مهمترین نکاتی که در هنگام جوجه کشی کبک باید به آن توجه کنید

جوجه کشی کبک

کبک یکی از لذیذترین گوشت ها را در بین پرندگان دارد.  طعم بی نظیر گوشت کبک باعث شده طرفداران زیادی داشته باشد. از این رو افراد بسیار زیادی در پی پرورش کبک هستند تا علاوه بر استفاده از گوشت  این پرنده کسب و کار خود را آغاز نمایند. پرورش کبک باید طبق اصول استاندارد و لازم انجام شود. یکی از این فرایندها جوجه کشی کبک است. جوجه کشی یکی از فرایند ها و مراحل بسیار مهم است که باید با آگاهی و تخصص خاص انجام شود. در این مطلب از وب سایت پرآور صنعت قصد داریم چند مورد از نکات بسیار مهم که باید در هنگام جوجه کشی کبک رعایت شود را برای شما بیان کنیم. با ما در ادامه همراه باشید تا با مطالعه این مطلب در هنگام جوجه کشی کبک با مشکل مواجه نشوید. برای مطالعه این مطلب فقط کافیست 5 دقیقه از زمان خود را به ما اختصاص دهید تا با این نکات مهم جوجه کشی کبک آشنا شوید.

کبک
کبک

بیشتر بخوانید: بیماری های رایج در کبک ها + راه های مقابله با هر بیماری به صورت تخصصی

4 نکته کلیدی در جوجه کشی کبک

جوجه کشی و چگونگی به دنیا آمدن جوجه کبک ها از چند عامل تاثیر می پذیرد. در این مطلب قصد داریم 4 عاملی را که در جوجه کشی کبک باید رعایت کنید را برایتان بیان کنیم. باید در نظر داشته باشید که عدم توجه به این چند عامل می تواند تاثیر منفی در به دنیا آمدن جوجه کبک ها داشته باشد.

انتخاب بهترین تخم های نطفه دار

اولین مسئله ای که در جوجه کشی کبک باید در نظر بگیرید، انتخاب تخم های مناسب است. برای شروع فرایند جوجه کشی شما باید به دنبال تخم های ایده آل تر بروید. در انتخاب تخم ها برای جوجه کشی باید به چند عامل توجه کنید. ابتدا باید تخم های نطفه دار را انتخاب کنید یعنی از نطفه دار بودن تخم هایی که برای جوجه کشی انتخاب می کنید مطمئن شوید. سعی کنید برای برگزیدن تخم گله های سالم تر و بهتر را که تخم گذاری مناسب تری دارند، انتخاب کنید. معمولا کبک هایی که میزان تخم گذاری بهتری دارند و قوی تر هستند تخم های با کیفیت تری می گذارند. سعی کنید از کبک هایی که قوی تر و سالم تر هستند تخم های مورد نظر برای جوجه کشی کیک را انتخاب نمایید.

نکته بسیار مهم و ضروری در این زمینه استفاده نکردن از تخم های کبک بیمار و ناسالم است. با استفاده از تخم های بیمار راندمان کاری خود و جوجه کشی را به طور قطع کاهش خواهید داد. اگر مایلید تا راندمان کاری شما بالا برود و جوجه کشی شما به بهترین شکل انجام گردد به کبک های مادر دانه های مقوی و سالم بدهید.

انتخاب بهترین تخم های نطفه دار
انتخاب بهترین تخم های نطفه دار

بیشتر بخوانید: صفر تا صد شناخت سن تخم گذاری کبک

نگهداری تخم های نطفه دار

نگهداری تخم های نطفه دار یکی از مهمترین عوامل جوجه کشی کبک ها به شمار می رود. در این مواقع بهترین گزینه برای نگهداری تخم های نطفه دار، دستگاه است. معمولا تخم هایی که بیرون از دستگاه نگهداری می شوند، خراب شده و راندمان کاری جوجه کشی را به شدت کاهش می دهند. دستگاه های جوجه کشی 4 عامل اصلی رطوبت، هوا، دما و چرخش تخم را به استانداردترین حالت فراهم می سازند.

تهیه دستگاه مناسب برای جوجه کشی کبک

استفاده از دستگاههای استاندارد یکی دیگر از مواردی است که در هنگام جوجه کشی باید به آن توجه وافری داشته باشید. دستگاه جوجه کشی استاندارد به راحتی تخم های نطفه دار را به جوجه تبدیل می کنند. توجه داشته باشید اگر بخواهید این مقوله که یکی از مهمترین موضوعات جوجه کشی کبک است را جدی نگیرید ممکن است با خسارات جبران ناپذیری رو به رو شوید. خرید دستگاه به تنهایی کافی نیست. توجه داشته باشید کارکردن با دستگاه و فراهم ساختن محیطی مناسب برای به عمل آوردن تخم های کبک نیز مهم است. در این مواقع می توانید با یک متخصص صحبت کنید یا سوالات خود را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. تیم پشتیبانی سایت پرآور صنعت در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

تنظیم دستگاه جوجه کشی

همانطور که در قسمت نگهداری از تخم های نطفه دار به آن اشاره شد، 4 عامل اصلی رطوبت، هوا، دما و چرخش تخم را باید جدی گرفت و آنها را به بهترین شکل فراهم ساخت. دستگاه هایی که انتخاب می کنید باید این 4 عامل را باهم داشته باشند. رطوبت دستگاه های جوجه کشی را روی 65 درصد تنظیم نمایید و دمای آنها را روی 40 درجه سانتیگراد بگذارید. با در نظر گرفتن این دو حالت و انجام آن دیگر نگران تنظیمات دستگاه جوجه کشی خود نباشید. اگر دستگاه های پیشرفته را برای جوجه کشی کبک در نظر گرفته باشید، عمل چرخش تخم ها در آنها به صورت اتوماتیک انجام میشود. در روش سنتی این عمل را باید با توجه به زمان های مختلف انجام دهید و یا آن را به مرغ مادر واگذار نمایید.

نوع دستگاه جوجه کشی کبک
نوع دستگاه جوجه کشی کبک

بیشتر بخوانید: 6 خواص شگفت انگیز گوشت کبک + خواص درمانی آن

نکات مهم برای استفاده از دستگاه جوجه کشی

  1. دستگاه مورد نظر خود را از سایت های معتبر تهیه کنید
  2. دما، رطوبت و جریان هوا را در دستگاه های جوجه کشی جدی بگیرید
  3. تخم های نطفه دار را از جاهای معتبر خریداری نمایید
  4. از نگهداری تخم های نطفه دار در یخچال دوری کنید
  5. ضدعفونی کردن دستگاه های جوجه کشی را جدی بگیرید و آن را هر از گاهی با الکل ضدعفونی کنید
  6. بعد از ضدعفونی درب های دستگاه را برای فرار بوها باز بگذارید
  7. تنظیمات دستگاه به نحوی باشد که تخم ها در هنگام چرخیدن ضربه نبیند
  8. به میزان انرژی دستگاه جوجه کشی حتما دقت کنید
  9.  در هنگام خرید دستگاه به میزان مصرف انرژی دقت فرمایید.

شما برای ما از جوجه کشی کبک بنویسید

در این مطلب به 4 مورد ضروری و مهم جوجه کشی کبک اشاره کردیم. در نظر داشته باشید رعایت نکردن هر یک از این موارد می تواند باعث ایجاد اختلال در امر جوجه کشی کبک شما شود. بس هر یک از موارد گفته شده را به طور کامل جدی بگیرید تا به سودآوری کسب و کار شما خدشه ای وارد نشود. چنانچه موردی را که حس می کنید در بین گزینه ها جای آن خالی است را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. انعکاس نظرات و تجربیات شما درباره جوجه کشی کبک می تواند به ما و متقاضیان سایت پرآور صنعت کمک کند تا کسب و کار خود را به بهترین شکل گسترش دهند. امیدواریم از این مطلب سایت پراور صنعت به بهترین شکل استفاده کنید و نکات ضروری آن را برای پیشرفت کسب و کار خود به کار بگیرید. موفق باشید.

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.