۸ نکته طلایی در پرورش جوجه بلدرچین

پرورش جوجه بلدرچین

در این مطلب از سایت پراور صنعت با 8 نکته طلایی در پرورش جوجه بلدرچین، نگهداری جوجه بلدرچین و تغذیه جوجه بلدرچین ها به طور کامل آشنا خواهید شد. چنانچه در این باره اطلاعات اندکی داریدبا ما در سایت پرآور صنعت همراه باشید تا تمامی اطلاعات مورد نیاز برای پرورش جوجه بلدرچین ها را در اختیار شما قرار دهیم. مطالعه این مطب به 6 دقیقه زمان نیاز دارد.

نگهداری جوجه بلدرچین

قبل از هرکاری باید شرایط مناسب برای پرورش جوجه بلدرچین ها را فراهم کنید. برای پرورش این پرندگان باید شرایط غذایی، محیط نگهداری جوجه ها، واکسیناسیون و دیگر شرایط مناسب را برای پرورش این پرندگان فراهم کنید.

تغذیه جوجه بلدرچین ها

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در همان ابتدای کار پرورش جوجه بلدرچین به آن توجه کنید، تغذیه این جوجه ها است. تغذیه در 24 ساعت اول زندگی جوجه بلدرچین ها بسیار در مرگ و زندگی این حیوانات موثر است. به طوری که اگر آب و غذای کافی در این لحظه از زندگی به این حیوانات نرسد می تواند منجر به مرگ این جوجه ها شود. در بخش تغذیه جوجه بلدرچین ها نه تنها باید وعده های غذایی مقوی و مفید را انتخاب کرد بلکه باید از ضد عفونی بودن ظرف های دانخوری و آبخوری نیز اطمینان حاصل کرد. زیرا جوجه بلدرچین های تازه متولد شده در برابر ویروس ها نمی توانند مقاومت کنند و فورا گرفتار بیماری می شوند.

بیشتر بخوانید: پرورش بلدرچین

شرایط محل نگهداری پرورش جوجه بلدرچین

محل نگهداری جوجه بلدرچین ها با سایر پرندگان فرق می کند. دما محل نگهداری این جوجه ها نباید بسیار سرد یا نباید بسیار گرم باشد. بلکه محل نگهداری این جوجه ها باید با یک حرارت مناسب کنترل شود. دمای محل زندگی جوجه بلدرچین ها در هفته اول باید 35 درجه سانتی گراد باشد. اما پس از گذشت 3 الی 4 هفته این دما تا 5/3 درجه سانتی گراد باید کاهش یابد.

رفتار جوجه ها را جدی بگیرید

اما برای اینکه به میزان رضایت جوجه ها نسبت به دما آگاه شود می توانید به نوع رفتار جوجه ها توجه کنید. جوجه ها با نوع رفتار خود نسبت به گرما یا سرما واکنش نشان می دهند. این مسئله را می توانید با توجه به دوری و نزدیکی جوجه بلدرچین ها به کانون گرما متوجه شوید. اگر تجمع جوجه ها به دور سیستم های گرمایشی زیاد باشد می توانید متوجه شوید که آن ها احساس سرما کرده اند. اما هر چه از سیستم های گرمایشی فاصله بگیرند به طوری که اگر نزدیک به کانون گرما نشوند یعنی گرما بیش از حد نیاز آن ها وجود دارد.

پرورش جوجه بلدرچین در خانه
پرورش جوجه بلدرچین در خانه

بیشتر بخوانید: پرورش بلدرچین در خانه یا منزل

پرورش جوجه بلدرچین در خانه

پرورش بلدرچین از کسب و کار هایی است که می توانید در هر فضایی از جمله حیاط خانه آن را انجام دهید. اما برای اینکه به پرورش جوجه بلدرچین ها در خانه نیز اقدام کنید باید شرایط محیطی لازم را فراهم کنید. در آغاز کار باید نسبت به محل قرار گیری آن ها اقدام کنید. توجه کنید که شما نمی توانید پرورش جوجه بلدرچین را در یک فضای باز و با هر دمایی انجام دهید. برای اینکه این کسب و کار را در خانه شروع کنید لازم است قفسهای مخصوص نگهداری پرورش این پرنده را تهیه کنید. قفس بلدرچین را از پرآور صنعت بخواهید.

خرید قفس نگهداری پرورش جوجه بلدرچین

برای خرید قفس مخصوص پرورش جوجه این پرنده باید چند نکته را در نظر بگیرید. قفس ها حکم خانه را برای جوجه بلدرچین ها دارند پس باید تمامی شرایط یک خانه مناسب را دارا باشند. قفس پرورش جوجه بلدرچین بیشترین تاثیر را در رشد جوجه ها دارد. اگر خلاف استانداردهای لازم قفس تهیه شود می تواند مانع رشد جوجه ها شود.

برای خرید قفس باید یک شرکت معتبر را انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید بهترین قفس ها را برای این پرندگان خریداری کنید سری به وب سایت شرکت پرآور صنعت بزنید. شرکت پرآور صنعت با سابقه ای که در فروش قفسهای مخصوص پرورش جوجه بلدرچین دارد می تواند به شما این اطمینان خاطر را دهد که جوجه بلدرچین ها در شرایط محیطی مناسبی نگهداری شوند. این قفس های مخصوص می توانند تاثیر بسیار مثبتی را در رشد جوجه ها داشته باشند. هم چنین لازم نیست نگران قیمت این قفس ها باشید زیرا شرکت پرآور صنعت این قفس های استاندارد و با کیفیت را با قیمت بسیار کمی به فروش می رساند.

نکات مربوط به پرورش جوجه بلدرچین

هنگام پرورش جوجه بلدرچین ها باید به چند نکته اهتمام بورزید. توجه به این چند نکته می تواند تاثیر مثبتی در کسب و کار شما داشته باشد. هم چنین نادیده گرفتن آن ها نیز باعث آسیب دیدن به کسب و کارتان می شود.

شما باید به صورت مداوم به جوجه بلدرچین ها سر بزنید و علائم حیاتی آن ها را چک کنید. برای اینکه متوجه شوید جوجه ها با مشکلی مواجه نیستند باید به این چند مورد دقت کنید: 1_ جوجه بلدرچین های سالم، بسیار فعال و بازیگوش اند. پس اگر در گله جوجه بلدرچینی را مشاهده کردید که محتاطانه رفتار می کند حتما از سلامت آن مطمئن شوید. 2­_ جوجه بلدرچین ها نباید به حشرات و جانوران اطراف خود بی تفاوت باشند. در صورت مشاهده همچین موردی حتما با دامپزشک مشورت کنید. از روی این دو مورد می توانید تا حدودی متوجه سالم یا بیمار بودن جوجه ها شوید.

راهکارهایی برای پرورش بهتر جوجه بلدرچین
راهکارهایی برای پرورش بهتر جوجه بلدرچین

بیشتر بخوانید: پرورش کبک در خانه

چند راهکار برای پرورش بهتر جوجه بلدرچین

برای اینکه در پرورش جوجه بلدرچین موفق تر عمل کنید چند راهکار را به شما توصیه می کنیم که رعایت آن می تواند برایتان موثر باشد. در ابتدا لازم است بدانید که جوجه بلدرچین ها نباید به صورت مداوم آب بنوشد. گاهی اجازه دهید ظرف آب آن ها خالی بماند. توجه کنید که این کار نباید به صورت طولانی مدت انجام شود.

قفس هایی که خریداری می کنید باید دانخوری ها و آبخوری ها بیرون قفس تعبیه شده باشند. که قفس های شرکت پرآور صنعت این ویژگی را دارند پس با اطمینان از تمامی موارد می توانید نسبت به خرید اقدام کنید. واکسیناسیون جوجه ها باید به صورت هر ماه انجام شود. توجه کنید که نکه در پرورش جوجه بلدرچین بسیار مهم است. بسیاری از افراد به داشتن علائم حیاتی در جوجه بسنده می کنند. این در صورتی است که تعدادی از بیماری ها علائم حاتی آن چنانی ندارد و به صورت یکباره پرنده را از پا در می آورند.

شما برای ما از پرورش جوجه بلدرچین بنویسید

در این مطلب از وب سایت پرآور صنعت سعی کردیم تا اطلاعات مورد نیاز درباره پرورش جوجه بلدرچین را در اختیار شما قرار دهیم.  شما می توانید نظرات و دیدگاه های خود را نسبت به این مطلب در انتها و در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما می تواند به مخاطبین سایت پراور صنعت کمک کند تا کسب و کار خود را به بهترین شکل پیگیری کنند. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات سوالات خود درباره پرورش بلدرچین را از پشتیبانان سایت پراور صنعت بپرسید تا انها در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهند.

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *