پرورش قرقاول در قفس + [ با تکنیک های طلایی ]

مزایای پرورش قرقاول در قفس های صنعتی

پرورش قرقاول همیشه جز کسب و کارهای پرسود به شمار می رود. یکی از چالش های پیش روی پرورش دهندگان این پرنده، انتخاب بین قفس و بستر برای پرورش است. در این مطلب از سایت پرواز صنعت قصد داریم شما را با مزایای پرورش قرقاول در قفس های صنعتی نسبت به پرورش در بستر آشنا کنیم. اگر دوست دارید در این باره اطلاعات کسب کنید در این مطلب با ما همراه باشید. این مطلب می تواند برای پرورش دهندگانی که همچنان برای پرورش در قفس و بستر دچار تردید هستند، مفید باشد. مطالعه این مطلب به 7 زمان نیاز دارد.

بر همین اساس مطالعات فراوانی نیز بر روی مزایای پرورش قرقاول در قفس های صنعتی و همچنین معایب پرورش در بستر (روی زمین) انجام گرفته است. پرورش قرقاول در قفس با توجه به مزایای فراوانی که دارد امروزه مورد توجه بسیاری از پرورش دهندگان قرار گرفته است. یکی از مهم ترین مزایای پرورش قرقاول در قفس امکان کنترل و نظارت بهتر بر روی قرقاول های پرورشی است. تعداد کمتر قرقاول ها در قفس های صنعتی باعث می شود کنترل و پیشگیری بیماری ها به شکل چشمگیری آسان تر گردد.

مزایای پرورش قرقاول در قفس های صنعتی

همان طور که اشاره گردید مزایای استفاده از قفس های صنعتی و پرورش قرقاول در قفس موجب شده تا بسیاری از پرورش دهندگان به این شیوه روی آورند. در ادامه به معرفی برخی از این مزایا می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با روش های دیگر می توانید به مطلب ” پرورش قرقاول ” مراجعه کنید.

مزایای استفاده از قفس قرقاول
مزایای استفاده از قفس قرقاول

مدیریت کاراتر با استفاده از کاهش تراکم در واحد سطح

کاهش تراکم را می توان به عنوان یکی از مهم ترین مزایای پرورش قرقاول در قفس های صنعتی دانست. معمولا در هر قفس 3 طبقه حدود 30 قرقاول نگهداری می شود که این امر علاوه بر مدیریت کارا تر می تواند موجب اختلاط بهتر میان مرغ و خروس های موجود در مزرعه گردد.

امکان ثبت دقیق آمار و ارقام از قفس می تواند در نهایت برای بررسی نقاط ضعف کار و همچنین برنامه ریزی های آتی مورد استفاده پرورش دهندگان قرار گیرد. پرورش قرقاول در قفس در نهایت منجر به استفاده بهینه از ظرفیت سالن و کاهش هزینه های مربوط به تاسیسات و ساخت سالن های جدید گردد. برای خرید قفس قرقاول می توانید از طریق سایت پراور صنعت اقدام نمایید.

جمع آوری تخم ها به صورت مکانیزه

از دیگر مزایای پرورش قرقاول در قفس می توان به نحوه جمع آوری تخم ها اشاره نمود. در مزارعی که از قفس های صنعتی برای پرورش مرغ استفاده می شود، جمع آوری تخم مرغ ها از طریق یک نوار نقاله و با سرعت انجام می شود و به این ترتیب راندمان جمع آوری تخم های سالم و بدون شکستگی بالا می رود. علاوه بر این کیفیت جوجه های حاصل از این روش نیز در مقایسه با روش های سنتی بسیار بهبود خواهد یافت. برای اینکه در زمینه تخم ها در هنگام پرورش قرقاول به آگاهی بیشتری برسید، می توانید به مطلب ” بررسی و نگاه کلی به میزان تخمگذاری قرقاول ” مراجعه کنید.

جمع آوری تخم های قرقاول
جمع آوری تخم های قرقاول

بهبود شرایط تهویه ای و کاهش مصرف انرژی

استفاده از نوار نقاله ها، تنها برای جمع آوری تخم نبوده و خروج کود به صورت مداوم از سالن های پرورشی نیز از این طریق صورت می گیرد. این روش موجب می گردد که هوای سالن از تهویه بهتری برخوردار گشته و علاوه بر ایجاد شرایط مناسب به ویژه برای مرغ های مادر و کنترل بیماری ها، می تواند در مصرف انرژی که یکی از مهم ترین منابع صرف هزینه در مرغداری ها محسوب می شود صرفه جویی قابل توجهی نماید. در هنگام پرورش قرقاول در قفس به تهویه توجه بسیار زیادی داشته باشید.

تغذیه به روش های خودکار

پرورش مرغ در قفس همچنین در زمان تغذیه مرغ ها نیز مزایای خاص خود را دارد. در روش صنعتی دان مرغ ها از طریق واگن هایی به شکل اتوماتیک توزیع گردیده و آب نیز با استفاده از آبخوری های نیپل در اختیار مرغ ها قرار می گیرد. استفاده از این روش های می تواند ضریب تبدیل غذایی بهتر و رشد سریع تر و مطلوب تری را به همراه آورد.

امکان کنترل بیماری ها با توجه به کاهش تردد

مکانیزه شدن غذادهی، خروج تخم ها و خروج کود از سالن های پرورشی در پرورش مرغ در قفس که پیش تر به آن ها اشاره گردید می تواند کاهش تردد افراد به سالن را به دنبال داشته باشد. هر چه میزان تردد افراد در سالن های پرورش کمتر باشد امکان انتقال و گسترش بیماری های نیز کاهش می باید. همچنین می توان وضعیت سالن و مرغ ها را با استفاده دوربین های مدار بسته تحت کنترل در آورد. به این ترتیب هزینه های کارگری نیز به میزان قابل توجهی کاهش می باید. کنترل بیماری ها در هنگام پرورش قرقاول در قفس و یا زمین می تواند تلفات را به حداقل برساند.

معایب پرورش قرقاول در بستر (روی زمین)

بر خلاف مواردی که در خصوص مزایای پرورش قرقاول در قفس به آن ها اشاره گردید، پرورش در بستر می تواند معایب فراوانی داشته باشد.

معایب پرورش قرقاول
معایب پرورش قرقاول

بیشتر بخوانید: قرقاول بلژیکی ( طلایی یا لیمویی ) را بیشتر بشناسید

عدم کنترل رفتار مرغ و خروس ها

در مزارعی که از قفس استفاده نمی شود در بسیاری از مواقع نزاع میان مرغ و خروس ها موجب ایجاد گرد و غبار و صرف هزینه برای کنترل آن ها می شود. علاوه بر این دویدن های مداوم می تواند مصرف انرژی و افزایش مصرف غذا را موجب گردد. ضمن اینکه زخمی شدن مرغ و خروس ها در نهایت می تواند شیوع بیماری ها را در مزارع افزایش دهد.

تامین بستر مناسب

بستر مناسب که معمولا پوشال درشت است باید به صورت مدارم تهیه گردد و همچنین نظافت آن باید بر اساس برنامه ریزی و دقیق صورت گیرد زیرا عدم نظافت به موقع بستر می تواند با تجمع مدفوع، علاوه بر ایجاد بوی نامناسب آمونیاک شرایط را برای بروز انواع بیماری ها فراهم آورد.

سایر معایب پرورش مرغ در بستر

مواردی نظیر امکان آتش سوزی پوشال و تلف شدن مرغ ها، عدم امکان ثبت دقیق آمار و ارقام، تولید کود ناخالص و با ارزش اقتصادی کمتر را نیز می توان به عنوان سایر معایب پرورش مرغ در بستر در مقایسه با پرورش مرغ در قفس دانست.

شما برای ما از معایب پرورش قرقاول در بستر و مزایای پرورش قرقاول در قفس بنویسید

در این مطلب از سایت پراور صنعت شما را با مزایای پرورش قرقاول در قفس های صنعتی و معایب پرورش قرقاول در بستر آشنا کردیم. چنانچه جای گزینه ای را در بین گزینه‌ های گفته شده خالی دید آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید نظرات خود درباره مفید بودن استفاده از قفس در پرورش قرقاول و یا مضر بودن زمین برای پرورش این پرنده را با ما و مخاطبین سایت پراور صنعت به اشتراک بگذارید. از طریق قسمت نظرات میتوانید سوالات خود درباره پرورش قرقاول را از پشتیبانان سایت پراور صنعت بپرسید. پشتیبانان سایت ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

سوالات متداول

در هر قفس 3 طبقه چند قرقاول پرورش داده می شود؟

حدود 30 قرقاول

معایب پرورش قرقاول در بستر (روی زمین) چیست؟

عدم کنترل رفتار مرغ و خروس ها، امکان آتش سوزی پوشال و تلف شدن مرغ ها، عدم امکان ثبت دقیق آمار و ارقام، تولید کود ناخالص و با ارزش اقتصادی کمتر

مزایای پرورش قرقاول در قفس های صنعتی چیست؟

مدیریت کاراتر با استفاده از کاهش تراکم در واحد سطح، جمع آوری تخم ها به صورت مکانیزه ، بهبود شرایط تهویه ای و کاهش مصرف انرژی و بسیاری از مزایای دیگر که می توانید ان را در این مطلب از سایت پراور صنعت بخوانید

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.