پرورش مرغ در قفس های صنعتی چه مزایایی دارد؟ + قفس مناسب برای خرید

مزایای پرورش مرغ در قفس های صنعتی

مرغ یکی از پرطرفدار ترین طیور در امر پرورش است. این پرنده با هر دو صورت تخم گذار و گوشتی مزایای بالایی دارد که می تواند پرورش دهندگان را به سود برساند. امروزه مرغ به یکی از اصلی ترین موارد در سبد غذایی ما انسان ها تبدیل شده است. افراد زیادی قصد پرورش مرغ را دارند. پرورش مرغ را می توان به دو صورت آغاز کرد. برخی افراد مرغ ها را در مزرعه نگهداری می کنند و در همان بستر نیز مکانی برای زندگی آن ها تهیه می نمایند. اما برخی افراد برای پرورش، سالن های نگهداری مرغ را فراهم کرده و برای نگهداری از مرغ ها قفس های استاندارد تهیه می کنند. پرورش مرغ در قفس از اهمیت بالایی برخوردار است.

اما کدام صورت برای پرورش مرغ مناسب تر است؟ مرغ ها علاقه دارند در یک شرایط مطلوب زندگی کنند با زندگی در زمین های زراعتی در معرض حمله حیوانات مزاحم قرار می گیرند. این دسته از مشکلات در پرورش مرغ به صورت سنتی وجود دارد. پرورش مرغ در قفس های استاندارد بهتر است. اما مزایای پرورش مرغ در قفس های صنعتی چیست؟ با ما در این مطلب از وب سایت پرآور صنعت همراه باشید تا اطلاعات لازم در مورد پرورش بهتر مرغ را به دست آورید. برای مطالعه این مطلب فقط کافیست 7 دقیقه از زمان خود را صرف کنید. همچنین می توانید در پایان این مطلب و در بخش نظرات تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پرورش مرغ در قفس
پرورش مرغ در قفس

بیشتر بخوانید: میزان غذای مصرفی مرغ

3 مورد از مزایای پرورش مرغ در قفس های صنعتی

پرورش و نگهداری مرغ در قفس شرایط مطلوبی را برای این پرندگان ایجاد می کند. در این قسمت از مطلب پراور صنعت قصد داریم به معرفی 3 مزایای پرورش مرغ در قفس های صنعتی بپردازیم.

جمع آوری صحیح تخم ها

در پرورش مرغ به صورت سنتی، مرغ ها در محل مشخصی تخم گذاری نمی کنند و جمع آوری تخم ها به صورت دستی انجام می شود. جمع آوری تخم به صورت دستی باعث آسیب دیدن به تخم می شود. مرغ ها برای تخم گذاری باید در یک شرایط مطلوب قرار گیرند تا بتوانند به درستی تخم گذاری کنند. در پرورش مرغ به صورت سنتی، تخم های تولید شده توسط مرغ در اثر فشارهای جانبی اسیب می بینند.

اما یکی از مزایای پرورش مرغ در قفس های صنعتی جمع آوری تخم های به صورت کاملا اصولی است. در قفس های صنعتی مرغ ها در شرایط مناسبی اقدام به تخمگذاری می کنند و پس از اتمام عملیات،تخم ها بدون آسیب دیدگی به بیرون از قفس هدایت می شوند. در این نوع پرورش کیفیت تخم مرغ ها نیز بالاتر از پرورش مرغ به صورت سنتی است.

قفس مرغ
قفس مرغ

بیشتر بخوانید: تقویت مرغ خانگی

ساماندهی تعداد بالاتر مرغ

در یک فضای کوچک در پرورش مرغ به صورت سنتی شما قادر نخواهید بود تعداد بالایی از مرغ ها را نگهداری کنید. تعداد بالاتر مرغ های نگهداری شده، یکی دیگر از مهم ترین مزایای پرورش مرغ در قفس های صنعتی است. شما با تهیه قفس های صنعتی می توانید تعداد زیادی از مرغ ها را در یک فضای نسبتا کوچک نگهداری کنید.

تهیه این قفس ها به شما کمک می کند که از پرداخت هزینه های جانبی مانند تهیه فضای بزرگتر خودداری کنید. اجاره سالن ها برای زندگی مرغ ها هزینه های شما را به قدر زیادی بالا می برد. شما با تهیه قفس های دو یا چهار طبقه می توانید علاوه بر اشغال فضای اندک، زندگی راحت تری را برای این پرندگان فراهم کنید.

رسیدن تغذیه سالم و بدون آلودگی

یکی از اصلی ترین نکاتی که باید در هنگام پرورش به آن توجه کنیم، تغذیه مرغ ها است. در هر نوع پرورشی باید تغذیه ایده آلی را برای تغذیه این پرندگان در نظر بگیریم. اما تغذیه به هر میزان که مقوی باشد باید به درستی و بدون آلودگی به این پرندگان برسد. در پرورش مرغ به صورت سنتی، تغذیه این پرندگان به درستی و با روش صحیح به آن ها نمی رسد. برای تغذیه کردن مرغ ها، دانه ها را در کف زمین می ریزند که این مسئله سبب انتقال آلودگی ها به دانه و بدن پرندگان می شود.

اما تغذیه در قفس های صنعتی، به شکل اتوماتیک انجام می شود. دان ها از طریق واگن در اختیار مرغ ها قرار می گیرد و آبخوری های استاندارد با کمترین تماس با آلودگی به مرغ ها می رسد. این سبک از تغذیه می تواند از چند منظر دارای مزیت باشد. در این شیوه آب و دان سالم به مرغ ها رسیده و باعث رشد بهتر آن ها می شود. پرورش مرغ در قفس آلودگی ها را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

قفس مخصوص نگهداری مرغ
قفس مخصوص نگهداری مرغ

بیشتر بخوانید: بیماری های رایج در مرغ را بیشتر بشناسید

خرید قفس

با مطالعه این مطلب یکی از اولین سوال هایی که در ذهن مخاطبان شکل می گیرد، چگونگی تهیه قفس های استاندارد نگهداری مرغ است. شما باید از شرکتی قفس مرغ را تهیه کنید که تمامی مزایای پرورش مرغ در قفس های صنعتی را داشته باشد. شرکت پراور صنعت توانسته بهترین قفس ها را برای پرورش مرغ به صورت صنعتی برای شما پرورش دهندگان تولید کند. این قفس ها تمامی شرایط مطلوب برای رسیدن تغذیه، تماس با کمترین آلودگی، انتقال تخم ها بدون آسیب دیدگی، ضد زنگ بودن قفس ها، ساماندهی تعداد بالایی از پرندگان و کنترل سلامت پرندگان را دارا می باشد. البته این موارد تنها گوشی از از مزایای قفس های تولیدی شرکت پراور صنعت است.

شرکت پرآور قفس های سه طبقه نگهداری مرغ را با بهترین طراحی و با بالا ترین امکانات به مشتریان خود ارائه می دهد. برای خرید این قفس ها کافیست به وب سایت شرکت پرآور مراجعه کرده و پس از کسب مشاوره، این قفس ها را با کمترین قیمت خریداری کنید.

شما برای ما از پرورش مرغ در قفس بنویسید

در این مطلب از سایت پراور صنعت شما را با پرورش مرغ در قفس آشنا کردیم. چنانچه در این زمینه دارای تجربیات متفاوتی هستید، آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. نظرات شما می تواند به ما در ارائه مقالاتی مفیدتر بسیار کمک کند. همچنین نظرات شما می تواند به فعالان در این زمینه کمک کند تا بهترین نتیجه را از کسب و کار خود بدست اورند. از طریق قسمت نظرات می توانید سوالات خود را نیز از ما بپرسید. پشتیبانان سایت پراور صنعت در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

 

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *