پرورش بلدرچین به صورت ۱۰۰% کاربردی + [ تکنیک های سودآور ]

پرورش بلدرچین

پرورش بلدرچین (Raising quail) یکی از کسب و کارهایی است که می تواند شما را در بازه زمانی ۶۰ روزه به سودآوری فراوانی برساند. فرقی نمی کند که در پرورش بلدرچین کدام یک از روشهای گوشتی یا تخمگذار را انتخاب کرده باشید با استفاده از این کسب و کار می‌توانید سرمایه اولیه خود را در زمان اندکی به دست آورید. در کنار به دست آوردن سرمایه اولیه سودهای فراوانی انتظار شما را می کشد. توجه داشته باشید سودآوری در پرورش پرنده بلدرچین آسان نیست و نیاز به اطلاعات گسترده ای دارد. برای اینکه بتوانید پرورش بلدرچین را به بهترین شکل انجام دهید نیاز به آموزش پرورش بلدرچین دارید.در این مطلب از سایت پرآور صنعت زمینه‌ای را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به راحتی هر چه تمام تر این آموزش را ببینید و شروع کننده کسب و کار خود بدون هزینه باشید.

اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید از طریق پرورش بلدرچین به سودهای فراوانی برسید اما نمی دانید از کجا و از چه طریقی شروع کنید در این مطلب با سایت پرآور صنعت همراه باشید. پراور صنعت در این مطلب شما را با موضوعات مختلفی چون پرورش بلدرچین در ایران، روش و نحوه پرورش بلدرچین، شرایط و مراحل پرورش بلدرچین، مزایای و  نکات قابل توجه در پرورش بلدرچین، انتخاب نژاد بلدرچین ها، مکان و تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین، تغذیه این پرنده و غیره آشنا خواهیم کرد. مطالعه این مطلب به 10 دقیقه زمان نیاز دارد.

پرورش بلدرچین رایگان

شاید با دیدن این تیتر تعجب کرده باشید. ما در این مطلب پرورش بلدرچین رایگان را برای شما در نظر گرفته ایم. بای اطلاعات به دست آمده نیازی به پرداخت هزینه ندارید. تنها راه شما برای موفقیت در این کسب و کار به دست آوردن اطلاعات کامل است که ما در این مطلب آن را به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهیم داد. شما کافی است 10 دقیقه از وقت خود را برای مطالعه این مطلب صرف کنید تا تمامی اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورید. اطلاعاتی که در این مطلب در اختیار شما قرار داده می شود در کمتر مطلبی دیده خواهد شد.

آموزش پرورش بلدرچین

برای اینکه بتوانید بدرچین را پرورش دهید نیاز به آموزش پرورش بلدرچین به صورت قدم به قدم دارید. این مطلب از سایت پراور صنعت مختص افرادی است که در پی آموزش پرورش بلدرچین به صورت قدم به قدم هستند. حتما آن را مطالعه کنید.

بلدرچین

بلدرچین یکی از پرنده های زیر مجموعه خانواده قرقاول ها به شمار می رود. اکثر بلدرچین ها کوچک جثه هستند و پرهایی به رنگ قهوه ای سوخته دارند. پاهای کوتاه و پروازهایی به متراژ پایین از دیگر ویژگی های این پرنده به شمار می رود. این پرنده در سن دو سالگی به بلوغ جنسی رسیده و بعد از رسیدن به بلوغ به مدت ۴ تا ۶ ماه تخم گذاری می کند. بلدرچین در این مدت چیزی حدود ۱۰۰ عدد تخم تولید می نمایند. این پرنده کوچک جثه جز پرندگان مقاوم و نیرومند است که به راحتی می توانند شرایط آب و هوایی گوناگون را تحمل کرده و در آن رشد کند.

انواع نژاد بلدرچین

 1. بلدرچین معمولی
 2. بلدرچین بریتانیایی
 3. بلدرچین ژاپنی
 4. بلدرچین آبی آسمانی
 5. بلدرچین سفید آمریکایی
 6. بلدرچین سفید انگلیسی
 7. بلدرچین سینه سفید هندی
 8. بلدرچین نیوزلندی
 9. بلدرچین پوشالی
 10. بلدرچین قهوه ای
 11. بلدرچین بارانی
 12. بلدرچین هارلکوئین
 13. بلدرچین آبی
بلدرچین
بلدرچین

چرا بلدرچین را برای پرورش انتخاب کنیم؟

بلدرچین ها، پرندگانی با ارزش اقتصادی بسیار بالا هستند. لذیذ و مقوی بودن گوشت و تخم و همچنین خواص پروتئینی آن باعث افزایش تقاضای مصرف شده و در نتیجه پرورش بلدرچین را به منبع خوبی برای اشتغال زایی و سودآوری تبدیل کرده است. بلدرچین ها پرندگانی پرطاقت بوده و در محیط ها و شرایط مختلف قابلیت پرورش دارند. مزایای فوق العاده ای که در پرورش بلدرچین وجود دارد باعث شده که پرورش آن دارای توجیه اقتصادی باشد.

مزایای پرورش بلدرچین


1) رشد سریع و شروع به تولید (شروع تخمگذاری از 40 روزگی)

2) راندمان بالای تولید تخم (260 تخم در سال اول تخمگذاری به ازای هر قطعه بلدرچین)

3) دوره جوجه کشی کوتاه (مجموعا 17 روز)

4) نیاز به سرمایه گذاری کم و برگشت سریع سرمایه

5) کمترین نیاز به محیط پرورشی از نظر مساحت

6) خوراک کم و مقاومت بالا در مقابل برخی بیماری ها

7) کیفیت بسیار بالای محصول تولیدی و قیمت مناسب

8) بازار فروش بسیار عالی

شرایط پرورش بلدرچین


شما برای راه اندازی یک پرورش بلدرچین مطلوب ابتدا باید تمام شرایط محیطی، فنی و اجرایی پروژه را به صورت کامل شناسایی کنید.

قبل از اتمام مقاله از شما دعوت میکنم ویدئو ذیل را مشاهده نمایید :

انتخاب نژاد بلدرچین ها


انتخاب نژاد خوب برای پرورش بلدرچین، ضامن سودآوری بیشتر مجموعه خواهد بود. تا کنون 18 نوع نژاد بلدرچین شناسایی شده اند که برخی از این نژادها برای تولید تخم (ژاپنی، تاکسیدو، فرعون، بریتانیایی، سفید انگلیسی، طلایی منچوری) و برخی برای تولید گوشت (بلدرچین سفید، سینه سفید)  مناسب هستند. شما در ابتدا باید نژاد بلدرچین های خود را انتخاب کنید.

بهترین نژاد بلدرچین برای پرورش

بهترین نژاد بلدرچین برای پرورش در ایران نژاد ژاپنی و نژاد معمولی است . نژاد های گفته شده بهترین گزینه برای شما هستند تا بتوانید از طریق تخم گذاری بالای آنها در سال به سودآوری برسید. با انتخاب هر یک از دو نژاد بلدرچین معمولی و بلدرچین نژاد ژاپنی می ‌توانید سوددهی بالایی در فروش تخم بلدرچین داشته باشید. اما اگر دوست دارید پرورش ‌بلدرچین را به صورت گوشتی پیگیری کنید، بلدرچین سینه سفید هندی و بلدرچین سینه سفید آمریکایی بهترین گزینه ‌ها برای شما به شمار می روند. پیشنهاد پرآور صنعت در ابتدای کار برای شمایی که در ابتدای این کسب و کار هستید، انتخاب بلدرچین معمولی است. بلدرچین معمولی نسبت به سایر بلدرچین ها دارای مشکل کمتری بوده و سرمایه گذار شما را زودتر از حد معمول به شما باز می گرداند.

دوره پرورش بلدرچین چند روز است؟

یکی از سوالاتی که ذهن شروع کنندگان بسیار زیادی را درگیر خود می کند این است که دوره پرورش بلدرچین چند روز است؟ دوره پرورش بلدرچین با توجه به گوشتی و تخمگذار بودن آن متغییر خواهد بود. بلدرچین هایی که آماده تخمگذاری هستند 30 الی 35 روز این امکان را برای شما فراهم می سازند تا بتوانید از آنها بهره وری کنید. بلدرچین های گوشتی نیز 35 الی 45 روزگی آماده سوددهی به شما هستند. میزان این روزها می تواند با توجه به تجهیزات و استانداردهایی که شما رعایت می کنید متفاوت باشد.

انواع پرورش بلدرچین

پرورش بلدرچین را می توان به روش های مختلفی پرورش داد. 1. با استفاده از خرید تخم بلدرچین و نطفه دار کردن آن 2. تهیه تخم نطفه دار و گذراندن مراحل بعدی 3. خرید جوجه بلدرچین 4. خرید بلدرچین بالغ. برای اینکه بتوانید پرورش بلدرچین را انجام دهید باید یکی از این روش ها را انتخاب کنید و با استفاده از آن به سوددهی برسید. در ادامه شما را با انواع روش های درآمد زایی پرورش بلدرچین آشنا خواهیم کرد تا مشکلی از بابت شناخت کامل این کسب و کار نداشته باشید.

نحوه پرورش بلدرچین

با انواع پرورش بلدرچین در قسمت بالا آشنا شدید. اگر مایلید با نحوه رشد این پرنده نیز آشنا شوید با ما در ادامه همراه شوید. به طور کلی پرورش بلدرچین به دو نحو پرورش بلدرچین تخمگذار و گوشتی تقسیم بندی می شود.شما می توانید یکی از این دو گزینه را با انواع روش های پرورش بلدرچین ادغام کنید و کسب و کار خود را آغاز نمایید.

پرورش بلدرچین مولد
پرورش بلدرچین مولد

روشهای درآمدزایی از طریق پرورش بلدرچین

کسانی که در زمینه پرورش بلدرچین فعالیت می کنند، معمولاً از سه طریق درآمدزایی  می نمایند.

روش اول

استفاده از گوشت بلدرچین است. افراد زیادی با انتخاب مناسب بلدرچین برای پرورش بلدرچین گوشتی کسب و کار خود را آغاز می ‌کنند و با فروش گوشت بلدرچین به درآمدزایی می ‌رسند.

روش دوم

در روش دوم افراد با فروش تخم بلدرچین به درآمدزایی می ‌رسند. با انتخاب نژاد بلدرچین تخمگذار شروع به تولید تخم های بسیار زیاد در سال می کنند و با فروش آنها به درآمد زایی می‌ رسند.

روش سوم

در روش سوم افراد با استفاده از نطفه دار کردن تخم و جوجه کشی سعی دارند به سود کلان دست پیدا کنند.

در هنگام تهیه بلدرچین به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای اینکه بهترین راندمان کاری را از پرورش بلدرچین داشته باشید باید در هنگام تهیه این نوع از بلدرچین به نکات زیر توجه فراوان داشته باشید. برای سوددهی بیشتر حتما  نکات زیر را رعایت کنید.

 1. سن بلدرچین  (حدود ۴۰ روز)
 2. سرحال بودن وضعیت ظاهری گل
 3. اجرای برنامه نوری به طور دقیق و استاندارد
 4. اجرای جیره غذایی استاندارد و با توجه به دوره سنی بلدرچین
 5. اجرای برنامه واکسیناسیون قبل از پرورش و در حین طول دوره پرورش
 6. اجرای نکات بهداشتی و پرورش در محیط مناسب

در این قسمت به ۶ نکته مهمی که در هنگام خرید بلدرچین باید به آن توجه کنید اشاره کردیم. چنانچه شما از تجربیات متفاوتی در این زمینه برخوردار هستید می توانید با استفاده از قسمت نظرات نکات مهمی که در هنگام تهیه بلدرچین رعایت میکنید را با ما و سایر مخاطبان سایت پرآور صنعت به اشتراک بگذارید.

هدف پرورش بلدرچین

هدف شما از پرورش بلدرچین چیست؟ این اولین سوالی است که در هنگامشروه این کسب و کار باید از خود بپرسید!!! بلدرچین به روش های مختلفی پرورش داده می شود و برای درآمدزایی راه های مختلفی را پیش روی شما قرار می دهد. این شما هستید که انتخاب می کنید به چه روشی در این کسب و کار به سود برسید و با چه روشی این کسب و کار را آغاز کنید. اهداف پرورش بلدرچین برای شما چیست؟ کدام روش را بهترین روش می دانید؟ اگر تجربه ای دارید آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

مکان و تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین


پرورش بلدرچین را می توان از هر مکانی حتی با ابعاد کوچک مثل یک اتاق 9 متری، انباری یا زیرزمین آغاز کرد. مناسب ترین حالت جهت پرورش این پرنده، استفاده از قفس هایی است که به این منظور ساخته شده اند. مفتول های قفس ها مانع از خروج بلدرچین ها شده، کنترل بلدرچین ها و مدیریت را راحت تر می کند. همچنین آبخوری و دانخوری، سینی زیر هرطبقه برای دفع فضولات و شیبی که در هر طبقه برای خروج تخم بلدرچین ها وجود دارد از مزایای این قفس ها میباشد.

آیا پرورش بلدرچین در خانه امکان پذیر است؟

در راستای آموزش این کسب و کار سوالات زیادی توسط افرادی که قصد شروع این کسب و کار را دارند مطرح می شود. یکی از این سوالات مربوط به شروع کسب و کار پرورش بلدرچین در خانه است. آیا می توان کار پرورش بلدرچین را در خانه آغاز کرد؟

پاسخ به این سوال مثبت است اما به شرط اینکه شرایط لازم را فراهم کنید. برای مثال فضای خانه شما باید دارای یک زیر زمین، انباری، حیاط خلوت یا مواردی از این قبیل باشد تا بتوانید آن را برای نگهداری از بلدرچین ها استفاده کنید. البته بهترین کار برای افرادی که قصد پرورش این پرنده در خانه را دارند، تهیه قفس نگهداری از بلدرچین است. تهیه قفس هم می تواند فضای کمتری را از شما اشغال کند و هم کار نظافت و تغذیه پرندگان را برای شما بسیار راحت خواهد کرد. اگر شرایط و فضای کافی برای پرورش بلدرچین را دارید پیشنهاد میکنم حتما این کار را در خانه شروع کنید.

فضای مورد نیاز برای پرورش بلدرچین

همانطور که در ابتدای مطلب نیز به آن اشاره شد فضای مورد نیاز برای پرورش بلدرچین با توجه به تعداد قطعه بلدرچین در نظر گرفته شما متفاوت خواهد بود. با توجه به جثه ای که بلدرچین ها دارند فضای اندکی را برای پرورش اشغال می کنند. برای ۲۰۰۰ قطعه بلدرچین معمولاً به یک سالن ۶۰ متری احتیاج است. اما برای اینکه هزینه پرورش بلدرچین را بتوانند به خوبی کنترل کنید می توانید از قفس بلدرچین ۵ طبقه استفاده کنید. ظرفیت قفس بلدرچین ۵ طبقه ۱۶۵ قطعه بلدرچین بالغ است. با توجه به نوع پرورش خود میتوانید آبخوری و دانخوری برای آنها تعبیه نمایید

البته قفس بلدرچین ۵ طبقه سایت پراور صنعت به صورت دو رو نیز طراحی شده است که در خود ۳۳۰ قطعه بلدرچین را جای می‌دهد. با استفاده از قفس بلدرچین ۵ طبقه سایت پراور صنعت می توانید بلدرچین را به راحتی در سالنهای پرورش، آپارتمانها، ویلاها و منازل مسکونی پرورش دهید. لازم به ذکر است سیستم آبخوری و دانخوری این قفس ها به صورت کاملا اتوماتیک می باشد.

نکته بسیار مهم : جنس قفس های مخصوص پرورش بلدرچین باید از ورق و مفتول های گالوانیزه گرم کششی و ضدزنگ باشد، در غیر این صورت زنگ زده و علاوه بر کاهش استحکام قفس ها منجر به وقوع بیماری های مختلف برای بلدرچین ها و ضرر های جبران ناپذیر میشود. قفس بلدرچین یکی از ارکان مهم در رشد این پرنده کوچک جثه است.

نمونه هایی از قفس های پرورش بلدرچین :

سالن پرورش از نظر دمایی باید برای بلدرچین ها مناسب باشد (22 تا 24 درجه سانتی گراد) و از برنامه نوری مناسب و کافی نیز استفاده شود. وجود نور و حرارت کافی با استفاده از مادر های مصنوعی برای تولید تخمی مطلوب به شدت توصیه میشود.

نکات مهم در پرورش بلدرچین در قفس

همانطور که گفتیم یکی از مهم ترین ابزار و تجهیزات در پرورش بلدرچین قفس است. قفس می تواند مدیریت راحتی را به شما هدیه دهد. اما انتخاب نوع  قفس و در نظر گرفتن برخی از شرایط برای شروع کسب و کاری بدون دردسر، مهم است. در هنگام استفاده از قفس بلدرچین به نکات زیر توجه فراوانی داشته باشید تا در هنگام اجرای کار دچار مشکل نشوید.

استاندارد بودن فاصله طبقات

از آنجایی که فضا برای رشد بلدرچین بسیار مهم است باید فاصله بین طبقات استانداردهای لازم را رعایت کرده باشد. چنانچه این فضا کمتر از حد معمول باشد در رشد بلدرچین اختلال همراه خواهد شد. حداقل ارتفاع قفس بلدرچین برای فراهم آوردن شرایط ایده آل ۵۰ سانتیمتر است.

فاصله بالای قفس تا سقف

از دیگر مواردی که می تواند در هنگام پرورش بلدرچین مهم باشد فاصله بالای قفس تا سقف است. چنانچه این فاصله به پایین ترین حد خود برسد گازهای آلوده و هوای گرم بالای سالن موجب تلفات خواهد شد. چنانچه پرورش بلدرچین تخمگذار را انجام دهید این گازها و هوای گرم می‌تواند باعث کاهش تولید تخم بلدرچین شود. حداقل فاصله بالای قفس را 1.5 متر در نظر بگیرید.

افزایش تهویه محل پرورش همراه با افزایش قفس

بسیاری از پرورش دهندگان در هنگام افزایش میزان تولید خود تهویه هوای محل پرورش را تغییر نداده و برای هزینه های کمتر با تهویه های قبلی پرورش خود را ادامه می دهند. این در حالی است که اگر با تعداد بیشتر بلدرچین در سالن تهویه ها نیز افزایش پیدا نکند راندمان کاری به شکل چشمگیری کاهش خواهد یافت.

بررسی طبقات بالا

یکی از بزرگترین معایبی که کارکنان فعال در کسب و کار پرورش بلدرچین دارند نادیده گرفتن طبقات بالایی قفس بلدرچین است. از این رو بلدرچین هایی که در بالاترین طبقات قفس بلدرچین قرار می‌گیرند، پایین‌ترین راندمان کاری را از خود نشان می دهند. برای اینکه طبقات بالای قفس بلدرچین مانند طبقات پایین از راندمان کاری بالایی برخوردار باشند، کارکنان باید طبقات بالا را نیز مورد بررسی قرار دهند. علاوه بر بررسی باید توجه داشته باشند توزیع دان در این طبقات نیز به صورت یکنواخت انجام شود.

دیگر تجهیزات مورد نیاز در پرورش بلدرچین

عایق کردن مکان نسبت به گرما و سرما، سیستم تصفیه هوای مناسب، سیستم گرمایش و سرمایش مناسب با شرایط مختلف آب و هوایی و غیره.

تغذیه و آب مناسب برای پرورش بلدرچین

تغذیه یکی از عوامل مهم در پرورش بلدرچین است که می تواند به طور مستقیم بر سود پرورش بلدرچین و هزینه پرورش بلدرچین تاثیر گذار باشد. به یاد داشته باشید هر چقدر میزان کیفیت تغذیه شما در پرورش بلدرچین بالاتر باشد به طور قطع به سود بالاتری نیز خواهید رسید. بلدرچین های بالغ نیاز به 22 تا 25 گرم غذا در طول روز نیاز دارند که باید شامل آب، پروتئین، کربوهیدرات ها، چربی، مواد معدنی و ویتامین ها باشد. آب باید پاکیزه و به طور منظم در اختیار جوجه ها قرار بگیرد و برای تامین مواد غذایی آنها می توان از اقلام گیاهی مثل: ذرت، کنجاله سویا، سورگوم، برنج و سبوس گندم استفاده کرد. دان بلدرچین باید از منابع معتبر خریداری شده و برای جلوگیری از کپک زدگی در جاهای خشک نگهداری شوند.

برنامه غذایی بلدرچین تخمگذار و گوشتی

تخمگذار دوره پرورش تا کشتار 20-1 روزگی اقلام مصرفی در جیره
467 450 396 ذرت
352 395 455 سویا
36 60 73 گلوتن ذرت
3 3 2 نمک
20 20 17 سبوس گندم
3 2.5 2.5 مکمل معدنی
3 2.5 2.5 مکمل ویتامینه
0.5 0.3 0.4 لیزین
1.5 2.2 2 میتونین
1 1 1 ویتامین A
1.5 3 3 ویتامین ب کمپلکس
0.5 1.5 1.4 ویتامین C
1.5 1 1 ویتامین K
2 1 1 ویتامین D3
1.5 1 1 ویتامین E
19 16 14 دی کلسیم فسفات
70 20 12 صدف کربنات سدیم
25 20 15 روغن مایع
0.2 0.2 0.2 ضد کوکسیدوز

 

مقدار غذای بلدرچین
مقدار غذای بلدرچین در منزل

محیط و نکات بهداشتی


رعایت کلیه اصول بهداشتی در پرورش بلدرچین بسیار مهم است. محل نگهداری و تمام تجهیزات مثل آبخوری و دانخوری باید به صورت هفتگی یا ماهانه تمیز و ضدعفونی گردند. در هنگام وقوع یک بیماری باید پرندگان سالم و بیمار را جدا، محل بیماری را ضدعفونی و اجساد را سوزانده یا به وسیله آهک دفع کرد. از هرگونه جابه جایی و عوامل استرس زا برای بلدرچین باید دوری کرد و محیطی کاملا آرام برای پرورش بلدرچین ها آماده ساخت.

تخمگذاری بلدرچین

یکی از مهمترین نکات در پرورش بلدرچین تخم گذاری آن است. کسانی که در پرورش بلدرچین تخمگذار را در دستور کار خود قرار می‌دهند حتماً باید نسبت به میزان تخم گذاری پرنده در سال و در هفته آشنا باشند. چنانچه اشراف کامل به تخمگذاری نداشته باشید به هیچ عنوان نخواهید دانست که چقدر سود در پایان ماه عاید شما خواهد شد. بلدرچین ها در اولین سال حدود ۳۰۰ تخم از خود به جای می گذارند. شما می توانید از ۵۰ تا ۱۰۰ روزگی بلدرچین  هفته ای پنج تخم از آن ها به دست آورید. حال می توانید این عدد را ضربدر تعداد بلدرچین هایی که می خواهید آنها را پرورش دهید کنید تا میزان محصول شما از تخم گذاری بلدرچین به دست آید.

توجه داشته باشید عدد ۳۰۰ با توجه به توان ۹۰ درصدی بلدرچین به دست خواهد آمد. بلدرچین ها تا یک سال می تواند برای شما مقرون به صرفه باشد زیرا بعد از یک سال باید بلدرچین ها و گله را تعویض نمایید تا بتوانید به میزان تخمگذاری دلخواه برسید. چنانچه این کار را انجام دهید نتیجه دلخواهی را به دست نخواهد آورده و این کار موجب کاهش میزان سوددهی در کسب و کار شما خواهد شد.

بیماریهایی که بلدرچین را در حین پرورش تهدید می‌کند

انفولانزا، نیوکاسل، مارک، تاول کف پا، سالمونا و برونشیت از جمله بیماری هایی هستند که بلدرچین را در حین رشد تهدید می کنند. یکی از مهمترین عواملی که در حین پرورش بلدرچین باید به آن توجه ویژه ‌ای داشته باشید، بیماری ها و خطرات احتمالی است. بیماری ها و خطرات احتمالی در حین پرورش بلدرچین می ‌تواند میزان سود شما را به طور چشمگیری کاهش دهد.

برای جلوگیری از بیماری ها توصیه می کنیم هر چند وقت یکبار محل مورد نظر در پرورش بلدرچین ها را ضدعفونی کنید، فضولات آنها را مدام پاکسازی نمایید  و از سیستم تهویه برای ایجاد هوای تازه استفاده کنید. در برخی از مواقع نیز می توانید با استفاده از واکسن ها البته با مشورت با یک دامپزشک از بیماری های موجود در بلدرچین جلوگیری نمایید. تمامی این موارد را می توانید با قفس های بلدرچین سایت پرآور صنعت به همراه داشته باشید و مدیریت بلدرچین را را راحت تر در دست داشته باشید.

بهترین راه های پیشگیری از بیماری بلدرچین

راه های بسیار زیادی برای پیشگیری بماری بلدرچین ها وجود دارد.اما در بین تمامی گزینه ها اجرای واکسیناسیون و استفاده از قفس بلدرچین بهترین گزینه به شمار می روند. اجرای واکسیناسیون در پرورش بلدرچین باعث تلفات کمتر و بهره وری بیشتر خواهد شد. قفس ها نیز یه شما کمک می کنند تا بتوانید پرندگان بیمار را از پرندگان سالم جدا سازید. جدا کردن پرنده های بیمار باعث عدم درگیری بیماری بلدرچین های سالم خواهد شد. اگر شما روش دیگری را برای پیشگیری از بیماری در بلدرچین ها می شناسید، روش مورد نظر خود را از طریق قسمت نظرات برای ما در انتهای همین مطلب کامنت کنید. روش های منحصر به فرد شما می تواند به عزیزانی که در این زمینه فعالیت می کنند کمک کند تا بتوانند از تلفات احتمالی جلوگیری نمایند و کیفیت محصولات خود را به بهترین شکل افزایش دهند. هر چقدر محصولات کیفیت بالاتر و تلفات پایین تر باشد، سود پرورش بلدرچین بالاتر خواهد بود. برای موفقیت کسب و کار دیگران در صورت صلاحدید نظرات خود را کامنت کنید.

میزان حساسیت بلدرچین ها به بیماری

در این در این قسمت قصد داریم شما را با میزان حساسیت های بیماری با بلدرچین ها آشنا کنیم. شما میتوانید نوع درمان هر بیماری را در این قسمت مطالعه کنید.

بیماری نیوکاسل:  برای جلوگیری از بیماری نیوکاسل می توانید از واکسن مارک و ریختن قطره چشم استفاده کنید. واکسن نیوکاسل هر سه ماه به شکل اسپری برای بلدرچین ها در نظر گرفته می شود.

بیماری مارک: برای اینکه بتوانید بیماری مارک را از بلدرچین ها دور کنید می توانید در بیست روزگی از تزریق واکسن به ناحیه گردن استفاده کنید.

آبله:  برای جلوگیری از بیماری آبله می توانید در ۶ هفتگی از واکسن استفاده کنید.

آنفولانزا:  آنفولانزا از دیگر بیماری هایی است که با واکسن و یا آمپول بعد از درگیری بیماری می توانید آن را درمان نمایید.

بررسی بازار مصرف گوشت و تخم بلدرچین

یکی از موارد مهمی که باید حتما در آموزش پرورش بلدرچین به آن توجه کنید، بررسی و تحقیق در مورد بازار مصرف گوشت و تخم بلدرچین است. سود و فروش هر کسب و کاری به میزان مصرف بازار بستگی دارد وپرورش بلدرچین نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. خوشبختانه باید بگوییم مردم کشورمان نسبت به گذشته بیشتر با خواص و مزایای مصرف گوشت و تخم بلدرچین آشنا شده اند. حتی برخی افراد گوشت بلدرچین را جزو جیره غذایی اصلی خانواده خود قرار داده اند و مصرف آن را حتی به گوشت مرغ ترجیح می دهند.

در این رابطه باید بگوییم تخم و گوشت بلدرچین به خاطر داشتن منیزیم، پتاسیم، انواع ویتامین ها، روی و آهن بالا جزو غذای هایی است که ارزش غذایی فوق العاده ای دارد. حتی از نظر مزه و طعم نیز گوشت بلدرچین نسبت به گوشت دیگر پرنده ها لذیذ تر است. اگر توانید مداوم گوشت و تخم بلدرچین را مصرف کنید مسلما این کار تاثیر مثبتی برای درمان بیماری های قلبی و آسم خواهد داشت. حتی این کار می تواند در از بین بردن سنگ کلیه نیز تاثیر داشته باشد. در مجموع نگران فروش و مصرف بازار نباشید زیرا بسیاری از رستوران های لوکس نیز خریداری گوشت بلدرچین های شما هستند.

سود پرورش بلدرچین

یکی از مهمترین نکاتی که در پرورش بلدرچین باید آن را در نظر داشت سود است. شما بدون سود به هیچ عنوان نمی توانید به پرورش بلدرچین ادامه یا کسب و کار خود را گسترش دهید.  سود پرورش بلدرچین حاصل از جمع هزینه های متغیر و هزینه های ثابت و کم کردن حاصل این دو عدد از فروش محصول می باشد.  هزینه های ثابت شامل خرید زمین، ساخت محل پرورش و خرید تجهیزات،  هزینه های متغیر شامل پول آب، برق، گاز و تلفن، حمل و نقل، خرید دان و سایر گزینه ها.

توجه داشته باشید قیمت نهایی محصولات بلدرچین شماست که میزان سود پرورش بلدرچین را برای شما مشخص می کند. شما نمی توانید قیمتی بسیار پایین و یا بالا را برای محصولات خود در نظر بگیرید، زیرا قیمت پایین باعث عدم ارتباط بین محصول و مخاطب می‌شود و قیمت بالا می تواند مخاطب را از خرید منصرف نماید.  برای تعیین قیمت نهایی به هزینه ثابت و متغیر خود نگاه کنید و با توجه به قیمت‌های بازار میزان سود خود را تعیین نمایید.

بازاریابی

یکی از مهمترین نکاتی که در پرورش بلدرچین باید مورد توجه قرار بگیرد بازاریابی است معمولاً پرورش دهندگان بلدرچین بخش بازاریابی را جدی نگرفته و فقط تمرکز خود را بر روی رشد این پرنده به کار میبرند.  در حالی که مهمترین بخش پرورش بلدرچین بعد از رشد آن بازاریابی است اگر شما بتوانید به بهترین شکل شرایط را فراهم کنید تا بتوانید محصولات که از پرورش ملت به دست می آورید را به بازار عرضه کنید قطعاً شکست خواهید خورد توصیه ما به شما این است که برای فروش محصولات خود از بازاریابان و یا مدیران فروش استفاده نمایید بازاریابان و مدیران فروش تکنیکهای فروشی را به کار می برند که شما بتوانید با استفاده از آن به بالاترین سود پرورش بلدرچین دست پیدا کنید.

بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند هزینه های کسب و کار خود را کاهش دهند خودشان دست به فروش محصولات میزنند که این امر می‌تواند موجب خرابی و یا ورشکستگی کسب و کار شود. قطعاً تولیدکنندگان زمان و تخصص کافی را برای ارائه محصولات خود نخواهند داشت.  در کنار بازاریابی  شما باید به نکاتی همچون بسته بندی محصولات، قیمت مناسب و کیفیت بالای محصول نیز توجه ویژه ای داشته باشید. چنانچه هر یک از این عوامل را در ارائه محصول نداشته باشید صنعت و کسب و کار شما با شکسته جدی مواجه خواهد شد.

بسته بندی محصولات بلدرچین

بسته بندی محصولات بلدرچین باید به نحوی باشد که بتوانند مخاطب را جذب خود کند. بسیاری از مخاطبین با توجه به دیزاین بسته بندی محصول را انتخاب می کنند. شما  برای این که بتوانید در بازار از سایر رقبای خود پیشه بگیرید می توانید از  بسته بندی های منحصر به فرد استفاده نمایید. برای این کار می‌توانید از افراد متخصص و زبده در این زمینه استفاده کنید.  بسته بندی محصولات باید در فضایی بهداشتی انجام شود. این نکته را از یاد نبرید.

تولید تخم بلدرچین

یکی از مهمترین راه های کسب درآمد از طریق رشد این پرنده تولید تخم آن است. با توجه به استقبال افراد از تخم بلدرچین، پرورش دهندگان از گوشت بلدرچین صرف نظر کرده و به دلیل مزایای بسیار زیادی که تخم آن دارد دست به تولید تخم بلدرچین زده اند. با استفاده از تولید تخم بلدرچین به راحتی می توانید به سودآوری بالایی برسید. تخم بلدرچین با توجه به مزایای بسیار زیادی که دارد می تواند از بسیاری از بیماری ها جلوگیری نماید.

با توجه به خواص بی نظیر این محصول بسیاری از پرورش‌دهندگان ترجیح می دهند به جای گوشت بلدرچین از تخم بلدرچین استفاده کنند. شما هم می توانید با هزینه های بسیار اندک دست به تولید تخم بلدرچین بزنید و از این طریق به درآمدزایی برسید. در مطلبی جداگانه به تولید تخم بلدرچین به صروت کامل خواهیم پرداخت.

جوجه کشی بلدرچین


برای قرار دادن تخم ها در دستگاه جوجه کشی، دمای آنها باید با دمای محیط یکی باشد و تخم هایی که دارای شکل و اندازه یکسان نیستند کنار گذاشته شوند. طول دوره جوجه کشی 17 روز است، در 14 روز اول تخم ها در دستگاه ستر قرار می گیرند و با چرخش آن ها از چسبیدن نطفه به پوسته جلوگیری میشود. سپس به مدت 3 روز در دستگاه هچر گذاشته میشوند تا جنین در جای مناسب برای خارج شدن از تخم قرار بگیرد.

وارد شدن هوای تازه در دستگاه جوجه کشی امری ضروری برای سلامت جنین می باشد. جوجه های بلدرچین در قفس های مخصوص جوجه یکروزه و مجهز به مادر مصنوعی نگهداری میشوند. در دو روز اول حیاط خود از ذخیره غذایی بدنشان استفاده می کنند و پس از دو روز دان به صورت آسیاب شده برای آنها قرار داده میشود و به تدریج از دانخوری هایی به ارتفاع 2 سانت که روی آنها شبکه های مفتولی برای جلوگیری از غوطه ور شدن جوجه ها و خفگی ایجاد شده، استفاده میکنند. برای جوجه ها باید آب و دان به میزان فراوان قرار داده شود.

پرورش بلدرچین های مادر و تخمگذار


برای پرورش بلدرچین تخمگذار بلدرچین های ماده ای که از لحاظ خصوصیات تولیدی مناسب تر از بقیه باشند، انتخاب میشوند. خرید بلدرچین های آماده تخمگذاری (بلدرچین های 30 الی 35 روزه) امکان بهره وری سریع تر را به شما میدهد و باعث میشود زودتر به درآمد برسید. تولید تخم بهتر به دما، خوراک، آب، مراقبت و مدیریت وابسته است. تکامل جنسی بلدرچین ها بوسیله نورکنترل می شود و نور نقش حیاطی در تولید تخم مطلوب دارد، برای دستیابی به حداکثر میزان تخم اعمال 16 الی 18 ساعت نور الزامی است. برای اطلاعات بیشتر به مطلب ” پرورش بلدرچین تخمگذار ” مراجعه کنید.

پرورش بلدرچین های گوشتی یا پرواری


رشد این پرنده در قفس های مخصوص پرورش بلدرچین بهترین گزینه است زیرا تعداد بیشتری بلدرچین را میتوان پرورش داد. دمای اولیه برای جوجه های یکروزه 35 درجه سانتی گراد بوده و هر چهار روز یکبار 3 درجه از دما کم میشود تا 22 درجه سانتی گراد برسد. نور نیز در 2 هفته اول به صورت تمام وقت و سپس به 12 ساعت می رسد. دان بلدرچین های گوشتی باید بصورت بالانس شده بوده و در آن ترکیبات مورد نیاز نظیر مواد معدنی، کلسیم و… استفاده شود تا حداکثر بازدهی در رشد را داشته باشند. از مزایای مهم پرورش بلدرچین گوشتی این است که در زمان 35 الی 45 روزگی آماده کشتار میشوند. کشتار گاه ها باید دور از سالن پرورش باشند تا باعث سرایت آلودگی در سراسر بخش ها نشوند و انجام این کار باید طبق قوانین سازمان دامپزشکی کشور باشد. برای اطلاعات بیشتر به مطلب ” پرورش بلدرچین گوشتی ” مراجعه کنید.

تجهیزات لازم برای پرورش کبک گوشتی
تجهیزات لازم برای پرورش کبک گوشتی

هزینه ها

هزینه پرورش بلدرچین به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد.یکی از این عوامل اجاره فضای مورد نظر برای شروع کار است. دومین عامل خرید تجهیزات با توجه به نوع نیاز و عامل سوم تغذیه طیور است. عوامل گفته شده می‌تواند به طور مستقیم بر هزینه ها تاثیر گذار باشد. در ادامه به هر کدام از این موارد به صورت جداگانه اشاره خواهیم کرد.

درآمد پرورش بلدرچین

درامد پرورش بلدرچین با توجه به تعداد قطعه، میزان اجاره فضای مورد نظر، هزینه خریداری شده تجهیزات و میزان هزینه تغذیه پرنده متغیر خواهد بود. اما به طور میانگین اگر بخواهید ۲۰۰۰ قطعه بلدرچین را پرورش دهید، سود خالص ماهیانه شما چیزی حدود ۸ تا ۱۲ میلیون تومان به صورت متغیر خواهد بود. شما میتوانید هزینه مکان اجرا شده، هزینه خرید تجهیزات و قفس، خرید بلدرچین بالغ و هزینه تغذیه را با یکدیگر جمع کرده و از میزان درآمد خالص بدست آمده کم نمایید. توجه داشته باشید در این بین هزینه خرید تجهیزات مانند قفس بلدرچین فقط باید یک بار در نظر گرفته شود. البته این هزینه ای که یک بار در نظر گرفته می شود بستگی به نوع قفس خریداری شما دارد. توصیه میکنیم قفس بلدرچین خود را از سایت های معتبر در این زمینه مانند پرآور صنعت، پرآور و قفس بلدرچین تهیه نمایید.

تمامی عوامل گفته شده می تواند درامد پرورش بلدرچین شما را تحت تاثیر قرار دهد. توجه داشته باشید علاوه بر تجهیزات، اطلاعات شما درباره پرورش بلدرچین نیز می تواند بر درامد شما در این زمینه تاثیر گذار باشد. هر چقدر شما این کسب و کار را به استانداردهای روز دنیا نزدیک تر کنید قطعا درآمد بالاتری خواهید داشت.

پرورش بلدرچین در خانه

یکی از راه های درامد، پرورش بلدرچین در خانه است. شما با استفاده از فضاهای اندکی که در خانه دارید می توانید این کسب و کار را انجام دهید. این فضاها می‌توانند زیرزمین، اتاق، انباری، فضای پشت بام و پارکینگ باشند. برای اینکه بتوانید این پرنده در منزل را به راحتی هرچه تمام تر انجام دهید توصیه می کنیم از قفس به جای بستر استفاده کنید. با استفاده از قفس به راحتی می توانید از حداکثر فضا برای پرورش بلدرچین در منزل استفاده نمایید. اگر مایلید تا پرورش بلدرچین در منزل را انجام دهید به مطلب ” پرورش بلدرچین در خانه ” مراجعه کنید.

"<yoastmark

پرورش بلدرچین در ایران

پرورش بلدرچین در ایران به 15 سال قبل یعنی سال 1385 بر میگردد. بلدرچین با توجه به زودبازده بودنش در اوایل سال 1385 مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گرفت. در ابتدای کار بلدرچین تخمگذار و گوشتی به صورت یکجا پرورش میافت. اما بعد از گذشت 5 سال و تقاضای مردم پرورش بلدرچین در ایران به صورت پرورش بلدرچین گوشتی و تخمگذار صورت گرفت. در حال حاضر که در سال 1402 هستیم پرورش بلدرچین به این دوصورت ادامه پیدا کرده است. کمتر کسی را پیدا می کنید که تاریخچه پرورش این پرنده در ایران را به صورت دقیق به یاد داشته باشد.

توجه کنید اماری که در این قسمت از سایت پراور صنعت به شما داده شد، به صورت تقریبی بوده است. برای آشنایی بیشتر در این باره می توانید از متخصصان در این زمینه مانند ارش کرمانی بنیانگذار هوش پرورشی در ایران کمک بگیرید.

مهمترین نکاتی که در هنگام پرورش باید آنها را رعایت کنید؟

استفاده از قفس هایی که استانداردهای روز دنیا را رعایت می کنند می تواند سود دهی شما را بیشتر کند. توصیه ما به شما این است که گله های مادر را در فضایی بهداشتی تر و قفسهای بهتر نگهداری کنید تا تخم های تولید شده در معرض آلودگی قرار نگیرند. با این تکنیک می توانید تخم های سالم بیشتری داشته باشید و گله خود را کمتر دچار بیماری کنید تا با آن دست و پنجه نرم کند.

 1. نگهداری نکردن تخم بلدرچین بیشتر از هفت روز از دیگر نکاتی است که در پرورش بلدرچین باید آن را رعایت کنید.
 2. برای نگهداری تخم بلدرچین از دمای ۱۶ تا ۲۰ درجه سانتیگراد استفاده کنید. دمای بیش از ۲۰ درجه سانتیگراد و کمتر از ۱۶ درجه سانتیگراد می تواند موجب خرابی تخم بلدرچین شود. ناگفته نماند این دما برای بازه زمانی ۷ روزه خواهد بود.
 3. برای بالا بردن آمار هچ و سالم تر بودن جوجه های تولید شده هر ۷ روز یک وعده مولتی ویتامین به گله مولد بدهید.
 4. ۶ تا ۱۲ ماه بهترین زمان برای نگهداری گله مولد است. توصیه نمی‌کنیم که گله مولد را بیش از یک سال نگهداری کنید.
 5. برای نگهداری گله های مولد از درجه ۱۸ تا ۲۸ درجه سانتی گراد استفاده کنید. بهترین دمای سالن بین ۲۰ تا ۲۴ درجه خواهد بود. عدد های گفته شده با توجه به سن بلدرچین ها متغیر  می باشد.
 6. رطوبت مناسب در زمان ستر را  ۶۰ تا ۶۵ درصد و در زمان هچر ۷۰ تا ۷۵ درصد نظر در نظر بگیرید.
 7. دمای مناسب نیز در دوران ستر ۳۷.۷ و در دوران هچر ۳۷.۲ است

معایب این کسب و کار

در آموزش پرورش بلدرچین شما نه تنها باید اطلاعات کافی در خصوص چگونگی شروع این کسب و کار را به دست آورید بلکه باید به خوبی در خصوص مزایا و معایب این کار نیز تحقیق کنید. در قسمت های قبل در خصوص مزایای پرورش بلدرچین با شما صحبت کردیم. اکنون باید معایب شروع این کسب و کار را نیز بررسی کنیم. بررسی معایب باعث خواهد شد دید شما برای شروع این کار باز تر شود و بتوانید تصمیم بهترین بگیرید.

در مجموع اگر بخواهیم این امر را بررسی کنیم باید بگوییم پرورش بلدرچین چندان دارای معایب بزرگ و مهم نیست. نیاز به فضای زیاد، افزایش تلفات کلی در پرندگان، بروز بیماری های جدید در پرندگان و افزایش قیمت دان از جمله معایبی است که شروع این کسب و کار خواهد داشت. قیمت دان مخصوص بلدرچین نسبت به چند سال گذشت افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. اگر دغدغه شروع این کسب و کا را دارید حتما این موارد ذکر شده را به خوبی بررسی کنید.

کانیبالیسم در پرورش بلدرچین

همان طور که در قسمت ها قبل نیز اشاره کردیم، بروز بیماری های مختلف در پرندگان می تواند زمینه ساز از بین رفتن آنها شود. در این قسمت قصد داریم در خصوص یکی از خطرناک ترین این بیماری ها با شما صحبت کنیم. آیا با بیماری کانیبالیسم در پرندگان آشنا هستید؟ در پرورش بلدرچین این بیماری به شدت رایج است و خطر وقوع گله بلدرچین ها به آن نیز بسیار بالا است. شما باید حتما این مسئله را به خوبی مدیریت کنید تا مبادا گله بلدرچین های شما به این بیماری مبتلا شوند.

کانیبالیسم در واقع همان همخواری در بلدرچین ها است که در تمام سنین جوجه بلدرچین ها احتمال وقوع وجود دارد. عامل اصلی که می تواند زمینه ساز بیماری کانیبالیسم یا همخواری شود، غفلت از تغذیه این پرندگان است. اگر شما از تغذیه این پرندگان غافل شوید به مرور زمان بیماری همخواری در گله بروز خواهد کرد.

شاید جالب باشد بدانید کانیبالیسم در واقع هیچ منبع ویروسی ندارد و در واقع یک نوع بیماری روانی است. زمانی که این بیماری در گله بروز کند بلدرچین ها شروع به خوردن گوشت یکدیگر می کنند. شما باید در تغذیه بلدرچین ها به شدت حساس باشید زیرا ممکن است این بیماری به سرعت در تمام گله رواج پیدا کند. این بیماری می تواند ضرر بسیار بزرگی را به کسب و کار شما وارد کند. تا حد امکان برای جلوگیری از بروز این بیماری در گله در تغذیه بلدرچین ها استاندارد های لازم را رعایت کنید.

مشاوره پرورش بلدرچین

حال که تمام اطلاعات لازم در مورد پرورش بلدرچین را به دست آوردید بهتر است قبل از اینکه هر اقدامی برای راه اندازی این کسب و کار کنید ابتدا توسط بهترین و با تجربه ترین افراد که سابقه انجام پرورش بلدرچین را دارند، مشاوره و راهنمایی دریافت کنید. برای مشاوره پرورش بلدرچین می توانید روی کمک کارشناسان با تجربه ما در مجموعه پرآور صنعت حساب کنید.

کسب راهنمایی و دریافت مشاوره در این زمینه می تواند شما را از چاله های این مسیر نجات دهد و به شما کمک کند تا با آگاهی کامل تر در مسیر پرورش بلدرچین گام بردارید. این کار برای افرادی که سرمایه زیادی را درگیر پرورش بلدرچین کرده اند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما می توانید با دریافت مشاوره و راهنمایی از پشتیبانان مجموعه پرآور صنعت به راحتی در مسیری موفق تر برای پرورش بلدرچین گام بردارید. کارشناسان مجموعه پرآور صنعت جزو بهترین و با تجربه ترین افراد در انجام پرورش بلدرچین در سراسر کشورمان هستند. با کمک آن ها قطعا مسیر موفقیت برای شما هموار تر خواهد بود.

نتیجه گیری

در این مطلب از سایت پرآور صنعت به تمامی اطلاعاتی که در پرورش بلدرچین نیاز بود، پرداختیم. شما با استفاده از این اطلاعات دیگر نیازی به شرکت در کلاس های مختلف پرورش بلدرچین ندارید و با استفاده از این اطلاعات می توانید کسب و کار کوچکی را برای خود دست و پا کنید. اطلاعات داده شده کامل و جامع است و شرایط را برای شما فراهم میکند تا هزینه‌های گزافی را برای آموزش پرداخت نکنید. توجه داشته باشید اطلاعاتی که ما در اختیار شما قرار داده ایم در کسب و کارهای کوچک کارساز خواهد بود اما اگر می‌خواهید تعداد بلدرچین بیشتری را پرورش دهید باید با متخصص در این زمینه مشورت نمایید. امیدواریم این اطلاعاتی که در اختیار شما قرار دادیم موجب موفقیت در کسب و کار شما شود.

شما می توانید نظرات و دیدگاه های خود را نسبت به این مطلب در انتها و در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما می تواند به مخاطبین سایت پراور صنعت کمک کند تا کسب و کار خود را به بهترین شکل پیگیری کنند.

سوالات متداول

چرا بلدرچین را برای پرورش انتخاب کنیم؟

بلدرچین ها، پرندگانی با ارزش اقتصادی بسیار بالا هستند. لذیذ و مقوی بودن گوشت و تخم و همچنین خواص پروتئینی آن باعث افزایش تقاضای مصرف شده و در نتیجه پرورش بلدرچین را به منبع خوبی برای اشتغال زایی و سودآوری تبدیل کرده است.

بهترین نژاد بلدرچین برای پرورش چیست؟

بهترین نژاد بلدرچین برای پرورش در ایران نژاد ژاپنی و نژاد معمولی است

چه بیماریهایی بلدرچین را در حین پرورش تهدید می‌کند؟

انفولانزا، نیوکاسل، مارک، تاول کف پا، سالمونا و برونشیت از جمله بیماری هایی هستند که بلدرچین را در حین رشد تهدید می کنند

بهترین گزینه برای پرورش بلدرچین قفس است یا بستر؟

پرورش بلدرچین ها در قفس های مخصوص پرورش بلدرچین بهترین گزینه است زیرا تعداد بیشتری بلدرچین را میتوان پرورش داد

طاعتی
دیدگاه کاربران
۱۷۰ دیدگاه
 • طوبی 12 مهر 1400 / 7:20 ق.ظ

  در این متن از مزایای پرورش بلدرچین زیاد گفتین، ایا پرورش بلدرچین معیب هم داره ؟

  • طاعتی 27 مهر 1400 / 10:25 ق.ظ

   سلام بله پرورش بلدرچین معایبی هم با خود به همراه دارد که در مطلبی جداگانه به آن خواهیم پرداخت

  • طاعتی 27 مهر 1400 / 10:28 ق.ظ

   سلام بله پرورش بلدرچین معایبی هم با خود به همراه دارد که در مطلبی جداگانه به آن خواهیم پرداخت. مطالب ما را در اینده دنبال کنید

 • محمد جمالی 12 مهر 1400 / 10:21 ق.ظ

  سلام من با مطلب پرورش بلدرچین خیلی حال کردم و لذت بردم. یه سوال دارم در کنار این همه مزایا پرورش بلدرچین چه معایبی دارد؟

  • طاعتی 27 مهر 1400 / 10:25 ق.ظ

   سلام متشکرم نظر لطف شماست
   در مطلبی جداگانه به معایب پرورش بلدرچین نیز خواهیم پرداخت

 • عباس 12 مهر 1400 / 7:55 ب.ظ

  سلام
  مطلب پرورش بلدرچین شما خیلی خوب‌بود. لطف به صورت کامل تر به خصوصیات و تحهیزات مورد نیاز در پروش بلدرچین بپردازید. به نظر شما برای پرورش بلدرچین از روش جوجه کشی طبیعی استفاده کنم یا دستگاه؟

  • طاعتی 27 مهر 1400 / 10:23 ق.ظ

   سلام نظر لطف شماست
   حتما در مطلبی جداگانه به تجهیزات مورد نیاز پرورش بلدرچین اشاره خواهیم کرد. به طور کلی می توانید از قفس بلدرچین استفاده کنید تا تمام نیازهای خود را به بهترین شکل تامین نمایید.
   درباره سوال برای پرورش بلدرچین از روش جوجه کشی طبیعی استفاده کنم یا دستگاه؟ باید بگویم با توجه به پیشرفت تجهیزات استفاده از دستگاه در جوجه کشی بلدرچین بهترین گزینه خواهدبود.

 • ممد 24 مهر 1400 / 12:16 ب.ظ

  سلام روز بخیر .
  دوست عزیز برای حدود ۱۰۰ بلدرچین روزانه چند گرم دان نیاز داریم؟

  • طاعتی 27 مهر 1400 / 10:20 ق.ظ

   سلام روزتون بخیر
   انتخاب دان بلدرچین بستگی به شرایط مختلفی دارد برای اطلاع بیشتر درباره دان بلدرچین می توانید به مطلب غذای بلدرچین چیست مراجعه کنید

   • الهام 2 آبان 1400 / 8:51 ب.ظ

    من این مطلب رو مطالعه کردم بسیار عالی بود
    یه سوال دارم آیا مطلب آموزش پرورش بلدرچین شما در آینده اپدیت خواهد شد اگر اپدیت میشه تاریخش رو بهم بگین چون طبق اصولی که شما گفتین دارم آموزش پرورش بلدرچین رو پیش میبرم
    ممنون از وقتی که میزارید

    • طاعتی 12 آبان 1400 / 1:57 ب.ظ

     سلام ممنونم بابت انتخاب سایت ما مطلب پرورش بلدرچین ما حتما در اینده ای نزدیک آپدیت می شود ما رو حتما در دو سه روز اینده دنبال کنید

 • سمیرا 25 مهر 1400 / 10:30 ب.ظ

  سلام ممنونم از اطلاعاتی که دادین
  ضرر پرورش بلدرچین هم در لین کسب و کار وجود داره؟

  • طاعتی 27 مهر 1400 / 10:17 ق.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   نظر لطف شماست
   قطعا پرورش بلدرچین با ضرر هم همراه خواهد بود اگر طبق اصول و قواعد پیش نرود. سعی می کنیم در اینده از ضرر پرورش بلدرچین هم در این مطلب صحبت کنیم.

 • امیرحسین 26 مهر 1400 / 3:14 ب.ظ

  سلام متشکرم درباره اموزش پرورش بلدرچین بیشتر توضیخ بدید تا ما به بهترین شکل از مطالب شما استقاده کنیم. این مطلب جامع ترین مطلب درباره پرورش بلدرچین بود متشکرم

  • طاعتی 27 مهر 1400 / 10:16 ق.ظ

   سلام متشکرم از لطف شما. در روزهای آتی حتما مطلب پرورش بلدرچین را آپدیت خواهیم کرد تا سما بهترین مطلب آموزش پرورش بلدرچین را در اختیار داشته باشید

 • علیرضا 2 آبان 1400 / 8:32 ب.ظ

  خیلی ممنونم بابت این مطلب بسیار عالی بخصوص تیکه ای که به پرورش بلدرچین در ایران و تاریخچه آن پرداختید
  امیدوارم همیشه موفق باشید 💪

 • مقصود 7 آبان 1400 / 0:35 ق.ظ

  این مطلب بسیار عالی بود لطفا از پرورش بلدرچین در ایران بیشتر بگویید متشکرم

  • طاعتی 12 آبان 1400 / 1:56 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر متشکرم از انتخاب سایت شما
   حتما در مطلبی جداگانه به پرورش بدرچین در ایران خواهیم پرداخت.

 • محمد حسنی 8 آبان 1400 / 2:48 ق.ظ

  سلام شب شما بخیر
  دوست بزرگوار میشه بفرمایید با پرورش حدود ۱۰۰ بلدرچین من سالانه چقد سود میکنم؟

  • طاعتی 12 آبان 1400 / 1:55 ب.ظ

   سلام برای مشورت در این باره می تونید از پشتیبانی سایت پراور صنعت استفاده کنید

 • امین 12 آبان 1400 / 2:18 ق.ظ

  مطلب آموزش پرورش بلدرچین شما بسیار مفید و عالی بود لطفا درباره تجهیزات مورد نظر و راه های پرورش بلدرچین بیشتر توضیح دهید متشکر از سایت خوب پراور صنعت

  • طاعتی 12 آبان 1400 / 1:53 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   حتما در آینده به تجهیزات مورد نظر و راه های پرورش بلدرچین بیشتر اشاره خواهیم کرد
   ما هم از شما تشکر می کنیم بابت انتخاب سایت ما

 • حسین مهدوی 12 آبان 1400 / 8:14 ب.ظ

  سلام
  مطلب پرورش بلدرچین شما بسیار عالی هستش اما در ان از بیماری های بلدرچین نپرداختید لطفا به بیماری های بلدرچین و نحوه درمان ان ها نیز صحبت کنید

  • طاعتی 13 آبان 1400 / 3:27 ب.ظ

   سلام جناب مهدوی
   حتما در مطبی جداگانه به بیماری های بلدرچین و درمان /ان بیشتر می پردازیم ممنونیم که سایت پراور صنعت را انتخاب کرده اید

  • طاعتی 13 آبان 1400 / 3:39 ب.ظ

   سلام متشکرم از شما بابت انتخاب سایت پراور صنعت
   حتما در مطالب بعدی از بیماری های بلدرچین و نحوه درمان بیماری های بلدرچین به طور مفصل صحبت خواهیم کرد سایت پراور صنعت را در روزهای آینده دنبال کنید

 • ساناز 13 آبان 1400 / 9:29 ب.ظ

  سلام
  برای شروع پرورش بلدرچین به چه تجهیزاتی نیاز است؟ چقدر هزینه داره؟ قفس بلدرچین بصرفه تره یا پرورش بلدرچین روی زمین؟

  • طاعتی 15 آبان 1400 / 4:17 ب.ظ

   هزینه پرورش بلدرچین به عوامل مختلفی بستگی داره
   قفس بهترین گزینه برای شما در این مواقع هستش مهمترین دلیل آن هم مدیریت راحت و سوددهی بالا هستش

 • فرداد 14 آبان 1400 / 7:43 ب.ظ

  سلام ممکنه قیمت قفس هارو به اشتراک بزارین

  • طاعتی 15 آبان 1400 / 4:08 ب.ظ

   سلام فرداد عزیز
   برای آشنایی با قیمت قفس بلدرچین می تونی از طرق لینک زیر اقدام کنی
   https://paravarsanat.com/

 • فاطمه 14 آبان 1400 / 8:22 ب.ظ

  مطلبتون کامل بود اما از نژادهایی که میتونه در پرورش بلدرچین بیشترین کارایی رو داره چیزی نگفتین لطفا دربازه نژادهای بلدرچین بیشتر توضیح بدید

  • طاعتی 15 آبان 1400 / 4:06 ب.ظ

   سلام ممنونیم که سایت ما رو انتخاب کردید حتما در اینده از نژادهای پر بازده صحبت خواهیم کرد

 • محمد 15 آبان 1400 / 5:14 ب.ظ

  دوستان گرامی سلام و وقت بخیر
  عموما در مقیاس بزرگ، چند درصد از تخم ها نر و چند درصد از تخم ها بلدرچین پس از جوجه کشی ماده میشن؟
  آیا این نسبت ۵۰/۵۰ هست؟
  باتشکر

  • طاعتی 15 آبان 1400 / 7:50 ب.ظ

   سلام
   این موضوع هیچ گونه نسبت ثابتی نداره

 • زینب 15 آبان 1400 / 5:29 ب.ظ

  مطلبوبتون کامل و کاربردی بود.ممنون از اطلاعات کاملتون💛

  • طاعتی 15 آبان 1400 / 7:52 ب.ظ

   سلام
   ممنونم نظر طف شماست

 • سناز 15 آبان 1400 / 5:40 ب.ظ

  ممنون از مطلب مفیدتون.بنظر شما برای پرورش ۵۰۰ تا ۸۰۰ تا بلدرچین چه میزان فضا لازمه؟؟ممنون میشم پاسخ بدید😍

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 4:23 ب.ظ

   سلام با توجه به نوع بلدرچین و اندازه اون می تونید از ۵ عدد قفس بلدرچین ۵ طبقه استفاده کنید و فضای کمی رو برای پرورش بلدرچین اشغال کنید

 • سامان 15 آبان 1400 / 5:42 ب.ظ

  من در حوضه پرورش بلدرچین فعالیت دارم و این کارو به تازگی شروع کردم .مطلبتون کامل و آموزنده بود به دوستان دیگر خوندن این مطلبو پیشنهاد میکنم.

  • طاعتی 15 آبان 1400 / 7:49 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   خوشحالیم که مطلب ما مورد پسند شما واقع شده
   موفق باشید

 • محمد قزوینی 15 آبان 1400 / 6:52 ب.ظ

  سلام دوست عزیز خسته نباشید
  ببخشید بهترین نژاد بلدرچین برای پرورش در ایران کدومه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 4:17 ب.ظ

   سلام معمولا از نژاد ژاپنی و معموی برای پرورش استفاده می کنند

 • علیرضا 15 آبان 1400 / 9:05 ب.ظ

  واقعا این مطلب عالی بود.
  منتظر مطالب بعدی تون هستم.👌🏼

 • طوبی بنیادی 15 آبان 1400 / 9:22 ب.ظ

  عالی بود

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 4:03 ب.ظ

   سلام ممنونم نظر لطفتونه

 • فاطمه 15 آبان 1400 / 9:40 ب.ظ

  بی نظیر بود

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 4:01 ب.ظ

   نظر لطف شماست

 • هادی آقایی 16 آبان 1400 / 3:04 ق.ظ

  سلام. مممنون از مطلب جامع و کاملی که در اختیار دادین. این امکان وجود داره بتونم از مشاوره پرورش بلدرچین استفاده کنم؟ میخام از صفر تا صد پرورش بلدرچین رو به صورت اصولی دنبال کنم و به کسب سود برسم.

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 3:57 ب.ظ

   سلام برای این کار می تونید به سایت ارش کرمانی بنیانگذار هوش پرورشی در ایران مراجعه کنید ایشون متخصصی فوق العاده در این زمینه هستند

 • جواد پورسید 20 آبان 1400 / 10:37 ب.ظ

  سلام ممنونم از این مطلب بی نظیر
  من ۵۰ میلیون پول دازم ایا میتونم پرورش بلدرچین رو شروع کنم ؟

  • طاعتی 22 آبان 1400 / 11:46 ق.ظ

   سلام
   متشکرم باعث خوشحالی ماست که شما مطب ما رو پسندیدید
   بله با ۵۰ میلیون هم میتوانید به راحت ترین شکل پرورش بلدرچین رو انجام بدید و به سوددهی باایی برسید

 • مهسا 9 آذر 1400 / 1:30 ق.ظ

  ممنونم عالی بود مطلبتون

  • طاعتی 9 آذر 1400 / 3:52 ب.ظ

   متشکرم. نظر لطف شماست

 • حسن 24 آذر 1400 / 10:28 ب.ظ

  درباره ی پرورش بلدرچین گفتین لطفا هدف پرورش بلدرچین رو هم بیان کنید تا بدونیم با چه هدفی بلدرچین پرورش پیدا میکنه

  • طاعتی 25 آذر 1400 / 3:14 ب.ظ

   هدف پرورش بلدرچین استفاده از گوشت و تخم بلدرچین است در وهله بعد درامدزایی می تواند هدف پرورش بلدرچین باشد

 • عباس امیری 24 آذر 1400 / 10:38 ب.ظ

  ممنون از توضیحات کامل درباره ی پرورش بلدرچین.بسیار عالی

  • طاعتی 25 آذر 1400 / 3:10 ب.ظ

   متشکرم از نظر لطف شما
   موفق باشید

 • حسین 24 آذر 1400 / 10:40 ب.ظ

  آموزش پرورش بلدرچین عالی بود ممنونم از سلیت خوبتون لطفا درباره نحوه های پرورش بلدرچین هم صحبت کنید

  • طاعتی 25 آذر 1400 / 3:10 ب.ظ

   متشکرم از لطف شما
   امیدواریم در کسب و کار خود موفق باشید

  • روانبخش 25 دی 1400 / 4:04 ب.ظ

   Aliiiii boood

 • کامران 25 آذر 1400 / 10:44 ب.ظ

  من پنجاه میلیون پول دارم میتونم باهاش پرورش بلدرچین رو شروع کنم ؟

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:45 ب.ظ

   حتما میتونید با این مبلغ شروع کنید هر چی زودتر شروع کنید تورم کمی نصیبتون میشه و تجربه بالاتری به دست میارید

 • صادق 26 آذر 1400 / 3:57 ب.ظ

  هزینه پرورش بلدرچین به چه صورت است؟

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:25 ب.ظ

   هزینه پرورش بلدرچین به عوامل زیادی بستگی داره بیشتر در این باره توضیح بدید تا کامل تر راهنماییتون کنم

 • آسیه 26 آذر 1400 / 4:09 ب.ظ

  پرورش بلدرچین توی قفس واقعا مفیده یا برای فروش محصولات خودتون میگید ؟؟

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:21 ب.ظ

   واقعا مفیده
   مدیریت راحت تر، پیشگیری راحت تر بیماری، جلوگیری از دور ریز دان و غیره جز مهمترین موارد قفس پرورش بلدرچین به شمار میره

 • خاور 26 آذر 1400 / 5:39 ب.ظ

  نکات بسیار عالی رو گفتید ممنونم

 • نادر دست نشان 26 آذر 1400 / 7:23 ب.ظ

  توضیحاتی که درباره پرورش بلدرچین دادید بسیار کامل بود اما ای کاش درباره پرورش بلدرچین در ایران بیشتر می گفتین تا اطلاعات بیشتری ازشون به دست بیاریم

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 2:59 ب.ظ

   حتما درباره پرورش بلدرچین در ایران بیشتر صحبت خواهیم کرد

  • فاطمه 4 دی 1400 / 6:36 ب.ظ

   تشکر از سایت پراورصنعت که همیشه بهترین مطالبو در اختیار مخاطبش قرار میده
   همچنین ممنون از مطلب پرورش بلدرچین.عالی بود

   • طاعتی 5 دی 1400 / 3:05 ب.ظ

    تشکر نظر لطف شماست. این نظرها خستگی رو از تن عوامل بیرون خواهد کرد

 • هادی طباطبایی 26 آذر 1400 / 10:56 ب.ظ

  درباره ی پرورش بلدرچین توضیحات خیلی خوبی دادید اما از هزینه تجهیزات پرورش بلدرچین چیزی نگفتید لطفا درباره این هزینه ها هم بگید

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 2:59 ب.ظ

   نظر لطفتونه حتما در اینده ای نزدیک به هزینه تجهیزات پرورش بلدرچین خواهیم پرداخت

 • sara 27 آذر 1400 / 0:06 ق.ظ

  very very goooood post and site

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 2:27 ب.ظ

   thank you

   • احمد 29 آذر 1400 / 2:43 ب.ظ

    درباره ی پرورش بلدرچین مطالب خوبی گفتید ممنونم

    • طاعتی 29 آذر 1400 / 3:53 ب.ظ

     نظر لطفتونه ممنونم

 • رضا نوروزی 30 آذر 1400 / 1:27 ب.ظ

  ممنون ازتوضیحات جامع درباره ی پرورش بلدرچین.عالی بود.

  • طاعتی 30 آذر 1400 / 2:23 ب.ظ

   خوشحالیم که مطلب رو دوست داشتید

 • مهدی 30 آذر 1400 / 7:28 ب.ظ

  پرورش بلدرچین رو از کجا شروع کنم ؟؟؟؟

  • طاعتی 3 دی 1400 / 3:58 ب.ظ

   مطلب پرورش بلدرچین رو بخونید به طور کامل به سما توضیح دادیم

 • راضیه 1 دی 1400 / 9:54 ب.ظ

  از معایب پرورش بلدرچین هم بگید

  • طاعتی 3 دی 1400 / 3:57 ب.ظ

   حتما در مطلبی جداگانه به معایب پرورش بلدرچین اشاره خواهیم کرد

 • Mostafa 4 دی 1400 / 5:55 ب.ظ

  Hzine khrid tjhizat in Kar chgdr mishe?

  • طاعتی 5 دی 1400 / 3:18 ب.ظ

   برای تخمین هزینه تجهیزات کافیه به بخش قفس بلدرچین سایت پراورصنعت مراجعه کنید

 • مهسا 4 دی 1400 / 5:58 ب.ظ

  من از نوشتن خیلی خوشم اومد واقع کامل بود
  برای راه اندازی این کار چقدر سرمایه اولیه لازمه؟

  • طاعتی 5 دی 1400 / 3:17 ب.ظ

   برای پرورش بلدرچین به بالای ۲۰ میلیون سرمایه نیاز دارید

 • Saman asadi 21 دی 1400 / 11:13 ب.ظ

  ممنونم بابت توضیحات بسیار زیباتون

 • زینب برزگر 21 دی 1400 / 11:49 ب.ظ

  تشکر از شما ولی خیلی قیمتا بالاست

  • طاعتی 25 دی 1400 / 3:42 ب.ظ

   نظرات مختلفه
   اما محصولات ما گارانتی داره و کیفیت اون رو تو هیچ سایتی نمیتونید پیدا کنید اگر سایتی هست که این قیمت و کیفیت رو ارائه می کنه با بگید

 • زینب برزگر 21 دی 1400 / 11:49 ب.ظ

  تشکر از شما قیمتاتون و کیفیتتون هم خوبه

 • زینب برزگر 21 دی 1400 / 11:49 ب.ظ

  تشکر

 • جمیل 22 دی 1400 / 2:54 ب.ظ

  مطلبتون عالی بود

 • غورقانلو 25 دی 1400 / 3:04 ب.ظ

  سلام
  ممنون ازمطالبتون واقعاکامل بود.

  • طاعتی 25 دی 1400 / 3:18 ب.ظ

   خوشحالیم که دوست داشتید

 • Jenifer 2 اسفند 1400 / 6:41 ق.ظ

  very good your post

  • طاعتی 2 اسفند 1400 / 3:28 ب.ظ

   🙏🏻❤️

 • حسنا 2 اسفند 1400 / 12:33 ب.ظ

  پرورش بلدرچین رو عالی گفتید ولی این شرایط در همه جا یک سان هستش؟

  • طاعتی 3 اسفند 1400 / 3:43 ب.ظ

   شرایط پرورش بلدرچین در سالن و قفس یکسان هست اما در بستر باید به عوامل بیشتری توجه کنید

 • حنانه 2 اسفند 1400 / 1:02 ب.ظ

  میشه به انواع پرورش در بلدرچین هم بپردازید. هیچ سایتی ازش نگفته

  • طاعتی 3 اسفند 1400 / 3:42 ب.ظ

   حتما میگیم از انواع روش های پرورش بلدرچین. ما رو دنبال کنید

 • Бездепозитные-бонусы-казино 2 اسفند 1400 / 2:27 ب.ظ

  پرورش بلدرچین را خیلی خوب توضیح دادید. با این که به زبان فارسی اشراف ندارم اما به خوبی متوجه شدم چیکار کنم

  • طاعتی 2 اسفند 1400 / 3:26 ب.ظ

   خوشحالیم که دوست داشتین دوست من

 • sell my house fast for cash Lancaster 3 اسفند 1400 / 7:01 ق.ظ

  اقا و خانمی که جواب میدی جواب منم بده دیگه. من ۲۵ میلیون دارم میتونم پرورش بلدرچین رو شروع کنم؟

  • طاعتی 3 اسفند 1400 / 3:36 ب.ظ

   سلام دوست من بله میتونید با این مبلغ شروع کنید

 • ollies outlet locations 3 اسفند 1400 / 10:24 ق.ظ

  پرورش بلدرچین توی اب و هوای سرد هم میشه؟

  • طاعتی 3 اسفند 1400 / 3:30 ب.ظ

   بله میشه توی اب و هوای سرد پرورش بلدرچین رو انجام داد

 • slot online pragmatic play indonesia 3 اسفند 1400 / 11:48 ق.ظ

  منی که سرمایه اولیه ندارم چجوری پرورش بلدرچین رو شروع کنم؟

  • طاعتی 3 اسفند 1400 / 3:29 ب.ظ

   خیلی راحته حتی اگر سرمایه اولیه نداشته باشید. وام پرورش بلدرچین بگیرید. اگر نمیدونید چجوری به مطلب وام برای پرورش بلدرچین سایت پراور صنعت مراجعه کنید.

 • judi slot Situs 3 اسفند 1400 / 2:39 ب.ظ

  مطلبتون خوبه اما بنظر من کامل نیست و انتظارات من رو صد در صدی براورده نکرده

  • طاعتی 3 اسفند 1400 / 3:23 ب.ظ

   قطعا در اینده ای نزدیک مطلب پرورش بلدرچین رو اپدیت خواهیم کرد تا تمامی انتظارات شما رو براورده کنه

 • Daftar Poker Online 7 اسفند 1400 / 10:55 ق.ظ

  پرورش بلدرچین بو دارد؟

  • طاعتی 7 اسفند 1400 / 10:59 ق.ظ

   بله بو دارد ولی نه چندان زیاد. باعث اذیت و ازار نمی شود

 • معین 15 اسفند 1400 / 1:04 ب.ظ

  پرنده بلدرچین رو کامل توضیح ندادید من انتظار داشتم بیشتر من رو با بلدرچین آشنا کنید

  • طاعتی 15 اسفند 1400 / 3:31 ب.ظ

   حتما درباره پرنده بلدرچین بیشتر توضیح خواهیم داد

 • اقای مبتنی 15 اسفند 1400 / 2:29 ب.ظ

  آموزش پرورش بلدرچین سایتتون خیلی خوب بود اما ویدئو یه دونه بیشتر نداره من بیشتر دوست دارم ویدئو ببینم تا بتونم مواردی که هست رو درک کنم

  • طاعتی 15 اسفند 1400 / 3:29 ب.ظ

   حتما در اینده ای نزدیک ویدیئوهای زیادی رو به این مطلب اضافه خواهیم کرد

 • رضا رضایی 15 اسفند 1400 / 2:35 ب.ظ

  مراحل پرورش بلدرچین رو خیلی خوب توضیح دادید ای کاش توضحاتتون خیلی کامل تر بود

  • طاعتی 15 اسفند 1400 / 3:26 ب.ظ

   نظر لطف شماست
   مراحل پرورش بلدرچین رو بیشتر توضیح خواهیم داد تا شما نهایت بهره رو ببرید ازش

 • جمال جمشیدی 17 اسفند 1400 / 9:06 ق.ظ

  توضیحاتتون رو دوست داشتم چون ۱۰۰ درصد کاربردی بود

 • لیلی رشیدی 17 اسفند 1400 / 2:00 ب.ظ

  برای من خیلی جالب بود این مطلب بسیار خوشحالم که این اطلاعات رو به صورت رایگان در اختیار مخاطبین قرار میدین

  • طاعتی 17 اسفند 1400 / 3:29 ب.ظ

   تا جایی که بتونیم پرورش بلدرچین رایگان رو در بین دوستان جا می ندازیم تا شما بتونید اطلاعات بیشتری رو در این باره به دست بیارید

 • مهدی 19 اسفند 1400 / 10:08 ب.ظ

  سلام و عرض ادب
  از مطلبتون کمال استفاده را بردم. خدا خیرتون بده.
  یک سوال داشتم از خدمتتان: بنده ساکن قم هستم. برای خرید تجهیزات و دان و همچنین خرید خود بلدرچین برای تولید تخم بلدرچین به کجا باید مراجعه کنم؟
  تشکر از عنایت جنابعالی

  • طاعتی 21 اسفند 1400 / 3:18 ب.ظ

   سایت پرآورصنعت بهترین منبع برای خرید تجهیزات بلدرچین است

 • رضا دوستی 21 اسفند 1400 / 8:12 ق.ظ

  واقعا پرورش بلدرچین خوبه ؟

  • طاعتی 21 اسفند 1400 / 3:58 ب.ظ

   بله

 • idnpoker.com 21 اسفند 1400 / 10:28 ق.ظ

  واقعا توی ۴۵ روز میشه به سوددهی رسید؟

  • طاعتی 21 اسفند 1400 / 3:40 ب.ظ

   بله میشه اما باید استانداردها رو رعایت کنید و اطلاعات بالایی در این زمینه به دست بیارید

 • کتایون 21 اسفند 1400 / 11:13 ق.ظ

  من خودم توی شمال زندگی میکنم و پرورش بلدرچین رو شروع کردم اگر میتونید شروع کنید خیلی سود داره

  • طاعتی 21 اسفند 1400 / 3:36 ب.ظ

   خوشحالیم که به سوددهی در این کار رسیدید

 • ایمان مصفا 21 اسفند 1400 / 12:02 ب.ظ

  عالی هستید شما عالی
  خیلی جامع گفتین خیلی

  • طاعتی 21 اسفند 1400 / 3:35 ب.ظ

   ممنونم نظرتون خستگیمون رو در کرد

 • online porno onlineblackjack free roll bebo 21 اسفند 1400 / 2:47 ب.ظ

  پرورش بلدرچین به صورت ۱۰۰ درصد کاربردی بود و آپدیت جدیدتون هم عالی بود متشکرم بابت این همه وقتی که می گذارید

  • طاعتی 21 اسفند 1400 / 3:25 ب.ظ

   خوشحالیم که دوست داشتید
   نظر لطف شماست

 • جمال خاقانی 17 فروردین 1401 / 6:42 ق.ظ

  مطلبتون به تمام سوالات من پاسخ داد ممنونم

 • کتایون 17 فروردین 1401 / 9:48 ق.ظ

  کاربردی ترین مطلب پرورش بلدرچین رو شما دارید عالیه

  • طاعتی 17 فروردین 1401 / 3:11 ب.ظ

   متشکرم

 • دنا مقدادی 17 فروردین 1401 / 11:00 ق.ظ

  من مطلب پرورش بلدرچین شما رو از اول دنبال می کنم بی نظیره حتی اپدیت های جدیدی که در این مطلب میدید با نکات فراوونی همراهه عاشقتونم

  • طاعتی 17 فروردین 1401 / 3:10 ب.ظ

   نظر لطف شماست خوشحالیم که مارو همراهی می کنید

 • ستایش مهری 28 فروردین 1401 / 12:32 ب.ظ

  عالی بود

 • ساحل 28 فروردین 1401 / 1:20 ب.ظ

  متشکرم
  عالییییییییییی هستید شما

 • شعبان 28 فروردین 1401 / 3:30 ب.ظ

  مطلبتون رو دوست داشتم

 • دکتر روشن ضمیر 30 فروردین 1401 / 3:54 ب.ظ

  گوشت بلدرچین یکی از مواردیه که میتونه به بیماری کمک کنه. توصیه پزشکانه. پرورش بلدرچین خیلی خوبه از دستش ندید

  • طاعتی 30 فروردین 1401 / 4:34 ب.ظ

   متشکرم دکتر جان بابت توصیه تخصصی که عنوان کردید

 • هادی چوپان 30 فروردین 1401 / 4:01 ب.ظ

  چه چیزهایی توی هزینه پرورش بلدرچین دخیله؟

  • طاعتی 30 فروردین 1401 / 4:33 ب.ظ

   عواملی مثل تعداد بلدرچین، تجهیزات مثل دان خوری، اب خوری، قفس بلدرچین و سایر موارد

 • کارن همایونفر 2 اردیبهشت 1401 / 11:40 ق.ظ

  پرورش بلدرچین دردسر زیاد داره نکنید این کاررو

 • پریسا شاهین 2 اردیبهشت 1401 / 2:14 ب.ظ

  امارهایی که میدید همه جا و تو همه شررایط اب و هوایی کارسازه؟

  • طاعتی 2 اردیبهشت 1401 / 3:33 ب.ظ

   بله همه جا کارسازه

 • شایان سبحانی 2 اردیبهشت 1401 / 2:27 ب.ظ

  پرورش بلدرچین معایبم داره؟ اینجوری که شما گفتید همش مزیت بود

  • طاعتی 2 اردیبهشت 1401 / 3:32 ب.ظ

   بله معایبی هم داره که می تونید اون رو در مطلب معایب پرورش بلدرچین بخونید

 • مبین حقیقی 14 اردیبهشت 1401 / 3:17 ب.ظ

  مطلبتون مفید و عالی بود

 • علی 17 اردیبهشت 1401 / 12:34 ب.ظ

  دقیقا مطلبی بود که من دنبالش می گشتم

 • حسن همایونی 17 اردیبهشت 1401 / 2:43 ب.ظ

  مطلبتون هیچ چیزی کم نداره و عالیه

 • گیلان جان 17 اردیبهشت 1401 / 3:09 ب.ظ

  مطلبتون ۱۰۰ درصد کاربردی و مفهومیه احسنت

 • هانیه 21 اردیبهشت 1401 / 9:13 ب.ظ

  از جیره بندی غذای بلدرچین هم بگید تا بتونیم مدیریت کنیم غذای بلدرچین رو

  • طاعتی 28 اردیبهشت 1401 / 3:36 ب.ظ

   حتما از جیره بندی به صورت ریز هم خواهم گفت. البته میتونید مطلب غذای بلدرچین سایت پرآور رو هم مطالعه کنید کامل و جامع هستش

 • پرهام 25 اردیبهشت 1401 / 3:48 ق.ظ

  واقعا مطلبتون کاربردیه الکی چیزی ننوشتید توش ممنن

 • cuidado mayor 25 اردیبهشت 1401 / 2:03 ب.ظ

  پرورش بلدرچین به همین اسونی هام نیست حتما قبل از شروع کار اطلاعاتتون رو بالا ببرین و از تجربیات افراد مختلف استفاده کنید

 • لئو مسی کبیر 28 اردیبهشت 1401 / 2:54 ب.ظ

  خیلی خوب بود اما یه جای بحث داره اونم اینه که نگفتید غیر قفس تجهیزات رو از کجا تهیه کنیم؟

  • طاعتی 28 اردیبهشت 1401 / 3:34 ب.ظ

   برای خرید تجهیزات نام اون رو سرچ کنید سایت های زیادی در این زمینه فعالین دارن که از اسم اوردنشون معذوریم

 • negar 2 خرداد 1401 / 11:20 ق.ظ

  سلام برای پرورش بلدرچین از چقدر سرمایه میشه شروع کرد؟

  • طاعتی 3 خرداد 1401 / 3:47 ب.ظ

   به عوامل بسیار زیادی داره
   مثل تجهیزات، ساخت سالن و غیره
   اما اگر سالن رو در اختیار داشته باشید می تونید با ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون در تعداد پایین استارت بزنید

 • رها 2 خرداد 1401 / 11:58 ق.ظ

  محتوای خیلی خوب و کاملی بود ممنون

 • ناشناس 3 خرداد 1401 / 12:43 ب.ظ

  لایک دارین مشتیا عالی بود

 • ناشناس 3 خرداد 1401 / 1:07 ب.ظ

  من که مطلبتون رو دوست داشتم و تونستم ازش استفاده کنم

 • ناشناس 22 خرداد 1401 / 12:52 ب.ظ

  شما عالی هستین

 • ناشناس 6 تیر 1401 / 12:48 ب.ظ

  نظرم درباره پرورش بلدرچین مثبته اما بنظرم خیلی مطلبتون طولانیه و خسته کننده

 • ناشناس 6 آذر 1401 / 3:16 ب.ظ

  عالی بودین دوست داشتم مطلبتون رو ممنونم

  • طاعتی 6 آذر 1401 / 3:38 ب.ظ

   متشکرم نظر لطف شماست

 • محمد 10 خرداد 1402 / 3:55 ب.ظ

  سلام
  کسی بازاریابی میکنه پرورش بدیم ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *