غذای بلدرچین چیست ؟ + [ تغذیه بلدرچین ]

دان بلدرچین و خوراک بلدرچین و تغذیه بلدرچین

یکی از نکات بسیار مهم در پرورش بلدرچین غذای آن است. غذای بلدرچین می تواند به طور مستقیم بر راندمان کاری و سود شما تاثیر گذار باشد. هر چقدر می توانید به بهترین شکل دان بلدرچین را به استانداردهای روز دنیا نزدیکتر کنید به همان میزان سودآوری شما برای این کسب و کار قطعی خواهد بود. همچنین دان بلدرچین می تواند بر کیفیت محصولات شما نیز اثرگذار باشد. با توجه به مهم بودن این محصول در پرورش بلدرچین سوالات گوناگونی در ذهن مخاطب این نقش می بندد! غذای بلدرچین چیست ؟ بهترین تغذیه برای پرورش بلدرچین چیست؟ انواع جیره ها برای سنین مختلف بلدرچین ها چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ به هنگام خرید غذای بلدرچین به چه نکاتی باید توجه کرد؟ به سوالاتی که مطرح کردیم توجه کنید. این سوالات می تواند یکی از سوالات ذهنی شما نیز باشد.

با توجه به مهم بودن این امر و سوالاتی که در ذهن مخاطبین در این زمینه نقش می بندد در این مطلب از سایت پرآور صنعت سعی کرده ایم شما را با پاسخ سوالات فوق و تمامی مواردی که در غذای بلدرچین باید آنها را رعایت کنید آشنا کنیم. توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با سایت پرآور صنعت همراه باشید. مطالعه این مطلب به ۷ دقیقه زمان نیاز دارد.

خوراک بلدرچین چیست؟

به نظر شما خوراک بلدرچین چیست و از چه مواردی در غذای این پرنده استفاده می شود بسیاری از افراد بر این باورند که از هر موادی می توانند برای خوراک بلدرچین استفاده کنند، این منطق کاملا اشتباه خواهد بود. شما برای تهیه غذای بلدرچین می بایست طبق اصول و قواعد خاصی پیروی نمایید. چنانچه خوراک بلدرچین را طبق استانداردهای روز دنیا انجام ندهید و از محصولات با کیفیت استفاده ننمایید، کسب و کار شما با شکست همراه خواهد بود. برای اینکه بتوانید اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید توصیه می کنیم این مطلب از سایت ما را جز بقه جز و به صورت کامل مورد مطالعه قرار دهید. در این مطلب به تمامی بخش های یک خوراک بی نظیر برای بلدرچین پرداخته ایم و حتی جداول و ویتامینها و املاح معدنی مورد نظر هر بلدرچین را بررسی کرده ایم. این مطلب را از دست ندهید.

دان بلدرچین و نکاتی که باید رعایت کنید


در پرورش بلدرچین تغذیه و جیره غذایی بیشترین هزینه را به خود اختصاص میدهد و تهیه ی دانی با کیفیت و مناسب، از مهمترین امور در این فعالیت اقتصادی است. بلدرچین ها برای رشد و سلامتی به تغذیه ی صحیح نیاز دارند، کنترل و پیشگیری بیماری ها و داشتن محصولاتی با کیفیت و سودآور ارتباط مستقیمی با تغذیه ی طیور دارد. در نتیجه برای بدست آوردن نتیجه ای مطلوب در پرورش بلدرچین و سرمایه گذاری در این صنعت، باید توجه شایانی به بخش تغذیه داشت.

در دان بلدرچین ها اقلامی چون دانه ذرت، کنجاله سویا، دانه گندم، کنجاله کلزا، روغن سویا، پودر صدف، سبوس گندم، پودر یونجه، پودر ماهی، پودر گوشت و غیره وجود دارد. نوع دان بلدرچین ها در سنین مختلف و با توجه به جنسیت آن ها متفاوت است، لذا عدم توجه به این امر ممکن است باعث تلفات سنگین و ضررهای مادی شود. پرورش دهنده موفق کسی است که جیره ی متفاوت برای سنین مختلف داشته باشد که این کار نیاز به اصول جیره نویسی دارد و توسط کارشناسان با تجربه و آشنا به این امور انجام میشود.

انواع غذای بلدرچین برای پرورش بلدرچین


دان بلدرچین و خوراک بلدرچین
دان بلدرچین و خوراک بلدرچین

1) دوره ابتدایی زندگی بلدرچین ها

جوجه بلدرچین از ابتدای تولد تا 28 روزگی به جیره غذایی starter (استارتر) نیاز دارند. این جیره غذایی دارای بالاترین سطح پروتئین است و به دو بخش خوراک آغازین (1 تا 14 روز) و خوراک رشد (15 تا 28 روز) تقسیم میشود.

2) دوره تخمگذاری


پس از 28 روزگی و آماده سازی برای تخمگذاری، نیاز بلدرچین ها به انرژی بیشتر از پروتئین میشود لذا بلدرچین های مادر در زمان تخمگذاری به غذای بیشتری نیاز دارند. بنابراین دان بلدرچین های تخمگذار باید سطح انرژی بالایی داشته و همچنین پروتئین آن کمتر از 19 نباشد.

3) بلدرچین های گوشتی


الگوی مناسب برای جیره ی غذایی بلدرچین های گوشتی پس از 28 روزگی، Finisher میباشد.

روش صحیح دان ریزی و بهداشت محل نگهداری دان


بهترین و اصولی ترین روش برای دادن دان به بلدرچین ها استفاده از 4 وعده غذایی 7 تا 8 گرمی برای هر جوجه در یک روز است که ساعت آن با توجه به ساعت خاموشی و روشنایی سالن متغیر است.

تمیز کردن دان خوری ها

ماندن خوراک اضافه در دانخوری ها و خیس شدن آنها منجر به رشد قارچ در آن ها شده که باعث مرگ و تلفات جوجه ها میشود. دانخوری ها حداقل هفته ای دو تا سه بار باید خالی و تمیز شده و خوراک خشک و تمیز داخل آن ریخته شود. همچنین عواملی چون پرورش روی بستر و استفاده از دانخوری های نامناسب، عدم آگاهی و سواد پرورش دهنده، نفوذ جوندگان و پرندگان وحشی به داخل سالن ها و استفاده نکردن از افراد خبره و کارشناس سبب به هدر رفتن دان و جیره غذایی بلدرچین ها در طول دوره پرورش و ایجاد هزینه اضافی میشود.

غذای بلدرچین تخمگذار در خانه

به طور کلی غذای بلدرچین تخمگذار در خانه با غذای سایر بلدرچین ها تفاوت چندانی ندارد. شما برای تهیه غذای بلدرچین تخمگذار در خانه در منزل می‌توانید از ذرت، گندم، سویا، نمک، سبوس، پودر یونجه، پودر ماهی و پودر گوشت استفاده کنید. توجه داشته باشید غذای بلدرچین در خانه باید حاوی ویتامین ها، پروتئین ها و مواد معدنی باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب غذای بلدرچین تخمگذار مراجعه نمایید.

غذای بلدرچین گوشتی

غذایی برای بلدرچین گوشتی مفید است که بتواند تمامی احتیاجات بدن آن برای ارائه محصول بی نظیر و رشد مناسب را فراهم سازند. از این رو بسیاری از پرورش دهندگان برای تامین غذای بلدرچین گوشتی بعد از اتمام ۲۸ روز به سراغ فیشینگ می روند. فیشینگ می تواند به راحتی هر چه تمام تر تمامی احتیاجات بلدرچین گوشتی را فراهم سازد.

خرید غذای بلدرچین

با توجه به اینکه غذای بلدرچین یکی از مهمترین نقش های رشد این پرنده را ایفا می‌کند، توصیه می نماییم خرید غذای بلدرچین را از مراکز معتبر و یا سایت هایی که دارای نماد اینماد هستند، خریداری کنید. چنانچه خرید غذای بلدرچین شما مناسب با احتیاجات این پرنده نباشد به طور قطع با نتیجه دلخواه و سودآوری همراه نخواهد بود. برای خرید دان بلدرچین می توانید به سایت پرآور مراجعه کنید.

نکات کلیدی برای خرید دان بلدرچین

 •  خشک بودن غلات رویی و زیری و یکی بودن دمای بیرون و داخل کیسه نشان با کیفیت بودن غلات است.
 • خوراک خوب نباید شامل حشراتی نظیر انواع پشه و شپشک ها باشد.
 • ماندن اثر انگشت روی خوراک آردی نشان دهنده مرطوب بودن آنها و عدم کیفیت است.
 • در سبوس های مرغوب برعکس خوراک آردی ماندن جای انگشت نشانه مرغوبیت آنهاست.

غذای آماده بلدرچین

غذای آماده بلدرچین را می توانید از سایت های معتبر و بازار تهیه کنید. توجه داشته باشید می توانید از غذاهای آماده ای که در طبیعت وجود دارد نیز استفاده نمایید. به طور مثال بلدرچین هایی که در محیط های مختلف و طبیعی رشد می کنند از سبزیجات، حشرات و گیاهان مختلف برای رشد خود استفاده می نماید. شما می توانید در کنار آنها از موادی چون سویا، گندم، مکمل های معدنی و ویتامینه، دی کلسیم و فسفات استفاده کنید. دسته اول جزء دان های طبیعی و دسته دوم جزء دان ‌های آماده به شمار می رود.

مقدار غذای بلدرچین

هر بلدرچین در شبانه روز به ۲۵ گرم غذای مناسب احتیاج دارد. هر چقدر بتوانید استانداردهای مقدار غذای بلدرچین در جیره غذایی آن را به درستی اجرا کنید، تخم گذاری پرنده با کیفیت و راندمان بالاتری انجام می شود. شما می توانید ۲۵ گرم دان را در چهار نوبت از شبانه روز به بلدرچین ها بدهید. ساعت های ۷ صبح، ۱۱ ظهر،  ۱۵ بعد از ظهر و ۲۰ شب می تواند بهترین موقع برای مصرف دان بلدرچین باشد. توجه داشته باشید مقدار غذایی بلدرچین را با توجه به جدول احتیاجات غذایی بلدرچین در نظر بگیرید.

جدول احتیاجات غذایی بلدرچین

جدول احتیاجات غذایی بلدرچین
جدول احتیاجات غذایی بلدرچین

غذای جوجه بلدرچین یک روزه

از حساس ترین و مهم ترین مراحل غذایی پرورش بلدرچین می توان به غذای جوجه بلدرچین یک روزه اشاره کرد. برای تهیه غذای بلدرچین جوجه بلدرچین یک روزه دو راه در پیش دارید. راه اول تهیه آن از طریق مراکز معتبر و راه دوم درست کردن آن است. برای اینکه بتوانید غذای جوجه بلدرچین یک روزه را به صورت مجزا تهیه کنید، می توانید مواد تشکیل دهنده آن را تهیه کرده و با میکسر آسیاب نمایید. توجه داشته باشید در هنگام میکسر نباید ذرات درشت باقی بماند.

غذای بلدرچین وحشی

بلدرچین هایی که در کوه ها و طبیعت زندگی می کنند سعی دارند غذای خود را از گیاهان و حشرات اطراف خود تامین نمایند. غذای بلدرچین وحشی شامل مواردی چون: حشرات، گیاهان نرم، میوه های خشک و تازه می شود .چنانچه پرورش ‌بلدرچین وحشی را در سر دارید توصیه می کنیم از میوه‌های خشک نیز در این مواقع استفاده کنید.

بهترین تغذیه برای بلدرچین ها


رژیم غذایی بلدرچین ها باید حاوی مقدار مناسبی از مواد مغذی بوده تا نیاز پرنده را برطرف کند. جیره ای شامل مواد معدنی، ویتامین و داروهای مورد نیاز آنها.

دان بلدرچین و خوراک بلدرچین
دان بلدرچین و خوراک بلدرچین
حتما بخوانید : پرورش بلدرچین در خانه یا منزل

1) ویتامین ها


ویتامین هایی مثل A.D.E در جیره غذایی بلدرچین ها نقش بسزایی دارند. استفاده از ویتامین A برای رشد، استخوان سازی و بینایی جوجه ها و همچنین افزایش مقاومت آنها در مقابل بیماری ها، مخصوصا بیماری های عفونی بسیار مفید میباشد و کمبود آن باروری بلدرچین ها را به خطر می اندازد و در کیفیت تخم آنها تاثیر گذار است.

ویتامین D که در غلات و پوره ماهی یافت می شود، برای گله هایی که در سیستم های بسته نگهداری می شوند و نور آفتاب ندارند، اهمیت بیشتری دارد. اگر در ویتامین D خلالی ایجاد شود در جذب کلسیم و فسفر تاثیرگذار است. ویتامین E که کمبود آن باعث عدم باروری تخم های گله مادر، کاهش وزن و رشد گله های گوشتی، کاهش تولید تخم در گله های مولد میشود از ویتامین هایی است که باید به آن توجه بسیاری داشت.

2) مواد معدنی


فسفر و کلسیم (که نقش حیاتی در کیفیت تخم ها دارند)، سدیم (نقش کنترل کننده در سیستم عصبی)، پتاسیم (تامین کردن سیستم عصبی)، مس ( تاثیر در آنزیم های فعال کننده و اکسید کننده آهن)، ید (کنترل متابولیسم)، روی (تاثیر در پر درآوری و بهبود زخم ها) و آهن از جمله مواد معدنی هستند که در صورت کافی نبودن آنها در دان مصرفی، باید به صورت جداگانه به جیره اضافه شود تا رشد و تولید تخم افزایش یابد.

3) تغذیه دارویی


برای پیشگیری و درمان بیماری ها میتوان از بعضی از داروها مثل آنتی بیوتیک ها و کوکسیدواستات ها در تغذیه ی بلدرچین استفاده کرد. آنتی بیوتیک برای جلوگیری از بیماری های عادی و افزایش سرعت رشد و تولید بیشتر، کوکسیدواستات برای جلوگیری از ابتلا به بیماری انگلی لوله گوارش (کوکسیدیوز) که تنها با رعایت نکات بهداشتی نمیتوان آن را کنترل کرد، مفید است.

البته ناگفته نماند که مصرف این دو دارو باید تحت کنترل یک متخصص تغذیه انجام گیرد. همان طور که در بالا گفتیم استفاده از موارد بالا در تغذیه بلدرچین ها نیازمند دانش و تجربه کافی است که باید توسط یک کارشناس کاربلد برنامه ریزی شود.

بهترین غذای مکمل برای بلدرچین

غذاهای مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید به عنوان مکمل برای بلدرچین استفاده نمایید. در ادامه بهترین مکمل ها برای بلدرچین را مورد بررسی قرار داده ایم.

کرم های خوراکی

یکی از بهترین و ارزانترین مکمل ها برای بلدرچین کرم خاکی است. کرم خاکی به تنهایی می تواند ۵۰ درصد پروتئین بدن بلدرچین ها را تامین نماید.

جوانه ها

گزینه بعدی که میتوانید به عنوان مکمل از آنها استفاده کنید، جوانه ها است. غلاتی که تازه جوانه زده اند ۴ روز قبل از تبدیل شدن به گیاه بهترین گزینه می باشند.

سایر حشرات

از دیگر مکمل های مفید برای بالا بردن کیفیت محصولات بلدرچین می توان به مورچه، سوسک و خرمگس اشاره کرد.

نقش حیاتی آب در پرورش بلدرچین


آب نیز جزء مواد مغذی و بسیار مهم در تغذیه بلدرچین ها می باشد و نباید از اهمیت آب آشامیدنی با کیفیت و تازه برای بلدرچین ها غافل بود. جوجه ها در طول روز به آبی تمیز، تازه و با دمای مناسب و دو برابر وزن خود نیاز دارند و در فصل های خشک یا در صورت وجود نمک اضافی در جیره، میزان نیاز به آب افزایش پیدا می کند.

استفاده از سیستم آب خوری اتومات و تمیز کردن آب خوری ها به صورت روزانه از نکاتی است که در مورد آب باید رعایت شود. لازم به گفتن این نکته است که کیفیت دان مصرفی و هزینه آن، اصلی ترین عامل در میزان سوددهی و راندمان تخمگذاری در پرورش بلدرچین می باشد و به هیچ وجه بدون داشتن دانش کافی در زمینه جیره غذایی بلدرچین ها نباید اقدام به پرورش این پرنده نمود.

نحوه ساخت دان بلدرچین

برای این که بتوانید غذای بلدرچین را درست کنید ابتدا باید غلات و دانه های درشت مانند گندم و سویا را در آسیاب بریزید و به قطعات کوچکتری تبدیل نمایید. بعد از آسیاب شدن سویا و گندم حالا نوبت این است که پودر استخوان، پودر صدف و یا ویتامین های مورد نظر را به این ترکیب اضافه کنید. وجود پودر استخوان و ویتامین ها برای راحت تر میل کردن غذا توسط بلدرچین است. در غذای بلدرچین باید ضد عفونی شود. نبود  جانور و حشره از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه کنید. نحوه ساخت دان بلدرچین با توجه به سن این پرنده متفاوت خواهد بود و دانه‌های مختلفی را در بر خواهد گرفت.

فرموله کردن خوراک بلدرچین

برای اینکه بتوانید بازخورد بسیار مناسبی از برنامه غذایی در پرورش بلدرچین استفاده کنید، توصیه می کنیم فرموله کردن غذای بلدرچین را در دستور کار قرار دهید. چنانچه برنامه غذای بلدرچین را به درستی اجرا نکنید، رشد این پرنده با اختلالات بسیار فراوانی همراه خواهد بود. توصیه می کنیم برای چینش برنامه غذایی بلدرچین ها از یک پزشک متبحر مشورت بگیرید. دامپزشک می تواند شما را در چینش برنامه غذایی به بهترین شکل راهنمایی دهد. کرامبل بهترین گزینه برای پرورش دهندگان بلدرچین است. کرامبل کردن برای ان دسته از کسانی که دوست دارند، اندازه غذای بلدرچین را طبق استانداردها رعایت کنند بسیار مناسب است. توجه کنید در کرامبل کردن تمام موارد جیره غذایی را جای دهید. چنانچه این امر به بهترین شکل انجام نشود، اختلالات اندامی و روانی در بلدرچین ها رخ خواهد داد.

فرموله کردن خوراک بلدرچین
فرموله کردن خوراک بلدرچین

خواص ارزن برای بلدرچین

ارزن یکی از مهمترین موادی است که می توانید در غذای بلدرچین را جای دهید. خواص ارزن برای بلدرچین بسیار زیاد بوده و می تواند رشد این پرنده را افزایش دهد. ارزن دارای پروتئین، ویتامین، منیزیم، فسفر و بسیاری از مواد معدنی دیگر است. ارزن باعث سم زدایی بدن، برای درمان کم خونی، درمان کیسه صفرا، درمان پوست و دیابت در انسان می شود. ارزن در بدن بلدرچین نیز اکثر این خواص را با خود به همراه خواهد داشت

شما برای ما از دان بلدرچین بنویسید

در این مطلب از سایت پراور صنعت به سوالات مهمی پاسخ دادیم. بهترین تغذیه برای پرورش بلدرچین چیست؟ انواع جیره ها برای سنین مختلف بلدرچین ها چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ به هنگام خرید دان بلدرچین به چه نکاتی باید توجه کرد؟  از جمله سوالاتی بود که در این مطلب به پاسخ آنها دست پیدا کردید. چنانچه شما نیز در زمینه دان بلدرچین تجربه دارید، آن را از طریق قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

در غذای بلدرچین چه اقلامی وجود دارد؟

در دان بلدرچین ها اقلامی چون دانه ذرت، کنجاله سویا، دانه گندم، کنجاله کلزا، روغن سویا، پودر صدف، سبوس گندم، پودر یونجه، پودر ماهی، پودر گوشت و غیره وجود دارد

روش صحیح دان ریزی و بهداشت محل نگهداری دان چیست؟

بهترین و اصولی ترین روش برای دادن دان به بلدرچین ها استفاده از 4 وعده غذایی 7 تا 8 گرمی برای هر جوجه در یک روز است که ساعت آن با توجه به ساعت خاموشی و روشنایی سالن متغیر است.

غذای بلدرچین تخمگذار در خانه چیست؟

شما برای تهیه غذای بلدرچین تخمگذار در خانه در منزل می‌توانید از ذرت، گندم، سویا، نمک، سبوس، پودر یونجه، پودر ماهی و پودر گوشت استفاده کنید

مقدار غذای بلدرچین چگونه تعیین می شود؟

شما می توانید ۲۵ گرم دان را در چهار نوبت از شبانه روز به بلدرچین ها بدهید. ساعت های ۷ صبح، ۱۱ ظهر، ۱۵ بعد از ظهر و ۲۰ شب می تواند بهترین موقع برای مصرف دان بلدرچین باشد. توجه داشته باشید مقدار غذایی بلدرچین را با توجه به جدول احتیاجات غذایی بلدرچین در نظر بگیرید.

طاعتی
دیدگاه کاربران
۷۲ دیدگاه
 • امیر محمد 25 مهر 1398 / 7:35 ق.ظ

  عالی بود ولی بهتر است مطالب بیشتری بگذارید وعکس بیشتری هم بگذارید

  • ادمین 28 مهر 1398 / 10:48 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   حتما. مطالب بیشتری رو ارائه خواهیم داد.
   با احترام

   • بردیا 27 مهر 1401 / 11:24 ب.ظ

    ایا بدون دستگاه جوجه کشی راه دیگه ای هم برای مولد شدن است؟
    بلدرچین خانگی

 • مجید 12 بهمن 1398 / 5:29 ب.ظ

  سلام داروها باید تحت نظر دکتر دامپزشک باشند نه متخصص تغذیه چون اطلاعات کافی در مورد داروها ندارند

  • ادمین 13 بهمن 1398 / 10:33 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   منظور از متخصص تغذیه در مقاله، همون دامپزشک هست.
   با احترام

 • عرفان 2 خرداد 1399 / 9:50 ب.ظ

  سلام من برای سرگرمی بچه ها بعضی سال ها چند بلدرچین(مثلا۸عدد) تخمگذار ۳۰ روزه میگیرم و در گوشه قفس که در آن یک خرگوش آرام و بی سر و صدا زندگی میکند،برای آنها لانه کوچکی درست میکنم و دونه پرسی برای اونها میخرم…از آبخوری و دان خوری های مخصوص استفاده نمیکنم…در چند ظرف آب و دونه براشون میریزم و البته اون ها هم میخورند و عمر میکنند…خواستم بدونم حتما لازمه از آب و دان خوری های مخصوص براشون استفاده کنم؟؟؟؟

  • مدیریت سایت 26 خرداد 1399 / 1:34 ب.ظ

   سلام اگر پرورش استاندارد و بدون تلفات مدنظرتون هست باید از تجهیزات مخصوص استفاده کنید. با احترام

 • میر 7 خرداد 1399 / 5:48 ب.ظ

  سلام.
  اسم من میر است از ترکیه به تماس هستم.
  تشکر از سایت قشنگی تان
  ایا فارمولهای دان تغذیه بلدرچین ها تخمی گوشتی از ابتدا الی اخیر نزد شما است.
  میشه این فارمولها را برایم بفرستید ممنون میشم.

  • مدیریت سایت 26 خرداد 1399 / 1:31 ب.ظ

   سلام دوست عزیز، بله فرمول هارو داریم اما فرمول دان اختصاصی هستنش و هر شرکتی فرمول مخصوص به خودش رو داره و در اختیار سایرین قرار نمیده. با احترام

 • Reza 18 آذر 1399 / 3:47 ب.ظ

  سلام
  لطفا نام ویتامین های مورد نیاز محلول در آب برای بلدرچین هارا بگویید

  • سبحان 7 فروردین 1400 / 2:03 ب.ظ

   سلام من برای تخم گذاری سری بلدرچین چیکار کنم لطفا میشه بگید

   • مدیریت سایت 8 اردیبهشت 1400 / 2:52 ب.ظ

    سلام دان مخصوص بلدرچین تخمگذار بدید بهشون

 • حسینـ 13 بهمن 1399 / 3:02 ق.ظ

  ببخشید من میخوام ۲۰ عدد جوجه بلدرچین بخرم کوچک زیر ده روز بعد میتونم قرص ویتامین هایی که گفتید خورد کنم به همراه اب بهشان بدم فقط اگ میشه چطور چه مقدار چند بار در هفته ممنونم از سایت خوبتون

  • مدیریت سایت 19 بهمن 1399 / 2:30 ب.ظ

   سلام نه نیازی نیست

 • متین 22 اسفند 1399 / 8:20 ق.ظ

  سلام به بلدرچین ها انتی بیوتیک بدیم؟

  • مدیریت سایت 25 اسفند 1399 / 10:49 ق.ظ

   سلام بیماری خاصی براشون بوجود اومده؟

 • سبحان 7 فروردین 1400 / 2:06 ب.ظ

  میشه بگید چه غذایی و چه ویتامینی بهش بدیم

  • مدیریت سایت 12 اردیبهشت 1400 / 2:29 ب.ظ

   سلام دان مخصوص بلدرچین تخمگذار، ویتامین خاصی هم نیاز نیست

 • شهاب 9 آذر 1400 / 1:32 ق.ظ

  میتونم به بلدرچینم غذای اضافه خودمون رو بدم ؟

  • طاعتی 9 آذر 1400 / 3:51 ب.ظ

   برای پرورش بلدرچین به تعداد پایین میتونید این کاررو انجام بدید اما در تعداد بالا باید طبق جیره غذایی عمل کنید

   • سیامک 26 آذر 1400 / 4:15 ب.ظ

    غذای بلدرچین رو خیلی خوب توضیح دادید اما ای کاش میزان پروتئین و املاح معدنی رو هم به صورت دقیق میگفتید

    • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:18 ب.ظ

     میزان پروتئین و املاح معدنی به صورت دقیق در جداول مطلب تغذیه بلدرچین اومده

    • الهه 26 بهمن 1401 / 10:31 ب.ظ

     سلام . من یه سالن گلخونه دارم میخام تبدیلش کنم به تولید بلدرچین میشه راهنمایی کنید که گلخانه ۴۰۰ متری چندقطعه میشه نگهداری کرد و آیا این تولید با توجه به قیمت غذای پرنده سود هم داره؟

     • مدیریت سایت 20 خرداد 1402 / 8:36 ب.ظ

      سلام دوست عزیز، جهت مشاوره رایگان لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 • Ali 20 آذر 1400 / 3:18 ب.ظ

  علت نازک بودن پوسته تخم بلدرچین چیه و چه چیزی باید بلدرچین بخوره تا پوسته تخمش نازک نباشه؟

  • طاعتی 22 آذر 1400 / 3:33 ب.ظ

   به جیره غذایی بلدرچین زیاد توجه کنید حتما پروتئین و املاح معدنی بهش بدین تا کیفیت تخم بلدرچین ها بالا بره

  • ظاهر 19 دی 1400 / 2:09 ب.ظ

   به به واقعا عالی بود کامل ترین مطلب هرچی که میخاستم رو آورده بودین متشکرم

   • طاعتی 19 دی 1400 / 3:26 ب.ظ

    خوشحالیم که مطلبمون مورد پسندتون بوده . خستگیمون با این کامنتتون در رفت

 • سارا 26 آذر 1400 / 4:23 ب.ظ

  من ۵ تا بلدرچین دارم میتونم از اضافات غذامون بهشون بدم؟😁
  اصل غذای بلدرچین چیه؟

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:15 ب.ظ

   بله می تونید استفاده کنید
   غذای اصلی بلدرچین پولت هستش که می تونید در همین مطلب درباره اون بخونید

 • kazm 26 آذر 1400 / 4:26 ب.ظ

  مطلبتون خیلی عالی بود.

 • فاطمه 26 آذر 1400 / 4:28 ب.ظ

  Slm vqtton bkhyr .mtlbton awli bod.
  Hzine tahye qaza chqdr mishe?

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:13 ب.ظ

   متشکرم
   برای هزینه تهیه غذای بلدرچین باید به سایت های مربوطه که غذای بلدرچین رو ارائه میدن مراجعه کنید

 • ناصر 26 آذر 1400 / 5:50 ب.ظ

  از غذای بلدرچین در منزل هم ای کاش می گفتید و بیشتر توضیح میدادید

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:08 ب.ظ

   حتما به غذای بلدرچین در منزل بیشتر خواهیم پرداخت

 • حسین 26 آذر 1400 / 6:03 ب.ظ

  از تاثیر املاح معدنی در غذای بلدرچین بگید توضیحاتتون خیلی کمه

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:03 ب.ظ

   با مراجعه به جدول این صفحه می تونید تاثیر املاح معدنی در غذای بلدرچین ببینید

 • مهدیه 30 آذر 1400 / 1:35 ب.ظ

  غذای بلدرچین بسیار خوب نوشته شده فقط درباره ارزش غذاییش هم مینوشتید عالی بود.

  • طاعتی 30 آذر 1400 / 2:24 ب.ظ

   حتما در آدیت جدید غذای بلدرچین از ارزش غذایی اون هم صحبت خواهیم کرد

 • اکبر آسمانی 1 دی 1400 / 10:01 ب.ظ

  غذای آماده بلدرچین از چی درست میشه ؟

  • طاعتی 3 دی 1400 / 3:55 ب.ظ

   به بخش غذای اماده بلدرچین مراجعه کنید در همین مطلب توضیحات کامل داده شده

 • رضا 4 دی 1400 / 6:28 ب.ظ

  توصیحات درباره ی غذای بلدرچین کامل بود.همه چیزی ک نیاز داشتم بدونم رو تواین مطلب خوندم .عالی بود

 • Marziyehsabori 21 دی 1400 / 11:26 ب.ظ

  ممنونم بابت توضیحات کاملتون. برای تهیه غذای بلدرچین

 • حسین اسدی 21 دی 1400 / 11:58 ب.ظ

  غذای بلدرچین را از کجا تهیه کنیم

 • حسین اسدی 21 دی 1400 / 11:59 ب.ظ

  چگونه خوراک بلدرچین را از کجا تهیه کنیم

  • طاعتی 25 دی 1400 / 3:38 ب.ظ

   از سایت های معتبر مانند پراور

 • سروش 2 اسفند 1400 / 2:17 ب.ظ

  جدول هایی که ارائه دادید معتبر هستش؟

  • طاعتی 2 اسفند 1400 / 3:34 ب.ظ

   بله معتبر هستن و با توجه به نیاز بلدرچین طراحی شده اند

 • elitecbdgummies.com 3 اسفند 1400 / 1:50 ب.ظ

  اطلاعات دقیقی برای غذای بلدرچین دادید و به راحتی میشه در این زمینه ازش استفاده کرد

  • طاعتی 3 اسفند 1400 / 3:25 ب.ظ

   متشکرم امیدوارم با موفقیت در کسب و کارتون همراه باشه اطلاعاتمون

 • صادق سیمینی 15 اسفند 1400 / 1:00 ب.ظ

  خوراک بلدرچین چیست؟

  • طاعتی 15 اسفند 1400 / 3:39 ب.ظ

   مطلب رو دوباره مطالعه کنید اگر به جواب سوال خوراک بلدرچین چیست ؟ نرسیدید دوباره مطرح کنید تا خلاصه وار بهتون بگم

 • عباس شجاعی 17 اسفند 1400 / 12:05 ب.ظ

  از اعدادی که میدید مطمنید؟

  • طاعتی 17 اسفند 1400 / 3:40 ب.ظ

   اگر اشتباهی شده بکید تا اصلاح کنیم

 • دینا نامی 17 اسفند 1400 / 12:09 ب.ظ

  جدولی که در متن قرار دادید چقدر معتبر هستش؟

  • طاعتی 17 اسفند 1400 / 3:38 ب.ظ

   معتبره با استفاده از اون میتونید یک برنامه غذایی برای بلدرچینتون بچینید

 • میکاییل 17 اسفند 1400 / 1:37 ب.ظ

  من ۴ تا بلدرچین دارم و غذا نمیخورن از چه غذایی براشون استفاده کنم؟ ایا غذای بلدرچین باید مخصوص باشه یا از هر چیزی میتونم استفاده کنم ؟

  • طاعتی 17 اسفند 1400 / 3:33 ب.ظ

   سلام دوست من
   غذای بلدرچین غذای خاصی هستش برای اطلاعات بیشتر این مطلب رو دوباره بخونید اگر به جواب سوالتون نرسیدید من در خدمتم

 • تارا 6 فروردین 1401 / 1:47 ب.ظ

  عالی هستین

 • کامران 30 فروردین 1401 / 3:38 ب.ظ

  جدول غذای بلدرچین کامل هستش که در متن اوردید؟

  • طاعتی 30 فروردین 1401 / 4:55 ب.ظ

   بله کامل هستش دوست من

 • کیمیا 10 اردیبهشت 1401 / 3:12 ب.ظ

  سلام.
  ببخشید جوجه بلدرچین من خیلی ضعیف هست و من نمیدونم چیکارکنم که زنده بمونه

  • طاعتی 14 اردیبهشت 1401 / 3:27 ب.ظ

   سلام در چه شرایطی نگهداری می کنید جوجه بلدرچین رو ؟

 • فرهاد 17 اردیبهشت 1401 / 2:42 ب.ظ

  غذای بلدرچین رو من از کجا بخرم؟

  • طاعتی 17 اردیبهشت 1401 / 3:31 ب.ظ

   غذای بلدرچین رو میتونید سایت های معتبر بسیار زیادی تهیه کنید

 • عمو قاسم 26 اردیبهشت 1401 / 11:28 ق.ظ

  این کامل ترین مطلبی بود که درباره غذای بلدرچین مطالعه کردم عالی هستید شما

  • طاعتی 28 اردیبهشت 1401 / 3:10 ب.ظ

   ممنونم لطف شماست

 • آوینا 30 خرداد 1401 / 9:23 ق.ظ

  سلام گفتین که دان جوگه بلدرچین ها به دو قسمت تقسیم میشه از دوره ی اغازین تا دوره ی رشد در دوره ی رشد باید همون دان رو بهش بدیم یا عوض میشه؟

  • طاعتی 6 تیر 1401 / 3:17 ب.ظ

   سلام خیر باید میزان و مقدار دان باتوجه رشد بلدرچین تغییر پیدا کنه

 • زهرا 13 مهر 1402 / 3:45 ب.ظ

  با سلام. بلدرچین من صبح کاملا حالش خوب بود ولی ظهر به بعد یه گوشه کز کرده. راه نمیره. پاهاش سالمه و دو روز پیش پاهاش رو تمیز کردم.
  فقط از دیروز غذاشون تموم شده و مجبور شدم بهش خرده نون و خمیر وسط نون پودر کردم دادم. ممکنه به خاطر غذاش مشکل پیدا کرده؟ چیکار باید بکنم

  • مدیریت سایت 30 آذر 1402 / 12:34 ب.ظ

   سلام دوست عزیز، لطفا ابتدا بررسی بفرمایید دمای محیط بین ۲۴ الی ۲۶ درجه سانتی گراد باشد؟ چون ممکن است به دلیل سرد بودن محیط این رفتار نمایان شده باشد.
   بررسی بفرمایید سوالی داشتید با کمال میل در خدمتتون هستیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *