سود پرورش بلدرچین ماهانه چقدر است؟

سود پرورش بلدرچین

چگونه می توان از راه پرورش طیور به کسب سود رسید؟ آیا پرورش طیور سود مناسبی دارد؟ چه پرنده ای را برای پرورش انتخاب کنیم؟ بلدرچین یکی از بهترین پرندگان برای پرورش است. دلایل زیادی برای این انتخاب وجود دارد. اما اگر بخواهیم 2 دلیل را برای انتخاب پرورش بلدرچین بیان کنیم باید به مقاومت بدنی بالای آن ها و محبوبیت در بین مردم اشاره کنیم. با وجود این دو دلیل سود پرورش بلدرچین (Profits of raising quail) بسیار بالا است.

گوشت بلدرچین خاصیت های درمانی فراوانی دارد که می تواند به سلامتی ما انسان ها کمک کند. این خاصیت ها و توصیه پزشکان برای مصرف گوشت بلدرچین در کنار طعم فوق العاده ای که دارد باعث شده پرورش بلدرچین انتخاب ایده آلی برای شما باشد. اما برای اینکه این انتخاب انجام شود باید اطلاعات بیشتر در مورد این پرنده و مقدار سود حاصل از راه اندازی پرورش آن به دست آورید. در این مطلب از وب سایت پرآور صنعت قصد داریم تا در مورد سود پرورش بلدرچین با شما صحبت کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. مطالعه این مطلب به 7 دقیقه زمان نیاز دارد.

مزیت های پرورش بلدرچین کدامند؟

در ابتدای مطلب این سوال بیان شد که چرا در بین طیور مختلف بلدرچین انتخاب مناسبی است؟ دو دلیل مقاومت بدنی بالا و طعم فوق العاده گوشت این پرنده را برایتان بیان کردیم. اما اصلی ترین دلیل این انتخاب مسئله دیگری است. ما انسان ها علاقه داریم کسب و کاری را آغاز می کنیم زودبازده باشد. در بین طیور مختلف بلدرچین بازدهی زودتری را برای شما پرورش دهندگان دارد.

شما در بازه زمانی دو ماهه می توانید بلدرچین را به کشتارگاه ببرید و از فروش گوشت آن کسب درآمد کنیم. علاوه بر این بلدرچین جزو پرندگانی است که برای رسیدن به بلوغ و شروع تخم گذاری زمان زیادی را لازم ندارد. بلدرچین ها نزدیک به دوماه پس از تولد به بلوغ می رسند. با پروش درست و اصولی می توانید این زمان را تا 50 روزگی کاهش دهید. این زمان رسیدن به بلوغ و تخم گذاری بلدرچین نسبت به تخم گذاری مرغ بسیار زودبازده تر است زیرا مرغ حدود 6 ماه طول می کشد تا تخم گذاری کند.

نقش کاهش هزینه ها درصد سود پرورش بلدرچین

کاهش هزینه ها نقش بسزایی را در سود پرورش بلدرچین دارد. شما با مدیریت هزینه ها به راحتی هرچه تمام تر می توانید سوددهی خود از این کسب و کار را به بالاترین حد ممکن برسانید. برای این که بتوانید هزینه های آب، دان، تجهیزات یا بسیاری از هزینه های ثابت و متغیر را مدیریت کنید، نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید. ما در این قسمت به شما خواهیم گفت که چگونه هزینه های مورد نظر را کنترل کنید تا بتوانید سوددهی بیشتری از این کسب و کار برسید. پرورش بلدرچین را اصولی پیش بگیرید.

هزینه های ثابت

هزینه های ثابت همانگونه که از نام آن پیداست به هیچ عنوان نمی تواند دستخوش تغییرات شود. اما می‌توان برای دستیابی به سود بیشتر در هزینه های ثابت نیز مدیریت های فراوانی انجام داد. یکی از این مدیریت ها نادیده نگرفتن تجهیزات با استانداردهای روز دنیا است. برای این که بتوانید هزینه های ثابت را مدیریت کنید توصیه ما به شما این است که از تجهیزاتی که به استانداردهای روز دنیا نزدیک هستند استفاده کنید.  یکی از این تجهیزات قفس بلدرچین است. قفس بلدرچین که به استانداردهای روز دنیا نزدیک باشد می تواند هزینه های شما با خرید دوباره تجهیزات را کاهش دهد. شاید برای شما سوال باشد که هزینه های ثابت شامل چه مواردی می شود؟ هزینه‌های ثابت شامل خرید زمین، ساخت محل پرورش و خرید تجهیزات می شود.

هزینه های متغیر

مهمترین مدیریت هزینه شما در بخش هزینه های متغیر خواهد بود. با استفاده از تکنیک های خاص می توانید هزینه های متغیر خود را به بهترین شکل کاهش دهید و در پایان به سود دهی بیشتر در پرورش بلدرچین دست پیدا کنید. به طور مثال شما با استفاده از قفس بلدرچین می توانید از اسراف دان و آب جلوگیری نماید. تصور کنید هر بلدرچین ۳۰ گرم دان در روز استفاده می کند اگر شما از این ۳۰ گرم ۵ گرم دور ریز داشته باشید چندین کیلو دان خود را از دست خواهید داد؟ حال این پنج گرم را ضربدر ۵۰۰۰ قطعه بلدرچین ای که پرورش خواهی داد کنید ببینید چه هزینه هنگفتی اسراف خواهد شد.

مزیت های پرورش بلدرچین
مزیت های پرورش بلدرچین

بیشتر بخوانید:  سود پرورش کبک

برآورد هزینه پرورش بلدرچین

برای اینکه بتوانید پرورش بلدرچین را آغاز کنید در مرحله اول نیاز به یک مکان مناسب دارید. مکانی که بتوانید در آن تجهیزات مورد نظر را مستقر کنید. در حال حاضر برای یک سوله یا مینی سوله در بافت های روستایی شهرستان مختلف باید چیزی حدود یک میلیون تا دو میلیون را برای اجاره هزینه کنید. اگر در ابتدای کار هستید و هزینه ماهانه 1 تا 2 میلیون برای شما زیاد است، می توانید از زیرزمین، انباری و پشت بام منزل خود استفاده نمایید. بعد از اجاره و یا فراهم کردن مکان مورد نظر باید تجهیزات مورد نظر را آماده کنید. همانطور که گفته شد در این مواقع ما به متقاضیان سایت پرآور صنعت خرید قفس بلدرچین را توصیه می نماییم. با خرید قفس بلدرچین به راحتی هرچه تمام تر می توانید بلدرچین های مورد نظر را مدیریت کنید و سوددهی بالایی نیز داشته باشید. با قفس بلدرچین سود پرورش بلدرچین نیز بالاتر خواهد رفت.

قیمت تجهیزات پرورش بلدرچین

چنانچه دوست داشته باشید 2000 قطعه بلدرچین را پرورش دهید، هزینه تهیه قفس آن چیزی حدود 27 تا 29 میلیون تومان می شود. اگر دوست دارید از قیمت قفس بلدرچین به صورت ریز اطلاع پیدا کنید و با توجه به نوع نیاز خود قفس های مورد نظر را تهیه کنید توصیه می نماییم از پشتیبانی سایت پرآور صنعت تماس بگیرید. توجه داشته باشید مشاوره سایت پرآور صنعت کاملاً رایگان است. برای برقراری ارتباط به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

قیمت بلدرچین بالغ

اگر دوست دارید صنعت پرورش بلدرچین آغاز کنید، توصیه ما به شما در ابتدای کار خرید بلدرچین بالغ است. بلدرچین بالغ در ابتدای کار به مراقبت و هزینه کمتری احتیاج دارد. قیمت روز بلدرچین بالغ در حال حاضر چیزی حدود 11 تا 12 هزار تومان است. اگر در سر خود پرورش 2000 قطعه بلدرچین را می پرورانید، باید چیزی حدود 22 میلیون تا 24 میلیون سرمایه گذاری نمایید.

برآورد هزینه تغذیه بلدرچین

اگر شما بلدرچین های بالغ را برای پرورش انتخاب نکنید و هزینه بیشتری را برای تغذیه بلدرچین پرداخت می نمایید. به طور معمول اگر یک جوجه بلدرچین بلدرچین بالغ تبدیل شود چیزی حدود ۶ هفته طول می کشد در این بازی زمانی هر قطعه بلدرچین به ۶۰۰ گرم داننیاز دارند. قیمت دان مورد مصرف بدرچین با توجه به کیفیت آن متغیر است. برای بدست اوردن هزینه دان و سود پرورش بلدرچین می توانید عدد مورد نظر را در قیمت دان بلدرچین ضرب نمایید.

 سود و درآمد پرورش بلدرچین چقدر است؟

شما را با هزینه های مورد نظر برای 2000 قطعه بلدرچین آشنا کردیم. حال می‌خواهیم سود شما را از این دو هزار قطعه به دست آوریم، برای آگاهی بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید. همانطور که گفته شد سود حاصل از پرورش بلدرچین به عوامل مختلفی بستگی دارد. با توجه به راندمان کاری شما می ‌تواند سود پرورش بلدرچین هزینه بالا به پایین شود. اما به طور معقول شما می‌توانید در ماه از 2000 قطعه بلدرچین چیزی حدود 48 هزار تا 50 هزار تخم به دست آورید. به طور میانگین هر قطعه بلدرچین در 7 روز 4 الی 5 تخم از خود تولید می نمود.

قیمت هر تخم با توجه به در نظر گرفتن هزینه های آب دان و سایر هزینه ها چیزی حدود 450 تومان برای صاحب کسب و کار تمام می شود. 21 میلیون و 600 هزار تومان هزینه ماهانه شما بابت 48000 تا 50000 تخم خواهد بود  می توانید تخم های مورد نظر خود را به صورت عمده و جزئی به فروشگاه‌های زنجیره‌ای سوپرمارکت ها دیگر به قیمت 700 تومان بفروشید. این معادل چیزی حدود 33 میلیون و 600 هزار تومان می باشد. البته قیمت های فوق قیمت 48000 تخم بلدرچین به شمار می رود که با افزایش آن تا 50000 تخم بیشتر نیز می شود. توجه داشته باشید قیمت های فوق ممکن است با توجه به اوضاع اقتصادی کمتر و یا بیشتر شود.

محاسبه سود خالص پرورش بلدرچین

هزینه مکان اجاره شده+ خرید تجهیزات (قفس)+ خرید بلدرچین بالغ = ۵۵ میلیون

قیمت هر تخم با توجه به در نظر گرفتن هزینه های آب دان و سایر هزینه ها = 21 میلیون و 600 هزار تومان

فروش تخم بلدرچین: 33 میلیون و 600 هزار تومان

سود خالص به صورت ماهانه: 12 میلیون تومان

سود پرورش بلدرچین ۱۴۰۰

سود پرورش بلدرچین ۱۴۰۰ بستگی به عوامل مختلفی دارد. هزینه قفس، اجاره مکان، تغذیه، آب و خرید بلدرچین بالغ از جمله هزینه هایی است که باید آن را در نظر بگیرید. با توجه به اینکه شرایط اقتصادی به نحوه پیش می‌ رود که ممکن است در این موارد قیمت ها کم یا زیاد شود می توانید هر کدام را با توجه به نوع نیاز خود قیمت‌گذاری کنید. قیمت ‌گذاری مختلف را با توجه به تعداد قطعه بلدرچین که آن را پرورش می دهید، ضرب کنید. سود پرورش بلدرچین سال 1400 را به راحتی هرچه تمام تر طبق آن چیزی که ما در سطر بالا انجام دادیم با یک ضرب و تقسیم ساده به دست خواهد آمد.

راه های کسب درآمد از پرورش بلدرچین

بلدرچین جزو پرندگانی است که در صورت توجه می تواند از چند منظر برای شما کسب درآمد کند. شما با کسب جمع آوری اطلاعات لازم می توانید محصولات مختلفی برای ارائه در بازار با پرورش بلدرچین داشته باشید. حال قصد داریم چند مورد از این روش ها را برای شما معرفی کنیم که از طریق هر کدام از آنها می تواند کسب درآمد کنید.

راه های کسب در آمد پرورش بلدرچین
راه های کسب در آمد پرورش بلدرچین

بیشتر بخوانید: سود پرورش مرغ تخمگذار، گوشتی، شاخدار و مرندی چقدر است؟

کسب سود از طریق فروش تخم نطفه دار

یکی از منبع های درآمد از پرورش بلدرچین، مربوط به سود حاصل از فروش تخم نطفه دار است. تخم های نطفه دار قیمت بالاتری نسبت به تخم های معمولی بلدرچین دارند. افرادی که گله مولد بلدرچین پرورش می دهند، می توانند به وسیله فروش تخم نطفه دار سود خوبی را کسب کنند.

این تخم های نطفه دار را معمولا افرادی می خرند که قصد دارند با کمک دستگاه جوجه کشی جوجه یک روزه بفروشند. هچری ها جزو اصلی ترین خریداران تخم های نطفه دار هستند. همانطور که مشاهده می کنید، سود پرورش بلدرچین در یک امر خلاصه نمی شود و شما می توانید با گذر از هر مرحله سود مناسبی کسب کنید.

کسب سود به وسیله فروش گوشت بلدرچین

یکی دیگر از اصلی ترین و بزرگترین سودهای پرورش بلدرچین مربوط به فروش گوشت آن است. در سال های اخیر و بالا رفتن آگاهی، مردم بیشتر گوشت بلدرچین را مصرف می کنند. گوشت بلدرچین طعم لذیذی دارد که به هر ذائقه ای می سازد. در چند سال گذشته رفته رفته میزان درخواست گوشت بلدرچین بالا رفته است.

این امر باعث شده تا امروزه در فروشگاه های فروش مواد غذایی، بسته بندی های 1 و 2 کیلویی را از فروش گوشت بلدرچین شاهد باشیم. اما یکی دیگر از مشتریان پر و پا قرص گوشت بلدرچین، رستوران ها هستند. معمولا رستوران ها برای جذب مشتری بیشتر، منوی غذایی خود را با گوشت بلدرچین سر هم می کنند. زیرا طعمی که گوشت بلدرچین به غذا می دهد بیش از گوشت سایر پرندگان است.

گوشت بلدرچین
گوشت بلدرچین

بیشتر بخوانید: سود پرورش قرقاول

سود با فروش بلدرچین بالغ

در بازار امروز شما می توانید با فروش بلدرچین بالغ نیز کسب سود کنید. افراد زیادی وجود دارند که برای گله های تخمگذار به بلدرچین نیاز پیدا کنند. شما میتوانید با محاسبه مقدار هزینه های خود برای بالغ شدن بلدرچین و محاسبه درصد سود خود، قیمتی را برای بلدرچین بالغ در نظر بگیرید. بلدرچین بالغ نیز بازار فروش خوبی دارد زیرا خریداران آن بالا است.

فروش بلدرچین بالغ
فروش بلدرچین بالغ

بیشتر بخوانید: تکنیک های شگفت انگیز فروش تخم بلدرچین

کسب درآمد از فروش تخم بلدرچین

یکی از عمده ترین سود های حاصله از پرورش بلدرچین مربوط به فروش تخم این پرنده است. تخم بلدرچین خاصیت های فراوانی دارد که باعث شده بازار فروش این محصول همیشه پر رونق باشد.

مواد مغذی که در تخم بلدرچین یافت می شوند باعث شده این ماده غذایی خواص مختلفی مانند، حفظ سطح قند خون، سم زدایی بدن، تقویت استخوان ها، سرعت بخشیدن به بهبودی، خاصیت ضد پیری و بهبود بخشیدن متابولیسم بدن را داشته باشد. آگاهی مردم از این خواص تخم بلدرچین باعث شده سود پرورش بلدرچین بخش زیادی را مدیون فروش تخم بلدرچین باشد. توصیه می کنیم برای رسیدن به سود بیشتر از قفس بلدرچین برای پرورش این پرنده استفاده کنید.

راه های جلوگیری از اسراف در پرورش بلدرچین

راه های بسیار زیادی وجود دارد که شما بتوانید با استفاده از آن پرورش بلدرچین صرفه جویی کنید و سود پرورش خود را چندین برابر کنید. یکی از راههای جلوگیری از اسراف در پرورش بلدرچین استفاده از قفس است. قفس شرایطی را برای شما فراهم می آورد تا از دورریز دان و آب جلوگیری نمایید.  جلوگیری از ورود حیوانات موذی به انبار از دیگر راه های افزایش سود پرورش بلدرچین است.

یک تکنیک جالب برای افزایش سود در پرورش بلدرچین استفاده از سنگریزه است. دردانه بلدرچین سنگریزه قرار دهید تا به هضم بهتر غذا کمک کند. این تکنیک می‌تواند هزینه‌های مصرفی دان شما را به طور چشمگیری کاهش دهد و سود شما را بالا ببرد. استفاده از نور قرمز نور قرمز باعث کاهش اشتها در بلدرچین ها شده و هزینه های مصرفی دان را کاهش خواهد داد.

استفاده از دان مخصوص بلدرچین از دیگر مواردی است که می تواند سود شما را بالا ببرد. دان مخصوص بلدرچین علاوه بر اینکه رشد این پرنده را بسیار بسیار بالا میبرد به کاهش تلفات نیز کمک بسیار زیادی می کند. با استفاده از دان مخصوص بلدرچین به راحتی هرچه تمام تر می توانید رشد چندین برابری و تلفات کمتری داشته باشید.

نقش بازاریابی در افزایش سود بلدرچین

یکی از کارهایی که می تواند باعث افزایش سود پرورش بلدرچین شود کمک گرفتن از بازاریابان و مدیران فروش در ارائه محصول بلدرچین است. شما با استفاده از متخصصینی که در امر فروش فعالیت می نمایند می توانید به راحتی هرچه تمام تر فروش محصولات بلدرچین را پیگیری کنید. اگر شما بخواهید خودتان این کار را انجام دهید با توجه به تجربه کمی که دارید دچار شکست خواهید شد. توجه داشته باشید پرورش بلدرچین زمانی سودمند خواهد بود که شما بتوانید محصولات خود را با بهترین کیفیت و قیمت به بازار عرضه کنید. توجه داشته باشید فروشی هدفمند داشته باشید تا بتوانید سودآوری بالاتری را تجربه نمایید. بطور مثال در مناطقی از شهر که گوشت بلدرچین را مصرف می کنند بیشتر به فروش گوشت بلدرچین بپردازید و مناطق که تخم بلدرچین را مصرف می نمایند روی تخم بلدرچین مانور می دهید این کار می‌تواند سود چندین برابری را عاید شما کند.

شما برای ما از سود پرورش بلدرچین بنویسید

در این مطلب از وب سایت پرآور صنعت سعی کردیم تا در مورد سود پرورش بلدرچین و راه های کسب درآمد از طریق آن را برای شما بیان کنیم. شما می توانید راه های دیگر کسب سود از طریق پرورش بلدرچین را با ما به اشتراک بگذارید. برای اینکار فقط کافیست نظر و دیدگاه خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک گذاشته تا ما و دیگر مخاطبین از تجربیات شما استفاده کنیم.

شما با مطالعه این مطلب می دانید که چرا باید برای آغاز یک کسب و کار پرورش بلدرچین را انتخاب کنید. همچنین با علم به راه های کسب درآمد از پرورش بلدرچین می توانید از طریق راه های گوناگون برای خود کسب سود کنید. امیدواریم با ارائه این مطلب توانسته باشیم به شما برای آغاز یک کسب و کار ایده آل و در مقابل پرسود را معرفی کرده باشیم.

سوالات متداول

مزیت های پرورش بلدرچین کدامند؟

بلوغ در بازه زمانی کوتاه، رشد سریع و محبوب بودن در بین متقاضیان

سود پرورش بلدرچین ۱۴۰۰ به چه عواملی بستگی دارد؟

سود پرورش بلدرچین ۱۴۰۰ بستگی به عوامل مختلفی دارد. هزینه قفس، اجاره مکان، تغذیه، آب و خرید بلدرچین بالغ از جمله هزینه هایی است که باید آن را در نظر بگیرید

راه های کسب درآمد از پرورش بلدرچین را نام ببرید؟

کسب سود از طریق فروش تخم نطفه دار، کسب سود به وسیله فروش گوشت بلدرچین، سود با فروش بلدرچین بالغ و کسب درآمد از فروش تخم بلدرچین

طاعتی
دیدگاه کاربران
۱۳ دیدگاه
 • رشید 23 آبان 1400 / 5:41 ب.ظ

  پرورش بلدرچین سود دارد یا نه؟

  • طاعتی 25 آبان 1400 / 1:51 ب.ظ

   سلام بله پرورش بلدرچین سود فراوانی داره
   گوشت و تخم بلدرچین روز به روز طرفدارای زیادی داره به برای خودش جمع می کنه

   • مهدی 15 آذر 1400 / 1:59 ب.ظ

    سلام من ۳ هزار تا جوجه بلدرچین گوشتی در حال حاضر (آذر۱۴۰۰) پرورش ام

    چون دوره ای اولم هست خواستم ببینم چقدر سود داره

    • طاعتی 15 آذر 1400 / 2:47 ب.ظ

     سلام وقتتون بخیر
     سودآوری شما کاملا به شرایطی داره که ازش بهره می برید
     توضیحات کام تری چون نحوه پرورش، تغذیه و سایر حالات لازم هستش تا سوداوری به طور دقیق به شما گفته بشه
     در همین مطلب در انتهاش گفته شده چگونه سوداوری رو حساب کنید

 • مهدی 15 آذر 1400 / 1:58 ب.ظ

  سلام من ۳ هزار تا جوجه بلدرچین گوشتی در حال حاضر (آذر۱۴۰۰) پرورش ام

  چون دوره ای اولم هست خواستم ببینم چقدر سود داره

 • غورقانلو 23 دی 1400 / 5:14 ب.ظ

  سلام
  من میخوام به صورت حرفه ای وارداین کاربشم امانیازبه آموزش دارم جایی هست که دوره ی آموزشی بذارن؟؟؟

  • طاعتی 25 دی 1400 / 3:26 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   بسیار کار عالی می کنید توصیه ما استفاده از دوره ها و تجربیات آقای آرش کرمانی بنیانگذار هوش پرورشی در ایران هستش
   با ایشون میتونید بهترین بازخورد و سوددهی رو از پرورش بلدرچین داشته باشید

 • مهدی 22 بهمن 1400 / 10:32 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بدونم آیا همیشه مشتری بلدرچین و تخم بلدرچین هست؟
  و شرکت های خرید تضمینی می‌تونه سوده خوبی برامون داشته باشه؟
  شما چ شرکتی پیشنهاد میکنید
  ممنونم

  • طاعتی 24 بهمن 1400 / 2:47 ب.ظ

   سلام بله مشتری های بسیار زیادی برای فروش تخم و گوشت بلدرچین وجود داره
   ما شرکت خاصی رو پیشنهاد نمیدیم خودتون باید با شرکت های نختلف طبق اصول کاری و سوداوریتون به تفاهم برسید

 • هادی 12 فروردین 1401 / 4:51 ب.ظ

  سلام من قصد دارم برا پرورش بلدرچین سرمایه گذاری کنم آیا از طریقی تجربه لازم و کسب کنم

  • طاعتی 17 فروردین 1401 / 2:50 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   پرورش بلدرچین یکی از کارهایی است که می تونید با اون به سوددهی زیادی برسید ابتدا مطلب پرورش بلدرچین رو مطالعه کنید و سپس با افرادی مثل آرش کرمانی در این زمنیه مشورت نمایید

 • احمد 12 شهریور 1401 / 10:51 ب.ظ

  سلام
  اگر بخواهیم به صورت عمده گوشت و تخم بلدرچین رو بفروشیم از کجا باید مشتری پیدا کنیم چجوری باید پیدا کنیم مشتری

  • طاعتی 14 شهریور 1401 / 3:20 ب.ظ

   فروشگاه ها و سوپرمارکت ها بهترین منابع برای شما هستند و میتونید با استخدام بازاریاب فروش خودتون رو انجام بدید
   فضای مجازی مثل اینستاگرام و غیره هم بسیار مناسب هستش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *