عوامل موثر در ریزش پر مرغ + راه های درمان

عوامل موثر در ریزش پر مرغ

عوامل موثر در ریزش پر مرغ (chicken feathers fall) و راه های درمان آن موضوعی است که در این مطلب از سایت پراور صنعت به آن خواهیم پرداخت. دلایل زیادی وجود دارد که می تواند باعث ریزش پر مرغ شود با دانستن این موارد می توانید به بهترین شکل از این بیماری جلوگیری کنید تا بهترین بهره وری را از پرورش مرغ داشته باشید. با اگاهی نسبت به این موضوع می توانید از ضررهای احتمالی آینده جلوگیری نمایید. مطالعه این مطلب به 6 دقیقه زمان نیاز دارد. توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید و با ما همراه باشید.

دلایل ریزش پر مرغ ها

عوامل موثر بسیار زیادی وجود دارد که می تواند باعث ریزش پر مرغ ها شود. یکی از این عوامل، عدم استفاده پروتئین در تغذیه مرغ ها است که آن را در مطلب زیر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

استفاده  نکردن از پروتئین ها در تغذیه مرغ

نبود پروتئین در در تغذیه مرغ می تواند باعث ریزش پر این پرنده شود. اگر در هنگام پرورش این پرنده متوجه ریزش پرهای ان شدید و به عاملی درست و دقیق نرسیدید، حتما برنامه غذاییش را بررسی نمایید. در ارزیابی های خود به میزان پروتئین، فسفر و نوع دان توجه کنید. مقدار غذای مرغ باید در حد تعادل باشد.

پوست اندازی یکی از عوامل مهم در ریزش پر مرغ

پوست اندازی در حیوانات مختلفی رخ می دهد که مرغ یکی از آنهاست. مرغ ها در طول حیات خود پوست اندازی می نمایند. پوست اندازی یکی از عوامل موثر بر ریزش پر مرغ ها به شمار می رود. در این مواقع نگران نباشید، زیرا پرهای قدیمی جای خود را به پرهای جدید خواهند داد. این روند یک روند کاملا طبیعی محسوب می شود. این عمل در سال فقط یک بار رخ می دهد که فصل پاییز متداول ترین بازه زمانی آن است.

کنده شدن پرها توسط دیگر مرغ ها
کنده شدن پرها توسط دیگر مرغ ها

بیشتر بخوانید: کانیبالیسم را بیشتر بشناسید

کنده شدن پرها توسط دیگر مرغ ها

ریزش پر مرغ گاهی مواقع به همنوعان دیگر بستگی دارد. برخی از مرغها به دی شرایط بد جوی و محیطی و فشار روحی زیاد با کندن پر سایر مرغ ها خود را آرام میکنند. کندن پر مرغ ها یکی از متداول ترین روش هایی است که مرغ ها به وسیله آن استرس را از خود دور می مایند. اگر می خواهید چنین شرایطی را مشاهده نکنید، در هنگام پرورش این پرنده از قفس مرغ یا فضای بیشتری استفاده نمایید.

راه های جلوگیری از کندن پرها

استفاده از قفس های مخصوص می تواند کندن پر در مرغ ها را به حداقل برساند. قرار دادن خوراکی ها و سبزیجات مختلف مانند خیار، کلم و هویج نیز می تواند آنها را مشغول نماید و از فکر چیدن بال مرغ های دیگر دور کند.

کرچ شدن مرغ از دیگر عوامل ریزش پر مرغ

ریزش پر مرغ هنگام کرچ شدن این پرنده بسیار زیاد است. وقتی مرغ ها به مدت طولانی بر روی تخم مرغ قرار می گیرند، پرهای خود را می کنند  و برای گرم کردن محیط پیرامون خود از آنها استفاده می نمایند. بعد از به دنیا آمدن جوجه ها این امر توسط مرغ مادر از بین می رود.

حشرات موذی

وجود حشرات موذی مانند کنه و شپش در مح نگهداری مرغ ها می تواند از دیگر عوامل ریزش پر مرغ ها باشد. کنه ها و پشه ها با آلوده کردن بدن مرغ باعث ریخته شدن پرهایش می شود. برای جلوگیری از این امر به وسیله شپش می توانید از گیاهان تند استفاده کنید. سیر و نعنا دو گیاهی هستند که کارشناسان پراور صنعت آن را توصیه می نمایند.

راه های جلوگیری از کندن پرها
راه های جلوگیری از کندن پرها

بیشتر بخوانید: پرورش مرغ های بومی

جفتگیری

مرغ ها برای آماده  کردن خود جهت جفت گیری با خروس ها پرهای پشت خود را می کنند. جفتگیری باعث ریزش پرهای پشت مرغ خواهد شد. برای جلوگیری از این امر می توانید محل زندگی این دو پرنده را با یکدیگر جدا سازید.

شما برای ما از عوامل موثر در ریزش پر مرغ و راه های درمان آن بنویسید

عوامل موثر در ریزش پرمرغ و راه های درمان آن را جدی بگیرید تا از ضررهای احتمالی آینده جلوگیری نمایید. جلوگیری از این نوع بیماری ها می تواند سودآوری کسب و کار شما را به طور چشمگیری افزایش و میزان تلفات را کاهش دهد. مهم ترین عواملی که باعث ریزش پر مرغ می شود را مورد بررسی قرار دادیم. چنانچه عوامل دیگری را مد نظر دارید یا با ان مواجه شده اید را برای ما بنویسید تا بتوانیم مقالات بهتری در این باره تولید نماییم. اشتراک نظرات شما می تواند قدمی بزرگ در کسب و کار سایر متقاضیان ایجاد نماید.

سوالات متداول

دلایل ریزش پر مرغ ها چیست؟

استفاده نکردن از پروتئین ها در تغذیه مرغ، پوست اندازی، کنده شدن پرها توسط دیگر مرغ ها، راه های جلوگیری از کندن پرها، کرچ شدن مرغ از دیگر عوامل ریزش پر مرغ و حشرات موذی

حشرات موذی چگونه باعث ریزش پر در مرغ می شود؟

وجود حشرات موذی مانند کنه و شپش در مح نگهداری مرغ ها می تواند از دیگر عوامل ریزش پر مرغ ها باشد. کنه ها و پشه ها با آلوده کردن بدن مرغ باعث ریخته شدن پرهایش می شود. برای جلوگیری از این امر به وسیله شپش می توانید از گیاهان تند استفاده کنید

جفتگیری چگونه باعث ریزش پر در مرغ می شود؟

مرغ ها برای آماده کردن خود جهت جفت گیری با خروس ها پرهای پشت خود را می کنند. جفتگیری باعث ریزش پرهای پشت مرغ خواهد شد. برای جلوگیری از این امر می توانید محل زندگی این دو پرنده را با یکدیگر جدا سازید.

راه های جلوگیری از کندن پرها چیست؟

استفاده از قفس های مخصوص می تواند کندن پر در مرغ ها را به حداقل برساند. قرار دادن خوراکی ها و سبزیجات مختلف مانند خیار، کلم و هویج نیز می تواند آنها را مشغول نماید و از فکر چیدن بال مرغ های دیگر دور کند.

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *