پرورش بلدرچین

پرورش بلدرچین

پرورش بلدرچین (Raising quail) یکی از پرسودترین کسب و کارها در ایران به شمار می رود. بسیاری از افراد با پرورش بلدرچین به دو صورت گوشتی و تخمگذار توانسته اند سرمایه اندک خود را به سودهای کلان تبدیل کنند. پرورش بلدرچین با توجه به رشد سریع این پرنده به قدری سوداوری و زودبازده ایت که شما می توانید در کمتر از 60 روز سرمایه اولیه خود را دوباره به دست اورید و برروی سوداوری این مبلغ برنامه ریزی نمایید. اگر پرورش طیور را دسته بندی کنیم، قطعاً پرورش بلدرچین به خاطر استفاده مردم از تخم و گوشت آن رتبه‌ های نخست قرار می گیرد. اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید از طریق پرورش بلدرچین به سودهای فراوانی برسید اما نمی دانید از کجا و از چه طریقی شروع کنید در این مطلب با سایت پرآور صنعت همراه باشید.  پراور صنعت در این مطلب شما را با موضوعات مختلفی چون مزایای پرورش بلدرچین، شرایط و نکات قابل توجه در پرورش بلدرچین، انتخاب نژاد بلدرچین ها، مکان و تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین، تغذیه و آب در پرورش بلدرچین، پرورش بلدرچین های گوشتی یا پرواری آشنا خواهیم کرد. مطالعه این مطلب به 10 دقیقه زمان نیاز دارد.

آموزش پرورش بلدرچین

برای اینکه بتوانید بدرچین را پرورش دهید نیاز به آموزش پرورش بلدرچین به صورت قدم به قدم دارید. این مطلب از سایت پراور صنعت مختص افرادی است که در پی آموزش پرورش بلدرچین به صورت قدم به قدم هستند. حتما آن را مطالعه کنید.

معرفی بلدرچین

بلدرچین یکی از پرنده های زیر مجموعه خانواده قرقاول ها به شمار می رود. این پرنده در سن دو سالگی به بلوغ جنسی رسیده و بعد از رسیدن به بلوغ به مدت ۴ تا ۶ ماه تخم گذاری می کند. بلدرچین در این مدت چیزی حدود ۱۰۰ عدد تخم تولید می نمایند. این پرنده کوچک جثه جز پرندگان مقاوم و نیرومند است که به راحتی می توانند شرایط آب و هوایی گوناگون را تحمل کرده و در آن رشد کند.

چرا بلدرچین را برای پرورش انتخاب کنیم؟

بلدرچین ها، پرندگانی با ارزش اقتصادی بسیار بالا هستند. لذیذ و مقوی بودن گوشت و تخم و همچنین خواص پروتئینی آن باعث افزایش تقاضای مصرف شده و در نتیجه پرورش بلدرچین را به منبع خوبی برای اشتغال زایی و سودآوری تبدیل کرده است. بلدرچین ها پرندگانی پرطاقت بوده و در محیط ها و شرایط مختلف قابلیت پرورش دارند. مزایای فوق العاده ای که در پرورش بلدرچین وجود دارد باعث شده که پرورش آن دارای توجیه اقتصادی باشد.

مزایای پرورش بلدرچین


1) رشد سریع و شروع به تولید (شروع تخمگذاری از 40 روزگی)

2) راندمان بالای تولید تخم (260 تخم در سال اول تخمگذاری به ازای هر قطعه بلدرچین)

3) دوره جوجه کشی کوتاه (مجموعا 17 روز)

4) نیاز به سرمایه گذاری کم و برگشت سریع سرمایه

5) کمترین نیاز به محیط پرورشی از نظر مساحت

6) خوراک کم و مقاومت بالا در مقابل برخی بیماری ها

7) کیفیت بسیار بالای محصول تولیدی و قیمت مناسب

8) بازار فروش بسیار عالی

شرایط پرورش بلدرچین


شما برای راه اندازی یک پرورش بلدرچین مطلوب ابتدا باید تمام شرایط محیطی، فنی و اجرایی پروژه را به صورت کامل شناسایی کنید.

قبل از اتمام مقاله از شما دعوت میکنم ویدئو ذیل را مشاهده نمایید :

انتخاب نژاد بلدرچین ها


انتخاب نژاد خوب برای پرورش بلدرچین، ضامن سودآوری بیشتر مجموعه خواهد بود. تا کنون 18 نوع نژاد بلدرچین شناسایی شده اند که برخی از این نژادها برای تولید تخم (ژاپنی، تاکسیدو، فرعون، بریتانیایی، سفید انگلیسی، طلایی منچوری) و برخی برای تولید گوشت (بلدرچین سفید، سینه سفید)  مناسب هستند. شما در ابتدا باید نژاد بلدرچین های خود را انتخاب کنید.

بهترین نژاد بلدرچین برای پرورش

بهترین نژاد بلدرچین برای پرورش در ایران نژاد ژاپنی و نژاد معمولی است . نژاد های گفته شده بهترین گزینه برای شما هستند تا بتوانید از طریق تخم گذاری بالای آنها در سال به سودآوری برسید. با انتخاب هر یک از دو نژاد بلدرچین معمولی و بلدرچین نژاد ژاپنی می ‌توانید سوددهی بالایی در فروش تخم بلدرچین داشته باشید. اما اگر دوست دارید پرورش ‌بلدرچین را به صورت گوشتی پیگیری کنید، بلدرچین سینه سفید هندی و بلدرچین سینه سفید آمریکایی بهترین گزینه ‌ها برای شما به شمار می روند. پیشنهاد پرآور صنعت در ابتدای کار برای شمایی که در ابتدای کار پرورش بلدرچین هستید، انتخاب بلدرچین معمولی است. بلدرچین معمولی نسبت به سایر بلدرچین ها دارای مشکل کمتری بوده و سرمایه گذار شما را زودتر از حد معمول به شما باز می گرداند.

روشهای درآمدزایی از طریق پرورش بلدرچین

کسانی که در زمینه پرورش بلدرچین فعالیت می کنند، معمولاً از سه طریق درآمدزایی  می نمایند.

روش اول

استفاده از گوشت بلدرچین است. افراد زیادی با انتخاب مناسب بلدرچین برای پرورش بلدرچین گوشتی کسب و کار خود را آغاز می ‌کنند و با فروش گوشت بلدرچین به درآمدزایی می ‌رسند.

روش دوم

در روش دوم افراد با فروش تخم بلدرچین به درآمدزایی می ‌رسند. با انتخاب نژاد بلدرچین تخمگذار شروع به تولید تخم های بسیار زیاد در سال می کنند و با فروش آنها به درآمد زایی می‌ رسند.

روش سوم

در روش سوم افراد با استفاده از نطفه دار کردن تخم و جوجه کشی سعی دارند به سود کلان دست پیدا کنند.

مکان و تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین


پرورش بلدرچین را می توان از هر مکانی حتی با ابعاد کوچک مثل یک اتاق 9 متری، انباری یا زیرزمین آغاز کرد. مناسب ترین حالت جهت پرورش این پرنده، استفاده از قفس هایی است که به این منظور ساخته شده اند. مفتول های قفس ها مانع از خروج بلدرچین ها شده، کنترل بلدرچین ها و مدیریت را راحت تر می کند. همچنین آبخوری و دانخوری، سینی زیر هرطبقه برای دفع فضولات و شیبی که در هر طبقه برای خروج تخم بلدرچین ها وجود دارد از مزایای این قفس ها میباشد.

فضای مورد نیاز برای پرورش بلدرچین

همانطور که در ابتدای مطلب نیز به آن اشاره شد فضای مورد نیاز برای پرورش بلدرچین با توجه به تعداد قطعه بلدرچین در نظر گرفته شما متفاوت خواهد بود. با توجه به جثه ای که بلدرچین ها دارند فضای اندکی را برای پرورش اشغال می کنند. برای ۲۰۰۰ قطعه بلدرچین معمولاً به یک سالن ۶۰ متری احتیاج است. اما برای اینکه هزینه پرورش بلدرچین را بتوانند به خوبی کنترل کنید می توانید از قفس بلدرچین ۵ طبقه استفاده کنید. ظرفیت قفس بلدرچین ۵ طبقه ۱۶۵ قطعه بلدرچین بالغ است. با توجه به نوع پرورش خود میتوانید آبخوری و دانخوری برای آنها تعبیه نمایید

البته قفس بلدرچین ۵ طبقه سایت پراور صنعت به صورت دو رو نیز طراحی شده است که در خود ۳۳۰ قطعه بلدرچین را جای می‌دهد. با استفاده از قفس بلدرچین ۵ طبقه سایت پراپر صنعت می توانید بلدرچین را به راحتی در سالنهای پرورش، آپارتمانها، ویلاها و منازل مسکونی پرورش دهید. لازم به ذکر است سیستم آبخوری و دانخوری این قفس ها به صورت کاملا اتوماتیک می باشد.

نکته بسیار مهم : جنس قفس های مخصوص پرورش بلدرچین باید از ورق و مفتول های گالوانیزه گرم کششی و ضدزنگ باشد، در غیر این صورت زنگ زده و علاوه بر کاهش استحکام قفس ها منجر به وقوع بیماری های مختلف برای بلدرچین ها و ضرر های جبران ناپذیر میشود.

نمونه هایی از قفس های پرورش بلدرچین :

سالن پرورش از نظر دمایی باید برای بلدرچین ها مناسب باشد (22 تا 24 درجه سانتی گراد) و از برنامه نوری مناسب و کافی نیز استفاده شود. وجود نور و حرارت کافی با استفاده از مادر های مصنوعی برای تولید تخمی مطلوب به شدت توصیه میشود.

دیگر تجهیزات مورد نیاز در پرورش بلدرچین

عایق کردن مکان نسبت به گرما و سرما، سیستم تصفیه هوای مناسب، سیستم گرمایش و سرمایش مناسب با شرایط مختلف آب و هوایی و غیره.

تغذیه و آب مناسب برای پرورش بلدرچین

تغذیه یکی از عوامل مهم در پرورش بلدرچین است که می تواند به طور مستقیم بر سود پرورش بلدرچین و هزینه پرورش بلدرچین تاثیر گذار باشد. به یاد داشته باشید هر چقدر میزان کیفیت تغذیه شما در پرورش بلدرچین بالاتر باشد به طور قطع به سود بالاتری نیز خواهید رسید. بلدرچین های بالغ نیاز به 22 تا 25 گرم غذا در طول روز نیاز دارند که باید شامل آب، پروتئین، کربوهیدرات ها، چربی، مواد معدنی و ویتامین ها باشد. آب باید پاکیزه و به طور منظم در اختیار جوجه ها قرار بگیرد و برای تامین مواد غذایی آنها می توان از اقلام گیاهی مثل: ذرت، کنجاله سویا، سورگوم، برنج و سبوس گندم استفاده کرد. دان بلدرچین باید از منابع معتبر خریداری شده و برای جلوگیری از کپک زدگی در جاهای خشک نگهداری شوند.

مقدار غذای بلدرچین
مقدار غذای بلدرچین در منزل

محیط و نکات بهداشتی


رعایت کلیه اصول بهداشتی در پرورش بلدرچین بسیار مهم است. محل نگهداری و تمام تجهیزات مثل آبخوری و دانخوری باید به صورت هفتگی یا ماهانه تمیز و ضدعفونی گردند. در هنگام وقوع یک بیماری باید پرندگان سالم و بیمار را جدا، محل بیماری را ضدعفونی و اجساد را سوزانده یا به وسیله آهک دفع کرد. از هرگونه جابه جایی و عوامل استرس زا برای بلدرچین باید دوری کرد و محیطی کاملا آرام برای پرورش بلدرچین ها آماده ساخت.

بیماریهایی که بلدرچین را در حین پرورش تهدید می‌کند

انفولانزا، نیوکاسل، مارک، تاول کف پا، سالمونا و برونشیت از جمله بیماری هایی هستند که بلدرچین را در حین رشد تهدید می کنند. یکی از مهمترین عواملی که در حین پرورش بلدرچین باید به آن توجه ویژه ‌ای داشته باشید، بیماری ها و خطرات احتمالی است. بیماری ها و خطرات احتمالی در حین پرورش بلدرچین می ‌تواند میزان سود شما را به طور چشمگیری کاهش دهد.

برای جلوگیری از بیماری ها توصیه می کنیم هر چند وقت یکبار محل مورد نظر در پرورش بلدرچین ها را ضدعفونی کنید، فضولات آنها را مدام پاکسازی نمایید  و از سیستم تهویه برای ایجاد هوای تازه استفاده کنید. در برخی از مواقع نیز می توانید با استفاده از واکسن ها البته با مشورت با یک دامپزشک از بیماری های موجود در بلدرچین جلوگیری نمایید. تمامی این موارد را می توانید با قفس های بلدرچین سایت پرآور صنعت به همراه داشته باشید و مدیریت بلدرچین را را راحت تر در دست داشته باشید.

بازار فروش گوشت و تخم بلدرچین


فواید بی نظیر گوشت و تخم بلدرچین و همچنین قیمت ارزان آن، بازار فروش بسیار مناسبی برای این محصول فراهم آورده است و به دلیل خواص دارویی آن همیشه متقاضی دارد. پس می تواند سرمایه گذاری بسیار مناسبی برای شما باشد. اگر در زمینه فروش محصولات بلدرچین مشکلی دارید توصیه میکنم حتما مقاله تخصصی بازاریابی بلدرچین را مطالعه نمایید.

تولید تخم بلدرچین

یکی از مهمترین راه های کسب درآمد از طریق پرورش بلدرچین تولید تخم آن است. با توجه به استقبال افراد از تخم بلدرچین، پرورش دهندگان از گوشت بلدرچین صرف نظر کرده و به دلیل مزایای بسیار زیادی که تخم آن دارد دست به تولید تخم بلدرچین زده اند. با استفاده از تولید تخم بلدرچین به راحتی می توانید به سودآوری بالایی برسید. تخم بلدرچین با توجه به مزایای بسیار زیادی که دارد می تواند از بسیاری از بیماری ها جلوگیری نماید. با توجه به خواص بی نظیر این محصول بسیاری از پرورش‌دهندگان ترجیح می دهند به جای گوشت بلدرچین از تخم بلدرچین استفاده کنند. شما هم می توانید با هزینه های بسیار اندک دست به تولید تخم بلدرچین بزنید و از این طریق به درآمدزایی برسید. در مطلبی جداگانه به تولید تخم بلدرچین به صروت کامل خواهیم پرداخت.

جوجه کشی بلدرچین


برای قرار دادن تخم ها در دستگاه جوجه کشی، دمای آنها باید با دمای محیط یکی باشد و تخم هایی که دارای شکل و اندازه یکسان نیستند کنار گذاشته شوند. طول دوره جوجه کشی 17 روز است، در 14 روز اول تخم ها در دستگاه ستر قرار می گیرند و با چرخش آن ها از چسبیدن نطفه به پوسته جلوگیری میشود. سپس به مدت 3 روز در دستگاه هچر گذاشته میشوند تا جنین در جای مناسب برای خارج شدن از تخم قرار بگیرد.

وارد شدن هوای تازه در دستگاه جوجه کشی امری ضروری برای سلامت جنین می باشد. جوجه های بلدرچین در قفس های مخصوص جوجه یکروزه و مجهز به مادر مصنوعی نگهداری میشوند. در دو روز اول حیاط خود از ذخیره غذایی بدنشان استفاده می کنند و پس از دو روز دان به صورت آسیاب شده برای آنها قرار داده میشود و به تدریج از دانخوری هایی به ارتفاع 2 سانت که روی آنها شبکه های مفتولی برای جلوگیری از غوطه ور شدن جوجه ها و خفگی ایجاد شده، استفاده میکنند. برای جوجه ها باید آب و دان به میزان فراوان قرار داده شود.

پرورش بلدرچین های مادر و تخمگذار


برای پرورش بلدرچین تخمگذار بلدرچین های ماده ای که از لحاظ خصوصیات تولیدی مناسب تر از بقیه باشند، انتخاب میشوند. خرید بلدرچین های آماده تخمگذاری (بلدرچین های 30 الی 35 روزه) امکان بهره وری سریع تر را به شما میدهد و باعث میشود زودتر به درآمد برسید. تولید تخم بهتر به دما، خوراک، آب، مراقبت و مدیریت وابسته است. تکامل جنسی بلدرچین ها بوسیله نورکنترل می شود و نور نقش حیاطی در تولید تخم مطلوب دارد، برای دستیابی به حداکثر میزان تخم اعمال 16 الی 18 ساعت نور الزامی است.

پرورش بلدرچین های گوشتی یا پرواری


پرورش بلدرچین ها در قفس های مخصوص پرورش بلدرچین بهترین گزینه است زیرا تعداد بیشتری بلدرچین را میتوان پرورش داد. دمای اولیه برای جوجه های یکروزه 35 درجه سانتی گراد بوده و هر چهار روز یکبار 3 درجه از دما کم میشود تا 22 درجه سانتی گراد برسد. نور نیز در 2 هفته اول به صورت تمام وقت و سپس به 12 ساعت می رسد. دان بلدرچین های گوشتی باید بصورت بالانس شده بوده و در آن ترکیبات مورد نیاز نظیر مواد معدنی، کلسیم و… استفاده شود تا حداکثر بازدهی در رشد را داشته باشند. از مزایای مهم پرورش بلدرچین گوشتی این است که در زمان 35 الی 45 روزگی آماده کشتار میشوند. کشتار گاه ها باید دور از سالن پرورش باشند تا باعث سرایت آلودگی در سراسر بخش ها نشوند و انجام این کار باید طبق قوانین سازمان دامپزشکی کشور باشد.

تجهیزات لازم برای پرورش کبک گوشتی
تجهیزات لازم برای پرورش کبک گوشتی

هزینه پرورش بلدرچین

هزینه پرورش بلدرچین به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد.یکی از این عوامل اجاره فضای مورد نظر برای پرورش بلدرچین است. دومین عامل خرید تجهیزات با توجه به نوع نیاز و عامل سوم تغذیه طیور است. عوامل گفته شده می‌تواند به طور مستقیم بر هزینه پرورش بلدرچین تاثیر گذار باشد. در ادامه به هر کدام از این موارد به صورت جداگانه اشاره خواهیم کرد.

سود پرورش بلدرچین

سود پرورش بلدرچین با توجه به تعداد قطعه، میزان اجاره فضای مورد نظر، هزینه خریداری شده تجهیزات و میزان هزینه تغذیه پرنده متغیر خواهد بود. اما به طور میانگین اگر بخواهید ۲۰۰۰ قطعه بلدرچین را پرورش دهید، سود خالص ماهیانه شما چیزی حدود ۸ تا ۱۲ میلیون تومان به صورت متغیر خواهد بود. شما میتوانید هزینه مکان اجرا شده، هزینه خرید تجهیزات و قفس، خرید بلدرچین بالغ و هزینه تغذیه را با یکدیگر جمع کرده و از میزان درآمد خالص بدست آمده کم نمایید. توجه داشته باشید در این بین هزینه خرید تجهیزات مانند قفس بلدرچین فقط باید یک بار در نظر گرفته شود. البته این هزینه ای که یک بار در نظر گرفته می شود بستگی به نوع قفس خریداری شما دارد. توصیه میکنیم قفس بلدرچین خود را از سایت های معتبر در این زمینه مانند پرآور صنعت، پرآور و قفس بلدرچین تهیه نمایید.

پرورش بلدرچین در خانه

یکی از راه های درامد پرورش بلدرچین از طریق پرورش بلدرچین در منزل است. شما با استفاده از فضاهای اندکی که در خانه دارید می توانید پرورش بلدرچین را انجام دهید. این فضاها می‌توانند زیرزمین، اتاق، انباری، فضای پشت بام و پارکینگ باشند. برای اینکه بتوانید پرورش بلدرچین در منزل را به راحتی هرچه تمام تر انجام دهید توصیه می کنیم از قفس به جای بستر استفاده کنید. با استفاده از قفس به راحتی می توانید از حداکثر فضا برای پرورش بلدرچین در خانه استفاده نمایید.

پرورش بلدرچین در خانه
پرورش بلدرچین در خانه

پرورش بلدرچین در ایران

پرورش بلدرچین در ایران به 15 سال قبل یعنی سال 1385 بر میگردد. بلدرچین با توجه به زودبازده بودنش در اوایل سال 1385 مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گرفت. در ابتدای کار بلدرچین تخمگذار و گوشتی به صورت یکجا پرورش میافت. اما بعد از گذشت 5 سال و تقاضای مردم پرورش بلدرچین در ایران به صورت پرورش بلدرچین گوشتی و پرورش بلدرچین تخمگذار صورت گرفت. در حال حاضر که در سال 1400 هستیم پرورش بلدرچین به این دوصورت ادامه پیدا کرده است. کمتر کسی را پیدا می کنید که تاریخچه پرورش بلدرچین در ایران را به صورت دقیق به یاد داشته باشد. توجه کنید اماری که در این قسمت از سایت پراور صنعت به شما داده شد، به صورت تقریبی بوده است. برای آشنایی بیشتر در این باره می توانید از متخصصان در این زمینه مانند ارش کرمانی بنیانگذار هوش پرورشی در ایران کمک بگیرید.

شما برای ما از پرورش بلدرچین بنویسید

در این مطلب از وب سایت پرآور صنعت سعی کردیم تا اطلاعات مورد نیاز درباره پرورش بلدرچین را در اختیار شما قرار دهیم.  شما می توانید نظرات و دیدگاه های خود را نسبت به این مطلب در انتها و در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما می تواند به مخاطبین سایت پراور صنعت کمک کند تا کسب و کار خود را به بهترین شکل پیگیری کنند.

سوالات متداول

چرا بلدرچین را برای پرورش انتخاب کنیم؟

بلدرچین ها، پرندگانی با ارزش اقتصادی بسیار بالا هستند. لذیذ و مقوی بودن گوشت و تخم و همچنین خواص پروتئینی آن باعث افزایش تقاضای مصرف شده و در نتیجه پرورش بلدرچین را به منبع خوبی برای اشتغال زایی و سودآوری تبدیل کرده است.

بهترین نژاد بلدرچین برای پرورش چیست؟

بهترین نژاد بلدرچین برای پرورش در ایران نژاد ژاپنی و نژاد معمولی است

چه بیماریهایی بلدرچین را در حین پرورش تهدید می‌کند؟

انفولانزا، نیوکاسل، مارک، تاول کف پا، سالمونا و برونشیت از جمله بیماری هایی هستند که بلدرچین را در حین رشد تهدید می کنند

بهترین گزینه برای پرورش بلدرچین قفس است یا بستر؟

پرورش بلدرچین ها در قفس های مخصوص پرورش بلدرچین بهترین گزینه است زیرا تعداد بیشتری بلدرچین را میتوان پرورش داد

طاعتی
دیدگاه کاربران ۹۴ دیدگاه
 • طوبی 12 مهر 1400 / 7:20 ق.ظ

  در این متن از مزایای پرورش بلدرچین زیاد گفتین، ایا پرورش بلدرچین معیب هم داره ؟

  • طاعتی 27 مهر 1400 / 10:25 ق.ظ

   سلام بله پرورش بلدرچین معایبی هم با خود به همراه دارد که در مطلبی جداگانه به آن خواهیم پرداخت

  • طاعتی 27 مهر 1400 / 10:28 ق.ظ

   سلام بله پرورش بلدرچین معایبی هم با خود به همراه دارد که در مطلبی جداگانه به آن خواهیم پرداخت. مطالب ما را در اینده دنبال کنید

 • محمد جمالی 12 مهر 1400 / 10:21 ق.ظ

  سلام من با مطلب پرورش بلدرچین خیلی حال کردم و لذت بردم. یه سوال دارم در کنار این همه مزایا پرورش بلدرچین چه معایبی دارد؟

  • طاعتی 27 مهر 1400 / 10:25 ق.ظ

   سلام متشکرم نظر لطف شماست
   در مطلبی جداگانه به معایب پرورش بلدرچین نیز خواهیم پرداخت

 • عباس 12 مهر 1400 / 7:55 ب.ظ

  سلام
  مطلب پرورش بلدرچین شما خیلی خوب‌بود. لطف به صورت کامل تر به خصوصیات و تحهیزات مورد نیاز در پروش بلدرچین بپردازید. به نظر شما برای پرورش بلدرچین از روش جوجه کشی طبیعی استفاده کنم یا دستگاه؟

  • طاعتی 27 مهر 1400 / 10:23 ق.ظ

   سلام نظر لطف شماست
   حتما در مطلبی جداگانه به تجهیزات مورد نیاز پرورش بلدرچین اشاره خواهیم کرد. به طور کلی می توانید از قفس بلدرچین استفاده کنید تا تمام نیازهای خود را به بهترین شکل تامین نمایید.
   درباره سوال برای پرورش بلدرچین از روش جوجه کشی طبیعی استفاده کنم یا دستگاه؟ باید بگویم با توجه به پیشرفت تجهیزات استفاده از دستگاه در جوجه کشی بلدرچین بهترین گزینه خواهدبود.

 • ممد 24 مهر 1400 / 12:16 ب.ظ

  سلام روز بخیر .
  دوست عزیز برای حدود ۱۰۰ بلدرچین روزانه چند گرم دان نیاز داریم؟

  • طاعتی 27 مهر 1400 / 10:20 ق.ظ

   سلام روزتون بخیر
   انتخاب دان بلدرچین بستگی به شرایط مختلفی دارد برای اطلاع بیشتر درباره دان بلدرچین می توانید به مطلب غذای بلدرچین چیست مراجعه کنید

   • الهام 2 آبان 1400 / 8:51 ب.ظ

    من این مطلب رو مطالعه کردم بسیار عالی بود
    یه سوال دارم آیا مطلب آموزش پرورش بلدرچین شما در آینده اپدیت خواهد شد اگر اپدیت میشه تاریخش رو بهم بگین چون طبق اصولی که شما گفتین دارم آموزش پرورش بلدرچین رو پیش میبرم
    ممنون از وقتی که میزارید

    • طاعتی 12 آبان 1400 / 1:57 ب.ظ

     سلام ممنونم بابت انتخاب سایت ما مطلب پرورش بلدرچین ما حتما در اینده ای نزدیک آپدیت می شود ما رو حتما در دو سه روز اینده دنبال کنید

 • سمیرا 25 مهر 1400 / 10:30 ب.ظ

  سلام ممنونم از اطلاعاتی که دادین
  ضرر پرورش بلدرچین هم در لین کسب و کار وجود داره؟

  • طاعتی 27 مهر 1400 / 10:17 ق.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   نظر لطف شماست
   قطعا پرورش بلدرچین با ضرر هم همراه خواهد بود اگر طبق اصول و قواعد پیش نرود. سعی می کنیم در اینده از ضرر پرورش بلدرچین هم در این مطلب صحبت کنیم.

 • امیرحسین 26 مهر 1400 / 3:14 ب.ظ

  سلام متشکرم درباره اموزش پرورش بلدرچین بیشتر توضیخ بدید تا ما به بهترین شکل از مطالب شما استقاده کنیم. این مطلب جامع ترین مطلب درباره پرورش بلدرچین بود متشکرم

  • طاعتی 27 مهر 1400 / 10:16 ق.ظ

   سلام متشکرم از لطف شما. در روزهای آتی حتما مطلب پرورش بلدرچین را آپدیت خواهیم کرد تا سما بهترین مطلب آموزش پرورش بلدرچین را در اختیار داشته باشید

 • علیرضا 2 آبان 1400 / 8:32 ب.ظ

  خیلی ممنونم بابت این مطلب بسیار عالی بخصوص تیکه ای که به پرورش بلدرچین در ایران و تاریخچه آن پرداختید
  امیدوارم همیشه موفق باشید 💪

 • مقصود 7 آبان 1400 / 0:35 ق.ظ

  این مطلب بسیار عالی بود لطفا از پرورش بلدرچین در ایران بیشتر بگویید متشکرم

  • طاعتی 12 آبان 1400 / 1:56 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر متشکرم از انتخاب سایت شما
   حتما در مطلبی جداگانه به پرورش بدرچین در ایران خواهیم پرداخت.

 • محمد حسنی 8 آبان 1400 / 2:48 ق.ظ

  سلام شب شما بخیر
  دوست بزرگوار میشه بفرمایید با پرورش حدود ۱۰۰ بلدرچین من سالانه چقد سود میکنم؟

  • طاعتی 12 آبان 1400 / 1:55 ب.ظ

   سلام برای مشورت در این باره می تونید از پشتیبانی سایت پراور صنعت استفاده کنید

 • امین 12 آبان 1400 / 2:18 ق.ظ

  مطلب آموزش پرورش بلدرچین شما بسیار مفید و عالی بود لطفا درباره تجهیزات مورد نظر و راه های پرورش بلدرچین بیشتر توضیح دهید متشکر از سایت خوب پراور صنعت

  • طاعتی 12 آبان 1400 / 1:53 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   حتما در آینده به تجهیزات مورد نظر و راه های پرورش بلدرچین بیشتر اشاره خواهیم کرد
   ما هم از شما تشکر می کنیم بابت انتخاب سایت ما

 • حسین مهدوی 12 آبان 1400 / 8:14 ب.ظ

  سلام
  مطلب پرورش بلدرچین شما بسیار عالی هستش اما در ان از بیماری های بلدرچین نپرداختید لطفا به بیماری های بلدرچین و نحوه درمان ان ها نیز صحبت کنید

  • طاعتی 13 آبان 1400 / 3:27 ب.ظ

   سلام جناب مهدوی
   حتما در مطبی جداگانه به بیماری های بلدرچین و درمان /ان بیشتر می پردازیم ممنونیم که سایت پراور صنعت را انتخاب کرده اید

  • طاعتی 13 آبان 1400 / 3:39 ب.ظ

   سلام متشکرم از شما بابت انتخاب سایت پراور صنعت
   حتما در مطالب بعدی از بیماری های بلدرچین و نحوه درمان بیماری های بلدرچین به طور مفصل صحبت خواهیم کرد سایت پراور صنعت را در روزهای آینده دنبال کنید

 • ساناز 13 آبان 1400 / 9:29 ب.ظ

  سلام
  برای شروع پرورش بلدرچین به چه تجهیزاتی نیاز است؟ چقدر هزینه داره؟ قفس بلدرچین بصرفه تره یا پرورش بلدرچین روی زمین؟

  • طاعتی 15 آبان 1400 / 4:17 ب.ظ

   هزینه پرورش بلدرچین به عوامل مختلفی بستگی داره
   قفس بهترین گزینه برای شما در این مواقع هستش مهمترین دلیل آن هم مدیریت راحت و سوددهی بالا هستش

 • فرداد 14 آبان 1400 / 7:43 ب.ظ

  سلام ممکنه قیمت قفس هارو به اشتراک بزارین

  • طاعتی 15 آبان 1400 / 4:08 ب.ظ

   سلام فرداد عزیز
   برای آشنایی با قیمت قفس بلدرچین می تونی از طرق لینک زیر اقدام کنی
   https://paravarsanat.com/

 • فاطمه 14 آبان 1400 / 8:22 ب.ظ

  مطلبتون کامل بود اما از نژادهایی که میتونه در پرورش بلدرچین بیشترین کارایی رو داره چیزی نگفتین لطفا دربازه نژادهای بلدرچین بیشتر توضیح بدید

  • طاعتی 15 آبان 1400 / 4:06 ب.ظ

   سلام ممنونیم که سایت ما رو انتخاب کردید حتما در اینده از نژادهای پر بازده صحبت خواهیم کرد

 • محمد 15 آبان 1400 / 5:14 ب.ظ

  دوستان گرامی سلام و وقت بخیر
  عموما در مقیاس بزرگ، چند درصد از تخم ها نر و چند درصد از تخم ها بلدرچین پس از جوجه کشی ماده میشن؟
  آیا این نسبت ۵۰/۵۰ هست؟
  باتشکر

  • طاعتی 15 آبان 1400 / 7:50 ب.ظ

   سلام
   این موضوع هیچ گونه نسبت ثابتی نداره

 • زینب 15 آبان 1400 / 5:29 ب.ظ

  مطلبوبتون کامل و کاربردی بود.ممنون از اطلاعات کاملتون💛

  • طاعتی 15 آبان 1400 / 7:52 ب.ظ

   سلام
   ممنونم نظر طف شماست

 • سناز 15 آبان 1400 / 5:40 ب.ظ

  ممنون از مطلب مفیدتون.بنظر شما برای پرورش ۵۰۰ تا ۸۰۰ تا بلدرچین چه میزان فضا لازمه؟؟ممنون میشم پاسخ بدید😍

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 4:23 ب.ظ

   سلام با توجه به نوع بلدرچین و اندازه اون می تونید از ۵ عدد قفس بلدرچین ۵ طبقه استفاده کنید و فضای کمی رو برای پرورش بلدرچین اشغال کنید

 • سامان 15 آبان 1400 / 5:42 ب.ظ

  من در حوضه پرورش بلدرچین فعالیت دارم و این کارو به تازگی شروع کردم .مطلبتون کامل و آموزنده بود به دوستان دیگر خوندن این مطلبو پیشنهاد میکنم.

  • طاعتی 15 آبان 1400 / 7:49 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   خوشحالیم که مطلب ما مورد پسند شما واقع شده
   موفق باشید

 • محمد قزوینی 15 آبان 1400 / 6:52 ب.ظ

  سلام دوست عزیز خسته نباشید
  ببخشید بهترین نژاد بلدرچین برای پرورش در ایران کدومه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 4:17 ب.ظ

   سلام معمولا از نژاد ژاپنی و معموی برای پرورش استفاده می کنند

 • علیرضا 15 آبان 1400 / 9:05 ب.ظ

  واقعا این مطلب عالی بود.
  منتظر مطالب بعدی تون هستم.👌🏼

 • طوبی بنیادی 15 آبان 1400 / 9:22 ب.ظ

  عالی بود

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 4:03 ب.ظ

   سلام ممنونم نظر لطفتونه

 • فاطمه 15 آبان 1400 / 9:40 ب.ظ

  بی نظیر بود

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 4:01 ب.ظ

   نظر لطف شماست

 • هادی آقایی 16 آبان 1400 / 3:04 ق.ظ

  سلام. مممنون از مطلب جامع و کاملی که در اختیار دادین. این امکان وجود داره بتونم از مشاوره پرورش بلدرچین استفاده کنم؟ میخام از صفر تا صد پرورش بلدرچین رو به صورت اصولی دنبال کنم و به کسب سود برسم.

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 3:57 ب.ظ

   سلام برای این کار می تونید به سایت ارش کرمانی بنیانگذار هوش پرورشی در ایران مراجعه کنید ایشون متخصصی فوق العاده در این زمینه هستند

 • جواد پورسید 20 آبان 1400 / 10:37 ب.ظ

  سلام ممنونم از این مطلب بی نظیر
  من ۵۰ میلیون پول دازم ایا میتونم پرورش بلدرچین رو شروع کنم ؟

  • طاعتی 22 آبان 1400 / 11:46 ق.ظ

   سلام
   متشکرم باعث خوشحالی ماست که شما مطب ما رو پسندیدید
   بله با ۵۰ میلیون هم میتوانید به راحت ترین شکل پرورش بلدرچین رو انجام بدید و به سوددهی باایی برسید

 • مهسا 9 آذر 1400 / 1:30 ق.ظ

  ممنونم عالی بود مطلبتون

  • طاعتی 9 آذر 1400 / 3:52 ب.ظ

   متشکرم. نظر لطف شماست

 • حسن 24 آذر 1400 / 10:28 ب.ظ

  درباره ی پرورش بلدرچین گفتین لطفا هدف پرورش بلدرچین رو هم بیان کنید تا بدونیم با چه هدفی بلدرچین پرورش پیدا میکنه

  • طاعتی 25 آذر 1400 / 3:14 ب.ظ

   هدف پرورش بلدرچین استفاده از گوشت و تخم بلدرچین است در وهله بعد درامدزایی می تواند هدف پرورش بلدرچین باشد

 • عباس امیری 24 آذر 1400 / 10:38 ب.ظ

  ممنون از توضیحات کامل درباره ی پرورش بلدرچین.بسیار عالی

  • طاعتی 25 آذر 1400 / 3:10 ب.ظ

   متشکرم از نظر لطف شما
   موفق باشید

 • حسین 24 آذر 1400 / 10:40 ب.ظ

  آموزش پرورش بلدرچین عالی بود ممنونم از سلیت خوبتون لطفا درباره نحوه های پرورش بلدرچین هم صحبت کنید

  • طاعتی 25 آذر 1400 / 3:10 ب.ظ

   متشکرم از لطف شما
   امیدواریم در کسب و کار خود موفق باشید

  • روانبخش 25 دی 1400 / 4:04 ب.ظ

   Aliiiii boood

 • کامران 25 آذر 1400 / 10:44 ب.ظ

  من پنجاه میلیون پول دارم میتونم باهاش پرورش بلدرچین رو شروع کنم ؟

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:45 ب.ظ

   حتما میتونید با این مبلغ شروع کنید هر چی زودتر شروع کنید تورم کمی نصیبتون میشه و تجربه بالاتری به دست میارید

 • صادق 26 آذر 1400 / 3:57 ب.ظ

  هزینه پرورش بلدرچین به چه صورت است؟

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:25 ب.ظ

   هزینه پرورش بلدرچین به عوامل زیادی بستگی داره بیشتر در این باره توضیح بدید تا کامل تر راهنماییتون کنم

 • آسیه 26 آذر 1400 / 4:09 ب.ظ

  پرورش بلدرچین توی قفس واقعا مفیده یا برای فروش محصولات خودتون میگید ؟؟

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:21 ب.ظ

   واقعا مفیده
   مدیریت راحت تر، پیشگیری راحت تر بیماری، جلوگیری از دور ریز دان و غیره جز مهمترین موارد قفس پرورش بلدرچین به شمار میره

 • خاور 26 آذر 1400 / 5:39 ب.ظ

  نکات بسیار عالی رو گفتید ممنونم

 • نادر دست نشان 26 آذر 1400 / 7:23 ب.ظ

  توضیحاتی که درباره پرورش بلدرچین دادید بسیار کامل بود اما ای کاش درباره پرورش بلدرچین در ایران بیشتر می گفتین تا اطلاعات بیشتری ازشون به دست بیاریم

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 2:59 ب.ظ

   حتما درباره پرورش بلدرچین در ایران بیشتر صحبت خواهیم کرد

  • فاطمه 4 دی 1400 / 6:36 ب.ظ

   تشکر از سایت پراورصنعت که همیشه بهترین مطالبو در اختیار مخاطبش قرار میده
   همچنین ممنون از مطلب پرورش بلدرچین.عالی بود

   • طاعتی 5 دی 1400 / 3:05 ب.ظ

    تشکر نظر لطف شماست. این نظرها خستگی رو از تن عوامل بیرون خواهد کرد

 • هادی طباطبایی 26 آذر 1400 / 10:56 ب.ظ

  درباره ی پرورش بلدرچین توضیحات خیلی خوبی دادید اما از هزینه تجهیزات پرورش بلدرچین چیزی نگفتید لطفا درباره این هزینه ها هم بگید

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 2:59 ب.ظ

   نظر لطفتونه حتما در اینده ای نزدیک به هزینه تجهیزات پرورش بلدرچین خواهیم پرداخت

 • sara 27 آذر 1400 / 0:06 ق.ظ

  very very goooood post and site

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 2:27 ب.ظ

   thank you

   • احمد 29 آذر 1400 / 2:43 ب.ظ

    درباره ی پرورش بلدرچین مطالب خوبی گفتید ممنونم

    • طاعتی 29 آذر 1400 / 3:53 ب.ظ

     نظر لطفتونه ممنونم

 • رضا نوروزی 30 آذر 1400 / 1:27 ب.ظ

  ممنون ازتوضیحات جامع درباره ی پرورش بلدرچین.عالی بود.

  • طاعتی 30 آذر 1400 / 2:23 ب.ظ

   خوشحالیم که مطلب رو دوست داشتید

 • مهدی 30 آذر 1400 / 7:28 ب.ظ

  پرورش بلدرچین رو از کجا شروع کنم ؟؟؟؟

  • طاعتی 3 دی 1400 / 3:58 ب.ظ

   مطلب پرورش بلدرچین رو بخونید به طور کامل به سما توضیح دادیم

 • راضیه 1 دی 1400 / 9:54 ب.ظ

  از معایب پرورش بلدرچین هم بگید

  • طاعتی 3 دی 1400 / 3:57 ب.ظ

   حتما در مطلبی جداگانه به معایب پرورش بلدرچین اشاره خواهیم کرد

 • Mostafa 4 دی 1400 / 5:55 ب.ظ

  Hzine khrid tjhizat in Kar chgdr mishe?

  • طاعتی 5 دی 1400 / 3:18 ب.ظ

   برای تخمین هزینه تجهیزات کافیه به بخش قفس بلدرچین سایت پراورصنعت مراجعه کنید

 • مهسا 4 دی 1400 / 5:58 ب.ظ

  من از نوشتن خیلی خوشم اومد واقع کامل بود
  برای راه اندازی این کار چقدر سرمایه اولیه لازمه؟

  • طاعتی 5 دی 1400 / 3:17 ب.ظ

   برای پرورش بلدرچین به بالای ۲۰ میلیون سرمایه نیاز دارید

 • Saman asadi 21 دی 1400 / 11:13 ب.ظ

  ممنونم بابت توضیحات بسیار زیباتون

 • زینب برزگر 21 دی 1400 / 11:49 ب.ظ

  تشکر از شما ولی خیلی قیمتا بالاست

  • طاعتی 25 دی 1400 / 3:42 ب.ظ

   نظرات مختلفه
   اما محصولات ما گارانتی داره و کیفیت اون رو تو هیچ سایتی نمیتونید پیدا کنید اگر سایتی هست که این قیمت و کیفیت رو ارائه می کنه با بگید

 • زینب برزگر 21 دی 1400 / 11:49 ب.ظ

  تشکر از شما قیمتاتون و کیفیتتون هم خوبه

 • زینب برزگر 21 دی 1400 / 11:49 ب.ظ

  تشکر

 • جمیل 22 دی 1400 / 2:54 ب.ظ

  مطلبتون عالی بود

 • غورقانلو 25 دی 1400 / 3:04 ب.ظ

  سلام
  ممنون ازمطالبتون واقعاکامل بود.

  • طاعتی 25 دی 1400 / 3:18 ب.ظ

   خوشحالیم که دوست داشتید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *