مزایای پرورش پرندگان با قفس + نقش قفس در کاهش هزینه ها

پرورش پرندگان در قفس

پرورش پرندگان در دنیای امروز رونق بسیار خوبی دارد. در سر تا سر جهان و در تمامی کشور ها مشاهده می کنید که پرندگان زیادی در آن پرورش داده می شوند. استفاده از تجهیزات پیشرفته می تواند هر کسب و کاری را از خسارت دیدن در امان بدارد. در پرورش پرندگان نیز قفس های استاندارد این نقش را ایفا می کنند. شما با تهیه قفس های مخصوص نگهداری پرندگان می توانید به بهتر شدن کسب و کار خود کمک کنید. در این مطلب از وب سایت پرآور صنعت نیز قصد داریم 6 مورد از ویژگی های شگفت انگیز پرورش پرندگان با قفس را برای شما معرفی کنیم تا با کسب این آگاهی، به کسب و کار موفق تر و خالی از ضرری برسید. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. مطالعه این مطلب به 7 دقیقه زمان نیاز دارد.

6 ویژگی شگفت انگیز پرورش پرندگان با قفس

شما قبل از آغاز امر پرورش پرندگان باید سرپناهی را برای آنها تهیه کنید. پرورش پرندگان به صورت سنتی و صنعتی انجام می شود. پرورش به روش سنتی معایب زیادی را به همراه دارد. قفس برای پرندگان حکم یک خانه امن را دارد که می توانند از خطرهای موجود در امان باشند. در ادامه شما را با 6 مورد از این مزایا و ویژگی هایی که پرورش پرندگان در قفس دارد را آشنا می کنیم.

سرپناهی امن و خالی از استرس

وجود استرس می تواند برای گله پرندگان مانند سم عمل کند. استرس های مختلفی که به پرندگان وارد می شود باعث تضعیف مقاومت بدن آن ها و مشکلات دیگر می شود. اما استفاده از قفس برای زندگی پرندگان چگونه می تواند این مشکل را برطرف کند؟

یکی از ویژگی های شگفت انگیزی که پرورش پرندگان با قفس دارد، از بین بردن استرس پرندگان است. بدن بیشتر پرندگان در صورت احساس خطر های مختلف مانند حمله حیوانات وحشی مایعی را ترشح می کند که بسیار برای آن ها مضر است. نگهداری پرندگان در قفس آن ها را از خطر حمله حیوانات در امان می دارد.

نگهداری پرندگان با قفس
نگهداری پرندگان با قفس

بیشتر بخوانید: معایب استفاده از قفس دست دوم

کاهش میزان بیماری پرندگان

گرفتاری گله پرندگان به بیماری ها می تواند ضرر بزرگی را به شما پرورش دهندگان و صاحبان کسب و کار وارد کند. یکی از مهم ترین دلایل تشکیل بیماری در پرندگان، آلودگی محیطی است. پرورش پرندگان به روش سنتی به علت ارتباط گسترده با انواع حیوانات درصد ابتلا به بیماری را بالاتر می برد.

اما یکی از ویژگی های شگفت انگیزی که پرورش پرندگان با قفس دارد، کاهش احتمال تشکیل بیماری است. هرچه آلودگی کمتری در محیط باشد، احتمال وجود بیماری نیز کمتر است. استفاده از قفس های استاندارد در پرورش پرندگان می تواند الودگی را کمتر کرده تا بیماری متری نیز در گله شیوع پیدا کند. همچنین کار نظافت قفس بسیار راحت است.

مدیریت تخم ها و جلوگیری از آسیب دیدن آن ها

بسیاری از پرورش دهندگان سعی می کنند با توجه به نیاز کشور پرنده مناسب برای پرورش را انتخاب کنند. برای مثال در کشور ما، مرغ طرفداران بسیار زیادی دارد زیرا هم مرغ و هم تخم آن جزو پر تکرار ترین محصولات در زنجیره غذایی ما ایرانیان هستند. اما برای اینکه پرورش پرندگان تخم گذار مانند مرغ به سود ختم شود باید شرایط مناسب برای نگهداری و سالم ماندن تخم ها را فراهم کنید.

در پرورش پرندگان تخمگذار به روش سنتی، تخم ها در فضای مناسبی قرار نمی گیرند. در بسیاری از این سبک های پرورشی مشاهده شده که به علت های مختلف آسیب جدی به تخم ها وارد شده و آن ها را از بین می برد. اما شما با تهیه قفس می توانید این مشکل را برطرف کنید. در قفس های مخصوص برای پرندگان تخم گذار فضاهایی تهیه شده که تخم ها را بدون آسیب دیدگی به مکانی امن هدایت می کند. پرورش پرندگان با قفس مزایای بسیار زیادی را با خود به همراه دارد.

مدیریت راحت تخم ها با قفس
مدیریت راحت تخم ها با قفس

بیشتر بخوانید: پرورش مرغ در قفس های صنعتی چه مزایایی دارد؟ + قفس مناسب برای خرید

تمیز کردن آسان محیط پرورشی پرندگان

از دیگر مزایای پرورش پرندگان با قفس می توان به تمیز کردن آسان محیط پرورشی پرنده ها اشاره کرد. اگر برای پرورش پرندگان از قفس استفاده نکنید، مجبورید هزینه بسیار زیادی را بابت دستمزد کارگران برای تمیز کردن محیط اطراف و محیطی که پرندگان در آن زندگی می‌کنند، پرداخت نمایید. حال سوال اینجاست، کارگران می توانند به خوبی محیط پرورش پرندگان را تمیز نمایند؟ با استفاده از قفس دیگر نیازی به پرداخت هزینه های هنگفت برای دستمزد کارگران نیست.  با روش های بسیار ساده و کم هزینه می توانید محیطی که پرندگان در آن زندگی می کنند را به راحتی تمیز نمایید. با توجه به شیوع بیماری هایی که در پرندگان وجود دارد، ضد عفونی کردن قفس ها هزینه‌ کمتر را به خود اختصاص می‌دهد. اگر برای پرورش پرندگان از بستر استفاده کنید مجبورید هزینه‌های هنگفتی را برای ضدعفونی کردن فضای پرورش آنها صرف نمایید. قفس پرندگان راحت تر تمیز و ضدعفونی می شود.

مزایای پرورش پرندگان با قفس
مزایای پرورش پرندگان با قفس

بیشتر بخوانید: فروش قفس بلدرچین در خراسان رضوی + [ جنس گالوانیزه گرم ]

کاهش هزینه های خوراک

کاهش هزینه های خوراک و دان پرندگان یکی دیگر از مهمترین و بزرگترین عواملی است که شما با تهیه قفس می توانید آن را به دست آورید. پرورش پرندگان در بستر می‌تواند با ریخت و پاش دان و افزایش هزینه های تهیه خوراک همراه باشد. پرورش پرندگان در قفس این شرایط را برای شما فراهم می سازد که به میزان قابل مصرف پرندگان برای آنها دان تهیه کنید. با استفاده از این تکنیک به راحتی هرچه تمام تر می توانید هزینه های خود را به طور چشمگیری کاهش دهید. کاهش هزینه های خوراک و دان از دیگر مزایای پرورش پرندگان در قفس است.

پرورش پرندگان با قفس
پرورش پرندگان با قفس

بیشتر بخوانید: فروش قفس بلدرچین در خراسان جنوبی + [ ضدزنگ و قابل شستشو ]

پرورش پرندگان به تعداد بالاتر

با استفاده از قفس می توانید پرندگان را در تعدادهای بالا و به راحتی هرچه تمام تر پرورش دهید. در بستر شرایطی فراهم نیست که بتوانید تمامی پرندگان را مدیریت نمایید. از این رو در بستر پرورش کمتری را خواهید داشت. با استفاده از قفس به راحتی می توانید هر تعداد که دلتان می‌خواهد را پرورش دهید. از این رو سوددهی بالاتری را خواهید داشت.

قفس پرندگان را از کجا بخریم؟

شرکت صنعتی پراور صنعت یکی از معتبرترین شرکت هایی است که توانسته با تولید بهترین قفس ها نام نیکویی از خود در بین شرکت های معتبر ساخت قفس های مخصوص برای پرندگان به جای بگذارد. شرکت پراور صنعت ساخت و توزیع قفس مرغ، قفس بلدرچین ، قفس قرقاول و قفس کبک را پشتیبانی می نماید.

قفس مخصوص پرورش پرندگان
قفس مخصوص پرورش پرندگان

بیشتر بخوانید: فروش قفس بلدرچین در خراسان شمالی + [جنس گالوانیزه گرم]

شما برای ما از مزایای استفاده از قفس بنویسید

در این مطلب از سایت پراور صنعت به خوبی تمامی خصوصیات استفاده از قفس را برای شما بازگو کردیم. چنانچه تجربه ای در این باره دارید آن را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. نظرات شما میتواند می ‌تواند به متقاضیان سایت پرآور صنعت کمک کند که از بین قفس مخصوص پرورش پرندگان و بستر یکی را برای شروع کسب و کار خود انتخاب کنند.

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *