مزایای گوشت قرقاول برای بدن + خواص کلی آن

خواص گوشت قرقاول

قرقاول یکی دیگر از پرندگانی ست که کار پرورش آن در کشور ما رو به رونق است. این پرنده با گوشت لذیذ و خاصیت های بی نظیری که در خود دارد می تواند به عنوان یکی از جایگزین های مرغ در سبد غذایی خانوار باشد. برای اینکه با خواص گوشت قرقاول بیشتر آشنا شوید با ما در این مطلب پراور صنعت همراه باشید. در این مطلب که در وب سایت پرآور صنعت برای شما تهیه شده است به معرفی 7 مورد از مهم ترین خاصیت های گوشت قرقاول (pheasant meat) اشاره کرده ایم. علاوه بر خاصیت های گوشت قرقاول در این مطلب شما را با طعم گوشت قرقاول، طرز پخت آن، قیمت گوشت قرقاول در ایران و کویت و در آخر از مزایای گوشت قرقاول در طب سنتی خواهیم گفت. با ما همراه باشید تا با این گوشت بی نظیر آشنا شوید. فقط کافیست 7 دقیقه از زمان خود را به مطالعه این مطلب اختصاص دهید.

خواص گوشت قرقاول
خواص گوشت قرقاول

خواص گوشت قرقاول

گوشت و مرغ یکی از مهم ترین نیاز های بدن ما انسان ها است که باید آن را تامین کنیم. اما چرا ما تاکید به جایگزینی گوشت قرقاول با گوشت مرغ داریم. گوشت این پرنده علاوه بر مزه بی نظیری که دارد، دارای کالری کمتر و پروتئین بالاتری نسبت به گوشت مرغ است. اما این تنها دلیلی برای جاگزینی نیست. با ما در ادامه مطلب در وب سایت پرآور صنعت همراه باشید تا 7 مورد از مهم ترین خواص گوشت قرقاول را بشناسید.

چربی کمتر نسبت به گوشت مرغ

گوشت مصرفی ما علاوه بر خاصیت های که بر بدن ما می گذارد باید مقدار چربی کمتری را به بدن ما وارد کند. سوال اینجاست، چه گوشتی را انتخاب کنیم که علاوه بر دارا بودن تمامی شرایط، چربی کمتری از خود داشته باشد؟ گوشت با چربی کمتر، سلامت ما را بالاتر می برد. ما با مصرف گوشت قرمز می توانیم مواد مورد نیاز بدن را تامین کنیم، اما نمی توانیم از رسیدن چربی به بدن خود جلوگیری کنیم.

یکی از مهم ترین خاصیت هایی که گوشت قرقاول دارد، خاصیت چربی رسانی پایین به بدن است. شما میتوانید با جایگزین کردن گوشت قرقاول به جای گوشت های دیگر، هم نیاز بدن را تامین کنید و هم از ورود چربی بیش از حد به اندام خود جلوگیری کنید.

فواید گوشت قرقاول
فواید گوشت قرقاول

بیشتر بخوانید: میزان تخمگذاری قرقاول

داشتن پروتئین بالا

پروتئین یکی از مهم ترین نیاز هایی است که باید از طریق مصرف مواد مختلف به بدن ما برسد.  یکی دیگر از خواص گوشت این پرنده پروتئین نسبتا بالای او است. گوشت قرقاول مقدار پروتئین بالاتری نسبت به گوشت مرغ دارد. برای مثال اگر در گوشت قرقاول 22 گرم پروتئین باشد در گوشت مرغ این مقدار 15 گرم است. شما با مشاهده این اختلاف میزان پروتئین، باید مصرف این دو مورد را با یکدیگر جابجا کنید و زین پس به جای مرغ از قرقاول استفاده کنید.

منبع ویتامین ها

ویتامین c یکی از انواع ویتامین ها است که شما نمی توانید آن را در گوشت های مختلف بیابید. این ویتامین تنها در گوشت این پرنده مشاهده می شود. با تحقیقاتی که تیم پرآور صنعت بر گوشت های مختلف داشته توانستیم با مقایسه ویتامین های موجود در گوشت های مختلف از قبیل مرغ به این نتیجه دست بیابیم که گوشت قرقاول نه تنها در داشتن ویتامین c منحصر به فرد است بلکه مصرف آن ویتامین های مختلف دیگری را به بدن ما می رساند که نمی توانیم آن را در هیچ ماده غذایی دیگری بیابیم.

سطح پایین کالری

گوشت قرقاول علاوه بر پروتئین بالا، میزان کالری کمی دارد. سطح کالری گوشت قرقاول نیمی از سطح کالری گوشت مرغ است. یافتن یک ماده غذایی که بتواند با رساندن پروتئین بالا کالری کمی از خود داشته باشد برای افرادی که رژیم غذایی دارند یک خبر معجزه آسا است. کالری کم یکی از مهم ترین خواص گوشت قرقاول است که پزشکان تغذیه آن را برنامه غذایی یک فرد چاق می گنجانند.

رشد عضلانی از طریق مصرف گوشت قرقاول

یکی از مهم ترین بخش هایی که در بدنسازی به آن توجه می شود، امور مربوط به تغذیه است. یک ورزشکار علاوه بر اینکه تمرین و تلاش بسیاری را پشت سر می گذارد باید برنامه غذایی مناسبی داشته باشد که به رشد عضلانی آن کمک کند. مربیان پرورش اندام برای بخش تغذیه ورزشکاران مواد غذایی با پروتئین بالا را در برنامه آن ها قرار می دهند. اما چه ماده غذایی سرشار از پروتئین است که می تواند خاصیت رشد عضلانی را داشته باشد؟ درست حدس زده اید. یکی دیگر از خواص گوشت این پرنده تامین پروتئین بالا و بهینه سازی رشد عضلات است. گوشت قرقاول برای شما ورزشکاران گرامی یک منبع مفید و مقوی است.

طعم فوق العاده

ما انسان ها علاقه مند هستیم سوا از مقوی بودن مواد مصرفی، یک غذای لذیذ و خوش طعم را میل کنیم. گوشت قرقاول یکی از بهترین و خوش طعم ترین موادی است که می توانید مصرف کنید. گوشت قرقاول برای شما که به کبابی کردن گوشت ها علاقه مند هستید، یکی از بهترین انتخاب ها است. پیشنهاد میکنیم تجربه خوردن گوشت این پرنده را تجربه کنید.

خاصیت های گوشت قرقاول
خاصیت های گوشت قرقاول

بیشتر بخوانید: مزایای پرورش قرقاول در قفس های صنعتی نسبت به پرورش در بستر

منبعی سرشار از فسفر

فسفر یکی از اصلی ترین نیاز های بدن است. نیازی که به وسیله تامین آن از مواد غذایی مختلف برای عملکرد های مختلف بدن ضروری است. حال لازم است برخی از عملکرد های بدن که مصرف فسفر را ضروری می کند بشناسید. عملکرد صحیح کلیه ها، داشتن ضربان قلب نرمال و انقباضات عضلانی سه مور از مهم ترین مواردی است که مصرف فسفر را ضروری می کند. شما می توانید فسفر مورد نیاز بدن را با مصرف گوشت قرقاول به دست آورید زیرا یکی از مهم ترین خواص گوشت قرقاول داشتن فسفر بالا است.

طعم گوشت قرقاول

طعم گوشت قرقاول بسیار عالی و لذیذ است. شما میتوانید گوشت قرقاول را به روشهای مختلف طبخ کنید و از طعم بی ‌نظیر و دلچسب آن لذت ببرید. در کنار فواید بسیار زیاد گوشت قرقاول بسیاری از افراد به خاطر طعم گوشت قرقاول آن را انتخاب میکنند. توصیه می کنیم حتماً برای یکبار هم که شده گوشت قرقاول به صورت کبابی تجربه کنید. قطعاً گوشت قرقاول و طعم بی‌نظیرش در زیر زبانهای شما خواهد ماند و هیچگاه طعم بی نظیر آن را از یاد نخواهیم برد.

طعم گوشت قرقاول
طعم گوشت قرقاول

طرز پخت گوشت قرقاول

قصد داریم در این قسمت بهترین راه برای پختن گوشت قرقاول را به شما آموزش دهیم. مشکل اکثر افراد این است که گوشت قرقاول را بیش از اندازه خشک می کنند. این در صورتی است که گوشت قرقاول در صورت خشک شدن به غذایی بی مزه تبدیل می شود. برای پختن گوشت قرقاول کافی است آن را بیش از اندازه نپزید و پختن آرام را به جای خشک کردن انتخاب کنید. همچنین می توانید گوشت قرقاول را با پوست بپزید. پوست قرقاول یک گزینه بسیار لذیذ و بی نظیر برای شما است که می‌تواند طعم آن عقل از سر شما ببرد.

برای لذت بخش تر شدن پخت گوشت قرقاول می توانید آن را مرینت کنید. روغن و فلفل را به سادگی مرینیت کنید تا به درون گوشت قرقاول نفوذ پیدا کند .چنانچه طبعی گرم دارید از سرکه و اگر طبع سرد دارید از فلفل برای پخت گوشت قرقاول استفاده نمایید. طرز پخت گوشت قرقاول را به شیوه های مختلف به شما گفتیم، حال تصمیم شماست که بهترین راه را برای پخت گوشت قرقاول انتخاب نمایید.

طرز پخت گوشت قرقاول
طرز پخت گوشت قرقاول

قیمت گوشت قرقاول

قیمت گوشت قرقاول  به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می ‌توان به میزان رشد وزن و نوع برند اشاره کرد. هر چقدر وزن درخواستی شما بیشتر باشد، هزینه خرید گوشت قرقاول بالاتر است. یکی از عواملی که می ‌تواند بر قیمت گوشت قرقاول تاثیرگذار باشد، نوع برند است. بسیاری از شرکت ها و پرورش دهندگان معتبر با توجه به نوع تغذیه ای که برای قرقاول های خود تهیه می کنند، قیمت گوشت قرقاول را تعیین می نمایند. برای خرید گوشت قرقاول توصیه می کنیم از سایت های معتبر ارائه کننده در این زمینه استفاده کنید تا بتوانید از گوشت قرقاول به بهترین شکل آن بهره مند شوید.

قیمت گوشت قرقاول
قیمت گوشت قرقاول

بیشتر بخوانید: معایب پرورش قرقاول

قیمت گوشت قرقاول در کویت

کویت یکی از کشورهای همسایه ایران است که در سال های جدید جزء مشتریان پروپاقرص گوشت قرقاول می باشد. بسیاری از پرورش‌دهندگان در ایران که قرقاول را پرورش می دهند می توانند با استفاده از صادرات قرقاول و یا محصولات آن به کویت به درآمدزایی برسند. قیمت گوشت قرقاول در کویت بستگی به برندها، وزن و نوع صادرات بستگی دارد. معمولاً گوشت قرقاول در کویت حدود ۴۵ دلار میباشد.

گوشت قرقاول در طب سنتی

گوشت قرقاول در طب سنتی نیز کاربردهای فراوانی دارد. بسیاری از کسانی که طب سنتی کار می کنند گوشت قرقاول را برای هضم زودتر غذا، مبارزه با کم خونی، تقویت حافظه، درمان فراموشی و وسواس و تقویت کننده قوای جسمی بدن تجویز می کنند.

گوشت قرقاول در طب سنتی
گوشت قرقاول در طب سنتی

طبع گوشت قرقاول

کسانی که دوست دارند بدانند طبع گوشت قرقاول به چه شکل است باید بگوییم، مزاج و یا همان طبع گوشت قرقاول گرم و خشک می باشد. برای مصلح گوشت قرقاول می‌توانید از سکنجبین که به عنوان بهبود دهنده استفاده میشود، استفاده کرد.

شما برای ما از مزایای گوشت قرقاول برای بدن بنویسید

در این مطلب که در وب سایت پرآور صنعت برای شما تهیه شده بود، سعی کردیم شما را با 7 مورد از مهم ترین خواص گوشت قرقاول آشنا کنیم. اما علاوه بر این موارد ذکر شده، گوشت قرقاول خواص دیگری نیز دارد. امیدواریم با مطالعه این مطلب، گوشت قرقاول را در برنامه غذایی خود بگنجانید و بدن خود را از دریافت این خواص محروم نکنید. چنانچه در این زمینه دارای تجربیاتی هستید آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

خواص گوشت قرقاول چییست؟

چربی کمتر نسبت به گوشت مرغ، داشتن پروتئین بالا، منبع ویتامین ها و بسیاری از مزایای دیگر که می توانید آنها را در این مطلب از سایت پراور صنعت مطالعه کنید

گوشت قرقاول باعث لاغری می شود؟

گوشت قرقاول علاوه بر پروتئین بالا، میزان کالری کمی دارد که این امر موجب لاغری می شود.

طعم گوشت قرقاول چگونه است؟

طعم گوشت قرقاول بسیار عالی و لذیذ است که به ترشی میزند.

طاعتی
دیدگاه کاربران
۲۷ دیدگاه
 • هوا ضمیری 26 آذر 1400 / 4:32 ب.ظ

  مزایای گوشت قرقاول رو گفتید اما کامل نیست
  لطفا اطلاعات کاملتری بدید
  از نحوه پخت گوشت قرقاول هم بگید متشکرم

  • طاعتی 27 آذر 1400 / 3:12 ب.ظ

   حتما مطلب گوشت قرقاول رو آپدیت می کنیم و نکاتی که گفتید رو بهش اضافه می کنیم

 • دایی مهدی 26 آذر 1400 / 5:54 ب.ظ

  من همیشه گوشت قرقاول برای بچه هام استفاده می کنم خیلی عالیه خیلی خوب توضیح دادید مزایای گوشت قرقاول رو

 • Rezaasadi 1 دی 1400 / 10:00 ب.ظ

  مزایای گوشت قرقاول همینا بود یا بازم هست

  • طاعتی 3 دی 1400 / 3:55 ب.ظ

   بازم هست که در اینده به اونها نیز اشاره می کنیم

 • سوله سبک 2 اسفند 1400 / 9:50 ق.ظ

  با توجه به اینکه گوشت قرقاول لذیذتر از گوشت مرغ است توصیه می کنیم از گوشت این پرنده استفاده کنید.

 • نگین 2 اسفند 1400 / 3:15 ب.ظ

  مزایای گوشت قرقاول برای بدن بسیار زیاده توصیه می کنم حتما استفاده کنید

  • طاعتی 2 اسفند 1400 / 3:31 ب.ظ

   ممنون از نظرتون
   اگر کسی تجربه متفاوت تری داره با ما در میون بذاره لطفا

 • sex toy dick 3 اسفند 1400 / 11:48 ق.ظ

  گوشت قرقاول عالیه حتما امتحان کنید 😋😋😋😋😋😋😋😋

  • طاعتی 3 اسفند 1400 / 3:28 ب.ظ

   به به
   کسه دیگه ای امتحان کرده گوشت قرقاول رو؟ راضی بوده؟

 • معصومه 15 اسفند 1400 / 1:56 ب.ظ

  قیمت گوشت قرقاول در کویت با ایران فرق می کنه؟

  • طاعتی 15 اسفند 1400 / 3:37 ب.ظ

   قیمت گوشت قرقاول در کویت نسبت به ایران متفاوته و از نوسانات کمتری هم برخورداره

 • مسعود نبوی 15 اسفند 1400 / 2:03 ب.ظ

  خواص گوشت قرقاول بسیار زیاده و طعمه بی نظیری هم داره حتما امتحان کنید دوستان

  • طاعتی 15 اسفند 1400 / 3:36 ب.ظ

   😋😋😋😋

 • زهره 15 اسفند 1400 / 2:32 ب.ظ

  خواص گوشت قرقاول در طب سنتی چیه؟

  • طاعتی 15 اسفند 1400 / 3:34 ب.ظ

   به بخش خواص گوشت قرقاول در طب سنتی مراجعه کنید در اون بخش توضیحات کامل در این باره داده شده

 • توفیق 17 اسفند 1400 / 2:30 ب.ظ

  عالی بود

 • توفیق 17 اسفند 1400 / 2:30 ب.ظ

  یکی خوردن گوشت قرقاول رو توصیه کرده بود میخاستم از همینجا ازش تشکر کنم خیلی عالی بود

  • طاعتی 17 اسفند 1400 / 3:21 ب.ظ

   خوشحالیم که مطالبمون و نظرات مخاطبین به دردتون خورده

 • سیاوش 17 اردیبهشت 1401 / 1:22 ب.ظ

  بنظرم از مزایای گوشت قرقاول کم گفتید و جا داره خصوصیات این گوشت بی نظیر رو بیشتر بگید

 • نیکا اسایش 17 اردیبهشت 1401 / 2:54 ب.ظ

  توصیه می کنم گوشت قرقاول رو حتما بخورید عالیه

 • ناشناس 18 خرداد 1401 / 3:26 ق.ظ

  گوشت خوشمزه و مفیدیه حتما استفاده کنید

  • طاعتی 22 خرداد 1401 / 4:03 ب.ظ

   خوشحالیم ک دوست داشتید

 • امیر 18 تیر 1401 / 12:45 ب.ظ

  عالی بود لطفا بیشتر از این نوع مقاله بذارید سپاس

  • طاعتی 18 تیر 1401 / 3:07 ب.ظ

   چشم حتما

 • توانگر 2 شهریور 1401 / 10:11 ق.ظ

  باسلام وتشکرقرقا ول ازکسری کرج تهیه کردیم تلخ بودواجزاء داخلی سیاه .علتش چیه؟

  • طاعتی 14 شهریور 1401 / 3:24 ب.ظ

   کیفیت پایین گوشت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *