دستگاه جوجه کشی خانگی

بهترین دستگاه جوجه کشی خانگی

پرورش پرندگان در دنیای امروز جز کسب و کارهای پرسود به شمار می رود. پرسود بودن پرندگانی مانند بلدرچین، مرغ، قرقاول و کبک زمانی است که شما بتوانید به بهترین شکل پرورش آنها را  دنبال کنید. در کسب و کارهای امروزی تجهیزات استاندارد حرف اول را می زند. برای پرورش پرندگان در ابعاد کوچک شما نیاز به تجهیزات استاندارد مانند دستگاه جوجه کشی خانگی دارید. دستگاه جوجه کشی خانگی مختص افرادی است که می خواهند پرورش پرندگان را در ابعاد کوچک انجام دهند. در پرورش های امروزی بدون استفاده از دستگاه جوجه کشی به هیچ عنوان نمی توان به کارها سرعت بخشید و راندمان بالایی را به دست آورد. برندهای مختلفی در ایران تولید دستگاه جوجه کشی خانگی را انجام می دهند. در این مطلب از سایت پرآور صنعت به کمک شما آمده ایم تا بتوانید با قابلیت ها، کاربری و ظرفیت دستگاه های جوجه کشی خانگی آشنا شوید. توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب ما را یاری نمایید. مطالعه این مطلب به ۸ دقیقه زمان نیاز دارد.

دستگاه جوجه کشی خانگی چه کاربردی دارد؟

برای انتخاب دستگاه جوجه کشی خانگی ابتدا باید با کاربرد آن آشنا شوید تا بتوانید با توجه به نوع نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید. رشد سلول جنین، پرورش پرندگان زینتی و کمیاب، پرورش پرندگانی مانند بلدرچین، کبک، قرقاول، طوطی، قناری، مرغ و پرورش پرندگان خانگی از جمله مواردی است که دستگاه جوجه کشی خانگی در آنها کاربرد دارد. یکی دیگر از کاربردهای این دستگاه استفاده محققان و دانشمندان در پژوهش های علمی است. چنانچه شما نیز در یکی از زمینه های گفته شده فعالیت دارید می توانید با انتخاب این دستگاه به کارهای خود بپردازید.

دستگاه جوجه کشی خانگی می تواند یکی از ارکان مهم در پرورش بلدرچین، قرقاول، کبک و مرغ در خانه باشد. اگر پرورش پرندگان به تعداد پایین را در نظر گرفته اید با انتخاب دستگاه جوجه کشی خانگی راندمان کاری خود را بالا ببرید. نکته جالب درباره این دستگاه ها استفاده آسان است. در این دستگاه ها نیازی به حرفه ای بودن نیست. به راحتی هرچه تمام تخم های نطفه دار در درون دستگاه قرار دهید و دوشاخه برق را به پریز متصل نمایید مابقی کار را به خود دستگاه بسپارید. بعد از اتمام فرایند، جوجه های شما آماده استفاده است.

کاربرد دستگاه جوجه کشی خانگی
کاربرد دستگاه جوجه کشی خانگی

بیشتر بخوانید: جوجه کشی مرغ خانگی بدون دستگاه

قابلیت های دستگاه جوجه کشی خانگی

دستگاه جوجه کشی خانگی نه تنها به شما در امر جوجه‌کشی کمک می‌کند بلکه راندمان کاری شما را به بهترین شکل افزایش می دهد. افراد مبتدی به راحتی می توانند از این دستگاه استفاده کنند و پرورش خود را به بهترین شکل به پایان برسانند. قابلیت های موجود برای دستگاه جوجه کشی خانگی کار را برای شما آسان تر کرده است. یکی از این قابلیت ها ذخیره کننده اطلاعات دما و رطوبت در طول دوره جوجه کشی است. با این قابلیت در دستگاه های جوجه کشی خانگی میتوانید تمام لحظات جوجه کشی را ثبت کرده و در پایان آن را مورد تحلیل قرار دهید. چنانچه اختلالی در دما و رطوبت در طول دوره جوجه کشی پیش آمده باشد می توانید آن را تشخیص و در مراحل بعدی از آن جلوگیری نمایید.

کنترل و دسترسی از راه دور از دیگر قابلیت هایی است که دستگاه های جوجه کشی به شما ارائه می کند شما با استفاده از این آپشن می توانید هشدارهای لازم دستگاه را از راه دور دریافت کنید.  با استفاده از این دستگاه ها شما می توانید به صورت ۲۴ ساعته تغییرات دستگاه جوجه کشی را ببینید و مورد بررسی قرار دهید. کم کردن تلفات مدیریت راحت تر پایین آوردن میزان ریسک سرمایه گذاری از مزایای کنترل از راه دور دستگاه جوجه کشی خانگی به شمار می رود. با این خصلت شما با اشتیاق بیشتری می توانید ترغیب به خرید دستگاه جوجه کشی خانگی شوید.

داشتن جای تخم مخصوص برای جوجه کشی از دیگران آپشن های دستگاه جوجه کشی خانگی به شمار می رود. با داشتن شانه های مختلف می توانید جوجه کشی پرندگان مختلف چون بلدرچین، مرغ، قرقاول، غاز، طوطی، عروس هلندی و قناری را انجام دهید. دستگاه جوجه کشی خانگی آپشن های مختلف دارد که می‌تواند کار را برای شما بسیار آسان کند. کافی است نحوه کار کردن با این دستگاه بی نظیر را بلد باشید تا بتوانید نوع نیازهای خود را به بهترین شکل برطرف نمایید. کار با این دستگاه پیچیده نیست و به راحتی می‌توان آن را با اندکی حوصله و گذراندن وقت یاد گرفت. برای اطلاعات بیشتر درباره نوع دستگاه می‌توانید از کاتالوگ شرکت مورد نظر استفاده نمایید. اکثر برندهایی که این دستگاه را تولید می کنند قابلیت های هم شکل را برای آن در نظر می گیرند. چنانچه با یکی از برندها و نحوه کار کرد آن آشنا باشید نیازی نیست برای استفاده از برند دیگر آموزش سخت و پیچیده ای را ببینید. با توجه به راحتی می توانید تمامی برندهای دستگاه جوجه کشی خانگی کار کنید.

نکات مهم هنگام کار با دستگاه جوجه کشی خانگی

هنگام کار با دستگاه جوجه کشی خانگی باید نکات زیر را مورد توجه قرار دهید.

  1. استفاده از آب تمیز و هم دما با محیط برای کنترل رطوبت دستگاه جوجه کشی
  2. قرار دادن دستگاه جوجه کشی خانگی در محیط های مناسب و هم دما با بدن انسان
  3. از قرار دادن این دستگاه در پشت بام پارکینگ انباری و حیاط خودداری کنید
  4. مسدود کردن دریچه های دستگاه جوجه کشی خانگی
  5. استفاده از دماسنج و تب سنج طبی برای بررسی دقیق دمای دستگاه
  6. قرار ندادن در تابش مستقیم نور آفتاب به مدت طولانی که باعث پوسیدگی آن شود
  7. باز و بستن نکردن در در هنگام دوره جوجه کشی

انواع دستگاه جوجه کشی خانگی

دستگاه جوجه کشی خانگی مانند تجهیزات در پرورش پرندگان محصولات مختلفی دارد. در ادامه این مطلب از سایت پرآور صنعت قصد داریم انواع دستگاه جوجه کشی خانگی را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

هواباتور

یکی از معروف ترین برندهای دستگاه جوجه کشی خانگی هواباتور است. هواباتور متعلق به کشور آمریکا می باشد. با روی کار آمدن کشور های چینی و تایوانی برند هواباتور دچار تغییرات بسیار زیادی شد. این برند با دست بردن کشورهای چینی و تایوانی کیفیت گذشته را از دست داد. دستگاه هواباتور آمریکایی کیفیت دو چندانی نسبت به دستگاه های چینی و تایوانی آن دارد.

دستگاه خانگی آرکام

دستگاه خانگی آرکام ساخت کشور کره است. تکنولوژی بالا و طراحی بی نظیر از خصوصیات بارز این دستگاه جوجه کشی به شمار می رود. با توجه به تکنولوژی ها و طراحی بی نظیر که در این دستگاه انجام شده، کارشناسان این دستگاه را به عنوان یکی از بهترین دستگاه های جوجه کشی خانگی می دانند. توجه داشته باشید آرکام نمایندگی در ایران ندارد. برای تهیه این محصول با سختی های زیادی مواجه خواهید شد. می توانید به مدلهای ایرانی رجوع نمایید. مدلهای ایرانی این دستگاه دست کمی از برند آرکام ندارند.

دستگاه جوجه کشی خانگی آرکام
دستگاه جوجه کشی خانگی آرکام

بیشتر بخوانید: غذای مرغ + تغذیه مرغ خانگی

دستگاه جوجه کشی خانگی ریور

از دیگر گزینه ها در دستگاه جوجه کشی خانگی می توان به برند ایتالیایی ریور اشاره کرد. ریور دستگاه جز جوجه کشی کوچک و نیمه صنعتی به شمار می رود. ریور با در نظر گرفتن سایز های متوسط خانگی در خاورمیانه نتوانسته است متقاضیان زیادی را به خود اختصاص دهد.

داتیکس

جدیدترین دستگاه جوجه کشی ایرانی داتیکس نام دارد. داتیکس نه تنها در ایران بلکه در خاورمیانه و نقاط مختلف دنیا علاقه مندان بسیار زیادی دارد. طراحی منحصر به فرد سیستم، کنترل، عملکرد دقیق سنسور ها، کار کردن آسان با آن، راندمان کاری بالا، قیمت مناسب و ارزان از ویژگی های بارز دستگاه جوجه کشی داتیکس به شمار می رود. این دستگاه ظرفیت ۵۶ عدد تخم مرغ را دارد.

دستگاه برنسیا

یکی دیگر از دستگاه های جوجه کشی خانگی که محبوبیت بسیار زیادی در بین کشورهای انگلیس و آمریکا و سایر نقاط جهان دارد، دستگاه برنسیا است. این دستگاه بیش از صد سال قدمت داشته و برند محبوب محققان و پژوهشگران در جهان به شمار می رود. توجه داشته باشید این برند جزء برندهای گران قیمت بوده و به هیچ عنوان نمی توانید این برند را با قیمت های ارزان در بازار تهیه کنید.

کاکس هلند

دستگاه جوجه کشی کاکس هلند برعکس نامی که دارد متعلق به کشور چین میباشد. کسانی که در زمینه تولید دستگاه جوجه کشی خانگی فعالیت می کنند این دستگاه را هم رده دستگاه های ریور و  آرکام میدانند. طراحی و تجهیزات کاکس بسیار بی نظیر بوده و با استفاده از آن به راحتی هرچه تمام تر می توانید جوجه کشی خود را به سرانجام برسانید.

دستگاه خانگی کاکس

دستگاه خانگی کاکس

بیشتر بخوانید: انواع دستگاه جوجه کشی بلدرچین + [ ساده، اتوماتیک و خانگی ]

دستگاه جوجه کشی برینسا

برینسا یکی از قدیمی‌ترین کارخانجاتی است که دستگاه های جوجه کشی را تولید می کند. برینسا از محبوبیت بسیار زیادی در بین پرورش‌دهندگان طیور برخوردار است. دقت بسیار بالا و محیطی بسیار زیبا دو ویژگی منحصر به فرده برینسا هستند. این دستگاه ها در کشور آمریکا تولید می‌شوند و جزو گرانترین دستگاه جوجه کشی خانگی در جهان به شمار می رود. دستگاه‌ های برینسا آرکام در بازارهای جهانی رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند. توصیه می‌کنیم برای خرید دستگاه های خانگی یکی از این دو برند را انتخاب کنید.

ظرفیت دستگاه جوجه کشی خانگی

دستگاه جوجه کشی خانگی از ۶ تا ۱۵۰ عدد تخم مرغ ظرفیت دارد. شما در بازار دستگاه ها را می توانید در سایت های ۱۲، ۲۴، ۴۲ ،۵۶ ، ۸۴ ،۹۶ و ۱۲۶ عددی  تهیه کنید. برای این که بتوانید دستگاه های جوجه کشی را مقرون به صرفه تهیه کنید سراغ ۵۶ عددی و ۱۲۶عددی بروید. این دو نوع محبوبیت بیشتر و قیمت مقرون به صرفه تری دارند.

قیمت دستگاه جوجه کشی خانگی

اولین و مهمترین مقوله موثر بر قیمت دستگاه جوجه کشی خانگی برنده آن است. کارخانجات دستگاه جوجه کشی با توجه به برند و خدماتی که ارائه می دهند قیمت مورد نظر را تعیین می نماید.  دومین عاملی که می تواند بر قیمت دستگاه جوجه کشی خانگی تاثیرگذار باشد و بدنه و سیستم کنترل است. دستگاه جوجه کشی ارزان بدنه پلاستیکی آلومینیومی و ورق های پی وی سی دارند و گران ترین آن ها بدنه آنها از مواد پلاستیک abs و گرید های صنعتی پلاستیک است. دستگاه های جوجه کشی با بدنه فلز گالوانیزه قیمت های متوسط را به خود اختصاص می‌دهند. همچنین این دستگاه ها عمر و ماندگاری بالاتری را نیز به خود اختصاص دادند. برای اینکه بتوانید دستگاه جوجه کشی خانگی خود را به بهترین شکل فراهم کنید ابتدا نیاز خود را شناسایی کرده و سپس با توجه به نیاز خود خرید را انجام دهد. 

شما برای ما از دستگاه جوجه کشی خانگی بنویسید

در این مطلب از وب سایت پرآور صنعت سعی کردیم تا شما را با دستگاه جوجه کشی خانگی کاربرد و انواع آن آشنا کنیم. شما می توانید در انتهای این مطلب و در بخش نظرات، دیدگاه ها و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید تمامی سوالات خود را برای ما به اشتراک بگذارید. پشتیبانان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخ تمامی سوالاتتان اقدام خواهند کرد.

سوالات متداول

دستگاه جوجه کشی خانگی چه کاربردی دارد؟

دستگاه های جوجه کشی خانگی کاربردهای فراوانی دارند که مهم ترین کاربرد آن جوجه کشی از پرنده های مختلف بدون دخالت دست است. با استفاده از دستگاه های جوجه کشی خانگی به راحتی هرچه تمام تر می توانید عمل جوجه کشی را انجام دهید، حتی اگر جز افراد مبتدی باشید. از دستگاه های خانگی می توانید در پارکینگ و فضاهای اندک استفاده کنید.

با دستگاه جوجه کشی خانگی می‌توانید جوجه کشی چه پرندگانی را انجام دهید؟

بلدرچین، مرغ، کبک، غاز، اردک و بوقلمون

دستگاه خانگی آرکام ساخت کدام کشور است؟

کشور کره

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *