تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی

تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی

پرورش مرغ گوشتی یکی از بزرگترین کسب و کار هایی است که در کشور ما رواج یافته است. مرغ گوشتی نقش پر رنگی را در برنامه غذایی ما ایرانیان دارد. اگر در صدد راه اندازی یک کسب و کار هستید پیشنهاد می کنیم با جمع آوری اطلاعات لازم، پرورش مرغ گوشتی را آغاز کنید. افراد و پرورش دهندگان علاقه دارند تا از کسب و کار خود بیشترین درآمد را داشته باشند. به نظر شما در پرورش مرغ گوشتی چگونه این مهم حاصل می شود؟ یکی از اصلی ترین موضوعاتی که در پرورش مرغ گوشتی می تواند میزان سود شما را بالا ببرد، افزایش وزن این پرنده است. هرچه وزن پرنده بالا تر باشد شما به سود بیشتری خواهید رسید. در این مطلب از وب سایت پرآور صنعت قصد داریم تا شما را با چند مورد از تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 چرا مرغ گوشتی؟

به نظر شما چرا از بین هزاران هزار طیور، مرغ گوشتی را برای پرورش انتخاب کنیم؟ گوشت مرغ یکی از اصلی ترین نیاز های مردم کشورمان است. همه مردم از این ماده غذایی استفاده می کنند. به عبارتی گوشت مرغ در بین سبد غذایی ما ایرانیان جا افتاده است. با این اوصاف شما با پرورش مرغ گوشتی نگرانی بابت فروش محصول خود ندارید زیرا همواره تقاضا برای شما وجود دارد.

اما در انجام این کار باید به دنبال کسب بیشترین سود باشید. وزن مرغ گوشتی مهم ترین عاملی است که می تواند میزان سود شما را بالا و پایین ببرد. برای این کار شما باید تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی را بشناسید. حال به ادامه مطلب توجه کنید تا با چند مورد از این تکنیک ها آشنا شوید.

پرورش مرغ گوشتی
پرورش مرغ گوشتی

بیشتر بخوانید: پرورش مرغ گوشتی در خانه

4 راهکار برای افزایش وزن مرغ گوشتی

شما برای اینکه شاهد افزایش وزن مرغ های گوشتی باشید باید علاوه بر کسب اطلاعات و آگاهی بالا در مورد راهکار های آن،توجه و زمان خود را نیز برای اجرای درست آن ها صرف کنید. در این قسمت قصد داریم تا 4 مورد از اصلی ترین این تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی را به شما معرفی کنیم. تکنیک هایی که می توانند برای بهتر شدن کسب و کارتان موثر باشند.

تغذیه مرغ گوشتی

مهم ترین عاملی که می تواند در رشد مرغ های گوشتی تاثیر گذار باشد، تغذیه است. پرندگان نیز مانند ما انسان ها به وعده های غذایی نیاز دارند. شما هرچه بر روی این موضوع اهتمام بیشتری بورزید، بازدهی مناسب تری را شاهد خواهید بود. برخی پرورش دهندگان گمان می کنند که تنها با مصرف نان می توانند تغذیه لازم مرغ ها را فراهم کنند.

همانطور که میدانید تغذیه به صورت مستقیم در افزایش وزن مرغ های گوشتی تاثیر دارد. در امر پرورش این پرنده باید راندمان مناسب غذایی را در بازه های سنی مختلف برای آنها تهیه کنید. برای مثال در هفته اول زندگی، آن ها به کربوهیدرات نیاز دارند. ا برای تغذیه مرغ های گوشتی پیشنهاد می کنیم که از مواد مغذی مانند: برنج، گندم، سویا و ذرت استفاده کنید.

تغذیه مرغ گوشتی
تغذیه مرغ گوشتی

بیشتر بخوانید: عوامل مهم و تاثیرگذار در تغذیه مرغ گوشتی

طبقه بندی کردن جوجه ها

طبقه بندی کردن جوجه ها بر اساس جثه یکی دیگر از راهکار های افزایش وزن مرغ گوشتی است. بسیاری از پرورش دهندگان نسبت به این تکنیک بی اطلاع اند. پرورش دهندگان جوجه ها را در یک دسته قرار می دهند و برای آن ها استثنائی قائل نیستند. اما این نوع رفتار نادرست است.

شما باید جوجه ها را نسبت به جثه شان دسته بندی کرده و برای هر دسته جداگانه تغذیه قرار دهید. شاید دانستن چرایی این کار برای شما جالب باشد؛ جوجه های بزرگتر نسبت به جوجه های کوچکتر تغذیه بیشتری مصرف می کنند. اگر شما تمامی آن ها را در یک دسته قرار دهید ممکن است جوجه های کوچک تر نتوانند به درستی تغذیه شوند. شما با این راهکار بسیار ساده می توانید شرایط لازم برای افزایش وزن تمامی گله را فراهم کنید.

نقش نژاد مرغ گوشتی

سعی کنید برای شروع کار پرورش مرغ گوشتی، نژاد مناسبی را انتخاب کنید. انتخاب نژاد مناسب بیشترین تاثیر را دارد. اگر شما از نژاد های نا مناسب استفاده کنید، علی رغم هزینه کردن و صرف زمان نمی توانید بازدهی خوبی را شاهد باشید. پیشنهاد می کنیم از نژاد های اصلاح شده با کیفیت برای گرفتن بهترین نتیجه در پرورش مرغ گوشتی استفاده کنید. برای مثال می توانید از نژاد های راس و کاب که 2 مورد از رایج ترین نژاد های استفاده شده در کشورمان هستند استفاده کنید.

استفاده از تجهیزات مناسب

وجود برخی تجهیزات لازم در پرورش طیور مانند سیستم دانخوری و آبخوری، بسیار حائز اهمیت است. اما اگر قصد دارید پرورش با کیفیت تری را شاهد باشید باید تمامی تجهیزات مناسب از قبیل: سیستم های سرمایشی و گرمایشی، تجهیزات مربوط به نور و تهویه سالن و دیگر شرایط لازم برای زندگی مرغ های گوشتی را فراهم کنید. به نظر شما چگونه می توان استاندارد ترین شرایط را برای پرورش مرغ گوشتی فراهم کرد؟

محل پرورش مرغ گوشتی
محل پرورش مرغ گوشتی

بیشتر بخوانید: پرورش مرغ های بومی

قفس مرغ گوشتی

شما با یک انتخاب مناسب می توانید ایده آل ترین شرایط را برای زندگی مرغ ها مهیا کنید. پیشنهاد ما به شما تهیه قفس مرغ است. قفس استاندارد مرغ گوشتی می تواند میزان بیماری، سرما، خطر حیوانات دیگر و آلودگی های موجود را از گله شما بزداید. شما با تهیه قفس می توانید بهترین شرایط پرورش مرغ گوشتی را در دست داشته باشید و حداکثر سود را کسب کنید. اما چگونه می تواند قفس های استاندارد نگهداری مرغ گوشتی را با این قابلیت های ذکر شده تهیه کرد؟

شرکت پرآور صنعت یکی از بزرگترین شرکت های کشور در زمینه ساخت قفس های استاندارد طیور است. شما می توانید تمامی قفس های مخصوص نگهداری مرغ گوشتی را از شرکت پرآور صنعت تهیه کنید این قفس های تولیدی شرکت پرآور صنعت کاملا ضد زنگ بوده و می تواند سال های سال برای زندگی مرغ های گوشتی مناسب باشند. قفس های تولیدی شرکت پرآور صنعت بهترین شرایط زندگی برای افزایش وزن مرغ های گوشتی را فراهم می کنند. با کمک این قفس ها می توانید بالاترین درآمد را داشته باشید.

شما برای ما از تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی بنویسید

در این مطلب از وب سایت پرآور صنعت سعی کردیم تا شما را با یکی از پرسودترین کسب و کار های رایج در کشور آشنا کنیم. مطالعه این مطلب می تواند برای شما پرورش دهندگان مرغ گوشتی بسیار کمک کننده باشد. با استفاده از تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی که در این مطلب ذکر شد، می توانید درآمد خود را بالاتر ببرید

شما می توانید در انتهای این مطلب و در بخش نظرات تمامی دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر تجربه پرورش مرغ گوشتی را دارید، می توانید سایر تکنیک های افزایش مرغ گوشتی را معرفی کنید.

سوالات متداول

چرا از بین هزاران هزار طیور، مرغ گوشتی را برای پرورش انتخاب کنیم؟

گوشت مرغ یکی از اصلی ترین نیاز های مردم کشورمان است. همه مردم از این ماده غذایی استفاده می کنند. به عبارتی گوشت مرغ در بین سبد غذایی ما ایرانیان جا افتاده است. با این اوصاف شما با پرورش مرغ گوشتی نگرانی بابت فروش محصول خود ندارید زیرا همواره تقاضا برای شما وجود دارد.

تغذیه مرغ گوشتی چیست؟

برنج، گندم، سویا و ذرت

نژاد مرغ گوشتی چه نقشی با سوداوری دارد؟

سعی کنید برای شروع کار پرورش مرغ گوشتی، نژاد مناسبی را انتخاب کنید. انتخاب نژاد مناسب بیشترین تاثیر را دارد. اگر شما از نژاد های نا مناسب استفاده کنید، علی رغم هزینه کردن و صرف زمان نمی توانید بازدهی خوبی را شاهد باشید. پیشنهاد می کنیم از نژاد های اصلاح شده با کیفیت برای گرفتن بهترین نتیجه در پرورش مرغ گوشتی استفاده کنید. برای مثال می توانید از نژاد های راس و کاب که 2 مورد از رایج ترین نژاد های استفاده شده در کشورمان هستند استفاده کنید.

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *