کشتار بلدرچین از ۰ تا ۱۰۰

کشتار بلدرچین

هر کسب و کار و فعالیتی که در ذهن خود دارید، یک نقطه آغاز و یک نقطه پایان دارد. در کسب و کار پرورش بلدرچین نیز، آخرین مرحله از عمر پرندگان، کشتار بلدرچین است. اگر به فکر راه اندازی کسب و کار پرورش بلدرچین هستید، باید به آخرین مرحله آن یعنی کشتار بلدرچین و شیوه های انجام آن نیز فکر کنید، زیرا کسب و کار شما در پرورش بلدرچین زمانی به نتیجه خواهد نشست که شما بتوانید آخرین مرحله را به درستی سپری کنید. بهترین زمان برای کشتار بلدرچین چه زمانی است؟ کشتار بلدرچین با استفاده از چه روش هایی انجام خواهد شد؟ پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما در وبسایت پرآور صنعت همراه باشید تا به پاسخ تمامی سوالات خود پیرامون موضوع کشتار بلدرچین دست پیدا کنید.

بهترین روش برای کسب درآمد از پرورش بلدرچین

پرورش بلدرچین یکی از پرسودترین کسب و کار هایی است که شما می توانید راه اندازی آن را انتخاب کنید. اما شاید زمانی که کمی تحقیق می کنید به این نتیجه می رسید که پرورش بلدرچین آنچنان سود آور نیست. البته این باور غلط است چرا که در بین روش های کسب درآمد از پرورش بلدرچین، هدف نادرستی را انتخاب کرده اید. فروش بلدرچین زنده برای شما سود چندانی نخواهد داشت. اگر به دنبال کسب سود بیشتر هستید باید بهترین روش را برای کسب درآمد از پرورش بلدرچین انتخاب کنید. با ذکر یک مثال ساده بهترین روش برای کسب درآمد در کسب و کار پرورش بلدرچین را برایتان ذکر خواهیم کرد.

در سال 1397 هر کیلو گوشت بلدرچین در بازار به قیمت 20 هزار تومان خرید و فروش میشد. این در حالی بود که قیمت هر عدد بلدرچین زنده در بازار تنها 3 هزار تومان بود. اگر 5 بلدرچین زنده را به فروش برسانید، درآمد حاصل از فروش ان 15 هزار تومان خواهد بود. اگر این 5 بلدرچین روی هم 5 کیلو وزن داشته باشند، درآمد حاصل از فروش آنها 20 هزار تومان خواهد بود. بنابراین مشاهده خواهید کرد که با کشتار بلدرچین چگونه به سود خواهید رسید. کشتار بلدرچین و فروش گوشت آن سبب می شود بتوانید سود حاصل از کسب و کار خود را با یک انتخاب هوشمندانه افزایش دهید.

بهترین روش برای کسب درآمد از پرورش بلدرچین
بهترین روش برای کسب درآمد از پرورش بلدرچین

بیشتر بخوانید: پرورش بلدرچین گوشتی

روش های کشتار بلدرچین

حال که دانستید بهترین روش برای کسب درآمد از کسب و کار پرورش بلدرچین، کشتار بلدرچین است، باید به دنبال شناخت روش های کشتار بلدرچین باشید. کشتار بلدرچین با استفاده از چه روش هایی امکان پذیر است؟ به طور کلی برای کشتار بلدرچین 3 روش وجود دارد. در ادامه 3 روش کشتار بلدرچین را به شما معرفی خواهیم کرد و سپس در مورد هر یک از این روش ها توضیحات لازم را دراختیارتان قرار خواهیم داد.

1-کشتار دستی

2-کشتار نیمه اتوماتیک

3-کشتار کاملا اتوماتیک و مکانیزه

کشتار بلدرچین به صورت دستی

روش دستی شایع ترین روش برای کشتار بلدرچین است که در پرورشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. در این روش، فرد پرورش دهنده، بلدرچین ها را به صورت تک تک و با روش های شرعی ذبح خواهد کرد. بعد از ذبح بلدرچین باید با استفاده از قیچی، چاقو و سایر ابزار های این چنین، پوست بلدرچین را کنده و محتویات داخلی آن را از بدنش خارج کنید. بعد از خالی کردن بدن بلدرچین باید اقدام به شست و شو و ضدعفونی کردن آن کنید. پس از ضد عفونی کردن، تقریبا کار کشتار بلدرچین به صورت دستی به اتمام رسیده است و گوشت بلدرچین اماده بسته بندی می شود.

در این زمان شما می توانید با روش های مختلف، نام های تجاری گوناگون را بر روی بسته های گوشت بلدرچین هک کنید و محصول خود را به فروش برسانید. پیشنهاد میکنیم حتما نام تجاری اختصاصی را برای خود برگزینید تا امید بالاتری برای کسب سود داشته باشید. در بین روش های کشتار بلدرچین، کشتار دستی را می توان ساده ترین و کم هزینه ترین روش معرفی کرد.

کشتار بلدرچین به صورت نیمه اتوماتیک

روش کشتار بلدرچین به صورت دستی شاید روشی ساده و کم هزینه باشد اما قطعا روشی زمان بر خواهد بود. پرورش دهندگانی که روزانه تعداد زیادی بلدرچین تولید می کنند، برای فروش گوشت بلدرچین و روانه کردن آن به بازار با مشکل کمبود زمان مواجه خواهند شد. آنها نمیتوانند کشتار بلدرچین را به صورت دستی انجام دهند از همین رو از روش نیمه اتوماتیک برای کشتار بلدرچین استفاده می کنند. در این روش، از دستگاه پرکن بلدرچین برای گرفتن پر های بلدرچین ها استفاده می کنند.

دستگاه پرکن بلدرچین می تواند در مدت زمان خیلی کم، پر های بلدرچین ها را از بین ببرد و آنها را آماده بسته بندی کند. این روش در مقایسه با روش دستی، زمان کمتری را از پرورش دهندگان برای کشتار بلدرچین می گیرد. با استفاده از این روش می توانید روزانه حدود 500 الی 1000 بلدرچین را تولید کنید. با استفاده از روش نیمه اتوماتیک برای کشتار بلدرچین، به غیر از دستگاه پرکن به تجهیزات زیادی نیاز نخواهید داشت. مخزن آب یخ، میز استیل تخلیه شکم، قیف کشتار، سبد های آبکشی، سردخانه، سطل جمع آوری خون، دیگ و مشعل برای آب گرم از جمله دیگر تجهیزاتی است که در روش نیمه اتوماتیک برای کشتار بلدرچین نیاز خواهید داشت.

کشتار بلدرچین به صورت نیمه اتوماتیک
کشتار بلدرچین به صورت نیمه اتوماتیک

بیشتر بخوانید: پرورش بلدرچین تخمگذار رو اینجوری انجام بده + [ پرورش اصولی اینجوریه ]

کشتار بلدرچین به صورت کاملا اتوماتیک و مکانیزه

بهترین و سریع ترین روش برای کشتار بلدرچین کشتار به صورت کاملا اتوماتیک و مکانیزه است. البته نباید از هزینه بالای این روش برای خرید تاسیساتتان غافل شد. معمولا کشتار بلدرچین به صورت کاملا اتوماتیک و مکانیزه مورد استفاده پرورش گاه هایی قرار می گیرد که روزانه بیشتر از 10 هزار بلدرچین تولید می کنند. در این روش انسان کمترین دخالت را خواهد داشت. تمامی مراحل عملیات ذبح، پرکنی، شست و شو و بسته بندی به صورت کاملا اتوماتیک خواهد بود. عملیات کشتار بلدرچین در این روش 11 مرحله خواهد داشت.

آویزان شدن بلدرچین های زنده به زنجیر ها، حرکت دادن زنجیر ها، عبور دادن بلدرچین ها از اب و وارد کردن آن ها به شوک الکتریکی، ذبح شرعی بلدرچین ها به دست انسان، وارد شدن بلدرچین ها به حوضچه آب گرم برای آماده سازی پرکنی، وارد کردن بلدرچین ها به دستگاه پرکن، بررسی بلدرچین ها جهت کندن پر های مانده، عبور بلدرچین ها از زیر دوش آب یخ، خارج کردن محتویات درون بلدرچین ها به وسیله دستگاه، شست و شوی کامل بلدرچین ها و رها شدن قلاب ها و بسته بندی کردن آنها تمامی 11 مرحله ای است که در روش کشتار بلدرچین به صورت اتوماتیک و مکانیزه انجام می شود.

بهترین زمان برای کشتار بلدرچین

یکی از مهم ترین سوالاتی که در خصوص کشتار بلدرچین مطرح می شود، زمان کشتار بلدرچین ها است. بهترین زمان برای کشتار بلدرچین چه زمانی است؟ 45 روز بعد از به دنیا امدن بلدرچین ها می توان عملیات ذبح آن ها را آغاز کرد. البته به شرطی می توانید آنها را ذبح کنید که در این 45 روز به خوبی آب و غذای کافی به ان ها رسانده باشید. توجه داشته باشید در کنار بهترین زمان عوامل بسیار زیاد دیگری مانند قفس بلدرچین ، غذا، شرایط نگهداری و غیره می تواند بر سوددهی شما تاثیرگذار باشد. به عوامل گفته شده بسیار توجه کنید.

بهترین زمان برای کشتار بلدرچین
بهترین زمان برای کشتار بلدرچین

بیشتر بخوانید: پرورش قرقاول گوشتی

نتیجه گیری

در این مطلب از وبسایت پرآورصنعت سعی کردیم در خصوص کشتار بلدرچین، روش های مختلف آن و بهترین زمان برای کشتار بلدرچین با شما صحبت کنیم. کارشناسان ما سعی کردند اهمیت و تاثیر کشتار بلدرچین در سود این کسب و کار را به خوبی به شما نشان دهند. با کشتار بلدرچین می توانید به کسب درآمدهای بالاتر فکر کنید. اگر در خصوص کشتار بلدرچین پیشنهاد و نظری دارید، در انتهای این مطلب و در بخش نظرات وبسایت پرآورصنعت با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

بهترین روش برای کسب درآمد از پرورش بلدرچین چیست؟

فروش گوشت و تخم بلدرچین

روش های کشتار بلدرچین را نام ببرید؟

1-کشتار دستی 2-کشتار نیمه اتوماتیک 3-کشتار کاملا اتوماتیک و مکانیزه

بهترین زمان برای کشتار بلدرچین چه زمانی است؟

45 روز بعد از به دنیا امدن بلدرچین ها می توان عملیات ذبح آن ها را آغاز کرد. البته به شرطی می توانید آنها را ذبح کنید که در این 45 روز به خوبی آب و غذای کافی به ان ها رسانده باشید.

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *