پرورش کبک را ساده و اصولی بیاموزید

آموزش پرورش کبک

پرورش کبک در سال های اخیر به یکی از سودآورترین کسب و کارها مبدل شده است. اگر اندکی به سالهای گذشته برگردیم به هیچ عنوان نمی‌توانیم به این نتیجه برسیم که پرورش کبک می تواند یکی از مهمترین و پر بازده ترین کسب و کارها باشد. پرورش کبک نه تنها جز کسب و کارهای پرسود است بلکه جزو کسب و کارهایی است که به راحتی هرچه تمام تر می توانید آن را در پشت بام، حیاط منزل و یا گوشه‌ای از خانه خود آن را انجام دهید. با توجه به مقاوم بودن و سازگار بودن کبک با محیط، پرورش آن به راحتی هرچه تمام تر انجام می شود.

تخم و گوشت کبک به دلیل خواص دارویی بسیار زیادی که در خود دارد رفته رفته توانسته جای خود را در سفره غذا ایرانی ها باز کند. از جمله خواص تخم به کنترل فشار خون، تقویت بافت های فرسوده بدن، هضم آسان غذا و بسیاری از فواید دیگر اشاره کرد. اگر در پی مطلبی هستید تا بتوانید با استفاده از آن آموزش پرورش کبک را به راحت ترین روش ممکن فرا بگیرید تا انتهای مطلب با سایت پرآور صنعت همراه باشید. سایت پرآور صنعت در این مطلب صفر تا صد پرورش کبک را برای شما  در نظر گرفته است. توصیه می‌کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. مطالعه مطلب به ۸ دقیقه زمان نیاز دارد.

راز موفقیت در پرورش کبک


یادگیری اصول پرورش کبک و استفاده از تجربه افراد فعال در این صنعت برای کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار پرورش کبک را دارند بسیار حائز اهمیت است، به گونه ای که با استفاده از تجربیات دیگران در آینده ای نه چندان دور میتوانید عنوان پرورش دهنده ی موفق را نصیب خود کنید. از این رو در این مطلب سعی بر این داریم که آموزش جامعی در خصوص پرورش کبک برای علاقه مندان به این صنعت پرسود ارائه دهیم، سخت نگیرید! با صرف اندکی زمان و استفاده از تجربه سایرین به راحتی میتوانید به یک پرورش دهنده کبک تبدیل شوید.

کبک چه نوع پرنده ای است؟


کبک پرنده ای رنگارنگ و زیبااست که جثه کوچکی دارد، این پرنده از دسته قرقاولان محسوب می شود و از لحاظ ظاهر، جنس نر و ماده با هم تفاوت زیادی ندارند فقط جنس نر کمی بزرگتر از ماده است. ظاهر کبک ها بسیار جذاب است به طوریکه با ادغام رنگ های زرد و خاکستری روی پرهایشان ظاهری زیبا به خود گرفته اند، همچنین خطی سیاه روی سر، دور چشم و گردنشان را فرا گرفته، از طرفی نوک، ساق پا و پلک هایشان با رنگ قرمز بسیار خاصی آمیخته شده است.

پرورش کبک در قفس

برای بسیاری از پرورش دهندگان کبک سوال پیش می آید که پرورش کبک را در قفس انجام دهند یا در بستر؟ در پاسخ به این افراد باید بگوییم ابتدا باید ببینید چه نیازی را در پرورش کبک باید برطرف کنید! پرورش کبک در بستر با هزینه های بسیار زیاد همراه خواهد بود. شکسته شدن تخم، احتیاج به فضایی بزرگ، ریخت و پاش دان، هزینه کارگر، انتقال بیماری، مدیریت سخت و بسیاری از معایب دیگر را با خود به همراه خواهد داشت. از این رو به شما توصیه میکنیم پرورش کبک را در قفس انجام دهید. با پرورش کبک در قفس به راحتی هرچه تمام تر می توانید از شکسته شدن تخم  کبک، دور ریز دان، جمع آوری تخم ها، بیماری ها، جمع آوری فضولات و بسیاری از عوامل دیگر را کنترل کنید. با استفاده از قفس می‌توانید پرورش کبک را به راحتی و بدون دغدغه انجام دهید. قفس برای شما شرایطی را فراهم می کند تا سوددهی بیشتر و تلفات کمتری را داشته باشید.

پرورش کبک در ایران

با توجه به متقاضیان زیادی که گوشت و تخم کبک دارد، پرورش کبک در ایران بسیار زیاد شده است. عزیزانی که دوست دارند با استفاده از هزینه های اندک به سوددهی زیادی برسند معمولاً به سمت پرورش کبک می ‌روند. از طرفی سودآور بودن و زود باز بودن این پرنده موجب پرورش کبک در ایران شده است. شما هم دوست دارید این پرنده را پرورش دهید؟ توصیه می‌کنیم با استفاده از اطلاعات کافی که در این زمینه به دست می‌آورید هر چه زودتر اقدام به پرورش کبک نمایید! اگر به سودآوری پرورش کبک در ایران فکر می‌کنید ابتدا به میزان اطلاعات و هزینه توجه کنید. پرورش کبک سودآوری بسیار بالایی دارد اما اگر در زیر سایه بی اطلاعات بودن و غیر متخصص بودن باشد با سودآوری همراه نخواهد شد.

پرورش کبک از جهات مختلف اهمیت دارد از جمله :


کبک از دسته پرندگانی است که به آسانی پرورش داده میشود و با تولید انبوه، از درصد بهره وری و راندمان بالایی برخوردار است، در سال های اخیر پرورش کبک به لحاظ تولید گوشت مورد توجه قرار گرفته است، چرا که گوشت کبک بسیار مقوی بوده و دارای خواص دارویی گوناگونی میباشد بطوری که برخی پزشکان مصرف گوشت کبک را برای بیمارانشان تجویز میکنند… همچنین تخم بسیار لذیذ و کمیاب کبک باعث شده بسیاری از پرورش دهندگان طیور، کسب و کار خود را به سمت پرورش کبک تخمگذار نیز سوق دهند.

پرورش کبک به روش‌های گوناگون

معمولاً پرورش کبک به دو صورت انجام میشود. در روش اول ابتدا شما باید خرید تخم نطفه دار کبک را انجام دهید و با استفاده از دستگاه های جوجه کشی تخم کبک را به جوجه های کبک تبدیل نمایید. بعد از سر در آوردن کبک از تخم می توانید برای رشد آنها اصول گفته شده در این مطلب را در پیش بگیرید. در روش دوم شما می توانید جوجه کبکها و کبک های مولد مورد نظر را از بازار تهیه کنید و به طور مستقیم به پرورش جوجه کبک بپردازید.

جوجه کشی در پرورش کبک


جوجه کشی در پرورش کبک
جوجه کشی در پرورش کبک

حتما بخوانید : پرورش کبک در خانه

در این بخش اصول جوجه کشی و عوامل موثر بر جوجه کشی موفق را به صورت کامل توضیح می دهیم تا خودتان بتوانید جوجه کشی کبک را بدون هیچ مشکلی انجام دهید، پس با ما همراه باشید. از دما، تهویه و رطوبت میتوان به عنوان مهمترین عوامل تاثیرگذار در دوران جوجه کشی یاد کرد. توجه داشته باشید که طول دوره جوجه کشی 23 یا 24 روز میباشد.

دمای مناسب برای دوران جوجه کشی


دمای مناسب جهت تنظیم دستگاه جوجه کشی 37.5 درجه سانتی گراد یا 99.5 درجه فارنهایت میباشد، همچنین توجه داشته باشید که هر چقدر دما را یکنواخت نگه دارید درصد جوجه کشی بالاتری خواهید داشت. نوسان دما تا 3 درجه در دستگاه جوجه کشی مشکلی به وجود نخواهد آورد.

رطوبت لازم برای دوران جوجه کشی


برای اینکه آب داخل تخم کبک بخار نشود رطوبت را 60 درصد تنظیم کنید، قابل ذکر است که رطوبت مورد نیاز برای جوجه کشی 63 درصد است. رطوبت کم باعث کاهش آب تخم و موجب تلفات و کاهش وزن میشود و رطوبت بالا هم باعث ورود آلودگی و خیس شدن تخم شده و در نهایت موجب خفگی و آلوده شدن جوجه می گردد. توجه کنید که قبل از قرار دادن تخم ها در داخل دستگاه جوجه کشی آنها را تا 12 الی 24 ساعت در دمای اتاق نگهداری کنید تا آمادگی لازم برای قرارگیری در دستگاه جوجه کشی را داشته باشند.

اهمیت تهویه در دستگاه جوجه کشی


از آنجایی که تامین اکسیژن جهت رشد جنین بسیار مهم است و متابولیسم جوجه ها در این دوران بالا میباشد در نتیجه اکسیژن، نیاز بالا و ضروری جوجه ها محسوب میشود. تهویه اتاق ستر هم عاملی مهم است که جهت اکسیژن رسانی به دستگاه جوجه کشی مورد توجه قرار میگیرد تا اکسیژن در داخل دستگاه به صورت یکنواخت پخش شود.

دستگاه جوجه کشی و چگونگی چرخش تخم ها


چرخش تخم ها در دستگاه جوجه کشی باید هر یک تا چهار ساعت یکبار انجام شود، چنانچه چرخش تخم ها را نادیده بگیرید موقعیت زرده از مرکز تخم جا به جا شده و جنین به پوسته میچسبد و در نهایت موجب مرگ آن میشود. مناسبترین دما در این مرحله 37.7 درجه سانتی گراد و در مرحله هچر 37.2 درجه سانتی گراد میباشد.

تغذیه در پرورش کبک


کنسانتره حاصل از کنجد و سویا، تغذیه مناسبی برای پرورش کبک است. کبک مولد، هر روز 30 گرم غذا مصرف کرده و به ازای هر هفت کیلو تغذیه ای که به مصرف میرساند یک کیلوگرم گوشت تولید میکند. جیره غذایی مناسب برای پرورش کبک شامل ویتامین های مختلف، اسید های آمینه، مواد معدنی و آب میباشد.

نقش آب در پرورش کبک


کبک پرنده ای است که تحمل تشنگی را ندارد و تقریبا 70 درصد بدن آن از آب تشکیل شده است، بنابراین آب یک آیتم حیاتی برای این پرنده محسوب میشود و دمای بدن کبک را نیز تعدیل میبخشد. همچنین مصرف آب توسط پرنده برای انتقال مواد مغذی به بدن نیز می تواند کمک کننده مفید باشد. باید یادآوری کنیم که بعضی ویتامین ها و دارو ها به صورت محلول در آب راهی آسان، برای پیشگیری و درمان بیماری های پرنده است.

دوره تخمگذاری در پرورش کبک


کبک برای ادامه حیات و تخمگذاری به انرژی نیاز دارد و انرژی مورد نیاز خود را از پروتئین، چربی و کربوهیدرات ها تامین میکند. اشتهای کبک ها در تابستان بدلیل گرم شدن هوا کم میشود در نتیجه می بایست جیره غذایی این پرنده را در تابستان کم و پر انرژی انتخاب کرد، در صورتی تمام شرایط استاندارد برای پرورش کبک تخمگذار مهیا شود :
کبک در دوره اول به طور تقریبی 30 عدد تخم میگذارد و تا چهارمین سال تعداد تخم های آن افزایش میابد و از سال چهارم به بعد راندمان تخمگذاری کاهش پیدا میکند.

بیماری های رایج در پرورش کبک


1) استرس : رایج ترین بیماری در پرورش کبک بیماری استرس میباشد بطوری که اگر این بیماری را جدی نگیرید خسارات جبران ناپذیری به سالن پرورشی شما وارد شده و در نهایت منجر به ورشکستگی میگردد…

حتما و حتما توصیه میشود که مقاله تخصصی استرس در کبک ها را که قبلا در سایت منتشر کرده ایم مطالعه نمایید تا با این بیماری مرموز آشنا شده و راهکار های درمانی آن را بشناسید.

2) بیماریهای ویروسی مانند : نیوکاسل، انسفالیتسین و مایکو پلاسما

3) بیماریهای باکتریایی مانند : مرض چرخشی و سالمونلوسیس

شما برای ما از پرورش کبک بنویسید

همانطور که گفتیم پرورش کبک باید با استفاده از اطلاعات و اصول خاصی انجام شود. در این مطلب از سایت پرآور صنعت شما را با آموزش پرورش کبک و اصولی که در پرورش باید آنها را رعایت کنید، آشنا کردیم. چنانچه شما از تکنیک خاصی در پرورش این پرنده استفاده می کنید آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین از طریق قسمت نظرات می‌توانید سوالاتی که ذهن شما را در پرورش کبک درگیر کرده است را با ما از این طریق در میان بگذارید. امیدواریم با استفاده از مطلب پرورش کبک سایت پرآور صنعت به بهترین شکل استفاده کنید و به سود آوری های بالایی برسید.

سوالات متداول

کبک چه نوع پرنده ای است؟

کبک پرنده ای رنگارنگ و زیبا است که جثه کوچکی دارد، این پرنده از دسته قرقاولان محسوب می شود و از لحاظ ظاهر، جنس نر و ماده با هم تفاوت زیادی ندارند فقط جنس نر کمی بزرگتر از ماده است. ظاهر کبک ها بسیار جذاب است به طوریکه با ادغام رنگ های زرد و خاکستری روی پرهایشان ظاهری زیبا به خود گرفته اند، همچنین خطی سیاه روی سر، دور چشم و گردنشان را فرا گرفته، از طرفی نوک، ساق پا و پلک هایشان با رنگ قرمز بسیار خاصی آمیخته شده است.

دوره جوجه کشی چند روز است؟

طول دوره جوجه کشی کبک 23 یا 24 روز میباشد

دمای مناسب برای دوران جوجه کشی کبک چقدر است؟

دمای مناسب جهت تنظیم دستگاه جوجه کشی 37.5 درجه سانتی گراد یا 99.5 درجه فارنهایت میباشد، همچنین توجه داشته باشید که هر چقدر دما را یکنواخت نگه دارید درصد جوجه کشی بالاتری خواهید داشت.

تغذیه در پرورش کبک چیست؟

کنسانتره حاصل از کنجد و سویا، تغذیه مناسبی برای پرورش کبک است.

طاعتی
دیدگاه کاربران ۸۴ دیدگاه
 • حمیدرضارحمتی 22 اردیبهشت 1399 / 10:16 ب.ظ

  سلام وباتشکراز شما
  من یک جفت کبک درمنزل دارم سال اول است که تخم گذاشتند حدود یک ماه است که اولین تخم را گذاشته ولی روی آنها نمیخوابد علت چیست؟ تعداد ۲۴ تخم هم گذاشته است

  • hosein 13 آبان 1400 / 3:46 ب.ظ

   سلام دوست من از دست شما کاری بر نمیاد
   توصیه می کنیم دمای هوا ، تغذیه و نور رو چک کنید ببینید با فضای مرود نظر ارتباط برقرار می کنند یا خیر

   • طاعتی 13 آبان 1400 / 3:47 ب.ظ

    دقیقا نظر شما درست است دوست من

 • عباس قانع 11 آبان 1400 / 4:30 ب.ظ

  سلام
  مطلب پرورش کبک شما بسیار عالی است و من از این مطلب لذت بردم امیدوارم در تمامی مراحل کاری موفق باشید

  • طاعتی 12 آبان 1400 / 1:47 ب.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   ممنونم از نظر لطفتون و آرزوی زیبایی که کردید

   • Hosein m 13 آبان 1400 / 9:32 ب.ظ

    سلام
    لطفا به این سوال من جواب بدید
    برای پرورش کبک چقدر هزینه نیاز هست؟ درباره پرورش کبک در منزل هم توصیحاتی ارائه بدید تا مایی که فضای کوچیکی داریم بدونیم چجوری کبک رو در این فضاها پرورش بدین
    ممنونم

    • طاعتی 15 آبان 1400 / 4:15 ب.ظ

     سلام هزینه ها بستگی به عوامل بسیار زیادی داره که در همین مطلب به انها پرداخته خواهد شد
     برای اطاع درباره پرورش کبک در منزل به مطلب پرورش کبک در خانه مراجعه کنید

     • اکبر تقدیمی 30 آذر 1400 / 1:30 ب.ظ

      مطلب پرورش کبک بسیار خوب بود.واقعا از خونودنش لذت بردم.موفق باشید.

     • طاعتی 30 آذر 1400 / 2:23 ب.ظ

      خوشحالیم که لذت بردید

  • طاعتی 12 آبان 1400 / 1:54 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   ممنون از لطف شما
   نظرات شما باعث انرژی و دلگرمی ما میشه

 • سمیرا 13 آبان 1400 / 3:48 ب.ظ

  سلام مطلب پرورش کبک شما بسیار عالی و اموزنده بود اگر برای سما امکان داره پرورش کبک در منزل، فضاهای کوچک و احتیاجات ضروری را بیشتر بهش بپردازید
  تشکر از سایت خوبتون

  • طاعتی 13 آبان 1400 / 3:49 ب.ظ

   سلام ممنونم که سایت ما رو انتخاب کردید
   حتما در روزهای اینده به این نکات در مطلب پرورش کبک خواهیم پرداخت

   • سروش 14 آبان 1400 / 8:26 ب.ظ

    من پرورش کبک رو توی خونه انجام میدم میشه بگین چی بهش بدم تا بازدهی بهتری داشته باشم
    ممنپنم از سایت خوبتون

    • طاعتی 15 آبان 1400 / 4:06 ب.ظ

     سلام ممنونیم که سایت پراور صنعت رو انتخاب کردید برای آشنایی بیشتر با پرورش کبک در خانه اینجا کلیک کنید

 • احمد ذوقی 13 آبان 1400 / 6:18 ب.ظ

  سلام متشکرم بابت مطلب پرورش کبک یه سوالی داشتم ممنون میشم بهش جولب بدین
  بهترسن نژاد کبک برای پرورش کدوم نژاده ؟

 • ایران شیوایی 13 آبان 1400 / 9:57 ب.ظ

  مطلبتون و نوع نگارشش رو خیلی دوست داشتم لطفا درباره هزینه پرورش کبک و سوداوری اون هم صحبت کنید
  ممنونم

  • طاعتی 15 آبان 1400 / 4:13 ب.ظ

   سلام حتما در روزهای اینده به طور مفصل درباره سوداوری و هزینه پرورش کبک به طور مفصل صحبت خواهیم کرد
   متشکر بابت انتخاب سایت ما

  • جواد حسینی 20 آبان 1400 / 10:39 ب.ظ

   در پرورش کبک چه مواردی مهم هستش؟
   من دودلم برای شروع کردن پرورش کبک خواهشا کمکم کنید

   • طاعتی 22 آبان 1400 / 11:44 ق.ظ

    سلام
    تمامی جوانب و موارد مهم در مطلب اومده
    دودل بودن شما بخاطر نداشتن اطلاعات کافی هستش
    اطلاعات خود در زمینه پرورش کبک رو بالا ببرید

 • عباس نهچگر 14 آبان 1400 / 12:56 ب.ظ

  سلام لطفا درباره سودپرورش کبک هم توضیحات بدید
  من این مطلب رو دنبال کردم بسیار جامع بود اما نمیدونم پرورش کبک چقدر سوددهی داره تا بتونم شروعش کنم اگر میشه در این باره راهنماییم کنید

  • طاعتی 15 آبان 1400 / 4:09 ب.ظ

   سلام در مراحل بعد حتما از سود پرورش کبک بیشتر در این مطلب گفته میشه
   متشکرم از انتخاب شما

  • مبین 24 آذر 1400 / 9:40 ب.ظ

   مطلب پرورش کبکتون عالی بود لطف درباره پرورش کبک در لیران بیشتر بنویسید

   • طاعتی 25 آذر 1400 / 3:24 ب.ظ

    خوشحالیم که مطلب پرورش کبک مورد پسند شما بوده است
    حتما درباره پرورش کبک در ایران صحبت خواهیم کرد منتظر اپدیت جدید پرورش کبک باشید

 • محمد 15 آبان 1400 / 5:19 ب.ظ

  چند نوع کبک وجود داره؟ بهترین نژاد کیک در حال حاضر کدوم هستش؟ تو ایران چه نوع کبک های موجود هستش؟

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 4:27 ب.ظ

   سلام کبک های گوناگونی در سرایر ایران و جهان وجود دارند که نژاد انها به بیش از ۱۵۰ گونه می رسد
   پرورش کبک سود فراوانی دارد و بهترین گزینه برای شما معمولا کبک چوکار است اما باز هم در مورد نوع اب و هوا و تغذیه کبک ها تحقیق کنید و بهترین گزینه را برای پرورش کبک انتخاب نمایید

 • نیلوفر 15 آبان 1400 / 5:47 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر .بنظر شما شروع این کار با سرمایه اندک برای خانم ها هم شدنیه؟؟

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 4:21 ب.ظ

   سلام بله خانم ها هم به راحتی می توانند با سرمایه کم این کاررو شروع بکنند

 • مصطفی 15 آبان 1400 / 5:49 ب.ظ

  سلام بنظر من مطلبتون بسیار کامل و کمک کننده بود
  لطفا مطلب بیشتری در این حوضه ارائه دهید.

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 4:21 ب.ظ

   سلام بله حتما مطالب دیگری در زمینه پرورش کبک به شما ارائه خواهیم داد

 • علیرضا 15 آبان 1400 / 9:08 ب.ظ

  سلام،
  در مناطق کوهستانی چطور میشه کبک پرورش داد؟

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 4:05 ب.ظ

   سلام بله کبک رو در هر فضایی که دلتون بخواد میتونید پرورش بدید فقط باید شرایطش فراهم باشه

 • طوبی بنیادی 15 آبان 1400 / 9:26 ب.ظ

  سلام، ممنون از راهنمایی هاتون.
  خیلی مطلب جامعی بود.

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 4:03 ب.ظ

   سلام ممنونم که سایت پراورصنعت رو انتخاب کردید

 • فاطمه 15 آبان 1400 / 9:44 ب.ظ

  سلام،
  کبک چطور در سرما میتونه پرورش پیدل کنه؟

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 3:59 ب.ظ

   سلام بسیار ساده ست
   با استفاده از فراهم کردن محیط مناسب برای رشدش

 • سیروس کهنسال 25 آبان 1400 / 10:25 ب.ظ

  مطلب خوبی بود اما انتظارات من رو برآورده نکرد لطفا در آینده تکمیل ترش کنید چون من همیشه مطالب سایت شما رو دنبال می‌کنم

  • طاعتی 26 آبان 1400 / 3:08 ب.ظ

   سلام از اینکه مطالب سایت ما رو به طور کامل دنبال می کنید برای ما باعث خوشحالیه و خستگی رو از تن ما بیرون می کنه
   حتما در روزهای اینده مقاله پرورش کبک رو اپدیت خواهیم کرد

  • طاعتی 26 آبان 1400 / 3:09 ب.ظ

   مطالب پروش کبک آپدیت شد

 • نیما 29 آبان 1400 / 8:00 ب.ظ

  سلام
  ممنونم که صفر تا صد پرورش کبک رو به صورت ساده و اصولی توضیح دادید
  من هم میخام پرورش کبک رو شروع کنم چقدر سرمایه میخاد؟ داشتن ۲۰ متر جا کافیه ؟

  • طاعتی 30 آبان 1400 / 3:10 ب.ظ

   سلام ممنونم نظر لطف شماست
   بله به راحتی با استفاده از قفس می تونید این کار رو در فضاهای کوچیک هم انجام بدید

 • محمد 24 آذر 1400 / 9:49 ب.ظ

  مطالبتان بسیار عالی بود پرورش کبک از صفر تا صد رو آموزش دادید اما ای کاش در مورد پرنده کبک هم بیشتر صحبت می,کردید

  • طاعتی 25 آذر 1400 / 3:19 ب.ظ

   خوشحالیم که این مطلب مورد پسند شما قرار گرفته است حتما از پرنده کبک در اپدیت جدید بیشتر استفاده خواهیم کرد

 • سامان 24 آذر 1400 / 10:30 ب.ظ

  هدف از پرورش کبک چیه ؟
  میشه بیار در این باره صحبت کنید

  • طاعتی 25 آذر 1400 / 3:13 ب.ظ

   هدف از پرورش کبک استفاده از گوشت و تخم کبک است و درامدزایی است
   در اینده ای نزدیک حتما بیشتر درباره پرورش کبک گفته می شود

 • اکبر 24 آذر 1400 / 10:42 ب.ظ

  پرورش کبک رو قدمبه قدم توصیح دادید عالی بود

  • طاعتی 25 آذر 1400 / 3:09 ب.ظ

   متشکرم نظر لطف شماست

 • امیرحسین شهبازی 24 آذر 1400 / 10:42 ب.ظ

  متن درباره پرورش کبک بسیار عالی نوشته شده.خودم میخام در زمینه پرورش کبک سرمایه گذاری کنم.این متن منو بسیار راهنمایی کرد.خیلی ممنون.

  • طاعتی 25 آذر 1400 / 3:09 ب.ظ

   سلام متشکرم
   امیدواریم در کسب و کار خودتون موفق باشید

 • Hava 25 آذر 1400 / 0:23 ق.ظ

  ممنونم محتوای پرورش کبک عالیه اما ویدیو نداره

  • طاعتی 25 آذر 1400 / 3:07 ب.ظ

   سلام متشکرم از شما لطف دارید
   در اینده ای نزدیک حتما ویدئو هم قرار داده میشه در مطلب پرورش کبک

 • ساسان 25 آذر 1400 / 10:47 ب.ظ

  برای پرورش کبک حتما باید سالن بزرگ داشته باشم؟
  یه راه حل بهم بدید تا بتونم توی فصاهای کوچسک هم بتونم کسب و کارم رو شروع کنم

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:44 ب.ظ

   با استفاده از قفس به راحتی می تونید در فضاهای کوچیک سفارش بدید

 • سروش 26 آذر 1400 / 4:00 ب.ظ

  برای پرورش شروع کبک چقدر هزینه لازم دارم
  بنظرتون با این اوضاع اقتصادی میتونم‌موفق باشم؟؟

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:24 ب.ظ

   با ۵ تا ۱۰ میلیون و یک فضای کوچیک می تونید این کار رو شروع کنید و کم کم به متراژهای بالاتر برسید قطعا اگر اطلاعات بالایی داشته باشید می تونید موفق بشید

 • سیما 26 آذر 1400 / 4:11 ب.ظ

  مطلبتون بسیار عالی بود اما هیچ نکته ای درباره هدف پرورش کبک نگفتید یا نگفتید چجوری میتونیم از پرورش کبک درآمدزایی کنیم

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:20 ب.ظ

   حتما درباره هدف پرورش کبک بیشتر صحبت خواهیم کرد

 • نازنین امانی 26 آذر 1400 / 5:41 ب.ظ

  برای پرورش بلدرچین چقدر سرمایه لازمه؟

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:11 ب.ظ

   با هر سرمایه ای میتونید پرورش بلدرچین رو شروع کنید

 • رضاصادقی 26 آذر 1400 / 10:59 ب.ظ

  واقعا پرورش کبک انقدر خوب و راحته یا شما دارید راحت جلوه میدید ؟

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 2:58 ب.ظ

   هر کاری سختی کار خودش رو داره. اصولی پیش برید سختی کمتر و سود بیشتری رو خواهید داشت

 • امیرحسین 29 آذر 1400 / 2:41 ب.ظ

  درباره ی شرایط پرورش کبک در ایران بیشتر بگویید

  • طاعتی 29 آذر 1400 / 3:54 ب.ظ

   حتما در اپدیت جدید پرورش کبک از پرورش کبک در ایران و شرایطش بیشتر میگیم

 • اتیه 30 آذر 1400 / 7:29 ب.ظ

  منم دوست دارم پرورش کبک رو شروع کنم ؟ چیکار کنم ؟ از کجا استارت بزنم ؟

  • طاعتی 3 دی 1400 / 3:58 ب.ظ

   مطلب رو بخونید کاملا به سوالات شما پاسخ دادیم

 • Bahramhassani 1 دی 1400 / 9:56 ب.ظ

  ممنونم که نکته های مهمی برای پرورش کبک توضیح دادید

  • طاعتی 3 دی 1400 / 3:56 ب.ظ

   متشکرم نظر لطف شماست

 • مازیار 4 دی 1400 / 6:06 ب.ظ

  چقدر نظرات متنوع و کارآمد بود. ممنون استفاده کردیم

 • مازیار 4 دی 1400 / 6:07 ب.ظ

  چقدر نظرات متنوع و کارآمد بود. ممنون استفاده کردیم
  میشه راجب سایر پرنده‌ ها هم مطلب بزارید

 • مازیار 4 دی 1400 / 6:07 ب.ظ

  چقدر نظرات متنوع و کارآمد بود. ممنون استفاده کردیم
  میشه راجب سایر پرنده‌ ها هم مطلب بزارید
  بنده علاقه مند به‌ این کار هستم

  • طاعتی 5 دی 1400 / 3:16 ب.ظ

   اطلاعات زیادی درباره بقیه پرندگان در اختیار شما قررا گرفته می تونید به مطالب دیگه مراجعه کنید

 • مازیار 4 دی 1400 / 6:08 ب.ظ

  ممنون استفاده کردیم
  میشه راجب سایر پرنده‌ ها هم مطلب بزارید
  بنده علاقه مند به‌ این کار هستم

  • طاعتی 5 دی 1400 / 3:20 ب.ظ

   به سایر مقالات ما مراجعه کنید تا با سایر پرنده ها مثل قرقاول، بلدرچین و غیره آشنا بشید

 • مژگان 4 دی 1400 / 6:10 ب.ظ

  کبک واقعا موجود زیبا و پرسودیه
  ما پرورش کبک شروع کردیم مطلبتون بسیار عالی و کمک کننده بود

 • نیما 4 دی 1400 / 6:31 ب.ظ

  پرورش کبک رو خیلی خوب اموزش دادید.من برای شروع پرورس کبک خیلی اطلاعات نداشتم.عالی بود

  • طاعتی 5 دی 1400 / 3:06 ب.ظ

   خوشحالیم که مورد پسند شما بوده این مطلب

  • زهره زمانی 21 دی 1400 / 11:56 ب.ظ

   عالی و زیبا

 • مقبول (حسینی) 11 دی 1400 / 0:50 ق.ظ

  معلومات تان خیلی عالی بود
  درباره بهترین ماشین جوجه کشی کو چک اتوماتیک که برای جوجه کشی کبک نتیجه خوب داشته باشد معلومات دهید
  ممنون

  • طاعتی 11 دی 1400 / 10:50 ق.ظ

   سلام خوشحالیم که مطلب ما مورد سند شما قرار گرفته
   حتما در آپدیت جدید مطلب پرورش کبک از بهترین ماشین جوجه کشی کوچک اتوماتیک خواهیم گفت

 • محمد آقایی 19 دی 1400 / 2:03 ب.ظ

  ۱۰۰ متر فضا و ۴۰ میلیون بودجه دارم به نظرتون برای شروع کار کافیه؟!

  • طاعتی 19 دی 1400 / 3:27 ب.ظ

   این فضا و مبلغ برای پرورش کبک بی نظیره

 • زهره زمانی 21 دی 1400 / 11:55 ب.ظ

  ممنون بابت مقاله عالیتون

 • زهره زمانی 21 دی 1400 / 11:55 ب.ظ

  عالی

 • علی رام 25 دی 1400 / 4:06 ب.ظ

  مطلبتون عالیه
  متشکرم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *