آموزش ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی + [ نکات مهم و ضروری ]

آموزش ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی یکی از مهم ترین بخش هایی است که در امر پرورش و بالا و پایین کردن میزان سود پرورش دهندگان نقش دارد. معمولا افرادی که قصد پرورش طیور را دارند سعی می کنند از طریق جوجه کشی کسب و کار خود را گسترش دهند و یا از طریق فروش جوجه های 1 روزه به سود برسند. اما یکی از نکات مهمی که باید در جوجه کشی به آن توجه کرد، ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی است. در این مطلب از وب سایت پرآور صنعت قصد داریم تا در مورد آموزش ضد عفونی کردن دستگاه جوجه کشی با شما صحبت کنیم. مطالعه این مطلب می تواند تا حدود زیادی از مشکلات ناشی از عدم ضد عفونی کردن دستگاه جوجه کشی و مشکلاتی که گریبان شما را می گیرد، جلوگیری کند. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

چرا باید دستگاه جوجه کشی را ضد عفونی کنیم؟

ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی به صورت مستقیم در عدم اتلاف تخم های نطفه دار و بالا بردن راندمان کار نقش دارد. انواع بیماری ها و میکروب های موجود در دستگاه جوجه کشی، می تواند تخم های نطفه دار را تحت تاثیر قرار دهد و آن ها را به سمت نابودی بکشاند. توجه نکردن به این موضوع می تواند خسارت بزرگی به شما پرورش دهندگان وارد کند.

شما باید با استفاده از ضد عفونی کردن دستگاه جوجه کشی به صورت اصولی و حرفه ای، شرایط مناسب برای رشد نطفه و به دنیا آمدن آن را فراهم کنید. این کار با حذف و از بین بردن میکروب های موجود میسر خواهد شد. در برخی از سالن های پرورشی مشاهده شده که توجه کردن به این مسئله چه عواقبی را داشته است. پس باید بدانید که ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی یک امر الزامی است.

ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی
ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی

بیشتر بخوانید: انواع دستگاه جوجه کشی مرغ

راه های ضد عفونی کردن دستگاه جوجه کشی

حال می دانید که نابودی این میکروب ها و ضد عفونی کردن آن ها امری حیاتی است. اما به نظر شما از چند طریق و با کمک چه ترفند هایی می توان این آلودگی ها و میکروب های خطرناک را نابود کرد؟ ما برای آموزش ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی به شما 2 راهکار را پیشنهاد می کنیم.

استفاده از مواد ضد عفونی کننده

یکی از ساده ترین راهکار هایی که می توانید با استفاده از آن فرایند ضد عفونی کردن دستگاه جوجه کشی را انجام داد، استفاده از مواد ضد عفونی کننده است. معمولا اکثر پرورش دهندگان از این روش برای ضد عفونی کردن دستگاه جوجه کشی استفاده می کنند. واد ضد عفونی کننده ای که استفاده می کنید می توانند تمامی میکروب ها و رد آن ها را از بین ببرند. اما استفاده از روش یک مشکل دارد. مواد ضد عفونی کننده نمی توانند راسپور ها را نابود کنند.

انجام فرایند عقیم سازی

مشکلاتی که در استفاده از ضد عفونی کردن دارید را در فرایند عقیم سازی نخواهید داشت. مواد ضد عفونی کننده نمی توانند راسپور ها را از بین ببرند، اما طی فرایند عقیم سازی تمامی میکروارگانیسم ها از بین خواهند رفت. با استفاده از این روش ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی، دیگر لازم نیست نگران به خطر افتادن سلامت تخم های نطفه دار باشید چرا که عقیم سازی می تواند انواع قارچ ها، باکتری ها و تمامی بیماری ها را از بین ببرد.

فرایند ضد عفونی کردن دستگاه جوجه کشی
فرایند ضد عفونی کردن دستگاه جوجه کشی

بیشتر بخوانید: انواع دستگاه جوجه کشی بلدرچین + [ ساده، اتوماتیک و خانگی ]

فرایند ضد عفونی کردن دستگاه جوجه کشی

حال که با دو مورد از روش های ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی آشنا شدید باید بدانید که چگونه فرایند ضد عفونی کردن را انجام دهید. شما باید بدانید که برای ضد عفونی کردن دستگاه جوجه کشی، باید تمامی فضا های دستگاه ائم از موتور، فن، شانه قرار گیری تخم های نطفه دار، سبد هچر و سایر بخش ها را به طور تمام و کمال پاکسازی کنید.

اولین قدم جداسازی بخش های مختلف دستگاه است. شما باید تمامی تجهیزات قابل جدا شدن دستگاه را به طور تمام و کمال جدا کنید. پس از جداسازی نوبت به شست و شوی قطعات دستگاه است. شما باید سعی کنید در این مرحله به خوبی قطعات را شست و شو دهید و پس از آن اقدام به ضد عفونی کردن کنید. یکی از نکاتی که تاثیر زیادی در ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی دارد، مزان استفاده از ترکیبات شیمیای است. به نظر شما باید چه میزان مواد شیمیایی برای ضدعفونی کردن استفاده کنیم؟ یکی از مهم ترین ملاک های ضد عفونی کردن دستگاه جوجه کشی، حجم و اندازه دستگاه است.

اگر در کسب و کار خود از دستگاه های جوجه کشی بزرگتر استفاده می کنید، باید حجم بیشتری از مواد ضد عفونی کننده را تهیه کنید. هر چه اندازه دستگاه بزرگتر باشد، باید اندازه مواد ضد عفونی کننده نیز بیشتر باشد. اما علاوه بر حجم شما باید میزان آلودگی موجود را نیز بررسی کنید. در برخی موارد، نمی توان به اندازه دستگاه اتکا کرد زیرا آلودگی موجود در دستگاه بسیار زیاد است. در این موارد شما باید علاوه بر تهیه حجم بیشتر از مواد ضد عفونی کننده، این کار را در چند مرحله تکرار کنید.

ارتباط با ما

در این مطلب از وب سایت پرآور صنعت سعی کردیم تا در مورد آموزش ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی با شما صحبت کنیم. شما می توانید در انتهای این مطلب و در بخش نظرات، دیدگاه ها و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید تمامی سوالات خود را برای ما به اشتراک بگذارید. پشتیبانان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخ تمامی سوالاتتان اقدام خواهند کرد. فراموش نکنید که ضد عفونی کردن دستگاه جوجه کشی یک رکن بسیار مهم و اساسی است.

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *