پرورش مرغ مرندی را ساده، تخصصی و کاربردی فرا بگیرید

مرغ مرندی

امروز قصد داریم شما را با یکی از بهترین کسب و کارهایی که جهش اقتصادی بالایی دارد، آشنا کنیم. پرورش مرغ مرندی برای شما که علاقه مند هستید تا از طریق گوشت و تخم این پرندگان به سوددهی فراوان برسید، بسیار مناسب است. مرغ مرندی همانطور که از نامش پیداست، به شهر مرند در آذربایجان شرقی مربوط می شود. سرتاسر بدن این پرنده از پر پوشیده شده است به شکلی که اگر به این مرغ ها نگاه کنید فقط پر مشاهده می نمایید. پرهای مشکی رنگی که بدن مرغ مرندی پوشانده زیبایی آن را دو چندان کرده است. برای اینکه با پرورش مرغ مرندی بیشتر آشنا شوید با ما در این مطلب از وب سایت پرآور صنعت همراه باشید. این مطلب 6 دقیقه وقت شما را به خود اختصاص خواهد داد، اما با سوداوری بالایی همراه خواهد بود.

مرغ مرندی
مرغ مرندی

بیشتر بخوانید: صفر تا صد شناخت مرغ لگهورن

آشنایی با مرغ مرندی

مرغ مرندی حدود قرن 16 در مرند مشاهده شده است. سراسر بدن این پرنده را پرهای مشکی رنگ تشکیل داده اند. اما یکی از نکاتی که باعث تعجب شما می شود، تغییر رنگ پرهای مرغ مرندی است. پرهای مرغ مرندی در زیر نور خورشید به حالت سبز رنگ در می آید. در ابتدا گفتیم که مرغ مرندی یکی از بهترین موارد برای جهش اقتصادی است. مرغ مرندی از دسته پرندگان دو منظوره است. دو منظوره بودن به معنای این است که شما برای پرورش می توانید هم تخم گذار و هم گوشتی پرورش دهید.

سن باروری مرغ مرندی

دوره باروری مرغ مرندی نسبت به سایر گونه های مرغ طولانی تر است. باروری این مرغ ها از 6 ماهگی شروع می شود. دوره تخم گذاری مرغ مرندی نیز 9 ماه است اما با مناسب بودن شرایط این زمان طولانی تر می شود. پرورش مرغ مرندی تخم گذار می تواند یکی از بهترین کسب و کار ها برای شما باشد. شما با داشتن یک سرمایه نه چندان زیاد می توانید این مرغ ها را پرورش داده و از فروش تخم آن ها سود خوبی را به دست آورید. مرغ مرندی تخم گذاری مناسبی دارد. اما میزان تخم گذاری از عوامل مختلفی نیز نشات می گیرد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

پرورش مرغ مرندی
پرورش مرغ مرندی

بیشتر بخوانید: عوامل موثر در ریزش پر مرغ + راه های درمان

تغذیه مرغ مرندی

تغذیه یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در چگونگی پرورش مرغ مرندی است. شما باید جیره غذایی مقوی و کاملی را برای این پرندگان تهیه کنید تا توانایی تخم گذاری آن ها بالاتر برود. در صورت استفاده مواد غذایی ناسالم برای جیره غذایی مرغ ها آن ها قادر به تخم گذاری نخواهند بود. شما علاوه بر فراهم کردن یک جیره غذایی مقوی باید مواردی مانند بهداشت آب و غذا، زمان مصرف غذا و دیگر موارد را نیز در نظر بگیرید.

مرغ مرندی باید دسترسی همیشگی به ظرف آب و دان داشته باشد تا بتواند به خوبی تغذیه شود. سعی کنید ظرف های آب و دان آن ها را در قسمت بالاتر قرار دهید که نتوانند تمام بدن خود را به ظرف آب و دان بزنند. برای تغذیه این مرغ ها نیز می توانید از مواردی مانند: سبوس برنج، ذرت آسیاب شده، سبوس ذرت و حتی مواد باقیمانده مواد آشپزخانه مانند برنج و نان ریز شده استفاده کنید.

محل نگهداری مرغ مرندی
محل نگهداری مرغ مرندی

بیشتر بخوانید: از مرغ و خروس نژاد سلطان چه می دانید ؟

محل نگهداری مرغ مرندی

محل زندگی مرغ های مرندی یکی دیگر از موارد مهم پرورش این پرندگان است. محل زندگی در پرورش مرغ مرندی به دو صورت است. اگر قصد دارید این مرغ ها را در مزرعه نگهداری کنید باید فضای گرمی برای آنها تهیه کنید. اما در پرورش صنعتی این مرغ ها باید قفس های مخصوص نگهداری مرغ را تهیه کنید. قفس های خریدار شده باید ایده آل باشند تا علاوه بر نگهداری از پرندگان شما از سرما و گرما، شرایط راحتی را برای تخم گذاری و تغذیه کردن برای مرغ های مرندی تهیه کنند.

بهترین قفس نگهداری مرغ مرندی

شما برای خرید بهترین قفس های نگهداری مرغ ها می توانید از شرکت پرآور صنعت کمک بخواهید. شرکت پرآور صنعت با ارائه بهترین قفس های نگهداری مرغ می توانید به شما برای بهبود کسب و کارتان کمک کند. این قفس های چند طبقه علاوه بر فضای کمی که اشغال می کند می تواند محل زندگی تعداد زیادی از مرغ ها باشد. این قفس های تولیدی شرکت پرآور صنعت علاوه بر ضد زنگ بودن، دارای ظرف آب و دان مجزا و سینی تخلیه فضولات است که می تواند سلامت پرندگان شما را تضمین کند. قفس مرغ پراور صنعت بهترین کیفیت را دارد.

وزن و اندازه مرغ مرندی

پرورش مرغ مرندی گوشتی به دلیل وزن مناسب و اندازه ای که از خود نشان می دهد می تواند یکی از پرسودترین کسب و کار ها باشد. مرغ مرندی معمولا بیش از 2 کیلو گرم وزن دارد. شما با رعایت مواردی مانند تغذیه مناسب، بهداشت محیطی، واکسینه کردن مرغ ها و دیگر عوامل می توانید وزن آن ها را تا 3 کیلوگرم نیز برسانید. مرغ مرندی به نسبت مرغ های معمولی از نظر اندازه نیز بزرگ تر است. خروس مرندی با وزن 4 کیلو گرمی خود بزرگترین پرنده در بین مرغ و خروس ها است. این نژاد از مرغ و خروس ها از نظر اندازه و وزن بزرگ ترین دسته به شما می روند. پرورش یک مرغ مرندی بسیار به صرفه تر و اقتصادی تر از مرغ ها معمولی است.

شما برای ما از مرغ مرندی بنویسید

چنانچه در رابطه با پرورش مرغ مرندی اطلاعات و تجربه ای دارید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. تجربیات شما می تواند به تیم تحقیقاتی تیم پرآور صنعت کمک کند تا اطلاعات مفیدتری در اختیار متقاضیان قرار دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *