جوجه کشی قرقاول

جوجه کشی قرقاول

پرورش قرقاول یکی از کسب و کار های مفید و دارای سوددهی بالا در کشور عزیز ایران به شمار می‌رود. شما می توانید با سرمایه اندک و داشتن اطلاعات کافی به پرورش قرقاول بپردازید. توجه داشته باشید که ممکن است در هنگام پرورش قرقاول به مشکلاتی بر بخورید. یکی از این مشکلات جوجه کشی قرقاول (Pheasant Incubation) است. در این مطلب از سایت براور صنعت قصد داریم شما را با نکات آموزنده و کاربردی برای جوجه کشی قرقاول آشنا کنیم تا در هنگام جوجه کشی به مشکل بر نخورید و به سوددهی بالایی برسید. اگر دوست دارید به وسیله جوجه کشی قرقاول به درآمد بالایی برسید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. مطالعه این مطلب به 7 دقیقه زمان نیاز دارد.

کسب درآمد با جوجه کشی قرقاول

قرقاول پرنده مناسبی برای آغاز یک کسب و کار مناسب است. شما می توانید از طریق جوجه کشی این پرنده در مدت زمان نه چندان طولانی علاوه بر شروع یک کسب و کار و داشتن مهارت، سود خوبی را به دست آورید. سعی کنید با جمع آوری اطلاعات مناسب و از روی آگاهی این کار را شروع کنید. اگر اطلاعات لازم در مورد جوجه کشی قرقاول را کسب نکنید و صرفا از روی شنیده ها سرمایه و زمان خود را در این امر به کار گیرید، نه تنها سودی حاصل شما نخواهد شد، بلکه سرمایه و زمان خود را از دست خواهید داد. در این مطلب در وب سایت پرآور صنعت یکی از بهترین روش هایی که از طریق آن می توانید به کسب درآمد از طریق جوجه کشی قرقاول فکر کنید را برایتان بیان خواهیم کرد.

کسب درامد با جوجه کشی قرقاول
کسب درامد با جوجه کشی قرقاول

بیشتر بخوانید: با پرورش قرقاول در منزل میلیاردر شوید

خرید تخم نطفه دار برای جوجه کشی قرقاول

یکی از بهترین روش هایی که می توانید از طریق آن کار پرورش قرقاول را شروع کنید، خرید تخم های نطفه دار است. جوجه کشی قرقاول کار نسبتا آسانی است. شما برای این کار فقط لازم است با تکنیک های آن آشنا باشید. برای آغاز این کار فقط کافیست 300 عدد تخمه نطفه دار قرقاول را خریداری کنید. شما عمل جوجه کشی را می توانید به دو طریق انجام دهید. جوجه کشی قرقاول به دو صورت طبیعی و مصنوعی انجام می شود.

جوجه کشی قرقاول به روش طبیعی

در روش اول یا همان طبیعی فقط کافیست شرایط مناسب برای کرچ قرقاول مادر فراهم شود. در این نوع جوجه کشی شما باید تخم های خریداری شده نطفه دار را در شرایط مناسب قرار دهید به شکلی که قرقاول مادر برای کرچ کردن آن ها کار راحتی داشته باشد. تخم ها و مادر باید در یک شرایط ایده آل قرار بگیرند تا عمل جوجه کشی به درستی انجام شود. در این نوع جوجه کشی شما نباید فضای سفت و سخت و سرد را برای قرقاول ها قرار دهید. فضای درونی مورد نظر را گرم نگه دارید و از ابزارهای نرم برای جوجه کشی قرقاول به روش طبیعی استفاده کنید.

جوجه کشی قرقاول به روش مصنوعی

در روش دوم یا همان جوجه کشی مصنوعی باید از دستگاه جوجه کشی مصنوعی استفاده کنید. سعی کنید به هنگام خرید دستگاه جوجه کشی قرقاول یک دستگاه کاملا حرفه ای و با قابلیت های استاندارد را تهیه کنید. در این نوع جوجه کشی باید تخم های خریداری شده را در دستگاه قرار دهید. معمولا افرادی که به پرورش قرقاول می پردازند برای جوجه کشی از این روش استفاده می کنند. این نوع جوجه کشی را در منزل نیز می توانید انجام دهید. با ما در ادامه همراه باشید تا با جوجه کشی این پرنده در منزل نیز آشنا شوید.

جوجه کشی قرقاول در خانه

همانطور که گفتیم شما در روش دوم از جوجه کشی قرقاول یعنی جوجه کشی مصنوعی و با استفاده از دستگاه جوجه کشی میتوانید در منزل این کسب و کار پر سود را راه اندازی کنید. برای جوجه کشی قرقاول در منزل باید یک دستگاه جوجه کشی استاندارد و تعدادی تخم نطفه دار قرقاول را تهیه کنید. شما به سادگی و رعایت برخی نکات ساده می توانید این کار را در منزل خود انجام دهید. اما لازم است شرایط استاندارد برای جوجه کشی این پرنده را بدانید. با ما در وب سایت پرآور صنعت همراه باشید تا برخی نکات لازم برای جوجه کشی قرقاول را در ادامه برایتان بیان کنیم.

نکات لازم برای جوجه کشی قرقاول
نکات لازم برای جوجه کشی قرقاول

بیشتر بخوانید: معرفی واکسن های مورد نیاز قرقاول

نکات لازم به هنگام جوجه کشی قرقاول

شما در هنگام جوجه کشی باید چند نکته را در نظر بگیرید تا در کار خود دچار مشکل نشوید. حال با ما همراه باشید تا چند مورد از مهم ترین نکات جوجه کشی قرقاول را برایتان بیان کنیم.

یکی از اصلی ترین موارد در جوجه کشی که باید رعایت شود، اندازه تخم قرقاول است. شما باید در انتخاب تخم کاملا دقت کنید. شما باید تخم هایی را خریداری کنید که از نظر اندازه برای جوجه کشی مناسب باشند. تخم های نطفه داری که انتخاب می کنید نباید خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشند.  تخم های کوچک قرقاول های ریز جثه را به عمل می آورند و تخم های بزرگ نیز مشکلات خاص خود را دارند. در هنگام انتخاب تخم باید تمام دقت خود را به کار گیرید.

محیط و دما

یکی دیگر از نکات لازم برای جوجه کشی قرقاول، مدت زمان نگهداری جوجه ها در دستگاه جوجه کشی است. حداکثر زمان نگهداری تخم ها در دستگاه جوجه کشی 10 روز می باشد. هرچه نگهداری تخم ها در دستگاه از این زمان بیشتر شود، احتمال از بین رفتن نطفه نیز بالاتر می رود. اما دمای محیط و  و درجه رطوبت نیز از اصلی ترین نکات جوجه کشی قرقاول می باشد.

ما در این قسمت معیار مناسب برای دمای محیط و رطوبت را برایتان اعلام خواهیم کرد.سعی کنید برای نگهداری از تخم های نطفه دما را بین 15 تا 17 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. بهتر است رطوبت محیط نیز بین 72 تا 75 درصد باشد. این دو آمار ذکر شده آمار استانداردی است که باید برای جوجه کشی این پرنده استفاده کنید. برای نگهداری از جوجه ها نگران نباشید. با استفاده از قفس قرقاول پرآور صنعت می توانید جوجه های خود را نگهداری کنید.

شما برای ما از جوجه کشی قرقاول بنویسید

در این مطلب سایت پرآور صنعت شما را با نکات آموزنده و کاربردی برای جوجه کشی قرقاول آشنا کردیم. چنانچه شما جای نکته ای را در بین نکته های گفته شده خالی دید می توانید آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید سوالات خود را از این طریق با پشتیبانان سایت پراور صنعت مطرح نمایید تا  آنها در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهند.  امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کرده باشید.

سوالات متداول

رعایت چه نکاتی در هنگام جوجه کشی قرقاول لازم است؟

محیط و دما، اندازه تخم های مورد استفاده برای جوجه کشی، مدت زمان نگهداری جوجه ها در دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی قرقاول در خانه میسر است؟

بله می توان جوجه کشی قرقاول را در خانه نیز انجام داد.

جوجه کشی قرقاول به چند روش انجام می شود؟

جوجه کشی قرقاول به دو صورت طبیعی و مصنوعی انجام می شود.

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *