تجهیز سالن های مرغداری – [از زمین تا تولید]

تجهیز سالن های مرغداری

راه اندازی کسب و کار پرورش مرغ یکی از بهترین تصمیم هایی است که هر فرد می تواند بگیرد. داشتن مرغداری و فروش گوشت و تخم مرغ می تواند شما را به سود بسیار بالایی برساند. همه این مسائل به خاطر مصرف گوشت و تخم مرغی است که مردم دارند. اما اگر شما نیز قصد راه اندازی این کسب و کار را دارید ابتدا باید به خوبی در مورد این کار و ابزار ها و تجهیزات مورد نیاز آن اطلاعات جمع آوری کنید. تجهیز سالن های مرغداری جز مهمترین و ضروری ترین نکاتی است که باید در پرورش این پرنده رعایت کنید.

یکی از مهم ترین مسائلی که باید پیش از شروع کار به بررسی آن بپردازید، تجهیز سالن های مرغداری است. شما باید ابتدا بدانید که برای راه اندازی کسب و کارتان به چه تجهیزات و امکاناتی نیاز خواهید داشت. تجهیز سالن های مرغداری یکی از مهم ترین بخش ها است.

آیا می دانید که چگونه می توانید کار تجهیز سالن های مرغداری را انجام دهید؟ برای تجهیز سالن ها به چه ابزار هایی نیاز دارید؟ پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما در وبسایت پرآور صنعت همراه باشید تا هر آنچه را که لازم است بشناسید. مطالعه این مطلب به 7 دقیقه زمان نیاز دارد.

انتخاب شیوه پرورش مرغ

قبل از اینکه در مورد تجهیز سالن های مرغداری با شما صحبت کنیم باید به یک موضوع مهم در این زمینه اشاره کنیم و آن هم انتخاب شما برای شیوه پرورش طیور است. شما باید ابتدا مشخص کنید که قصد پرورش چه پرنده ای را دارید. شما نمی توانید هر نوع پرنده ای را در سالن پرورش دهید.

بوقلمون، قرقاول، مرغ های بومی و صنعتی، اردک، غاز، کبک و بلدرچین برخی از انتخاب هایی است که شما می توانید برای پرورش ان ها در سالن داشته باشید. علاوه بر این شما باید پیش از آغاز کار حتما مشخص کنید که قصد دارید سالن های خود را برای پرورش مرغ های تخمگذار اماده کنید یا مرغ های گوشتی.

تمام پرورش دهندگان می توانند به این 2 منظور کسب و کار خود را آغاز کنند. بد نیست بدانید از منظر تجهیز سالن های مرغداری، این دو شیوه پرورش تا حدودی شبیه به یکدیگر هستند اما در پرورش برخی از پرندگان شما به خرید قفس های مکانیزه نیاز خواهید داشت. این نیاز بیشتر در پرورش بلدرچین و کبک خواهد بود.

تجهیز سالن های مرغداری
تجهیز سالن های مرغداری

معرفی تجهیزات مورد نیاز سالن های مرغداری

همان طور که گفتیم تجهیز سالن های مرغداری یکی از مهم ترین عواملی است که باید برای راه اندازی کسب و کار به آن توجه کنید زیرا این وجود تجهیزات و امکانات است که می توانید به شما برای دریافت حداکثر سود از پرورش مرغ به شما کمک کند. آیا می دانید که تجهیز سالن های مرغداری شامل چه مواردی می شود؟ برای تهیه تجهیزات مرغداری شما به یک سری ملزومات نیاز خواهید داشت.

فن تهیه، آبخوری و دانخوری، قفس، هیتر مرغداری، خاک اره یا پوشال نرم، لامپ مادر مصنوعی، ژنراتور تولید برق و آسیاب و میکسر برخی از مواردی است که شامل تجهیز سالن های مرغداری می شود. در ادامه در خصوص هر یک از این موارد با شما صحبت خواهیم کرد.

آبخوری و دانخوری

تغذیه مهم ترین عامل برای رشد پرندگان است. زمانی که شما فعالیت پرورش مرغ را آغاز می کنید باید قبل از هر چیز یک سیستم دانخوری و آبخوری مناسب را تامین کنید. این دو وسیله برای تغذیه هر چه بهتر پرندگان طراحی شده اند. دانخوری وسیله بسیار ساده ای است که باید حتما در خرید ان نهایت دقت و توجه را به کار گیرید.

متاسفانه استفاده از پلاستیک نامرغوب برای ساخت دانخوری ها و آب خوری ها به شدت در میان تولید کنندگان رایج شده است. شما باید سعی کنید بهترین آب خوری و دان خوری را تهیه کنید زیرا خرید این تجهیزات از پلاستیک های نامرغوب باعث بروز بیماری های مختلف و در نهایت تلف شدن پرندگان خواهد شد.

هیتر مرغداری

یکی از بخش های مهمی که باید برای تجهیز سالن های مرغداری به آن توجه کنید، بحث سرمایش و گرمایش سالن ها است. به خصوص بحث گرمایش سالن ها که می تواند سبب از بین رفتن جوجه ها شود. به همین منظور شما باید قبل از هر چیز به فکر خرید هیتر مرغداری باشید. هیتر مرغداری یک بخاری صنعتی است که می تواند زمینه گرمایش سالن های مرغداری را فراهم کند.

گرمایش این سیستم گرمایشی صنعتی می تواند حتی زمینه ساز رشد پرندگان نیز باشد. البته شما باید توجه داشته باشید که بهترین نوع از این هیتر ها را برای سالن نگهداری پرندگان خود خریداری کنید. جت هیتر، بخاری های فن دار برقی، هیتر های آتش درون و بخاری برقی تابشی برخی از انواع مدل های این محصول است که شما می توانید هر یک را خریداری کنید.

تجهیز سالن های مرغداری
تجهیز سالن های مرغداری

آسیاب و میکسر

همان طور که اکثرا می دانید بخش تغذیه یکی از مهم ترین مسائلی است که باید برای تجهیز سالن های مرغداری به آن توجه کنید. تغذیه به صورت مستقیم در بالا و پایین شدن سود کسب و کار شما نقش خواهد داشت به همین دلیل باید سعی کنید تمام تجهیزات مربوط به آن را خریداری کنید. پرندگان باید یک جیره غذایی کامل از ترکیب کربوهیدرات، پروتئین، مواد معدنی، ویتامین ها و چربی داشته باشند.

برای اینکه شما بتوانید تغذیه مورد نیاز طیور را به ان ها برسانید باید از درشت ماندن جیره غذایی آن ها جلوگیری کنید. اگر بخواهید به صورت دستی اقدام به یک دست کردن مواد غذایی کنید امکان درش ماندن مواد غذایی وجود خواهد داشت و همین مسئله می تواند در رشد پرندگان و تغذیه آنها تاثیر منفی بگذارد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از آسیاب و میکسر استفاده کنید تا مواد غذایی را به صورت یکدست به طیور بدهید.

فن تهویه

یکی دیگر از مواردی که باید در تجهیز سالن های مرغداری به آن توجه کنید، بحث تهویه سالن است. فن تهویه وسیله ای است که به سالم سازی هوا سالن کمک می کند. این فن های تهویه را شما باید بر اساس ابعاد سالن و تعداد طیور پرورشی که در سالن نگهداری می کنید انتخاب کنید. شاید برایتان سوال باشد که این فن را باید تنها باید برای پرورش مرغ های تخم گذار در سالن ها نگهداری کرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم فن تهیه برای تمام طیور گوشتی، جوجه ها، مرغ های تخم گذار و حتی نیمچه ها ضروری است. دلیلی اصلی که استفاده از فن تهویه را ضروری کرده است، افزایش آمونیاک و بوی حاصل از فضولات ان ها است که شما می توانید با استفاده از فن تهویه در سالن های مرغداری به راحتی آن را خارج کنید.

قفس مرغ

شاید به جرات بتوان گفت یکی از ضروری ترین موارد در تجهیز سالن های مرغداری خریداری و استفاده از قفس مرغ می باشد. فرقی نمی کند که شما می خواهید پرورش بلدرچین را انتخاب کنید یا پرورش مرغ و بوقلمون. در هر صورت نیاز به تعدادی قفس خواهید داشت. استفاده از قفس می تواند محیط استاندارد برای نگهداری مرغ ها را فراهم کند و ان ها در در برابر حمله جانوران مختلف در امان نگه دارد.

خرید قفس کار شما را برای نگهداری از پرندگان بسیار راحت خواهد کرد زیرا این قفس ها دارای دانخوری، آبخوری، سینی مخصوص جمع آوری فضولات و سینی مخصوص جمع آوری تخم هستند. اگر در صدد آغاز کسب و کار پرورش مرغ تخم گذار هستید پیشنهاد می کنیم هر چه سریعتر خرید این قفس ها را نهایی کنید زیرا شما قبل از هر چیز به محلی برای نگهداری از مرغ های تخم گذار نیاز خواهید داشت.

قفس 2 طبقه مرغ
قفس 2 طبقه مرغ

مشاوره تجهیز سالن های مرغداری

در هر کسب و کاری که گام برمی داریم بهتر است ابتدا اطلاعات لازم را کسب کنید و سپس در خصوص ان با افراد متخصص با تجربه که مهارت لازم را دارند گفت و گو کنید و مشاوره های لازم را نیز از آن کسب کنید. اگر قصد احداث سالن های مرغداری را دارید و قصد دارید که کار تجهیز سالن های مرغداری را انجام دهید پیشنهاد میکنیم حتما با مشاوران مجموعه پرآور تماس بگیرید.

شرکت پرآور به عنوان یکی از بزرگ ترین مجموعه ها آماده است تا در زمینه مشاوره و اجرای تجهیز سالن های مرغداری با شما علاقه مندان همکاری کند. شما می توانید با کمک مجموعه پرآور به راحتی تمام سوالات خود در مورد تجهیز سالن های مرغداری را از کارشناسان بپرسید و برای راه اندازی پروژه های صنعتی احداث مرغداری نیز از یاری این مجموعه بهره مند شوید. دریافت راهنمایی از کارشناسان با تجربه مجموعه پرآور باعث می شود شما کم ترین ضرر و زیان را متحمل شوید.

نتیجه گیری

در این مطلب از سایت پرآور صنعت سعی کردیم تجهیز سالن های مرغداری و مواردی که برای این کار نیاز است را به شما معرفی کنیم. دانستید که باید برای تجهیز سالن های مرغداری چه امکانات و تجهیزاتی را فراهم کنید. هر یک از مواردی که در این مطلب به شما معرفی کردیم جزو ضروری ترین موارد در تجهیز سالن های مرغداری هستند. پیشنهاد می کنیم در انتخاب ان ها نهایت دقت و توجه را به خرج دهید.

شما می توانید در پایان این مطلب و در بخش نظرات وبسایت، دیدگاه ها و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید تمام سوالات خود را نیز در این قسمت برای ما بنویسید تا پشتیبانان مجموعه پراور صنعت در کوتاه ترین زمان ممکن به تمامی سوالات شما پاسخ دهند. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید و موثر واقع شده باشد.

سوالات متداول

تجهیزات مورد نیاز سالن های مرغداری را نام ببرید؟

1. آبخوری و دانخوری 2. هیتر مرغداری 3. آسیاب و میکسر 4. فن تهویه 5. قفس مرغ

بهترین شرکت مشاوره تجهیز سالن های مرغداری کدام شرکت است؟

شرکت پرآور

مهمترین محصول در تجهیز سالن مرغداری کدام محصول است؟

قفس مرغ

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *