تکنیک های تشخیص جنسیت و سن بلدرچین + [ سن بلدرچین ]

تعیین جنسیت بلدرچین

تکنیک های تشخیص جنسیت و سن بلدرچین را در این مطب از سایت پراور صنعت فرا خواهید گرفت. کسانی که پرورش بلدرچین را انجام می دهند، به خوبی می دانند تشخیص جنسیت و سن بلدرچین می تواند برایشان بسیار کارساز باشد. کاوش در زندگی پرندگان و چگونگی پرورش آن ها می تواند یکی از مهم ترین تحقیقاتی باشد که انسان ها به آن علاقه دارند. بلدرچین از گونه پرندگانی است که در ایران طرفداران بسیار زیادی دارد. پرورش این گونه از پرندگان رونق خوبی در کشور ما دارد. بلدرچین از گونه پرندگانی است که سرمایه گذاری و نگهداری از آن بازدهی مناسبی برای پرورش دهنده دارد. اما آغاز پرورش بلدرچین مانند شروع هر کسب و کار دیگری لازمه جمع آوری اطلاعات است که شما را از برخورد با مشکلات باز دارد.

در یکی از تحقیقاتی که در زندگی بلدرچین های پرورش داده شده انجام دادیم متوجه تفاوت هایی در سبک زندگی دو گونه نر و ماده آن ها شدیم. حال می خواهیم یکی از مهم ترین نکاتی را که هر پرورش دهنده ای در آغاز کار باید بیاموزد، برایتان بیان کنیم. با ما در وب سایت پرآور صنعت همراه باشید تا برخی از تکنیک های تشخیص جنسیت و سن بلدرچین را به شما بیاموزیم. مطاعه این مطلب به 5 دقیقه زمان یاز دارد.

تکنیک های تشخیص جنسیت و سن بلدرچین

برای تشخیص سن بلدرچین ها تعدادی راهکار وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. اما نر یا ماده بودن پرندگان یکی دیگر از نکات بسیار مهم در هنگام پرورش بلدرچین است که باید به آن توجه شود. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که تشخیص جنسیت و سن بلدرچین ها چه تاثیری در روند پرورش این پرندگان خواهد داشت؟

لازمه شناخت تکنیک های تشخیص جنسیت بلدرچین

همانطور که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم ما باید با اطلاعات بسیار زیاد و از روی دانش کافی عمل پرورش را شروع کنیم. یکی از نکاتی که باید آن را بیاموزیم چگونگی تشخیص جنسیت و سن بلدرچین ها است. اما چرا باید نسبت به این موضوع شناخت داشته باشیم؟

در عمل پرورش بلدرچین ما باید پرنده نر و ماده را از یکدیگر تشخیص دهیم. جیره غذایی یکی از مهم ترین دلایلی است که باید این کار را انجام دهیم. جیره غذایی بلدرچین های نر و ماده با یکدیگر متفاوت است. برای مثال پرندگان ماده برای افزایش باروری باید به درستی تغذیه شوند. غذای بلدرچین های ماده باید کلسیم کافی را داشته باشد تا پوسته تخم آن ها از استحکام لازم برخوردار باشد. علاوه بر تفاوت در تغذیه، یکی دیگر از عواملی که شما را مجاب می کند تا نسبت به تشخیص جنسیت این پرندگان اقدام کنید، جفت گیری این پرندگان است. شما باید برای مدیریت صحیح گله، جفت های نر و ماده را به خوبی از یکدیگر تشخیص دهید.

تعیین جنسیت بلدرچین
تعیین جنسیت بلدرچین

بیشتر بخوانید: جوجه بلدرچین + [ جوجه بلدرچین یک روزه ]

چرایی تشخیص سن بلدرچین

اما یکی دیگر از سوالاتی که در ذهن کاربران مطرح است چرایی تشخیص سن بلدرچین است؟ چرا باید سن بلدرچین ها را تشخیص دهیم؟ برای پاسخ به این سوالات چند دلیل موجه وجود دارند که پاسخ به آن ها می تواند چرایی این مسئله را بیشتر برایتان مشخص کند.

مهم ترین دلیل تشخیص سن بلدرچین مربوط به زمان کشتار آن هاست. یک بلدرچین در 35 الی 45 روزگی آماده کشتار است. به همین دلیل این امر را الزامی میکند که به خوبی سن پرنده را محاسبه کنید. اما علاوه بر این شما برای تشخیص به بلوغ رسیدگی بلدرچین ها نیاز به به دست آوردن سن آن ها دارید. معمولا این پرندگان در 6 تا 8 هفتگی به بلوغ جنسی میرسند.

تکنیک های تشخیص جنسیت

حال که از دلیل و اهمیت دانستن این اطلاعات متوجه شدید، لازم است تا با برخی از تکنیک های تشخیص جنسیت و سن بلدرچین ها آشنا باشید تا در هنگام پرورش با مشکلی مواجه نشوید.

تشخیص جنسیت بلدرچین با 2 تکنیک ساده

همانطور که از اهمیت این مسئله در پرورش بلدرچین آگاه هستید لازم است چگونگی شناسایی این مسائل را بدانید. با راهنمایی تیم پرآور صنعت 2 مورد از مهم ترین و ساده ترین راه هایی که ازطریق آن می توانید نر یا ماده بودن بلدرچین ها را تشخیص دهید برایتان آورده ایم.

تشخیص جنسیت بلدرچین از ظاهر

اولین تکنیکی که ازطریق آن می توانید جنسیت این پرندگان را بشناسید، تفاوت های ظاهری این دو گونه است. با دقت در بدن گونه نر و ماده و مقایسه آن ها می توانید به تفاوت های موجود پی ببرید. نخستین تفاوت در رنگ این پرندگان است. سینه پرنده ماده نسبت به جنس نر روشن تر است. اگر با کمی دقت به سینه بلدرچین نگاه کنید در جنس ماده خال های قهوه ای رنگی را مشاهده می کنید که در جنس ماده وجود ندارد.

تشخیص جنسیت به وسیله رفتار پرنده

دومین تکنیکی که به وسیله آن می توانید جنسیت پرنده را تشخیص دهید، زیر نظر گرفتن رفتار بلدرچین ها است. برای این کار فقط کافیست بلدرچین ها را در محفظه ای قرار دهید. اگر این پرندگان با یکدیگر درگیر شده و رفتار های پرخاشگرانه از خود نشان دهد می توانید متوجه نر بودن آن ها شوید. بلدرچین های نر شخصیت جنگجویی بیشتری به نسبت نوع ماده خود دارند در صورتی که بلدرچین های ماده معمولا آرام و بدون مزاحمت و درگیری می باشند.

سن بلدرچین
سن بلدرچین

بیشتر بخوانید: غذای جوجه بلدرچین + [ شرایط غذایی و دان جوجه بلدرچین ]

تکنیک تشخیص سن بلدرچین

برای تشخیص سن بلدرچین فقط کافیست به نشانه های ظاهری پرنده دقت کنید. 2 تکنیک برای شناسایی سن بلدرچین ها از روی ظاهر آن ها وجود دارد. در اولین راهی که برای شناسایی سن وجود دارد تشخیص به وسیله بال های پوششی اولیه است. وجود پرهای پوششی اولیه در پرنده می تواند پیامی برای شما باشد تا متوجه شوید بلدرچین هم اکنون جوان است و به بلوغ نرسیده.

اما دومین نکته ای که با دانستن آن می توانید سن بلدرچین را تشخیص دهید 10 پر اولیه بلدرچین ها است. بلدرچین دارای 10 پر نامتقارن است که با ریختن آن ها می توانید متوجه رسیدن پرنده به سن بلوغ شوید. ریختن این پر ها و جایگزین شدن پر های جدید نشانه خوبی برای محاسبه سن بلدرچین است.  معمولا به مرور زمان از 8 پر بلدرچین ها یکی پس از دیگری می ریزد اما معمولا  پر های 9 و 10 تا بلدرچین ها به 45 روزگی نرسیده باشند نمیریزد. این مطلب که در وب سایت پرآور صنعت برایتان تهیه شد تکنیک های تشخیص جنسیت و سن بلدرچین را به خوبی برایتان توضیح داده است. با فراگیری این مطلب می توانید کمک بسیار خوبی به روند پرورش بلدرچین بکنید. موفق باشید.

شما برای ما از تکنیک های تشخیص جنسیت و سن بلدرچین بنویسید

در این مطلب از سایت paravarsanat.com شما را با تکنیک های تشخیص جنسیت و سن بلدرچین آشنا کردیم چنانچه شما با تکنیک های تشخیص جنسیت و سن بلدرچین دیگری آشنا هستید آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین از طریق قسمت نظرات می توانید سوالات خود در این باره را از پشتیبانان سایت پراور صنعت بپرسید. پشتیبانان سایت پراور صنعت در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

طاعتی
دیدگاه کاربران
۲ دیدگاه
  • محمد 31 خرداد 1402 / 11:29 ق.ظ

    من یک بلدرچین نر خریدم ولی از ظاهرش معلومه که سنش خیلی بالا هست و پیر شده،ولی نمیدونم چطور بفهمم که واقا پیر تر از حدی که باید شده یا نه لطفا راهنمایی کنید من بفهمم چند سالشه

    • مدیریت سایت 22 مرداد 1402 / 12:05 ب.ظ

      سلام با نکات همین مطلی میتونید تشخیص بدید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *