معرفی واکسن های مورد نیاز قرقاول

واکسن سرماخوردگی قرقاول

پرورش قرقاول یکی از پرسودترین کسب و کاری است که شما می توانید به آن بپردازید. در این میان باید نکاتی را نیز رعایت کنید تا بتوانید به سودآوری بالایی دست پیدا کنید. یکی از این نکات، شناخت واکسن های مورد نیاز قرقاول (Vaccines required for pheasants) است. چنانچه نتوانید واکسنهای قرقاول را به درستی و در بازه زمانی مناسب به آن تزریق کنید به طور قطع کسب و کار شما با ضرر همراه خواهد بود. هر چقدر میزان اطلاعات شما درباره واکسن ها قرقاول بیشتر باشد به طور قطع بهتر می توانید این کسب و کار را به سوددهی برسانید. از این رو قصد داریم در این مطلب سایت پراور صنعت شما را با واکسن های مورد نیاز قرقاول چون سرماخوردگی، نیوکاسل و برونشیت آشنا کنیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. مطالعه این مطلب به ۵ دقیقه زمان نیاز دارد.

واکسن های مورد نیاز قرقاول

واکسن هایی که قرقاول ها نیاز دارد در سنین های مختلف متفاوت است. شما باید جوجه قرقاول ها را از همان ابتدا به واکسیناسیون عادت دهید. واکسن های مورد نیاز قرقاول در فصول مختلف و برای بیماری های مختلف متفاوت است که شما باید تمام واکسن ها را برای دفع خطر بیماری به بدن قرقاول ها وارد کنید.

واکسن سرما خوردگی

اولین واکسنی که بدن قرقاول ها به آن نیاز دارد واکسن سرما خوردگی است. این واکسن از مهم ترین واکسن های مورد نیاز قرقاول می باشد که باید در سن یک ماهگی به جوجه قرقاول ها تزریق شود. واکسن جنتامایسین واکسنی است که برای جلوگیری از سرما خوردگی باید به این پرندگان تزریق کنید. فراموش نکنید که تزریق این واکسن از ملزومات پرورش قرقاول است.

واکسن سرماخوردگی قرقاول
واکسن سرماخوردگی قرقاول

بیشتر بخوانید: مزایای پرورش قرقاول در قفس های صنعتی نسبت به پرورش در بستر

واکسن مورد نیاز قرقاول B1

یکی دیگر از واکسن های مورد نیاز قرقاول که باید در روزهای ابتدایی زندگی به جوجه ها بزنید واکسن B1 است. واکس بی 1 را باید در 10 روزگی به جوجه قرقاول ها بدهید. این واکسن را می توانید به صورت اسپری، قطره چشمی و یا به شکل آشامیدنی به جوجه ها دهید.

واکسن نیوکاسل

یکی از خطرناک ترین بیماری هایی که سلامت قرقاول ها را به خطر می اندازد بیماری نیوکاسل است. واکسن نیوکاسل از اولین واکسن های مورد نیاز قرقاول است که باید در ابتدا تهیه کنید. بهترین زمان برای تزریق این واکسن به قرقاول ها در 30 الی 40 روزگی این پرندگان است.

برای تزریق واکسن حتما باید از یک فرد ماهر کمک بگیرید چرا که باید دقیقا در زیر پوست تزریق شود. علاوه بر نحوه صحیح تزریق باید زمان درستی را برای تزریق نیز در نظر بگیرید. تزریق زودتر از موعد، کارایی و بازدهی واکسن را پایین می آورد.

واکسن نیوکاسل در قرقاول
واکسن نیوکاسل در قرقاول

بیشتر بخوانید: راه های افزایش تخمگذاری قرقاول

واکسن H52

یکی دیگر از واکسن های مورد نیاز قرقاول، واکسن H52 است. تزریق این واکسن نیز مانند واکسن B1 به صورت قطره چشم یا به صورت آشامیدنی است. اما واکسن H52 به نسبت واکسن بی 1 در زمان متفاوت تری باید به قرقاول ها داده شود. این واکسن را می توانید از 12 ماهگی تا 14 ماهگی به قرقاول ها دهید.

واکسن برونشیت

از خطرناک ترین بیماری هایی که در طیور رایج است و سلامت آن ها را تهدید می کند بیماری برونشیت است. این بیماری به طرز بسیار هولناکی برای پرندگان مشکل تنفسی ایجاد می کند.واکسن برونشیت از طریق حل کردن در آب آشامیدنی ، قطره چشمی و اسپری می توان به گله قرقاول ها داد. این واکسن را باید در یک روزگی جوجه ها به آن ها بدهید.

قفس نگهداری قرقاول ها

اما یکی از قسمت های بسیار مهم در پرورش قرقاول ها محل زندگی آن ها است. هرچه قفس یا سالن نگهداری این پرندگان پاکیزه تر باشد، کمتر دچار بیماری می شوند. بس در انتخاب محل زندگی آن ها باید انتخاب مناسبی داشته باشید.

برای اینکه از واکسن های مورد نیاز قرقاول کمتر در طول پرورش استفاده کنید باید مکان مناسبی را برای زندگی آن ها انتخاب کنید. برای این کار به شما پیشنهاد می کنیم برای خرید بهترین قفس های نگهداری قرقاول ها سری به وب سایت پرآور صنعت بزنید. انواع قفس قرقاول ، قفس مرغ، بلدرچین و کبکب را با بالاترین کیفیت می توانید با مناسب ترین قیمت ها برای طیور خود خریداری کنید.

شما برای ما از واکسن های مورد نیاز قرقاول بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور صنعت شما را با واکسن های مورد نیاز قرقاول آشنا کردیم. چنانچه جای گزینه ای را در بین گزینه‌ های گفته شده خالی دیدید می توانید آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید سوالات خود درباره واکسن‌های مورد نیاز قراول را از پشتیبانان سایت پرآور صنعت بپرسید تا آنها در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهند.

سوالات متداول

بهترین زمان برای تزریق واکسن نیوکاسل چه زمانی است؟

بهترین زمان برای تزریق این واکسن به قرقاول ها در 30 الی 40 روزگی این پرندگان است

واکسن برونشیت از چه طریقی وارد بدن قرقاول ها می شود؟

واکسن برونشیت از طریق حل کردن در آب آشامیدنی ، قطره چشمی و اسپری می توان به گله قرقاول ها داد.

بهترین زمان برای زدن واکسن بی 1 قرقاول چه زمانی است؟

واکس بی 1 را باید در 10 روزگی به جوجه قرقاول ها بدهید

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *