مشاوره پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی – [مرغ بومی و صنعتی]

مشاوره پرورش مرغ

مشاوره پرورش مرغ یک راهنمای کامل برای پرورش دهنده است تا بتواند در زمینه پرورش مرغ تخمگذار، گوشتی، صنعتی و بومی به درآمدزایی و موفقیت برسد. مشاوره پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی، مرغ بومی و صنعتی  شامل استراتژی ها، راهنمایی‌های کامل برای قبل و بعد پرورش  توسط کارشناسان ماهر و با تجربه ارائه خواهد شد. استفاده از افراد متخصص و باتجربه در این زمینه می‌تواند شما را صدها قدم به موفقیت‌هایی که در ذهنتان نقش بسته است نزدیک‌تر کند.

مشاوره دهنده شما را در زمینه‌های مختلفی راهنمایی می‌کند و استراتژی‌های لازم برای رسیدن به سودآوری را به شما خواهد گفت. تجربه هایی که شما قرار است با پرداخت هزینه و صرف زمان به دست آورید را مشاوران در زمینه پرورش مرغ در طول یک دوره در اختیار شما قرار خواهد داد. با استفاده از این تجربه‌ها نه تنها شما زمان گرانبهای خود را هدر نخواهید داد بلکه با ذخیره زمان و منابع مالی بالاترین راندمان کاری را تجربه خواهید کرد.

مشاوران پرورش مرغ در اولین قدم تا آخرین قدم با شما همراه خواهند بود شما را در زمینه‌های مختلفی که در ادامه مطلب به بررسی آنها خواهیم پرداخت یاری می‌کنند. در ادامه مطلب تمامی نکاتی که در مشاوره پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی، مرغ بومی و صنعتی باید بدانید را مورد بررسی قرار داده‌ایم، برای اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب با سایت پرآور صنعت همراه باشید. مطالعه این مطلب به ۸ دقیقه زبان نیاز دارد.

چرا باید از مشاوره پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی استفاده کنیم؟

با توجه به اینکه صنعت مرغداری روز به روز رشد و رفت دارد کسانی که نتوانند خود را با تکنولوژی‌های روز دنیا مجهز کنند و از تکنیک‌های پرورش مرغ استفاده نمایند به ناچار از چرخه تولید محصولات پروتئینی و ویتامینه مرغ حذف خواهد شد. پرورش مرغ جز بزرگترین و مهم‌ترین صنایع در نقاط مختلف دنیا به شمار می‌رود. این کسب و کار از لحاظ تولید گوشت و تخم مرغ می تواند پرورش دهنده را به درآمدزایی بالا و بهره‌وری مناسب برساند.

برای به رسیدن به درآمدزایی بالا و بهره‌برداری مناسب شما در این زمینه نیاز به دانش و تجربه لازم هستید. علاوه بر تکنولوژی‌های روز دنیا کسانی که تجربه و دانش لازم را در این زمینه نداشته باشند به ناچار از چرخه صنعت مرغداری حذف خواهند شد. راندمان کاری پایین، عدم تولید محصول با کیفیت و عدم رضایت متقاضیان سه دلیل محکمی هستند که می تواند هر کسب و کاری را از پای بیندازد و دچار ورشکستگی کند. در این مواقع مشاوره پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی، مرغ بومی و صنعتی  می‌تواند به عنوان یک ابزار مهم شما را در اهدافی که در زمینه پرورش مرغ دارید، یاری کند.

مشاوره پرورش مرغ
مشاوره پرورش مرغ

مشاوره دهنده‌ها تجربه چندین ساله را در زمینه پرورش مرغ دارند و شما لازم نیست که این تجربیات را پرداخت هزینه‌های هنگفت و صرف زمان‌های بسیار زیاد به دست آورید. مشاوران شما را به صورت قدم به قدم در زمینه پرورش مرغ یاری خواهند داد. لازم نیست که وقت و جوانی خود را صرف تجربه کنید. حتی اگر در برخی از مواقع تجربه به دست آورید، ندانستن برخی از تکنیک‌ها راندمان کاری شما را در حد ثابتی نگه خواهد داشت. مشاوره پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی مهم‌ترین قدم در زمینه پرورش مرغ است که باید آن را به درستی بردارید.

مشاوره پرورش مرغ در چه زمینه‌هایی انجام می‌شود؟

انتخاب نژاد، مکان و زیرساخت‌ها، تجهیزات، بهداشت و کنترل بیماری‌ها، تغذیه و رژیم غذایی، مدیریت تولید و بازاریابی  شش وجه اصلی هستند که در هنگام مشاوره پرورش مرغ مورد بررسی قرار می‌گیرند. مشاور دهنده برای هر یک از ‌بخش هایی که عنوان شد استراتژی‌های متفاوتی خواهد چید. در ادامه مطلب هر یک از این قسمت‌ها را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

انتخاب نژاد

یکی از نکات حائز اهمیت در پرورش مرغ نژاد مناسب با توجه به نوع پرورش، نوع محصول به دست آمده، سرعت رشد و شرایط محیطی است. مشاوران  در این مواقع تمامی نژادهای تخمگذار و گوشی را مورد بررسی قرار می‌دهند و با توجه به نیاز و شرایطی که شما دارید بهترین نژاد را به شما پیشنهاد می‌دهند. نژاد انتخاب شده توسط مشاور بیشترین بهره‌وری را در تولید تخم مرغ و گوشت مرغ به همراه خواهد داشت.

برنامه غذایی برای مرغ ها

یکی از مهمترین نکات که در مشاوره پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی، مرغ بومی و صنعتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت تغذیه مرغ است. تغذیه مرغ به طور مستقیم بر بهره‌وری و میزان سود تاثیرگذار خواهد بود از این رو جزو موارد مهم در پرورش این پرنده به شمار می‌رود که باید به صورت دقیق و طبق سن و نوع پرورش اجرایی شود. در این مواقع مشاور برنامه غذایی دقیقی را بر اساس نیاز مرغ های تخمگذار و گوشتی، مرغ بومی و صنعتی می‌چیند. حتی شما می‌توانید از مشاور بخواهید تا فرمول نحوه ترکیب غذاهای مختلف را به شما آموزش دهد تا هزینه‌های خود را از این طریق کاهش دهید.

تحلیل مکان مورد نظر و اجرای زیرساخت‌ها

مکانی که دوست دارید از آن به عنوان سالن مرغداری استفاده کنید باید تجزیه و تحلیل شود تا با توجه به استانداردها تجهیز گردد. میزان متراژ با توجه به تعداد مرغ‌های تخمگذار و گوشتی، مرغ بومی و صنعتی، تجهیزات مورد نیاز برای تجهیز کردن سالن، امکانات اولیه سالن، طراحی و نحوه قرارگیری تجهیزات از جمله موارد مهمی هستند که در هنگام اجاره مکان و اجرای زیرساخت‌ها توسط مشاور مورد بررسی قرار می گیرد.

برای تاسیس کردن سالن مرغداری به تجهیزاتی چون سیستم تهویه، سیستم گرمایشی و سرمایشی، قفس مرغ ،  سیستم آبرسانی و تغذیه، سیستم نوردهی، دماسنج و رطوبت سنج نیاز دارید.

مشاوره پرورش مرغ
مشاوره پرورش مرغ

کنترل بیماری‌ها

یکی از مهمترین نکات در پرورش مرغ که می‌تواند به صورت مستقیم بر میزان سوددهی شما تاثیرگذار باشد بهداشت و کنترل بیماری‌ها است. بیماری‌ها می‌توانند تلفات را در گله مرغ زیاد کنند و سوددهی شما به طور چشمگیری بکاهند. در این مواقع شما نیاز دارید که با استفاده از مشاور بیماری‌ها را کنترل کنید، برنامه واکسیناسیون را اجرا نمایید و  به اجرای بهداشت محیطی بپردازید. با استفاده از تکنیک هایی که مشاور در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید میزان تلفات را به حداقل‌ترین عدد ممکن برسانید.

مدیریت در پرورش و بازاریابی محصولات

زمانی پرورش مرغ برای شما سودمند خواهد بود که بتوانید به درستی بازاریابی محصولات را انجام دهید. در کنار بازاریابی محصولات مدیریت در پرورش بسیار حائز اهمیت است. برخی پرورش این پرنده را فقط در رشد مناسب می‌بینند این در حالی است که شما بدون بازاریابی محصول به هیچ عنوان نمی‌توانید به سودآوری فراوان دست پیدا کنید. بازاریابی محصولات نقش مهمی را در موفقیت شما ایفا خواهند کرد.

برای کنترل هزینه‌ها، برنامه‌ریزی دقیق برای تولید و فروش محصولات، تحلیل بازار متقاضیان و بازاریابی از جمله نکاتی است که در مشاوره پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی آنها را دریافت خواهید کرد. مشاوره پرورش مرغ گوشتی و تخمگذار، صنعتی و بومی شرایطی را فراهم می‌آورد تا شما بدون نگرانی کسب و کار خود را مدیریت کنید و بازاریابی محصولات را انجام دهید.

مدیریت هزینه‌ها و استفاده حداکثری از منابع

پرورش مرغ فقط خرید جوجه‌ها از منابع معتبر و رساندن آب و دان به آنها نیست. کسانی که با این تفکر وارد صنعت مرغداری شده‌اند بعد از گذشت چند ماه به طور کامل از چرخه صنعت مرغداری حذف شده‌اند. شما باید بتوانید با منابعی که در اختیار دارید، حداکثر بهره‌وری را از پرورش مرغ به دست بیاورید. کاهش هدررفت‌ها، کنترل میزان آب و دان، کنترل استهلاک تجهیزات و بسیاری از عوامل دیگر در پرورش مرغ حائز اهمیت است. تمامی موارد گفته شده در جلسات مشاوره برای شما حل خواهد شد

بهترین شرکت برای تجهیز سالن مرغداری و مشاوره

شرکت های بسیار زیادی در زمینه راه‌اندازی سالن‌های پرورش مرغ بومی صنعتی تخمگذار و گوشتی فعالیت می‌کنند، اما در بین این شرکت ها، شرکت پرآور توانسته خود را به عنوان شرکت تجهیز کننده و مشاوره دهنده معتبر در زمینه راه اندازی سالن های پرورش مرغ بومی و صنعتی، تخمگذار و گوشتی معرفی کند. شما هم برای تجهیز سالن مرغداری و مشاوره پرورش مرغ می‌توانید از شرکت و سایت پرآور استفاده کنید.

مشاوره پرورش مرغ
مشاوره پرورش مرغ

مقایسه انتخاب تخم‌گذار و گوشتی

شما برای اینکه از بین مرغ تخمگذار  و گوشتی یک گزینه را انتخاب کنید ابتدا باید به اولویت‌های خودتان توجه ویژه‌ای داشته باشید. انتخاب بین مرغ ‌های تخم‌گذار و گوشتی، به اولویت ‌های شما بستگی دارد. به طور مثال اگر به دنبال سوددهی بسیار سریع هستید که بتوانید سرمایه اولیه خود را هرچه سریع‌تر به دست آورید پرورش مرغ گوشتی نسبت به پرورش مرغ تخمگذار می‌تواند در اولویت باشد. در این مواقع مرغ ‌های گوشتی با دوره پرورش کوتاه گزینه‌ مناسب ‌تری هستند.

اما اگر به دنبال یک درآمدزایی بلند مدت و پایدار هستید که بتوانید با استفاده از آن سالیان سال درآمدزایی زیاد و بی‌نظیری را تجربه کنید پرورش مرغ تخمگذار نسبت به پرورش مرغ گوشتی در اولویت خواهد بود. مرغ ‌های تخمگذار در درآمدزایی پایدار و طولانی مدت گزینه ایده‌آل‌تری خواهند بود.

به نظر شما از بین مرغ تخمگذار و مرغ گوشتی کدام گزینه، گزینه مناسب‌ تری برای پرورش خواهد بود؟

نکات کلیدی برای یک مشاوره‌ استاندارد

برای اینکه بتوانید در هنگام مشاوره پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی بهترین اطلاعات را دریافت کنید، باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید. در کنار تمامی نکاتی که گفتیم 3 نکته‌ای که در ادامه مطلب به آن اشاره خواهیم کرد را به طور ویژه مورد بررسی قرار دهید  و از مشاوره دهنده پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی بخواهید که در هنگام مشاوره به این سه نکته بیشتر بپردازد و اطلاعات کامل‌تری را در اختیار شما قرار دهد. برای دانستن این مهم و طلایی ادامه مطلب را مورد مطالعه قرار دهید.

انتخاب جوجه ‌های سالم و باکیفیت

اولین نکته که می ‌تواند به سایر نکات اضافه شود انتخاب جوجه‌های سالم و با کیفیت در هنگام خرید است. شما زمانی پرورش مرغ را با موفقیت پشت سر خواهید گذاشت که بتوانید جوجه ‌های سالم و با کیفیت را تهیه کنید. تهیه جوجه‌های نامرغوب می‌تواند راندمان کاری شما را کاهش دهد به طور غیر منتظره‌ای کسب و کار شما را با شکست همراه نماید. برای انتخاب جوجه‌های سالم و با کیفیت حتماً مشورت‌های لازم را بگیرید و سپس از یک منبع معتبر آنها را خریداری کنید.

واکسیناسیون و پیشگیری از بیماری

مورد دومی که می‌تواند جزو نکات بسیار مهم در هنگام مشاوره مرغ تخمگذار و گوشتی باشد در نظر گرفتن برنامه واکسیناسیون جهت پیشگیری از بیماری‌ها است. حتماً به مشاوره دهنده تاکید کنید که برنامه واکسیناسیون را با توجه به نوع نژاد مرغ و طبق استانداردهای موجود برنامه‌ریزی کند و آن را در اختیار شما قرار دهد.

مرغ ‌ها در معرض بیماری‌های مختلفی هستند. واکسیناسیون به موقع و رعایت بهداشت محیط از ضررهای جبران ‌ناپذیر جلوگیری می‌ کند.

مدیریت اصولی سالن پرورش

سومین نکته مهم که در جلسه مشاوره پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی باید اطلاعات کاملی درباره آن به دست آورید نحوه مدیریت اصولی سالن پرورش است. شما زمانی می‌توانید کسب و کار خود را با موفقیت گره بزنید که بتوانید به بهترین شکل سالن پرورش را مدیریت کنید. علاوه بر مدیریت باید عوامل کلیدی که می‌تواند بر سلامت و رشد مرغ ‌ها تاثیرگذار باشد را بشناسید و آنها را با استانداردهای روز دنیا رعایت نمایید. تهویه‌ مناسب، دمای ایده ‌آل و نور کافی از عوامل کلیدی برای سلامت و رشد مرغ‌ ها به شمار می روند که آنها را باید بسیار جدی بگیرید.

نتیجه‌گیری

استفاده از مشاوره پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی، صنعتی و بومی باعث موفقیت شما در صنعت پرورش مرغ خواهد شد. تمامی چالش‌های گفته شده در قسمت بالا را می‌توانید در جلسات مشاوره حل کنید. به نظر شما چه عوامل مهم دیگری می‌تواند به پرورش مرغ تاثیرگذار باشد؟

 آیا تا به امروز از مشاوره در زمینه پرورش ما استفاده کرده‌اید؟ اگر جواب شما در این زمینه مثبت است چه برآوردهایی را بعد از اجرای مشاوره به دست آورده‌اید؟ شما می‌توانید از طریق قسمت نظرات تجربیات خود را در اختیار ما و سایر مخاطبین سایت پرآور صنعت قرار دهید. همچنین از این طریق می‌توانید سوالات خود در این زمینه را به صورت کامنت با ما به اشتراک بگذارید تا پشتیبانان سایت در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهند.

سوالات متداول

چرا باید از مشاوره پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی استفاده کنیم؟

1. مدیریت هزینه ها 2.بالابردن راندمان کاری 3. تجهیز استاندارد سالن ها 4. و غیره

مشاوره پرورش مرغ در چه زمینه‌هایی انجام می‌شود؟

انتخاب نژاد، مکان و زیرساخت‌ها، تجهیزات، بهداشت و کنترل بیماری‌ها، تغذیه و رژیم غذایی، مدیریت تولید و بازاریابی شش وجه اصلی هستند که در هنگام مشاوره پرورش مرغ مورد بررسی قرار می‌گیرند.

بهترین شرکت برای تجهیز سالن مرغداری و مشاوره کدام شرکت است؟

شرکت پرآور

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *