بدونم برا قفس گذاری چند عددقفس یا مرغ جا میگیره

  • طاعتی 14 آذر 1400 / 12:01 ب.ظ

   سلام از ۳ تا ۵ قفس با توجه به حجم مرغ ها می تونید استفاده کنید

 • محمد 10 آذر 1400 / 10:23 ب.ظ

  سلام خسته نباشید خدمت مدیریت سایت و ادمین.
  من یک سالن سیزده در چهار متر دارم میخواستم بدونم برا قفس گذاری چند عددقفس یا مرغ جا میگیره مثلا قفسات سه تبقه از هردوطرف مرغ جا میگیرن یا فقط یک ترف

  • طاعتی 14 آذر 1400 / 11:59 ق.ظ

   سلام میتونید از قفس مرغ سه طبقه استفاده کنید
   برای مشاهده قفس نرغ اینجا کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *