صفر تا صد شناخت مرغ لگهورن

مرغ لگهورن

یکی از بهترین نژاد های مرغ برای تخم گذاری مرغ لگهورن (leghorn-chicken) است. این مرغ ابتدا در کشور ایتالیا یافت شده و کم کم از این کشور به سایر نقاط جهان صادر گردید. مرغ نژاد لگهورن یکی از بهترین مرغ هایی است که پرورش دهندگان می‌ توانند آن را برای سرمایه‌گذاری انتخاب نمایید. سرمایه‌ گذاران مرغ نژاد لگهورن را به خاطر تخم گذاری بسیار بالای آن انتخاب می کنند.  با این انتخاب بتوانند سرمایه اولیه کمتر و سوددهی بیشتری را نسبت به کار به دست آورند. در این قسمت از سایت پراور صنعت قصد داریم شما را با مرغ نژاد لگهورن، خرید مرغ نژاد لگهورن، اصول پرورش آن، تغذیه، سیستم نور رسانی، آبخوری و دانخوری آن آشنا کنیم. اگر دوست دارید با نژاد مرغ لگهورن بیشتر آشنا شوید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. مطالعه این مطلب به 5 دقیقه زمان نیاز دارد.

مرغ نژاد لگهورن

برای اینکه این مرغ را برای شروع کار پرورش به خدمت بگیرید لازم است بیشتر درباره خصوصیات این نوع مرغ بدانید. شما معمولا مرغ لگهورن را با رنگ های سفید و قهوه ای در بازار مشاهده می کنید اما رنگ های آن به همین دو رنگ محدود نمی شود. از پر طرفدار ترین رنگ های مرغ لگهورن، خرمایی است.

همانطور که گفته شد، میزان تخم گذاری مرغ لگهورن چند برابر مرغ های دیگر است. این مرغ ها در سال بیش از 250 تخم می گذارند. همین میزان تخم گذاری باعث چند برابر شدن سود پرورش دهندگان می شود. تخم گذاری خود دلیلی بر محبوبیت مرغ نژاد لگهورن در بین پرورش دهندگان شده است. اگر در پرورش این مرغ ها حساسیت بیشتری به خرج دهید می توانید شاهد تولید بیش از 300 تخم در سال باشید.

اصول پرورش مرغ نژاد لگهورن
اصول پرورش مرغ نژاد لگهورن

بیشتر بخوانید: ۰ تا ۱۰۰ شناخت مرغ کوچین

خرید مرغ نژاد لگهورن

برای اینکه کار پرورش مرغ را شروع کنید نیاز دارید در ابتدا با کمترین سرمایه بیشترین بازدهی را داشته باشید. برای این کار می توانید مرغ نژاد لگهورن را خریداری کنید. اما برای اینکه یک خرید امن را تجربه کنید و نگرانی بابت ضرر کردن در کار خود نداشته باشید باید از یک فروشگاه مطمئن خریداری کنید. به یاد داشته باشید جوجه های این نژاد از مرغ را از جایی تهیه کنید که اصول بهداشتی و پرورشی را رعایت کرده باشد و حتی الامکان انها را در قفس مرغ مورد پرورش داده باشند. معمولا جوجه هایی که در قفس نگهداری می شوند بیماری کمتری دارند.

اصول پرورش مرغ نژاد لگهورن

برای اینکه در طول کار پرورش دار مشکل نشوید و جلوی آسیب های احتمالی را بگیرید لازم است با برخی اصول به هنگام پرورش مرغ نژاد لگهورن آشنا باشید. در این قسمت می خواهیم شما را با چند نکته به هنگام پرورش مرغ لگهورن آشنا کنیم.

تغذیه مرغ نژاد لگهورن
تغذیه مرغ نژاد لگهورن

بیشتر بخوانید: مرغ نژاد لهستانی + [ گونه های مختلف، شرایط نگهداری و ویژگی ها ]

تغذیه مرغ نژاد لگهورن

برای اینکه یک مرغ لگهورن تخم گذاری مناسبی برای شما به ثمر بیاورد باید به میزان کافی ویتامین، فسفر، پروتئین، کلسیم و اسید های آمینه را دریافت کند. این مواد معدنی را شما می توانید از مواد غذایی گوناگونی به بدن مرغ ها برسانید.  برای اینکه فرمول غذایی مناسبی در اختیار گله قرار بگیرد می توانید دسته چربی ها را به چرخه غذایی پرندگان خود اضافه کنید.

تغذیه یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند تخم گذاری مرغ ها را کاهش یا افزایش دهد. تغذیه علاوه بر تاثیر بر تخم گذاری می تواند در وزن، میزان سلامتی، بیمار یا بیمار نشدن پرندگان و مقاومت بدن آن ها موثر باشد.

سیستم نور رسانی

سیستم نور رسانی در پرورش مرغ نژاد لگهورن نقش مهمی بر عهده دارد. در سه روز اول برای اینکه گله به محیط عادت کند باید نور بیشتری در محل زندگی آن ها به کار ببرید. اما این میزان نور باید مقطعی باشد اگر نور محیط به مدت طولانی بیش از اندازه باشد باعثآسیب به چشم های پرنده ها می شود.

مرغ نژاد لگهورن
مرغ نژاد لگهورن

بیشتر بخوانید: مرغ ارپینگتون را بشناسید + [ نژاد، نحوه نگهداری، ویژگی های ظاهری و رفتاری ]

آبخوری و دانخوری

در سالن های نگهداری این مرغ ها باید به میزان مورد نیاز دانخوری و آبخوری مرغ قرار دهید تا حیوانات برای مصرف دچار مشکل نشوند. سعی کنید این ظرف ها را به صورت یک شکل و در یک خط قراردهید. این کار از استرس پرندگان می کاهد.

هر چند یک بار به محل نگهداری پرندگان بروید و ظرف آبخوری و دانخوری آن ها را چک کنید و مطمئن باشید که آب و غذای کافی دارند. در صورتی که مرغ ها به ظرف های خالی از آب و دان عادت کنند به تدریج دچار سوء تغذیه می شوند و انواع بیماری ها گریبان گیر آن ها خواهد شد.

نمونه گیری از خون مرغ های نژاد لگهورن

برای اینکه از سلامت گله اطمینان حاصل کنید قبل از اینکه آن ها را به سالن های تخم گذاری منتقل کنید از مرغ ها نمونه خون بگیرید تا از ایمنی گله مطمئن شوید. این کار را هر چند هفته یکبار انجام دهید تا ضرری به گله وارد نشود. با مشاهده آزمایش خون ها هر پرنده ای که دچار بیماری بود را از گله خارج کرده و به مدت یک هفته قرنطینه کنید.

شما برای ما از مرغ لگهورن بنویسید

در این مطلب از سایت پراور صنعت شما را با مرغ لگهورن، نژاد آن، خرید، اصول پرورش، نوع تغذیه و نحوه پرورش آن آشنا کردیم. چنانچه جای گزینه ای را در این مطلب خالی دید آن را از طریق نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین از طریق قسمت نظرات می توانید سوالات خود درباره این نژاد از مرغ ها را از پشتیبانان سایت پرآور صنعت بپرسید. پشتیبانان ما در اسرع وقت به سوالات شما به طور جامع پاسخ خواهند داد.

سوالات متداول

مرغ نژاد لگهورن چه رنگ هایی دارد؟

سفید، قهوه ای و خرمایی

میزان تخم گذاری مرغ لگهورن چقدر است؟

بیش از 250 تخم

تغذیه مرغ نژاد لگهورن چیست؟

مرغ لگهورن می تواند از تغذیه مرغ معمولی استفاده کند ودر کنار ان از ویتامین، فسفر، پروتئین، کلسیم و اسید های آمینه استفاده نماید

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.