معایب استفاده از قفس دست دوم

قفس دست دوم

امروزه پرورش طیور مختلف در کشور ما از رونق خوبی برخوردار است. قفس یکی از پرفروش ترین محصولات برای پرورش طیور به شمار می رود. اما ما قبل از شروع پرورش طیور مختلف باید به دنبال فضا و محلی مناسب برای نگهداری آن ها باشیم. قفس ها انواع مختلفی دارند اما ما باید قفسی را انتخاب کنم که ویژگی های لازم و استاندارد برای زندگی پرندگان را داشته باشد. قفس دست دوم (Second hand cage) یکی از مواردی است که برخی از پرورش دهندگان ترجیح می دهند از آن برای نگهداری پرندگان خود استفاده کنند. علت اصلی این انتخاب، قیمت این قفس ها است. اما آیا یک اختلاف قیمت چند درصدی ارزش این را دارد که ما قفس های دست دوم تهیه کنیم؟

در این مطلب قصد داریم شما را با معایب استفاده از قفس دست دوم آشنا کنیم تا با آگاهی بیشتری کسب و کار خود را شروع کنید. با ما در این مطلب از وب سایت پرآور صنعت همراه باشید تا برخی از معایب قفس های دست دوم را بشناسید. مطالعه این مطلب به 8 دقیقه وقت نیاز دارد.

چرا قفس های دست دوم؟

شاید این سوال در ذهن شما مخاطبان ایجاد شود که چرا برخی از پرورش دهندگان برای کسب و کار خود از قفس های دست دوم استفاده خواهند کرد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که اصلی ترین دلیل این انتخاب، قیمت قفس ها است. معمولا قیمت قفس دست دوم نسبت به قفس نو، 20 الی 30 درصد ارزان تر است. این قیمت به صرفه تر باعث می شود تا خریداران معایب و آسیب هایی که این قفس ها دارند را نادیده بگیرند. این نوع تفکر کاملا اشتباه است. اما برای اینکه با عیب ها قفس دست دوم آشنا شوید در ادامه 4 مورد از این عیب ها را برایتان آورده ایم.

چرا قفس دست دو
چرا قفس دست دو

بیشتر بخوانید: پرورش مرغ در قفس های صنعتی چه مزایایی دارد؟ + قفس مناسب برای خرید

5 عیب استفاده از قفس های دست دوم

میزان هزینه یکی از موارد مهم در امر پرورش است اما شما نباید به علت کاهش هزینه های خود، کیفیت را قربانی کنید. قفس های دست دوم نمی توانند شرایط ایده آل برای پرورش و زندگی طیور را فراهم کنند. هر شخصی از راه اندازی کسب و کار به دنبال کسب سود می باشد و از ضرر و زیان گریزان است. شما نیز برای اینکه دچار خسارات نشوید لازم است تا از خرید قفس های دست دوم صرف نظر کنید. حال توجه خود را به 4 مورد از این معایب جلب کنید.

شکستگی قفس ها

قفس های دست دوم عمدتا از لحاظ ظاهری سالم نیستند. معمولا این دسته قفس ها در جنس های فلزی و پلاستیکی دچار شکستگی هایی شده اند. این شکستگی ها باعث می شود تا بدن پرندگانی که در آن ها زندگی می کنند دچار آسیب دیدگی شود. شما نباید با تهیه قفس های دست دوم این آسیب را به پرندگان بزنید. این آسیب دیدگی ها باعث می شود تا پرندگان از رفتن به درون قفس خودداری کنند. همچنین وجود زخم در بدن پرندگان باعث بروز آلودگی در بین سایر پرندگان شده و حتی می تواند منجر به مرگ پرنده زخمی شده، شود.

وجود بیماری در قفس های دست دوم

بیماری های پرندگان معمولا در زمان طولانی بر روی سطوح می ماند. از آنجایی که در امر پرورش از قفس استفاده می شود، پرندگان اکثرا در قفس هستند و این قفس ها بیش از هر چیز دیگری آلودگی و بیماری های پرندگان را به خود جذب کرده اند. یکی از مهم ترین معایب استفاده از قفس دست دوم، بیماری است. قفس های دست دوم را می توان منشا بیماری ها دانست. این بیماری ها به بر روی سطوح باقی مانده اند در طولانی مدت در قفس تثبیت می شوند و شما نمی توانید آن را از بین ببرید.

اگر این نوع قفس های دست دوم را تهیه کنید می توانید سرمایه و زمان صرف کرده خود را به صورت یکجا به هدر داده و سبب از بین رفتن طیور خود شوید. این امر می تواند خسارت جبران ناپذیری را به شما وارد کند، پس سعی کنید از خرید قفس های دست دوم صرف نظر کنید.

وجود بیماری در قفس های دست دو
وجود بیماری در قفس های دست دو

بیشتر بخوانید: فروش قفس بلدرچین در خراسان رضوی + [ جنس گالوانیزه گرم ]

شرایط مصرف آب و دان در قفس دست دوم

یکی دیگر از معایب استفاده از قفس های دست دوم مربوط به رساندن آب و دان به طیور است. قفس های دسته دوم به علت فرسودگی و آسیب دیدگی نمی توانند تغذیه پرندگان را به خوبی فراهم کنند. در بسیاری از موارد مشاهده شده که شکستگی ظرف دان باعث شده تا دان از بین رفته و غیر قابل استفاده شود و پرنده در طول روز گرسنه بماند. این دسته از مشکلات می تواند در نوع خود به شما پرورش دهندگان آسیب وارد کند.

تامین نادرست تغذیه پرندگان در قفس دست دو
تامین نادرست تغذیه پرندگان در قفس دست دو

بیشتر بخوانید: فروش قفس بلدرچین در خراسان جنوبی + [ ضدزنگ و قابل شستشو ]

زنگ زدگی قفس دست دوم

معمولا قفس ها دسته دوم پس از مدتی کنار گذاشته می شوند. این بلا استفاده شدن باعث زنگ زدگی این قفس ها شده. اما شاید این سوال در ذهنتان پیش بیاید که چرا نباید از قفس های زنگ زده برای نگهداری طیور استفاده کنیم؟

زنگ زدگی ایجاد شده در قفس ها باعث شکل گیری بیماری های متعدد می شود. شما باید برای در امان نگه داشتن پرندگان از این بیماری ها، قفس های نو و با استاندارد های لازم را تهیه کنید. اما چگونه می توان این دسته قفس ها را تهیه کرد؟ برای جست و جو و خرید قفس های نو باید به دنبال یک شرکت تولید کننده مطمئن بگردید.

نداشتن گارانتی

یکی از مشکلاتی که قفس دست دوم برای شما به وجود خواهد آورد  نداشتن گارانتی است. در برخی از مواقع به دلیل فرسودگی یا خرابی قفس ها شما احتیاج به تعویض قطعات آن دارید. چنانچه قفس مورد نظر از گارانتی برخوردار نباشد شما متحمل ضرر های بسیار زیادی خواهید شد. در برخی از مواقع ممکن است تعمیر قفس و شما هزینه‌ ای برابر با تهیه قفس نو داشته باشد.

خرید قفس نو

شرکت پرآور صنعت سابقه بسیار درخشانی در تولید قفس های مخصوص نگهداری طیور دارد. شما می توانید انواع قفس های نگهداری طیور را از شرکت پرآور صنعت خریداری کنید. این مجموعه اقدام به تولید قفس های ضد زنگ برای نگهداری طیور کرده است که توانسته در سال های اخیر رضایت مشتریان خود را کسب کند. شما نیز میتوانید برای رهایی از ضرر و زیان و ساخت مشکلات متعدد برای خود با خرید قفس های مخصوص نگهداری طیور از مجموعه پرآور صنعت برای همیشه شرایط مطلوب زندگی پرندگان را تامین کنید.

شما برای ما از معایب قفس دست دوم بنویسید

در این مطلب از سایت پراور صنعت شما را با معایب قفس های دست دوم و خرید قفس نو آشنا کردیم. چنانچه در این زمینه از تجربیات مفیدی برخوردار هستید در صورت صلاحدید آن را از طریق قسمت نظرات با مخاطبین سایت پراور صنعت در میان بگذارید. همچنین می توانید سوالات خود در این باره را از طریق قسمت نظرات از پشتیبانی سایت پرآور صنعت بپرسید. پشتیبانان ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند. در مجموعه پرآور صنعت سعی شده تا با هدف قرار دادن رضایت مشتریان، بهترین تعرفه برای قفس ها در نظر گرفته شود. از این رو شما می توانید کسب وکار خود را با هزینه نه چندان زیاد بیمه کنید. توصیه های این مطلب را برای پیشرفت کسب و کار خود جدی بگیرید.

سوالات متداول

مهمترین عیب استفاده از قفس های دست دوم چیست؟

شکستگی قفس ها، وجود بیماری در قفس های دست دوم، زنگ زدگی قفس دست دوم و بسیاری از دلایل دیگر که پراور در این مطلب به انها به ط.ر کامل پرداحته است.

شرایط مصرف آب و دان در قفس دست دوم چگونه است؟

شکستگی و آلودگی از جمله مهمترین عواملی است که تغذیه طیور در قفس های دست دوم را تحت تاثیر قرار می دهد.

یکی از مهم ترین معایب استفاده از قفس دست دوم چیست؟

بیماری های پرندگان معمولا در زمان طولانی بر روی سطوح می ماند. از آنجایی که در امر پرورش از قفس استفاده می شود، پرندگان اکثرا در قفس هستند و این قفس ها بیش از هر چیز دیگری آلودگی و بیماری های پرندگان را به خود جذب کرده اند. یکی از مهم ترین معایب استفاده از قفس دست دوم، بیماری است

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *