بیماری عفونت بند ناف + [ علائم، عوامل، راه های پیشگیری و درمان ]

بیماری عفونت بند ناف

جوجه کشی یکی از کسب و کارهای پرسود به شمار می رود. اما در برخی از مواقع ممکن است این کسب و کار شما به خطر بیفتد. یکی از مواردی که می تواند کسب و کار شما را به خطر بیاندازد، عفونت بند ناف یا کیسه زرده است. این بیماری به قدری سریع و خطرناک است که می تواند در کمترین زمان جوجه های یکروزه شما را از بین ببرد. اگر جز آن دسته از افراد هستید که گله شما با این بیماری دست و پنجه نرم می کند و اگر دوست دارید در هنگام جوجه کشی بتوانید به راحتی آن را از آن جلوگیری کنید در این مطلب از سایت پرآور صنعت با ما همراه باشد.

پرآور صنعت در این مطلب عفونت بند ناف یا کیسه زرده را توضیح داده، علائم بیماری عفونت بندناف را مورد بررسی قرار می‌دهد و در پایان نیز به شما خواهد گفت که چگونه از این بیماری در جوجه های یکروزه خود جلوگیری کنید. مطالعه مطلب به ۵ دقیقه زمان نیاز دارد. توصیه می‌کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

علائم بیماری عفونت بند ناف یا کیسه زرده

اولین و مهمترین عاملی که می تواند باعث شود تا شما بتوانید با این بیماری بجنگید شناخت علائم آن است. هر چه سریعتر این بیماری را در پرنده ها شناسایی کنید می ‌توانید از ضررهای احتمالی زودتر جلوگیری نمایید.

علائم بیماری عفونت بند ناف
علائم بیماری عفونت بند ناف

بیشتر بخوانید: روش های انبار کردن تخم نطفه دار

تورم در سیاهرگ و ناف

اولین علائم بروز بیماری عفونت بند ناف سیاهرگ های متورم در بند ناف پرندگان است.

گوشه گیری

دومین عامل گوشه گیری جوجه ها است. جوجه هایی که به عفونت بند ناف یک کیسه زرده مبتلا می ‌شوند، گوشه گیری می ‌کنند و تمایلی به خوردن غذا ندارند. سایر جوجه های سالم را نگاه کنید متوجه خواهید شد که آنها از لحاظ فعالیت و خوردن غذا هیچگونه مشکلی ندارند

سفت شدن شکم

سومین عامل سفت شدن شکم جوجه بیمار است. با قرار دادن انگشت خود بر روی شکم جوجه به راحتی می تواند متوجه شل و یا سفت شدن آن شوید. این بیماری باعث بیماری کیسه زرده در شکم می شود.

فضولات جوجه

از دیگر مواردی که می توانید به وسیله آن متوجه شوید جوجه های شما دارای بیماری عفونت بند ناف یا همان کیسه زرد هستند بازرسی فضولات آنهاست. فضولات جوجه هایی که از بیماری کیسه زرده رنج می برند بوی بسیار بدی داشته و لجن گونه است.

عوامل بیماری بند ناف

در پاراگراف بالا با علائم بیماری عفونت بند ناف کیسه زرد آشنا شدید در این قسمت قصد داریم شما را با عواملی آشنا کنیم که باعث این بیماری در جوجه می شود.

بیماری عفونت بند ناف
بیماری عفونت بند ناف

بیشتر بخوانید: روش های منحصر به فرد برای تشخیص نطفه دار بودن تخم

سرد بودن بستر

از مهم‌ ترین عواملی که می‌تواند باعث بیماری کیسه زرده شود سرد بودن بستر است. سرد بودن بستر را در هنگام جوجه کشی جدی بگیرید تا متحمل ضرر نشوید.

مواد غذایی غیر استاندارد

از دیگر عواملی که می تواند باعث ایجاد بیماری کیسه زرده در جوجه ها شود، استفاده از مواد غذایی غیر استاندارد است. اگر می‌خواهید کسب و کار پر سود داشته باشد از مواد غذایی استاندارد استفاده نمایید.

پرنده مادر

این بیماری می تواند از طریق پرنده مادر به سایر جوجه ها نیز انتقال یابد. در هنگام خرید تخم نطفه دار به این موضوع توجه کنید که برنده مادر از این بیماری رنج نبرد.

ضد عفونی نکردن دستگاه جوجه کشی

یکی از مهمترین عواملی که آن را جدی نمی گیرند، ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی است. ضد عفونی نکردن دستگاه جوجه کشی می تواند طبعات بسیار زیادی را با خود به همراه داشته باشد که یکی از آنها آلوده کردن جوجه ها و مبتلا شدن آنها به بیماری عفونت بند ناف است.

پیشگیری و درمان بیماری عفونت بند ناف

در قسمت های بالا عوامل و علائم ایجاد بند ناف در پرندگان را مورد بررسی قرار دادیم. حال در این قسمت قصد داریم پیشگیری و درمان عفونت بند ناف در پرندگان را برای شما بازگو کنیم. اگر دوست دارید از این بیماری پیشگیری نمایید و یا آن را درمان کنید توصیه می کنیم این قسمت را مورد مطالعه قرار دهید.

پیشگیری و درمان بیماری عفونت بند ناف
پیشگیری و درمان بیماری عفونت بند ناف

بیشتر بخوانید: انواع دستگاه جوجه کشی بلدرچین + [ ساده، اتوماتیک و خانگی ]

بهداشت گله

در هنگام خرید تخم به بهداشت گله توجه کنید. معمولا پرنده هایی که در فضولات یا محل غیر بهداشتی پرورش داده می شوند به این بیماری مبتلا هستند. توصیه می کنیم تخم های نطفه دار و جوجه های خود را از مکان های بخرید که عوامل بهداشتی را رعایت کرده اند.

بهداشت محیط خود را رعایت کنید

توصیه می کنیم برای اینکه بتوانند از این بیماری پیشگیری نمایید حتما سالن و مواردی که جوجه ها با آنها سروکار دارند را ضدعفونی کنید. این کار به شدت می تواند از بیماری بند ناف جلوگیری کند.

شما برای ما از بیماری بند ناف بنویسید

در این مطلب از سایت پراور صنعت شما را با عفونت بند ناف یا کیسه زرده، علائم بیماری عفونت بندناف و پیشگیری از کیسه زرده آشنا کردیم. چنانچه در این زمینه تجربه ای دارید، آن را از طریق قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. تجربیات شما می تواند به مخاطبین سایت پرآور صنعت کمک کند تا بتوانند این بیماری را به راحت ترین شکل ممکن از گله خود دور کنند. همچنین اگر سوالی در این زمینه داشتید می توانید آن را از طریق قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

 

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *