دلایل فلج شدن مرغ و خروس

دلایل فلج شدن مرغ و خروس

با توجه به اینکه گوشت مرغ و تخم مرغ روز به روز بیشتر در بین مردم محبوب می شود، پرورش مرغ و خروس می تواند سوددهی بالاتری را نسبت به سالهای گذشته داشته باشد. اما توجه داشته باشید زمانی شما می توانید سوددهی بالایی را تجربه کنید که بتوانید اطلاعات درستی را در این زمینه به دست آورید و با استفاده از این اطلاعات ضررهای احتمالی که در پیش رو دارید را به حداقل ترین رقم برسانید. از جمله دلایلی که می تواند کسب و کار شما را با تلفات و ضررهای مالی همراه کند فلج شدن مرغ و خروس است.

فلج شدن مرغ و خروس (chicken paralysis) یکی از دلایلی است که می تواند به این نوع کسب و کار ضررهای بسیار زیادی را وارد کند. از این رو پرآور صنعت قصد دارد در این مطلب دلایل فلج شدن مرغ و خروس، راهکارهای مقابله با آن، ارتباط فلج شدن مرغ با سیستم ایمنی و راه های پیشگیری آن را مورد بررسی قرار دهد. علاوه بر موارد ذکر شده در این مطلب به سوالات ذهنی شما پاسخ خواهیم داد. برای اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید. مطالعه این مطلب به ۴ دقیقه زمان نیاز دارد.

مهمترین عواملی که باعث فلج شدن مرغ و خروس میشود؟

گزینه های متفاوتی وجود دارد که می تواند باعث فلج شدن مرغ و خروس شود. اما در ادامه مطلب به هفت نکته اساسی اشاره خواهیم کرد که شما میتوانید با شناسایی آنها راه های مقابله با بیماری فلج شدن مرغ و خروس را پیش بگیرید. با شناخت این هفت عامل به راحتی هرچه تمام تر از ضرر های احتمالی در کسب و کار جلوگیری کرده و سودآوری خود را چندین برابر خواهید کرد.

 تروما، مشکلات کلیوی، بیماری نیوکاسل، نوروپاتی محیطی، مایکوتوکسیکوز، کمبود کلسیم و فسفر در بدن پرنده و بیماری مارک 7 عاملی هستند که می‌توان آنها را جز دلایل فلج شدن مرغ و خروس دانست. چنانچه شما با دلایل دیگری آشنا هستید می توانید از طریق قسمت نظرات دلایلی که موجب شده و مرغ و خروس می‌شود را با ما در میان بگذارید.

دلایل فلج شدن مرغ و خروس
دلایل فلج شدن مرغ و خروس

حتما بخوانید: علت آویزان شدن بال جوجه مرغ + [ بررسی تمام بیماری ها، پیشگیری و درمان ]

دیگر دلایل فلج شدن مرغ و خروس

فلج شدن مرغ و خروس یکی از اتفاقات نامطلوبی است که میتواند برای پرورش دهندگان، مشکلات فراوانی را ایجاد نماید. به همین دلیل دانستن علل فلج شدن مرغ و خروس و عوامل اثرگذار بر پیشگیری و درمان این معضل میتواند برای پرورش دهندگان مرغ امری مهم به شمار بیاید.عوامل ژنتیکی و محیطی و عدم رعایت شرایط بهداشتی محل نگهداری مرغ و خروس ها می تواند از عوامل اصلی این بیماری به شمار بیاید.  از دیگر مواردی که میتواند در مرغ ها منجر به بروز فلجی گردد، کمبود برخی از ویتامین ها و عوامل تغذیه است. فلج شدن ناشی از کمبود برخی ویتامین ها (ویتامین A) تنها به عدم تعادل خلاصه میشود. در حالی که در برخی دیگر مانند؛ کمبود ویتامین E، علاوه بر عدم تعادل، خونریزی و تورم مخچه نیز مشاهده میشود.

راهکارهای مقابله با فلج شدن مرغ

برای مقابله با فلج شدن مرغ یا به بیان دیگر برای پیشگیری از فلج شدن، لازم است عواملی که میتواند موجب این بیماری گردد، شناسایی شده و سپس در خصوص جلوگیری و رفع آن ها اقدامات لازم به عمل بیاید.

رعایت بهداشت

همان طور که اشاره گردید، در صورت عدم رعایت مسائل بهداشتی،  عوامل بیماری زا، میتوانند منجر به فلج شدن مرغ و خروس ها شوند. بیماری برفک از جمله بیماری های ویروسی است که به دلیل عوامل محیطی در مرغ ها بروز می نماید و در نهایت فلج شدن در مرغ ها را به همراه دارد. برای مقابله با این بیماری، باید مرغ های وحشی را از مرغ های پرورشی دور نگه داشته و بهداشت را در سالن های پرورشی به خوبی رعایت نمایند.

استفاده از واکسن

یکی از راه های مقابله با بروز مارک در مرغ ها، استفاده از واکسن های تهیه شده برای این بیماری است. بیماری نیوکاسل از دیگر بیماری هایی است که در مرغ و خروس بروز پیدا میکند و در صورت طولانی شدن روند درمان میتواند منجر به فلج شدن مرغ و خروس ها گردد. راه مقابله با این بیماری نیز استفاده از واکسن های مربوط در روز های اول زندگی است.

دلایل فلج شدن مرغ و خروس
دلایل فلج شدن مرغ و خروس

حتما بخوانید: بیماری مرغ در تابستان

بهترین راه کار برای درمان فلج شدن مرغ

در خصوص فلج شدن مرغ و خروس ها نکته قابل توجه این است که درمان این مورد میتواند بسیار مشکل و هزینه بر باشد. بهترین راه کار برای این معضل جلوگیری از بروز آن در گله است.

مرغ های بیمار را از گله جدا کنید

واکسن زدن، هنگامی که گله به این بیماری ها مبتلا شده است، نمیتواند راه حل مناسبی باشد و بهتر است در اولین فرصت مرغ های مریض را از گله خارج کرده تا پیش از همه گیر شدن بیماری، سایر مرغ ها را نجات دهید. در این مواقع قفس مرغ می تواند بهترین راه کار برای شما به شمار رود.

افزودن ویتامین ها

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. یکی از راه هایی که می تواند فلج شدن مرغ را به تاخیر بیندازد،استفاده از ویتامین ها در تغذیه مرغ است. توصیه می کنیم از ویتامین ها استفاده کنید. آنچه در خصوص بیماری هایی مانند مارک مطرح میشود، این است که درمان قطعی برای آن ها وجود ندارد. در صورتی که علت بیماری فلج شدن مرغ کمبود ویتامین ها باشند با افزودن آن به غذا می توان تا حد زیادی عوارض ناشی از بیماری را کاهش داد.

فلج شدن مرغ و ارتباط آن با سیستم ایمنی

یکی از مهم ترین عواملی که منجر به فلج شدن مرغ میشود، مشکلاتی است که در سیستم ایمنی این پرندگان وجود دارد. برخی از عوامل میکروبی یا باکتریایی میتواند منجر به بروز آسیب به سیستم ایمنی پرندگان گردد و در نهایت میتواند علاوه بر فلجی مرگ را به همراه بیاورد. علت بروز بیماری های باکتریایی، عدم مدیریت صحیح در نگهداری از این پرندگان است.

تغذیه را جدی بگیرید

مهم ترین عاملی که میتواند با تقویت سیستم ایمنی از بروز بیماری ها، جلوگیری کند تغذیه صحیح است. جیره نویسی برای مرغ ها بسیار اهمیت دارد و مشکل از جایی آغاز می شود که در زمان جیره نویسی بدون توجه به مواد تقویت کننده سیستم ایمنی تنها به بهبود رشد گله مرغ ها اندیشیده می شود. در زمان جیره نویسی باید مواد مغذی و آنتی بادی هایی که در تکامل سیستم ایمنی و تقویت آن نقش دارند در داخل جیره گنجانده شده و جیره ای تکمیل برای مرغ ها تهیه و تولید گردد.

دلایل فلج شدن مرغ و خروس
دلایل فلج شدن مرغ و خروس

حتما بخوانید: بیماری های رایج در مرغ + [ بیماری های شایع در مرغ و روش های تشخیص و درمان ]

شما برای ما از دلایل فلج شدن مرغ و راه های پیشگیری آن بنویسید

در این مطلب از سایت پراور صنعت شما را با پاسخ سوالات بسیار زیادی آشنا کردیم. چرا مرغ ها و خروس ها فلج می شوند؟ چه راهکارهایی وجود دارد تا از فلج شدن مرغ پیشگیری شود؟ و راه های درمان فلج شدن مرغ چیست؟ سه سوالی است که به صورت اساسی به انها در پراور صنعت پرداخته شد. چنانچه شما نیز در این زمینه از تجربیات فراوانی برخوردار هستید، آن را در قست نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

بهترین راه کار برای درمان فلج شدن مرغ چیست؟

در خصوص فلج شدن مرغ و خروس ها نکته قابل توجه این است که درمان این مورد میتواند بسیار مشکل و هزینه بر باشد. بهترین راه کار برای این معضل جلوگیری از بروز آن در گله است. برای اطلاعات بیشتر به این مطلب از سایت پراور صنعت مراجعه کنید

راهکارهای مقابله با فلج شدن مرغ چیست؟

رعایت بهداشت ، استفاده از واکسن ، افزودن ویتامین ها و غیره

دلایل فلج شدن مرغ و خروس چیست؟

عوامل ژنتیکی و محیطی و عدم رعایت شرایط بهداشتی محل نگهداری مرغ و خروس ها می تواند از عوامل اصلی این بیماری به شمار بیاید

طاعتی
دیدگاه کاربران
۲۲۰ دیدگاه
 • امیررضا 4 تیر 1399 / 10:24 ق.ظ

  سلام مرغ من قبلا سالم بوداما ۱هفته قبل نتونست یک پاشو بزاره زمین من فکر کردم شاید شکست بعد دو سه روز بعد دیدم این اصلا ۲تا پاشو هم نمیتونی تکون بده فقط یکمی میتونه و فقط با بال هاش خودشو تکون میده اینم بگم تو حیاط من نگه میدارم روی کاشی از کاشی نباشه لطفا بهم بگین باید چیکار کنم ممنون

  • مژده 30 شهریور 1399 / 6:17 ب.ظ

   سلام میتونم بپرسم چیکار کردین ؟ مرغ منم دقیقا همینطوری شد خیلی نارحتم چیکار باید کرد؟ لطفا راهنمایی کنین

   • ۲ 3 مرداد 1400 / 8:25 ب.ظ

    سلام
    مرغ مرندی ۳ ساله من همینطور شد
    به توصیه یکی از دوستان ویتامین پودری خریدم از داروخانه دامپزشکی و تو آب بهشون دادم خوب شد سسریع بلند د

  • حمید 28 آذر 1399 / 8:16 ب.ظ

   مال من هم اونجوری شده خدا رحمتش کنه

  • محسن 26 دی 1399 / 8:21 ب.ظ

   سلام.مولتی ویتامین روزی دوباربهش بده.دارویی‌ به نام ا.د.س.یی.مانندعسل میماندروزی یک قطره بهش بده خوب میشود.

   • محمدرضا 30 اسفند 1399 / 2:23 ق.ظ

    من سه تا مرغ داشتم اشتباه کردم که سه تا دیگه خریدم مریض بودند و مرغای خودمو مریض کردند دوتاشون مردند سه تاشون خوب شدند تقریبا البته باهزینه زیاد اما یکیشون که خیلی دوسش دارم و برام عزیزه هنوز خوب نشده دوبار تقویتی و آنتی بیوتیک گرفته اما فلج شده مردنش خیلی ناراحتم میکنه ممنون میشم راهنماییم کنید

    • مدیریت سایت 12 اردیبهشت 1400 / 2:30 ب.ظ

     سلام بهتره به دامپزشک مراجعه کنید چون از راه دور نمیشه دقیق تشخیص داد

     • Hosein 27 اردیبهشت 1402 / 4:59 ب.ظ

      سلام خروس من هفت ماهشه تو راه رفتن مشکلی ندارع ولی نمیتونه تعادلشو حفظ کنه رو به عقب میفتع همش میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

     • مدیریت سایت 20 خرداد 1402 / 6:47 ب.ظ

      سلام دوست عزیز، از راهکارهای همین مقاله استفاده کنید

    • محمد 12 مرداد 1400 / 5:35 ب.ظ

     سلام من ۴ تا مرغ و خروس ۴ ماهه داشتم ک یدفعه صب ک رفتم سراغشون دیدم ۴تاش فلج شدن..آیا میتونه دلیل فلج شدنشون یکم پلوماهی یا نان خشک کپک زده باشه؟؟

  • سلامی 30 شهریور 1401 / 2:25 ب.ظ

   دقیقا یکی از مرغ های منم الان اینجوری شده اگه راه کاری پیدا کردی به منم بگو

 • سعید 30 مرداد 1399 / 10:26 ق.ظ

  سلام من دو ماه قبل چند تا جوجه یکماهه گرفتم الان یکی از اونا تو را رفتن تعادل نداره و به زحمت راه میره ولی اون یکیا خ سالم و سرحالن و رژیم غذایشون تقریبا خوبه به نظرتون کمبود ویتامین آ یا ای باعث شده لطفا بنده رو راهنمایی فرمایید

  • مدیریت سایت 1 شهریور 1399 / 4:28 ب.ظ

   سلام آیا پیچیدگی بدن یا گردن مشاهده میکنید؟

   • مجید 6 فروردین 1400 / 7:49 ق.ظ

    بله گردن هم بدور خودش میچرخونه گویی که بالا را نگاه میکنه

    • مدیریت سایت 8 اردیبهشت 1400 / 2:52 ب.ظ

     متاسفانه نیوکاسل گرفته. بهتره به دامپزشک مراجعه کنید

     • رضا 6 خرداد 1400 / 2:20 ب.ظ

      سلام جوجه های یکماهه من دوپا شون فل ج شده و به سختی راه میرن.رنگ پاها شون سفید شده.هیچ علائم دیگه از بیماری ندارن.فضله شون هم طبیعی هست.علت چی هست؟ ایا کمبود دارند یا بیماری؟

    • امیرحسین 14 اردیبهشت 1400 / 11:11 ب.ظ

     سلام می خواید سرکه و سیر و پیاز بهشون بدید . شاید امیدی بهشون باشه .

     • ثامر پورعبودی 7 تیر 1402 / 8:31 ب.ظ

      سلام به همه من هشت جوجه داشتم که شش مرغ و دوتا خروس حالا که پنج عدد از مرغها تخمگذار شدن یکی از مرغها و یه خروس پاهاشون نیم فلج شدن یعنی به زور راه میرن واقعا خیلی از این بابت ناراحتم بعد هیچ واکسنی هم بهشون ندادم

     • مدیریت سایت 22 مرداد 1402 / 12:07 ب.ظ

      سلام دوست عزیز، با توجه به شدت بیماری ابتدا مرغ بیمار را از سایر مرغ ها جدا کنید و سپس سریعا به دامپزشکی مراجعه کنید

 • سیمره 6 شهریور 1399 / 6:45 ب.ظ

  سلام من یک جوجه دازم میتونه پاشو تکون بده اما نمیتونه را بره یا روی دوپاش وایسه

  • مدیریت سایت 13 شهریور 1399 / 12:40 ب.ظ

   سلام چند روزه هستن؟

 • محسن 9 شهریور 1399 / 10:32 ب.ظ

  سلام منم مرغم مریض بود و بیماری نیوکاسل بود،خیلی هزینش کردم ،فایده نکرد ،الان پاهاش فلج شده ،

  • مدیریت سایت 13 شهریور 1399 / 12:41 ب.ظ

   سلام همیشه پیشگیری بهتر، کم هزینه تر و آسان تر از درمان هستش. با احترام

   • fattaneh 31 خرداد 1400 / 2:23 ب.ظ

    سلام من ۳تا جوجه ی ۲,۳ماهه دارم الان یه هفته است که یکیش بی حال شده همون روز به دامپزشک مراجعه کردم و بهش واکسن زدن الان بعد یک هفته همچنان بی اشتهاست و غذا نمیخوره بااینکه داروهم میدم بهش.
    دیروز متوجه شدم سرش و هی تکون میده و انگاری که میخواد بالا بیاره هی سینه اش و میده جلو توروخدا چیکارکنم که خوب بشه زجر کشیدنش اذیتم میکنه

  • پرسپولیس 26 آذر 1399 / 6:37 ب.ظ

   سلام.جوجه مرغ من ۷۰ روز هستش .کنترول هر دو پا از دست داده .دون مرغداری بهش میدم.هیچ گونه بیماری یا علائم بیماری نداره .غذا خوب می خوره.فقط دوتا پاهاش نمی تونه کنترول کنه .یعنی پاهاش بی هدف به یه سمتی میرن.

   • مدیریت سایت 30 دی 1399 / 5:49 ب.ظ

    سلام احتمالا مبتلا به نیوکاسل شده

    • مهدی 13 فروردین 1401 / 1:15 ق.ظ

     سلام
     خروس من پاش کجه
     اولا فک میکردم از اول اونطوریه بعدش دیدم یبار شکیته بعدش کج جوش خورده راهی برای درمان کج بودن پاش هست؟

     • طاعتی 17 فروردین 1401 / 2:48 ب.ظ

      سلام اتل بندی بهترین راه برای درمان کجی پا هستش

   • مصطفی 7 خرداد 1400 / 5:55 ب.ظ

    تیمت را عوض کن خوب میشه😂😂😂

 • بابک 13 شهریور 1399 / 0:40 ق.ظ

  با سلام
  امیدوارم یکی باشه جواب منو بده.
  من دوتا مرغ دارم که هر دو یکسال و نیم سنشونه .
  امروز یکیشون ظاهرا پای راستش و بال راستش فلج شده.
  دلیلش چی میتونه باشه.
  محل نگهداری در حیاط و باغچه هست.
  غذا معمولا گندم و گاهی برنج پخته هست.
  دوتا نکته مهم : یه مرغ دیگه دارم با ده یازده تا جوجه که بالای نوک بعضی جوجه ها برآمدگی هایی ایجاد شده که چرکی هستن . ظرف آب و دانه این دو سری از هم جداست و اصولا با هم تماس ندارن.
  این مرغ با سن یک سال و نیم شاید بیست تا تخم نگذاشته.

  • مدیریت سایت 13 شهریور 1399 / 12:45 ب.ظ

   سلام نگهداری روی زمین و تماس با آلودگی ها اصلی ترین دلیل این بیماری ها هستش. بهتره از قفس های استاندارد برای پرورش استفاده کنید. با احترام

   • مهشید حسینی 29 آبان 1399 / 11:14 ق.ظ

    سلام من دوتا جوجه خروس دارم که تازگی یکیشون نمیتونه زیدا راه بره نیم متر میره میشینه نمی تونه خیلی بپره نمی دونم دلیلش چیه پروبیوتیک گرفتم و تو آب و غذاش بهش دادم ولی چهار پنج روز میگذره بهتر نشده خیلی ناراحتم ترو خدا کمکم کنیدبهم گفتن براش ویتامین بگیر آیا با ویتامین خوب میشه

    • مدیریت سایت 4 آذر 1399 / 5:41 ب.ظ

     سلام بله ویتامین میتونه تاثیرگذار باشه

     • مجتبی 14 تیر 1400 / 11:16 ب.ظ

      سلام من ی مرغ ۹ ماهه دارم دو روزه نمیتونه از جاش بلند شه چ ویتامینی باید بخرم تا خوب بشه لطفا راهنمایی بفرمایید

    • مهرشاد 13 خرداد 1400 / 10:32 ب.ظ

     بزارش جلو افتاب ملایم بازی کنه

    • لیلا 16 تیر 1400 / 7:21 ب.ظ

     سلام یدونه از مرغای ما بچه ها ضربه زدن با اهن تو کمرش کلا رو زمینخ اصلا نمیتونه وایسه اب و دون جلوش میزاریم همون تو حالت خوابیده میخوره میشه بگید باید چی کار کنم زودتر خوب بشه . ممنون

    • سامان کریمیان 30 دی 1400 / 11:56 ب.ظ

     سلام. من حدود ۷۰۰ عدد جوجه مرغ گوشتی دارم ۳۲ روزه هستن. میانگین وزنشون یک کیلو نیم هستش. دو‌سه روزه من تو گله راه میرم مرغهایی رو از گله جدا میکنم که دیگه نمیتونن راه برن. بقیه گله هم میشه متوجه شد خیلی تمایلی به راه رفتن ندارن زود خسته میشن و میشینن. البته ۲۰۰ عدد مازاد بر ظرفیت سالن ریختم. تغذیه هم دان آماده میدم. لطفا راهنمایی کنید بلکه بقیه گله دچار این مصیبت نشن

   • کیان 2 شهریور 1400 / 2:07 ب.ظ

    سلام وقتتون بخیر ببخشید من جوجه هام امروز از تخم در اومدن ولی یکیشون انگار فلج هستش و پاهاش باز هست راه درمانی واسش هست یا نه؟

  • من 15 آذر 1399 / 10:46 ق.ظ

   اقامن مرغم ۴ سالش و به زحمن راه میره وتعادل نداره ولی پلش نیتونه تکون بده چه مارکنم

   • مدیریت سایت 25 آذر 1399 / 5:09 ب.ظ

    سلام احتمالا به بیماری نیوکاسل مبتلا شده. با احترام

    • عاطفه 7 اسفند 1399 / 2:34 ب.ظ

     سلام‌ خسته نباشید.ممنون‌ از مطالب‌مفید سایت تون . اگه واکسن نیوکاسل بزنه خوب میشه؟!
     باتشکر

     • مدیریت سایت 17 اسفند 1399 / 3:52 ب.ظ

      اگه شدید نباشه بله

     • امیرحسین 18 اسفند 1399 / 4:55 ب.ظ

      ضمن عرض سلام وخسته نباشید من حدود ۲۵تا مرعدارم هفته قبل یکی از مرغها از یه پا شل شده بود و همش می نشست مجبور شدم به خاطر بقیه سرشو ببرم این هفته هم دوباره یکی دیگشون همون جوری شد مجبور شدم به خاطر بقیه سرشو ببرم لطفا بگید چاره چیه.ممنونم‌باتشکر

     • مدیریت سایت 25 اسفند 1399 / 10:51 ق.ظ

      سلام ویتامین AD3E بدید بهشون

  • ابراهیم تیموری 2 اردیبهشت 1400 / 5:42 ب.ظ

   سلام و درود مرغ من فقط یه پاش رو میلنگونه لطفا یکی راهنمایی کنه چه جوری میتونم بهش کمک کنم رحمم میاد . هر کی این مرغ و نجات بده ثواب خوبی براش نوشته میشه لطفا راهنمایی…..

   • مدیریت سایت 8 اردیبهشت 1400 / 2:49 ب.ظ

    سلام ویتامین AD3E بدید بهشون

   • mehrdad 19 بهمن 1400 / 6:39 ب.ظ

    سلام دکترخسته نباشید؟ماحدودبیست تامرغ خونگی داریم.هیچ مشکلی هم ازبابت مریضی ندارن.هم فضله شون طبیعیه وهم حالت گردن وچرخوندن سرشون طبیعیه.فقط هرچندوقت یه باریکیشون روزمین میخوابه ودیگه نمیتونه راه بره! نه میمیرن ونه خوب میشن.ممنون میشم اگه دلیل فلج شدن ویاراهکاری جهت معالجشون بهم بدین؟🌷

 • امیر 18 شهریور 1399 / 10:35 ب.ظ

  سلام من ۲تا از مرغ هام فلج شدن آبریزش بینی دارند بال هاشون هم فلج شدن تغذیه نمیکنند اسهال به صورت آب میشه راهنمایی کنید

  • مدیریت سایت 1 آبان 1399 / 9:17 ق.ظ

   سلام با توجه به شدت بیماری سریعا به دامپزشک مراجعه کنید. با احترام

 • زهرا 3 مهر 1399 / 4:33 ب.ظ

  سلام من ده تا مرغ دارم فلجم نیسن خیلیم سالمن دق دلتون 😉 مریضم خودتونین

  • مدیریت سایت 14 مهر 1399 / 10:24 ق.ظ

   ما و تمام دوستان خوشحالیم که پرنده های سالمی دارید

  • محمد 26 آذر 1400 / 0:37 ق.ظ

   خدا خودت رو شفا بده

  • محمدعلی زارعی 4 اردیبهشت 1401 / 7:43 ب.ظ

   عالی بود لذت بردم

  • علیرضا علیزاده 5 آبان 1401 / 5:59 ق.ظ

   من یک عدد خروس خیلی خوشگل دارم تنهاس اوضاع مالیش هم بدک نیست دکترا داره میشه یه چند وقتی کنار مرغهای شما باشه 🤗

 • عزت درویش 19 مهر 1399 / 5:08 ب.ظ

  چند تا مرغ تو خونه دارم یکی دو روزه که خیلی بیحال هست خیلی آروم را حرکت میکند وعدا کم میخورد

  • مدیریت سایت 1 آبان 1399 / 9:08 ق.ظ

   سلام اگر به دامپزشک دسترسی دارید مراجعه کنید در غیر این صورت مخلوط سیر و ماست رو توی حلقشون بریزید. روزی ۳ بار

 • ماهور 19 مهر 1399 / 8:02 ب.ظ

  سلام خسته نباشید، ده تا قوغاز سه ماهه دارم که امروز یکی جفت پاهاش گرفت که نمیتونست راه بره،برداشتم دستم که علتش رو بدونم شروع به لرزیدن کرد و جون داد،میتونید علتشو بهم بگین
  باتشکر

  • مدیریت سایت 1 آبان 1399 / 9:16 ق.ظ

   سلام برای قوغاز خیر

 • الهام 28 مهر 1399 / 9:02 ق.ظ

  سلام دو ماه قبل شش تا جوجه بلدرچین گرفتم همه اول سالم بودناما به مرور یکی یکی اول دانلود اذیت دادن بعد توانایی ایستادن نداشتن و زمین میخوردن بعداز افتادن نمی‌دونستن و قدرت نداشتن از جاشون پاشن و همینطور یکطرفه می‌افتادند تا میمردن همه یکی یکی با فاصله زمانی مردنددوباره دوتا جوجه محلی بعداز یکماه گرفتم که البته همه اینها در جای تمیز بودند و غذای مخصوص جوجه براشون تهیه و تغذیه کردم اما الان ای دوتا بعداز سه هفته دچار همان علایم شدن لطفا سریعتر راهنمایی کنید چه کنم تا نمیرن ضمنا همشون قبل از مردن فضولاتشون بصورت آب زیاد وتغذیه شون کم شده

  • مدیریت سایت 1 آبان 1399 / 9:15 ق.ظ

   سلام وقت بخیر، آیا پیچیدگی بدن هم مشاهده میکنید؟؟

   • ملیح 19 خرداد 1402 / 1:37 ب.ظ

    سلام.یک خروس چهار ماه دارم که یک هفته است غذا نمیخوره اسهال گچی داشت از امروز صبحم پای سمت چپش لنگ میزنه میشه لطفا راهنماییم کنین خیلی بهش وابسته شدم و دلم نمیخواد طوریش شه😔☹️انقد براش گریه کردم

    • مدیریت سایت 20 خرداد 1402 / 6:33 ب.ظ

     سلام دوست عزیز، با توجه به شدت بیماری باید به دامپزشکی مراجعه کنید

 • الهام 30 مهر 1399 / 7:59 ق.ظ

  سلام پس چرا جواب نمیدین دیر شده داره حالشون بدتر میشه لطفاً سریعتر راهنمایی کنید

 • ازی 6 آبان 1399 / 4:14 ب.ظ

  سلام چند روزی هست مرغ من تلو تلو میخوره توانایی راه رفتن نداره ب چه بیماری مبتلا شده چکار باید کرد

  • مدیریت سایت 10 آبان 1399 / 11:52 ق.ظ

   سلام ایا پیچیدگی در بدن هم مشاهده میکنید؟ احتمال قوی به نیوکاسل مبتلا شده

   • ازی 14 آبان 1399 / 8:40 ق.ظ

    آره موقع حرکت پاهاش می پیچه راه میره

 • شاهو 10 آبان 1399 / 10:51 ق.ظ

  سلام یک جوجه ۷ ماه دارم الان فلج شده ونمی توانه راه برود وغذا هم نمی خورد لطفا راهنمایی کنید

  • مدیریت سایت 10 آبان 1399 / 11:53 ق.ظ

   سلام با توجه به شدت بیماری باید کارهای درمانی انجام بشه که نیاز به تزریق دارو. در این مرحله بهتره به دامپزشک مراجعه کنید. با احترام

 • مارال 2 آذر 1399 / 12:52 ب.ظ

  سلام جوجه مرغ من پاهاش لمس شده نمیتونه راه بره علتش چیه؟فقط پاهاش کج شده

  • مدیریت سایت 4 آذر 1399 / 5:40 ب.ظ

   سلام مطلب رو مطالعه فرمودی؟ در همین مطلب دلایل ذکر شده لطفا ببینید کدام مورد رو در پرورش رعایت نکردید و به درمان بپردازید

 • امیر محمد 9 آذر 1399 / 4:20 ق.ظ

  سلام من هشتا جوجه دارم همشون سرحالن اما اخری پاهاش کج شده و نمیتونه راه بره لطفا راهنمایی کنید

  • مدیریت سایت 15 آذر 1399 / 9:18 ق.ظ

   سلام لطفا از بقیه جوجه ها جدا کنید، آیا پیچیدگی در بدنش هم مشاهده میکنید؟

 • عادل 10 آذر 1399 / 2:10 ب.ظ

  سلام دوتا جوجه دو ماهه دارم و چند روزه نمیتونن خوب راه بروند کسی علت اینو میدونه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • مدیریت سایت 15 آذر 1399 / 9:19 ق.ظ

   سلام جوجه چی هستن؟! آیا پیچیدگی در بدن جوجه ها مشاهده میکنید؟

 • هستی 11 آذر 1399 / 12:31 ب.ظ

  سلام. من یه جوجه مرغ دارم که تقریبا ۲ ماهشه. توی تراس نگهش میدارم و زیاد بهش آفتاب نمی خوره. دیروز متوجه شدم موقع راه رفتن زانوش کاملا صاف نمیشه و امروز دیدم توی راه رفتن مشکل داره و چند قدم به سختی با انگشت و زانوی خم راه میره. اشتهاش خوبه. با هیچ پرنده دیگه ای هم ارتباط نداشته. جوجه محلی هم هست. لطفا دلیل و درمان رو بهم بگید. ممنون میشم

  • مدیریت سایت 15 آذر 1399 / 9:59 ق.ظ

   سلام ظاهرا نباید مشکلی بابت بیماری باشه، ضربه نخورده احتمالا پای جوجه؟

 • علی اصغر 19 آذر 1399 / 8:45 ق.ظ

  سلام دهتامرغ وخروس دارم که یکی ازخروسهام که جوان است وبالغ نشده خوب نمیتواند بایستدوقت غذاخوردن مینشیندپاهاش مثل اینه که اصلازور نداره غذاهم هراندازه که بریزم خوب میخوره لطفا محبت کنید وعلاجش رابگین

  • مدیریت سایت 30 دی 1399 / 5:53 ب.ظ

   سلام در این خصوص لطفا مقاله تخصصی نیوکاسل مرغ رو مطالعه بفرمایید

  • صابره 19 خرداد 1400 / 6:28 ق.ظ

   سلام وخداقوت
   من ۸تا مرغ دارم ۲تا بومی و بقیه پرورشی هرچند وقت یکبار یکی شون نمیتونه حرکت کنه و مرغ های بومی ام شروع به زدن به سر آنها می کنند من هم جایشان میکنم.
   پیچیدگی در بدن شون نمیبینم و دوتا سوال دارم
   چرا مرغ های بومی ام وقتی این طور میشن شروع به زدن میکنندآیا متوجه بیماری می شوند؟
   آیا گوشت آنها بعد از راه نرفتن قابل خوردن است؟

 • امیرمهدی 1 دی 1399 / 4:21 ب.ظ

  سلام.من چند تا جوجه لاری ۳ ماهه دارم.یکیشون با پنجه زد تو سر یکی دیگه و جوجه فلج شد نه بالشو تکون میده نه پاهاشو غذا و آب می خوره لطفا قبل مرگش راهنمایی کنید.

  • مدیریت سایت 30 دی 1399 / 5:51 ب.ظ

   سلام باید به دامپزشک معرفی کنید

 • امیرحسین 29 دی 1399 / 12:44 ب.ظ

  سلام من یه مرغ یک ساله دارم غذامیخوره مدفوعش یک روزابکی یک روزسفته یکم پاش میلنگه نیو کاسل داره

  • مدیریت سایت 30 دی 1399 / 5:44 ب.ظ

   سلام ایا پیچیدگی در بدن یا عقب عقب راه رفتن هم مشاهده میکنید؟

 • فاطمه 1 بهمن 1399 / 5:27 ب.ظ

  سلام‌.من ۲ تا جوجه مرغ محلیم نمیتونن راه برن و کاملا یهویی اینجور شدن.اشتهاشون خوبه و مدفوعشون هم خوبه.هیچ مشکلی ندارن.۱ماهه هم هستن.چرخش سر هم ندارن.علت چیه؟چکار کنم؟

  • مدیریت سایت 6 بهمن 1399 / 9:51 ق.ظ

   سلام ویتامین AD3E تهیه کنید و بهشون بدید

 • سامان قاسمی 5 بهمن 1399 / 7:25 ب.ظ

  سلام من یکی از جوجه هام ک الان ۶ ماهه است چندروزه پاهاش میلرزه تعادل نداره و خود به خودمیفته رو زمین ولی دون خوب میخوره و علامت مریضی هم نداره ممنون میشم راهنمایی کنید🙏

  • مدیریت سایت 6 بهمن 1399 / 9:54 ق.ظ

   سلام ویتامین AD3E تهیه کنید و بهش بدید

 • امیرحسین 10 بهمن 1399 / 2:01 ق.ظ

  داداش از کاشی است که شاید به پایش مخچه بیفته در قفس نگهداری کن وزیر پایش ماسه بادی بریز ان شاء الله درست میشه

 • امیرحسین 10 بهمن 1399 / 2:30 ق.ظ

  سلام. ممنون از مطلب خوبتون. من یک خروس دارم که دور بار نیوکاسل گرفته بود و خودش کردیم، این دفعه که نیوکاسل گرفته بود پاهای فلج شده و انگشتاش واقعا حس ندارن. اندکی هم ورم در کف پاش دیده میشه. خوراکش هم کم شده و به عقب هم میفته، الان وقتی میخواد بشینه چون پاهاش حس ندارن میفته و روی یک بالش دراز میکشه‌. مدفوعش هم اندکی ابکی هست. براش محلول کمپلکس گرفتم و در ابش قاطی میکنم. گفتم شاید کمبود کلسیم داره ، برای همین روزانه چند ساعت در نور آفتاب میزارمش و از طرفی در فدایی که بهش میدم مقداری پوست تخم مرغ آرد شده میریزم. اول صبح هم بجای اب یا اون محلول کمپلکس و اب، مقداری آب عسل بهش میدم که قندش بیاد بالا و اشتهاش باز بشه. چه دارو و یا واکسنی باید بگیرم تا خوب بشه؟ این خروس رو خیلی دوست دارم و میخوام حتما حتما خوب بشه:((((

  • مدیریت سایت 19 بهمن 1399 / 2:27 ب.ظ

   سلام ویتامین AD3E بدید بهش

 • امیرحسین 10 بهمن 1399 / 2:33 ق.ظ

  از طرفی سعی میکنم اندکی پاهاش رو ماساژ بدم. یک سوال دیگه داشتم و اون هم اینکه آیا پماد پیروکسینا میتونه کمک کننده باشه؟
  لطفا لطفا هر راهکاری مد نظر دارین بگین…
  سپاس از شما

  • مدیریت سایت 19 بهمن 1399 / 2:29 ب.ظ

   سلام سوالتون رو در قالب یک پیام بپرسید تا پاسخ دهنده دقیقا متوجه بشه مشکل کجاست. اگر مرغتون نمیتونه روی پاهاش وایسته لطفا ویتامین AD3E بدید بهش

  • شهاب 30 اسفند 1399 / 11:38 ق.ظ

   باید بهش امبول ویتامین بزنی

 • مجید 14 بهمن 1399 / 4:11 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من چنتامرغ دارم که تقریبا ۷ ماهه هستن تا دیروز همکی سر حال وزبر وزنگ وخوش اشتها بودن امروز ظهر که اومدم غذت بهشون بدم یهو دیدم یکشیون خابیده وداره نفی نفس میزنه و انگار روی پاهاش تعادل نداره ونمیتونه راه بره انگار یه شب تا صبح فلج شده میشه کمک کنید راهنمایی کنید .ممنونم

  • مدیریت سایت 19 بهمن 1399 / 2:32 ب.ظ

   سلام ویتامین AD3E بدید بهشون

 • محمدرضا 16 بهمن 1399 / 3:19 ب.ظ

  سلام یکی از مرغ های من نمیدونم چیش شده نشسته یه جا و همش سرش را اینور اونور میکنه وبعضی وقت ها یهو خیلی سریع شروع به دویدن میکنه وهمینجوری کله ور میداره

  • مدیریت سایت 19 بهمن 1399 / 1:36 ب.ظ

   سلام ویتامین AD3E بدید بهش

 • عبدالجلیل 10 اسفند 1399 / 10:48 ب.ظ

  سلام من یک خروس لاری دارم هنگام راه رفتن یهویی میوفته کسی میدونه دلیلش چیه

  • مدیریت سایت 17 اسفند 1399 / 3:41 ب.ظ

   سلام ویتامین AD3E بدید بهش

  • مهرداد 24 اردیبهشت 1400 / 7:42 ب.ظ

   سلام من جوجه محلی و جوجه غاز دارم.یه جا بودند تا اینکه جوجه غازها به اونا حمله کردند و پر هاشون رو کندن و خوردن.الان سه روزه جدا شون کردم جوجه های بزرگتر خوبن ولی یه جوجه یه ماهه دارم که بیشتر تمایل به نشستن داره تا راه رفتن .بیست روزه که بودند واکسنشون رو زدم.به نظرتون از رطوبت و کثیفیه لونشونه یا بخاطر بلایی که غاز ها سرش آوردند؟

 • هستی مرادیان رشنو 12 اسفند 1399 / 5:27 ب.ظ

  مال من یه جوجه خروس ( جوجه رنگی) هست پام رفت رو پاش نشسته راه رفت ولی تا روغن شتر مرغ زدیم راه رفت وقتی اثر روغن شتر مرغ پرید دوباره نتونست راه بره وقتی روغن شترمرغ میزنیم خوب میشه چیکار کنم بدون روغن شتر مرغ حالش خوب باشه ؟.لطفا بگید

  • مدیریت سایت 17 اسفند 1399 / 3:56 ب.ظ

   سلام ویتامین AD3E بدید بهش

 • نگار 17 اسفند 1399 / 12:54 ب.ظ

  سلام
  من یه خروس داشتم پاهاش کج بود از اول بعد دکتر میبردمش گفتن این همینجوری بوده از اول چند روز پیش بردمش دوتا واکسن زد نمیدونم چی زد امروز صبح مرد قرص هم داد ولی نمیدونم قرصا چی بود من ک نمیبخشم یه خروس چه ازاری داشت اخه!!!:)

  • مدیریت سایت 17 اسفند 1399 / 3:55 ب.ظ

   روحش شاد و یادش سبز

 • قاسم 17 اسفند 1399 / 4:29 ب.ظ

  سلام مرغ دارم که از صبح متوجه شدم لنگ میزنه . و امروز عصر هم دیگه بزور راه می‌رود. چکارش کنم میشه داروی خاصی بهش بدم ممنونم اگر راهنمایی کنید

  • مدیریت سایت 25 اسفند 1399 / 10:50 ق.ظ

   سلام ویتامین AD3E بدید بهشون

 • ریحانه 13 فروردین 1400 / 2:28 ب.ظ

  سلام وقت تون بخیر من حدود یک هفته پیش رفتم تا برای چوری ها دانه بریزم اما رفتم سینی را بردارم پای راست یکی از چوری ها زیر آن رفت و الان حدود یک هفته هست شَل شده و نمی تواند راه برود باید چه کنم تا خوب شود؟

  • مدیریت سایت 12 اردیبهشت 1400 / 2:35 ب.ظ

   سلام ویتامین AD3E بدید بهش

 • ویدا 21 فروردین 1400 / 1:41 ب.ظ

  سلام من یه مرغ یکساله دارم که دو روز پیش به علت احتباس تخم در بدنش نمیتونست درست راه بره و مثل پنگوئن راه میرفت دیروز به سختی تخم از بدنش خارج شد الان پاهاش فلج شده دیگه نمیتونه راه بره و پاهاش تکان نمیخورند تورو خدا بگین چکار کنم خیلی گناه داره مرغ بیچاره

  • مدیریت سایت 8 اردیبهشت 1400 / 2:50 ب.ظ

   سلام ویتامین AD3E بدید بهش

 • Zahra 23 فروردین 1400 / 4:01 ب.ظ

  سلام
  مرغ من ۹ ماهشه حدود ده روزه نمیتونه راه بره دام پزشکی بردم گفت ۵۰ ۵۰ خوب بشه و دارو داد و واکسن زد اما هیچ بهبودی مشاهده نشد اشتهاش هم خیلی کم شده
  پاهاش تعادل نداره ولی با پراز و زیر پاهاش راه میره
  میشه راهنمایی کنید چیکار کنم

  • مدیریت سایت 12 اردیبهشت 1400 / 2:36 ب.ظ

   سلام ویتامین AD3E بدید بهشون

   • Hadi 12 اردیبهشت 1400 / 4:28 ب.ظ

    سلام خسته نباشید.۲تا جوجه خریدم خیلی کوچیکن؛روز اول کاملا سرحال بودن ولی روز دوم تحرکشون کم شد و تعادلشونو از دست میدن و صاف واینمیستن.تلو تلو میخورن و یه جا وایمیستن چشاشونو میبندن.یکیشون مرد ممنون میشم راهنمایی کنین واس اون یکی چیکار کنم

    • مدیریت سایت 15 اردیبهشت 1400 / 10:55 ق.ظ

     سلام ویتامین AD3E بدید بهشون

 • وحید 26 فروردین 1400 / 12:12 ب.ظ

  سلام
  به تازگی ۲تا از مرغ ها پاشون گرفته و نمیتونن راه برن خوب میخورن و حالشون هم خوبه فقط مشکل حرکتی دارن علتش چی میتونه باشه

  • مدیریت سایت 8 اردیبهشت 1400 / 2:35 ب.ظ

   سلام ویتامین AD3E بدید بهشون

 • محدثه 7 اردیبهشت 1400 / 3:29 ب.ظ

  برای اینکه مرغ و جوجه فلج نشن قبل از خریدن باید مطمئن بشید واکسن زدن
  مرغ هایی ک واکسن ندارن فلج میشن

 • هنرمند 22 اردیبهشت 1400 / 9:34 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من یک مرغ دارم و پاهاش را نمی تونه تکان بده و از جاش تکون بخوره و اینکه گردنش را هم دراز میکنه و تعادل نداره و نمی تونه بایسته.
  میشه راهنمایی کنید
  ممنون .

 • مصطفی 7 خرداد 1400 / 11:51 ق.ظ

  سلام یه جوجه یه روزه دارم زیر کفتر در اومده الان نمیتونه راه بره انگشتش میره زیر پاهاش چکار کنم خوب بشه

 • صابره 19 خرداد 1400 / 8:40 ق.ظ

  سلام وخداقوت
  من ۸تا مرغ دارم ۲تا بومی و بقیه پرورشی هرچند وقت یکبار یکی شون نمیتونه حرکت کنه و مرغ های بومی ام شروع به زدن به سر آنها می کنند من هم جایشان میکنم.
  پیچیدگی در بدن شون نمیبینم و دوتا سوال دارم
  چرا مرغ های بومی ام وقتی این طور میشن شروع به زدن میکنندآیا متوجه بیماری می شوند؟
  آیا گوشت آنها بعد از راه نرفتن قابل خوردن است؟

 • بهار 25 خرداد 1400 / 6:15 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر
  من یک جوجه مرغ دارم مدتی دقت کردم گهگاهی نشسته غذا میخورد اونم خیلی کم ولی خوب راه میرفت و آب و غذا هم میخورد. امروز دیدم پای راستش میلنگه و دور چشم هاش یکم قرمز شده. گلاب به روتون دستشوییش بوی بد و زننده ای میده. از وقتی گرفتمشون ویتامین و دارو بهشون دادم. الان دیگه نمیدونم چکار کنم.

 • Hosseinmirazimi 30 خرداد 1400 / 10:47 ب.ظ

  سلام بنده مرغ وخروس زیاد دارم ولی هیچ اذیت وآزاری ازکسی یاچیزی بهشون نمیرسید ولی دوهفته قبل برادر زاده چهارسالم اومده بود خونه مون وخیلی علاقه داشت بااین حیوونا بازی کنه وچون نمیتونست بگیردشون اشیاعی پرت میکرد سمتشون که من یروز یکی از خروسامو دیدم که پای چپش میلنگید باخودم گفتم حتما باسنگی چیزی زدش ولی یه روز بعد دیدم که اونیکی پاشم میلنگه وبه سختی راه میره وفردای همون روز دیگه کلا نشست ودیگه پانشد ولی اینکه بگم کاملا فلج شده دروغه چون پاهاشو تکون میده ولی قدرت اینکه رو پاهاش وایسته رو نداره،وباعرض معذرت دستشوییش کاملا شله وآبکی،واینم اضافه کنم که خورد وخوراکش میزون میزونه

 • ALAX 3 تیر 1400 / 8:39 ب.ظ

  سلام مرغ من از رو دیوار پرید مفصل رانش در رفته لطفا بگید چیکار کنم

 • لیلا 16 تیر 1400 / 7:21 ب.ظ

  سلام یدونه از مرغای ما بچه ها ضربه زدن با اهن تو کمرش کلا رو زمینخ اصلا نمیتونه وایسه اب و دون جلوش میزاریم همون تو حالت خوابیده میخوره میشه بگید باید چی کار کنم زودتر خوب بشه . ممنون

 • عظیمی 23 تیر 1400 / 4:43 ب.ظ

  باسلام.یک خروس محلی داریم که چندروزی هست راه رفتنش سخت شده وبی حاله اگرممکنه راهنمایی کنید باتشکر

 • رضا سعیدیان 25 تیر 1400 / 2:57 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید، نحوه مصرف AD3E به صورت محلول در آب استفاده بشه و یا یک قطره در دهان مرغی که مشکل حرکتی داره استفاده بشه؟

 • مجید 25 تیر 1400 / 9:13 ب.ظ

  سلام من ۲۴تا مرغ دارم ۳تا شون مریض شدن یکی شون تقریبا پای چپش مشکل داره بدمیلنگه ۲تا دیگه شون تقریبا چیزی نمی خورن همش خوابیدن چیکارباید بکنم کمکم کنید ممنون میشم

  • طاعتی 15 آبان 1400 / 4:16 ب.ظ

   حتما با یک دامپزشک معتبر مشورت کن

 • محسن 30 تیر 1400 / 10:11 ب.ظ

  با سلام و عرض ادب،مم یه مرغ دارم که حدودا یک سالو چهارماهشه از وقتی ده روزش بود خریدمش اما بهش آمپول نزدم از همون اول ضعیف بود و وزنش فقط وزن پرهاشه،حالا چند روزه که حالت لرزون داشت وحدود چهار روزم هست که دیگه نمیتونه راه بره و خوابیده،میخواستم بدونم باید چیکار کنم؟

 • بهار 5 مرداد 1400 / 1:14 ق.ظ

  سلام من جوجه مرغ دارم پاش ضربه خورده نمیتونه راه بره کسی هست راهنمایی کنه

 • امیررضا 5 مرداد 1400 / 8:43 ق.ظ

  سلام جوجه چهارماهه محلی دارم از سه روز گی خودم بزرگش کردم موقع خریدن پرسیدم واکس زده اند گفتن واکسن خوراکی دادن بهشون
  الان که چهارماهه هستن یکیشون مدت طولانی نمیتونه رو پاش وایسه زود میخوابه زمین خوابیده دون میخوره و خیلی هم نفس نفس میزنه مشکلش چی میتونه باشه ؟چرخش سر نداره و پاهایش هم کج نشده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • dafeian 8 مرداد 1400 / 5:16 ب.ظ

  سلام
  من یه جوجه دارم ۲ماهشه
  چند روز پیش متوجه شدم پای چپش میلنگه و امروز دیگ پاشو نمیتونه زمین بزاره و همش خوابیده
  آب و غذا هم به خوبی میخوره مدفوعشم همراه با آب زیاده
  چند روز پیشم تب داشت

 • فرهاد 27 مرداد 1400 / 10:21 ق.ظ

  سلام. من دوتا مرغ دارم سه ماهش نه یکیشون بصورت کامل رشد کرده ولی اون یکی هنوز هیکلش کوچیک مونده. از دوماه پیش خیلی تحرکش کم شد و همش سرشو می‌کرد لای پرش و می‌خابید. بیشتر وقتا هم سرپا چرت میزد. الان هم بالاش شل افتاده و پاهاش هم فلج شده و به باید کمکش کنم تا بتونه رو پاهاش وایسه. رنگ صورت و پاهاشم کاملا پریده و سفید شده. مرتب هم یه صدایی مث عطسه میکنه و انگار که همیشه داره آب دهنشو قورت میده…. بنظرتون مشکلش چیه و چه جوری خوب میشه؟

 • ^^^ 27 مرداد 1400 / 11:19 ق.ظ

  سلام ما سه تا جوجمون تازع از تخم در اومده ولی یکی از جوجه ها بعد دو روز یهو نشست نمیتونه راه بره مشکل از چیه ؟انکانش هست درست بشه؟؟؟

 • طاهاحسین دری 2 شهریور 1400 / 10:24 ق.ظ

  سلام خروس من از بلندی پرید الان فلج شده دست پا سالم هست کاری می شه کرد پاهارو تکون میده ولی نمیتونه روشون بایسته .

 • علی 4 شهریور 1400 / 9:53 ب.ظ

  با سلام.من ی جوجه خروس ۴ ماه دارم.که یکی از پاش بی حسه،یعنی نمیتونه روش راه بده،سرد هم هست،فقط سره یک پا راه میره علتش چیه؟

 • سمانه 10 شهریور 1400 / 4:18 ب.ظ

  سلام. چند شب پیش یک سمور وارد لونه مرغهای ما شد و چشم یکی از مرغها رو زخمی کرد از اون موقع به بعد مرغ نمی تونه سرپا وایسه چکار کنم؟چرا نمی تونه راه بره؟

 • سمانه 10 شهریور 1400 / 4:19 ب.ظ

  ممنون میشم سریع جواب بدین ممکنه بمیره؟

 • سمانه 10 شهریور 1400 / 4:20 ب.ظ

  در ضمن اصلا غذا و آب نمیخوره باید به زور بریزم توی حلقش

 • Star 12 شهریور 1400 / 2:35 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من یه مرغ بومی حدودا ۲ ساله دارم کاملا سالم بود ولی یه روز دیدم داره به زحمت راه میره بعد فرداش کلا دیگه نمیتوتست روی پاهاش ایستاده راه بره من هم از بقیه مرغ ها جداش کردم
  چشم هاش که مشکلی ندارن آبریزش بینی هم نداره سرفه و عطسه هم نمیکنه
  دستشویی اش هم مشکلی نداره تغذیه اش هم با دست بش میدم میخوره بد نیست به نظرتون برای کمبود ویتامین هست؟
  بعد اگه جواب بله هست میتونم از مولتی میتامین بچه براش استفاده کنم به جای AD3E چون فکر کنم این ها تو بسته بندی های بزرگ برای مرغداری هان به مقدار کم گیر نمیاد
  یه سوال دیگه هم داشتم اگه بش برسم طی چند روز خوب میشه دوست ندارم بمیره خیلی دوسش دارم

 • zahra.shavardi061@gmail.com 30 شهریور 1400 / 8:33 ق.ظ

  خروس پاش فلج کرد تور‌خدا کمک‌ خیلی‌دوست‌دارم‌چند‌روز‌ مرغ‌نتونستم‌نجات‌بدم‌ نمی‌خوام‌خروسم‌را از دست ببرم چکار که پاش خوب بشه

  • طاعتی 27 مهر 1400 / 10:30 ق.ظ

   سلام به یک دامپزشک مراجعه کنید تا بهترین مشاوره ها را در اختیار شما قرار دهد

 • هادی 21 مهر 1400 / 3:50 ق.ظ

  سلام و عرض ادب
  یه جوجه مرغ، میهمان کبوتر خانگی من شده. متأسفانه امشب دیدم پاهای جوجه حالت ایستایی رو از دست دادند و شبیه فلج شده. جستجو کردم و حدس می‌زنم بدلیل عدم ملاحظات بهداشتی قفس، مبتلا به بیماری نیوکاسل شده. البته که حدس می‌زنم با توجه به قفس آلوده و سایر نشانه‌هایی که تا به اینجا باهاشون آشنا شدم. جدای از راهکار درمان جوجه، بدلیل سرایت‌پذیری بالای این ویروس، چه کاری برای کبوتر می‌تونم انجام بدم. اضافه می‌کنم کبوتر در حالت عادی هم از جوجه مرغ زمانی که خارج از قفس بود، پرهیز می‌کرد و هرگز به سمتش نمی‌رفت. با این حال چون در یک محیط بودند، بسیار نگران شدم. جوجه رو از محیط کبوتر جدا کردم. سطح زمین رو با الکل ضدعفونی کردم. ظرف آب کبوتر رو تمیز کردم. دانه و هر چیزی رو از زمین جارو کردم. کبوتر به ظاهر سالم و عادی میاد ولی گویا دوره‌ی پنهان داره این بیماری و من خیلی ناراحتم. توصیه شما برای کبوتر چیه؟ ممکنه هنوز مبتلا نشده باشه؟ الان با دارو یا مکمل میشه پیشگیری کرد از ابتلا﷼ احتمالیش؟ سپاسگزارم از مهرتون

 • عارف 23 مهر 1400 / 6:30 ب.ظ

  مرض دختر خل وچل

 • ترانه 29 مهر 1400 / 7:20 ب.ظ

  سلام مرغمون توی طول روز لنگ میزد بال هایش آویزون بود شب که شد کاملا فلج شده و نمیتونه روی پاهاش بایسته و دهنش همش بازه مشکلش چیه درمان مشکلش چیه؟

 • امیر 6 آبان 1400 / 11:58 ق.ظ

  سلام من یه جوجه۶ ماهه دارم پاهاش فقط فلج شده گردنش خوبه غذا خوب میخوره میشه بگید چیکار باید کنم خوب بشه

 • علی 7 آبان 1400 / 11:35 ق.ظ

  من یک مرغ دارم یک مدت مریض شد بعد یک پاش خشک شد و دیگه درست هم نشد الان هیچ گونه علائمی هم نداره و همه چیش درسته ولی پاش خشکه و نمی تونه ازش استفاده کنه

 • M 9 آبان 1400 / 11:53 ق.ظ

  سلام وقت به خیر
  من یه مرغ لاری دارم که تقریبا چند روزه نمیتونه خوب راه بره و وقتی میخوایم بهش دست بزنیم میلرزه و میشینه ولی خوب غذا میخوره و حتی گاهی میتونه بدود ولی چون یکی از پاهاش مشکل داره بیشتر طوری هست که انگار داره میپره،وضعیتش یه مقدار عجیبه،اما فکرمیکنم امروز کمی وضعیتش بد تر شده و سخت تر راه میره،تنها هم هست و واقعا نمیدونم مشکلش چیه،خیلی ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

 • Zahra 3 آذر 1400 / 6:12 ب.ظ

  سلام من یه روز پیش مرغم بودم حالش خوب بود و راحت راه می رفت ولی فردای اون روز رفتم پیشش فلج بود ولی غذا خوب می خورد فرداش خیلی جابه‌جا نمی شد بهش گندم و گاهی آش مونده می دم .یه خروس هم دارم هردو تاشون یک ماه و نیم شونه.

  • Zahra 3 آذر 1400 / 6:16 ب.ظ

   لطفا زود تر پاسخ بدید نمی خوام از دست بدمش چون خروسم خیلی دوستش داره

  • طاعتی 8 آذر 1400 / 12:41 ب.ظ

   باید ببینید دچار مسمومیت نشده
   از علائمش بگید برام تا بتونم دقیق راهنماییتون کنم

 • Soli 5 دی 1400 / 11:09 ب.ظ

  سلام، یه خوروس دارم چند روز پیش سگ میخاست بخورتش همسایمون نذاشت، متاسفانه از ناحیه کمر پوستش کنده بود، الان خوب شده، ولی مشکلی که هست از اون موقع دیگه راه نمیره و انگار فلج شده، پاهاش انگار خشک شدن، میخاستم علتش رو بدونم و اینکه خوب میشه یا نه؟ باید چیکار کنم براش

  • طاعتی 9 دی 1400 / 2:39 ب.ظ

   اگر باتون زیاد مهمه حتما با دامپزشک در این باره مشورت کنید تا بتونه به بهترین شکل راهنماییتون کنه

 • ناشناس 14 دی 1400 / 12:57 ب.ظ

  جوجه من هم فلج شده بود، بهش قرص کلسیم دادم، بعد ۱۰ روز خوب شد.
  قرص رو از داروخانه گرفتم. قیمتش هم زیر ۵ هزار تومان بود.
  یه روز در میان هم یکم آموکسی سیلین می ریختم توو ظرف آبش.

 • Kochol 14 دی 1400 / 6:47 ب.ظ

  سلام دیشب یه سگ حمله کرد مرغ و کشت و فرارکرد حالا خروس فقط سرش و انداخته پایین خم شده خودش غذا هم لب نمیزنه چرا؟

  • طاعتی 15 دی 1400 / 3:50 ب.ظ

   سلام ترسیده و باید صبر کنید تا به حالت عادی برگرده

 • بی نام 18 دی 1400 / 8:53 ب.ظ

  سلام مرغ ما چند روزه نمیتونه راه بره ولی ظاهراً سرحاله یعنی غذا میخوره هرچی می‌دیم میخوره ولی راه نمیتونه بره …اولین روز بالش رو رو زمین میکشید ولی الان نه کلا فلج شده.کسی می‌تونه کمکم کنه؟

  • طاعتی 19 دی 1400 / 3:28 ب.ظ

   سلام
   تا علائم رو از نزدیک نبینم نمیتونم نظر بدم

 • عادل🐓🐓 30 دی 1400 / 5:52 ب.ظ

  سلام من۶مرغ وخروس دارم که امروز رفتم بهشون غذا بدم دیدم یکیشون تعادل نداره وتا میخواد بلند شه میخوره زمین همش از بقیه فاصله مى گریره سریع از بقیه جداش کردم ترسیدم ویروس انتشار پیدا کنه اول فکر کردم تخم تو شکمش هست عصر یک تخم گذاشت ولى باز سرش گیج میره ومیشینه براى درمان باید چیکار کنم ؟

 • مهدی 1 بهمن 1400 / 11:30 ق.ظ

  سلام مرغ من رو دو تا پاهاش نمیتونه واسته ولی پاهاشو رو میتونه تکون میده گردنش رو هم نمیپیچونه فقط نمیتونه بشینه و راه بره چیکار کنم لطفا کمکم کنید.

 • محمدصالح 24 بهمن 1400 / 8:49 ب.ظ

  سلام تشکر بابت مطلب زیباتون

 • Bbf 25 بهمن 1400 / 3:32 ب.ظ

  سلام ببخشید من یه مرغ ۴ ساله رسمی دارم
  سه روز پیش صحیح و سالم بود اما شب خوابیدیم صبح پاشدیم دیدیم یکی از پاهاش انگار ضعیف شده و درد داره برای همین نمیتونه بایسته. الان دو روزه توی همین وضعیته. بهش مولتی ویتامینم دادیم فعلا تاثیری نداشته میشه بگید دلیلش چیه؟

  • طاعتی 2 اسفند 1400 / 2:49 ب.ظ

   به عوامل زیادی بستگی داره یکیش نبود کلسیم هستش
   اگر براتون خیلی مهمه برای معاینه دقیق به یک فرد باتجربه مراجعه کنید

 • امیر 15 اسفند 1400 / 12:33 ب.ظ

  سلام ترو خدا کمکم کنید یه جوجه رنگی دارم یه تیکه مو بیچیده به یه انگشتش و اون انگشتش داره سیاه میشه چکار کنم ترو خدا کمک کنین

  • طاعتی 15 اسفند 1400 / 3:03 ب.ظ

   مو رو ازش جدا کنید اگر به بدنش چسبیده قطعش کنید با قیچی

 • Melika 23 اسفند 1400 / 2:26 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  من دوتا جوجه مرغ رو سه هفته ست آوردم خونه و توی اتاق خوابم‌میچرخن از اول حس کردم یکیشون یکم راه میره میشینه و هر چندوقت یکبار مدفوعش یکم قرمز رنگه و امشب هم لنگ میزنه و چند روزه که حس میکنم یکیشون هم پاش رو دراز میکنه و نوکش و بالشو باز میکنه و حالت تشنج میگیره تا یکم اب بدم بهش و بالشو نمالم به حالت طبیعی بر نمیگرده
  لطفا و خواهشا کمکم کنید زبون بسته ها گناه دارن نمیتونم ببرم دامپزشکی

  • طاعتی 17 فروردین 1401 / 2:52 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   راه دیگه ای ندارید جز اینکه با دامپزشک مشورت کنید

 • کاظمی 2 فروردین 1401 / 11:15 ق.ظ

  سلام درود سال نو مبارک
  بنده یه جوجه حدودا دوماه دارم متاسفانه جیره ی غذاییش نامناسب بود و در کنار بلدرچین نگهداری میشد الان عدم تعادل تو راه رفتن داره اما هم فضله هم اشتهای خوبی داره
  از محلول زردچوبه و آب بهمراه روزی نصف سیر رنده شده دارم استفاده میکنم اما همچنان عدم تعدل تو حرکت رو داره

  • طاعتی 6 فروردین 1401 / 3:28 ب.ظ

   سلام سال نو شما هم مبارک باشه دوست من
   چند وقت از این اتفاق گذشته؟

 • سرمین 20 فروردین 1401 / 2:11 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید .یه مدته متوجه شدم یکی از مرغام هی میشینه هیچ مریضی هم نداره میخواستم بپرسم که ایا میتونه از عوامل ابتدایی بروز فلج باشه یا میخواد جوجه دربیاره . اخه رو تخم نمیشینه بگم که میخواد جوجه دربیاره.یه سوال دیگه هم داشتم ایا شپش مرغ موجب فلج شدن مرغ میشه؟لطفا منو راهنمایی کنید متشکر

 • حسین 30 فروردین 1401 / 3:16 ب.ظ

  سلام خوبین ببخشید من یه خروس دارم یک سالشه حالش خوب بود و میخواند ولی الان یه روز که نمی‌خونه و قلوش هم خر خر می‌کنه بعد از چشمش اشک میاد چیکار کنم توروخدا 🙏🙏

  • حسین 30 فروردین 1401 / 3:22 ب.ظ

   اگه میشه زود بگین 😭😔

  • طاعتی 25 اردیبهشت 1401 / 3:42 ب.ظ

   به احتمال زیاد دچار انفولانزا شده براش دارو تهیه کنید

  • KB 14 خرداد 1401 / 8:46 ب.ظ

   سلام
   ما ۷ تا مرغ یک ساله داشتیم که هفته ی پیش بیماری نیوکاسل گرفتن
   ۴ تاشون مردن و ۳ تاشون زنده موندن
   یکی از مرغایی که زنده موند موقعی که مریض شده بود فلج شد، گردنش کج شد و نمیتونست راه بره
   الان بیماری از بدنش خارج شده از دیروز شروع کرده به راه رفتن ولی گردنش همچنان کجه و نمیتونه اب و غذا بخوره…خودمون با سرنگ چند روزیه که آب و غذا بهش میدیم
   آیا درمانی برای گردنش وجود داره؟

   • طاعتی 15 خرداد 1401 / 3:43 ب.ظ

    سلام وقتتون بخیر
    با توجه به اطلاعاتی که من دارم فکر نکنم جز آتل بتونید راه دیگه ای داشته باشید
    بازهم برای اطمینان بیشتر میتونید با یک دامپزشک در این باره مشورت کنید

 • فرشته 5 خرداد 1401 / 11:50 ق.ظ

  سلام سه جوجه خریدیم بعد یک هفته یکی اشون پاهاش شل شد بردم دامپزشک گفت ویتامین بدید پاهاشم اتل بستم اما بعد یک هفته اصلا خوب نشده غذا می خوره گردنشم سالمه نمی دونم چی کارش کنم لطفا راهنمایی کنید.

  • طاعتی 15 خرداد 1401 / 3:55 ب.ظ

   سلام به توصیه های متخصصی که بردید پیشش گوش بدید و درمان رو ادامه بدید

 • حسام 10 خرداد 1401 / 7:21 ب.ظ

  سلام
  ببخشید من ۸ تا جوجه یک ماهه دارم اووردمشون بیرون یکم آبیخ دادم یکیشون یکهو افتاد مثل اینکه فلج بشه اونجوری شد اما بلافاصله حرکت کرد الانم بیحاله میخوام ببینم از آب یخ بود اینجوری شد یا علت دیگه ای داره؟

  • طاعتی 15 خرداد 1401 / 3:55 ب.ظ

   سلام
   نه آب یخ نمیتونه باشه

 • قاسمی 13 خرداد 1401 / 10:41 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  من تعدادی مرغ و خروس و جوجه مینیاتوری دارم که تو باغ نگه میدارم،محل خوابشونم رو درخت و نرده هست،کاملا آزاد هستن
  امروز دو تا از مرغام بعد از اینکه تخم کردن توانایی راه رفتن ندارن،حالشون خوبه بلند هم میشن اما زود میشینن و راه نمیرن تروخدا راهنماییم کنید خیلی دوسشون دارم،روزه قبل هم میخاسن کرچ بشن بخوابن رو تخم که من نزاشتم کرچ بشن
  حالا باید چیکار کنم؟صب تخم کردن از ظهر دیگه اینجوری شدن

  • طاعتی 15 خرداد 1401 / 3:46 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   چند وقت هست که اینجوری شدن؟

 • محمد سعید 19 خرداد 1401 / 7:52 ب.ظ

  سلام
  من ۱۵ روز پیش واکسن نیوکاسل رو در حالی که هیچ بیماری نداشتن زدم و الان یکی از مرغام تعادل نداره آیا امکان داره نیوکاسل باشه؟

  • طاعتی 22 خرداد 1401 / 3:42 ب.ظ

   سلام از اثرات واکسنه و به زودی خوب میشه

 • الهام 24 خرداد 1401 / 3:11 ق.ظ

  سلام من ی خروس مینیاتوری دارم الان دوروزه از حال میره و شروع ب لرزیدن میکنه و پاهاش میره هوا چند دقیقه ای اینجوری بعد خوب میشه اشتهایی ب غذا نداره چرا اینجوری میشه چیکارش کنم مرغش حالش خوبه فقط خروسه اینجوری میشه ۲،۳ ساعت یکبار اینجوری میشه

  • طاعتی 6 تیر 1401 / 3:32 ب.ظ

   سلام مریضه به دامپزشکی مراجعه کنید

 • رقیه 31 خرداد 1401 / 0:01 ق.ظ

  سلام وقت بخیر تعدادی جوجه محلی یک هفته ای دارم که بی حال هستند بال هاشون و اویزون میکنن غذا نمیخورن و میمیرن مشکلشون چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • طاعتی 6 تیر 1401 / 3:15 ب.ظ

   سلام بیمار هستن و برای معالجه از دامپزشک مشورت بگیرید

 • ناشناس 6 مرداد 1401 / 2:42 ب.ظ

  سلام من خروس یک ساله دارم بعد هروقت میخواد راه بره میشینه راه میره وقتی هم میخواد غذا بخوره وقتی گردنشو میاره پایین غذا بخوره خم میشه این مشکلش چیه

 • امیرحسین 24 مرداد 1401 / 9:29 ق.ظ

  سلام ببخشید من یک مرغ دارم که سرحال هست ولی نمیتونه راه بره و تازه یک روز هست که اینجوری شده و اینکه داره ویتامین واینفکس خوراکی مصرف میکنه و هیچ علائمی به جز این که فلج شده ندارن از روزی که دارم بهش دارو میدم یکم می‌تونه یک پاشو جلو عقب کنه و مرغ های دیگر را از او جدا کردم اگر میشه لطفاً راهنمایی کنید سپاس از شما عزیزان که توجه می‌کنید

  • طاعتی 1 شهریور 1401 / 3:36 ب.ظ

   با دامپزشک در این باره مشورت کنید
   باید از نزدیک دیده بشه

 • امیرحسین 24 مرداد 1401 / 10:13 ق.ظ

  من یک جوجه دارم که فلج شده و بهش ویتامین و اینفکس خوراکی میدم الان یکم بهتره ولی میشه برای داریوش و اینکه مریضیش چیه مثلاً خوب میشه یانه راهنمایی کنید

 • فاطمه 3 شهریور 1401 / 4:37 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  جوجه ام ۲ ماه و ۷ روزشه و یه پاش از دیروز شروع کرده به درد کردن و میلنگه و میپره و راه میره به سختی
  بیشتر اوقات میشینه راه زیاد نمیره
  هیچ چیزیشم نشده
  یهو دردش گرفته
  چیکار کنم؟🥺

  • طاعتی 2 مهر 1401 / 3:30 ب.ظ

   اتل ببندید اگر درست نشد به دامپزشک مراجعه کنید

 • ابوالفظل 22 شهریور 1401 / 6:08 ب.ظ

  سلام مرغ من از بلندی افتاد یه پاش دررفته شول شده چیکارش کنم تا خوب بشه؟

  • طاعتی 29 شهریور 1401 / 3:34 ب.ظ

   اتل ببندید

 • امیر 20 آبان 1401 / 5:12 ب.ظ

  سلام من یه خروس دارم تقریبا ۹ ماهشه از بهترین خوراک استفاده میکنه ولی وقتی که گردنشو پایین میاره میخواد دون بخوره تعادلش کمی بهم میخوره بعضی وقتاهم که راه میره کمی تعادلش به هم میخوره میشه لطفا بگید از چه دارویی استفاده کنم که خوب بشه؟

  • طاعتی 25 آبان 1401 / 3:42 ب.ظ

   باید از نزدیک دیده بشه تا نظر قطعی داد

 • محمد 20 آذر 1401 / 11:27 ق.ظ

  سلام من یه مرغم شب سالم سالم بود ولی صب که رفتم سراغش پای سمت چپش کمی بی حس شده بود و نمیتونست درست راه بره الانم کلن پاش افتادس میشه بگید چیکار کنم خوب بشه؟؟؟!
  توی فضله هاش هم کرم های بزرگ پهن سفید هستن امکان داره بخاطر اون باشه؟

  • مدیریت سایت 26 دی 1401 / 11:53 ق.ظ

   سلام بهتره سریعا به دامپزشک مراجعه کنید چون با این اطلاعات نمیتوانیم از راه دور تشخیص صحیح دهیم

 • محمد 20 آذر 1401 / 11:28 ق.ظ

  سلام من یه مرغم شب سالم سالم بود ولی صب که رفتم سراغش پای سمت چپش کمی بی حس شده بود و نمیتونست درست راه بره الانم کلن پاش افتادس میشه بگید چیکار کنم خوب بشه؟؟؟!
  توی فضله هاش هم کرم های بزرگ پهن سفید هستن امکان داره بخاطر اون باشه!!

 • جواد 7 دی 1401 / 8:11 ب.ظ

  سلام مرغ من برهما لایت ۶ ماهه است و فلج شده علتش را نمی دانم و چگونه می توانم درمانش کنم بی چاره بیمار شده

  • مدیریت سایت 26 دی 1401 / 11:34 ق.ظ

   سلام بهتره سریعا به دامپزشکی مراجعه کنید، با این اطلاعات نمیشه کمکتون کنیم از راه دور

 • 1244 9 دی 1401 / 12:08 ب.ظ

  سلام من سه تا مرغ یک سال و نیمه دارم ولی حالا یکیشون خیلی راه نمیره و همش خوابه واکسن نیوکاسل هم زده ولی فضله اش هم زرد رنگ و کم هست و دو تا دیگه از مرغ هام سالمند و روی خاک باغچه در حیاط خانه زندگی میکنن و براشون دونه های تقویتی و گندم و ذرت میگیرم و غذا هم میخوره تورو خدا بگید چش شده؟ من خیلی دوستش دارم و نمیخوام که بمیره

  • مدیریت سایت 26 دی 1401 / 11:44 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، ابتدا بهتره مرغ بیمار رو از سایر مرغ ها جدا کنید تا بیماری سرایت نکنه و فورا به دامپزشکی مراجعه کنید چون با علائمی که فرمودید نمیشه از راه دور علت دقیق بیماری رو تشخیص داد

 • امیرحسین 26 دی 1401 / 7:02 ب.ظ

  سلام من یه مرغ دارم که فلج شده بهش مولتی ویتامین ودارو دادم یکم بهتر شده اما هنوز فلجه باید چیکار کنم که خوب بشه

  • مدیریت سایت 4 بهمن 1401 / 11:22 ق.ظ

   سلام با توجه به شدت بیماری بهتره به دامپزشکی مراجعه کنید سریعا

 • یاسی 22 بهمن 1401 / 7:05 ب.ظ

  سلام
  خواستم بگم یوقتام جوجه مرغهابراثرسرماخوردگی ومشکلات تنفسی سیستم ایمنی بدنشون ضعیف میشه وفلج میشن
  من ازبچگی جوجه داشتم وتجربه ام تقریبازیاده ولی زمستان امسال که هم زیادسردبودهم بارندگی بیشتربودیکی ازحوجه هام سرماخوردبعدم فلج شداول اینکه شربت اموکسی بچه گونه بامولتی ویتامین وسپیروفلوکساسین وکلسیم۸ساعتی دادم به مقدارخیلی کم یه قرصو۶یا۸قسمت بایدکردبمدت۳شبم لینکوپک ودگزاقاطی کردم هرشب۱سی سی زدم کامل خوبشدالان بدوبدومیکنه نوکشم که بازبودکلاوازدهنش نفس میکشیدالان کامل بسته شده
  ممنون ازسایت خوبتون

 • شاهین 1 اسفند 1401 / 10:53 ب.ظ

  سلام یه خروس دارم چند روز هست کلا تعادلش رو از دست داده بی حال هست به زور رو پاش وای می آیسته بعد تا میاد راه بره میفته همش میشینه خود به خود چپ میشه غذا زیاد نمیخوره انگار تعادل نداره خودش رو کنترل نمتونه کنه

  • مدیریت سایت 20 خرداد 1402 / 8:36 ب.ظ

   سلام دوست عزیز، با توجه به شدت بیماری بهتره به دامپزشکی مراجعه کنید

 • Amir 1 خرداد 1402 / 12:47 ب.ظ

  سلام من چندتا جوجه ۱۵تا۲۰روزه دارم که ۷،۸ از جوجه ها چیردانشان باد کردو بعد یکی دو روز میافتند روی زمین و بعد مردند الآنم تقریبا همشون اینطوری شدن.مثلا وقتی چیردانشان را فشار میدم خالی میشه بعد دوباره باد میشه.به نظر شما این نیوکاسل هست لطفا راهنمایی کنین.

  • مدیریت سایت 20 خرداد 1402 / 6:43 ب.ظ

   سلام دوست عزیز، خیر. بهتره به دامپزشکی مراجعه کنید

 • علی 21 مرداد 1402 / 10:02 ب.ظ

  جوجه من دوتا پاش فلج هست و روی زانوهاش زخم شده پاهاش از هم وا رفته وبا بال هاش خودشو میکشونه ۳ روزه که به دنیا اومده چکار باید بکنم

 • آرمان 22 مرداد 1402 / 10:54 ق.ظ

  سلام، من یه خروس نژاد لگهورن دارم، یه ۵ روزی بود که حس کردم یخورده صداش مشکل پیدا کرده و نمیتونه مثل همیشه آواز بخونه همچیش رو چک کردم هیچ چیز مشکوکی ندیدم فضله و حالت بدنش طبیعی بود پس فقط مولتی ویتامین ریختم داخل آبخوریش، اما دیروز صبح متوجه شدم زیاد تعادل نداره در بین راه رفتنش تو حیاط هر از گاهی عقب عقب میره تا بیفته صداشم هنوز خش داره و اینکه بعضی وقتا انگار که میخواد سمت راست بدنشو بخارونه اما تعادلش به هم میخوره و میفته، نمیدونم چیکار کنم به نظرتون نیوکاسله؟ این رو هم بگم که کلا یه مرغ و یه خروس دارم که خروس رو جدا کردم و پرنده ی دیگه ای نیست که خروسم ازشون بیماری گرفته باشه خوااااهش میکنم راهنماییم کنید چون خیلی واسم عزیزه و از جوجگی دارمش🙏

  • مدیریت سایت 22 مرداد 1402 / 11:38 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، بهتره به دامپزشکی مراجعه کنید

 • احمد 6 شهریور 1402 / 11:33 ب.ظ

  یه جوجه دارم‌پاهاش پنگوئنی شده یعنی دم وکمرش رو میبره وسط پاش
  قبلا داشتم با آنتی بیوتیک درمان کرده بودم واسه عفونت کلیه بود
  این سری چون ویتامین زیاد دادم احتمال داره واسه واسش مشکل کلیه ای بوجود آمده باشه؟؟
  برای همین آنتی بیوتیک ندادم ،ترسیدم AD³Eبدم

  • مدیریت سایت 30 آذر 1402 / 1:41 ب.ظ

   سلام دوست عزیز، با توجه به شدت بیماری بهتره به دامپزشک مراجعه کنید.
   بررسی بفرمایید سوالی داشتید با کمال میل در خدمتتون هستیم

 • مشه بارات 30 مهر 1402 / 3:24 ب.ظ

  سلام ؛ بابت مطالب و سایت خوبتان متشکرم
  دو خروس هفت ماهه و چاق و چله دارم که اخیرا در برداشتن دان خیلی کند شده اند. قبلا به مرغان امان نمی دادند ولی الان حتی دان و غذا را جلوشان می ریزی تا بجنبند مرغان دانه ها را می خورند. وقتی غذا جلوشان می ریزی چند ثانیه معطل به آن نگاه کرده و قدقد می کنند!
  لطفا علت را بفرمائید ممنون میشوم.

  • مدیریت سایت 30 آذر 1402 / 12:02 ب.ظ

   سلام دوست عزیز، این موارد مشکل خاصی نیست و ممکن است در زمان های متفاوت ایجاد شود. اگر مشکل خاصی مشاهده کردید حتما اطلاع دهید تا بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.
   بررسی بفرمایید سوالی داشتید با کمال میل در خدمتتون هستیم

 • محمد 23 آبان 1402 / 7:28 ق.ظ

  سلام من یه مرغ تقریبا یک روزه که خیلی بی حال و بی جون شده، تا حدی اصلا نمی تونه رو پاش بایسته، هر چی سعی میکنه که بلند شه و حرکت کنه نمیتونه، غذا هم خیلی کم می خوره میخواستم لطفا راهنمایی کنید منو ببینم باید چیکار کنم

  • مدیریت سایت 30 آذر 1402 / 11:42 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، با توجه به شدت بیماری بهتر است سریعا به دامپزشکی مراجعه نمایید.
   بررسی بفرمایید سوالی داشتید با کمال میل در خدمتتون هستیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *