بلدرچین از چه سنی شروع به تخمگذاری می کند؟

تخم گذاری بلدرچین

عمر بلدرچین چقدر است ؟ یا بهتر است بگوییم بلدرچین چند سال عمر میکند؟ بلدرچین چند روزه بالغ می شود؟ بلدرچین در چند ماهگی تخمگذار می شود؟  این سوالات جزء سوالاتی است که  از پشتیبانی سایت پراور صنعت پرسیده می شود و یا در کامنت ها برای پاسخ قرار می گیرد در این مطلب از سایت پرآور صنعت قصد داریم شما را با جواب تمامی سوالات آشنا کنیم. در این مطلب شما با عمر بلدرچین، سن تخمگذاری بلدرچین و بسیاری از نکات دیگر آشنا خواهید شد. چنانچه دوست دارید به پرورش بلدرچین بپردازید توصیه می کنیم تا انتهای مطلب ما را یاری کنید. در این مطلب به نکاتی پی خواهید برد که در کمتر سایتی آن‌ها را مشاهده کرده اید. مطالعه این مطلب به ۸ دقیقه زمان نیاز دارد. توجه داشته باشید این ۸ دقیقه زمان در برابر اطلاعات کاملی که به دست می آورید ناچیز است. برای این که بتوانید اطلاعات موجود در این صفحه را بدست آورید باید چندین ساعت بگذارید.

تخم گذاری بلدرچین ها از چه سنی شروع می شود؟

پرورش بلدرچین یکی از کسب و کار های پر رونق در چند سال اخیر است. سود حاصل از پرورش بلدرچین موجب شده تا افراد زیادی این کسب و کار را راه اندازی کنند. اما آیا هر کسی می تواند این کار را راه اندازی کند و سود مناسبی به دست آورد؟ برای آغاز پرورش بلدرچین لازم است اطلاعات گسترده ای را کسب کنیم تا در امر پرورش موفق باشیم. یکی از مواردی که در پرورش بلدرچین به سود ختم می شود، امر تخم گذاری و سود حاصل از فروش تخم بلدرچین است.  افرادی که پرورش بلدرچین را آغاز می کنند درصدد این هستند تا با تخم گذاری این پرندگان نیز سودی کسب کنند. اما به راستی سن تخم گذاری بلدرچین ها چقدر است؟

با تحقیقاتی که انجام دادیم دانستیم که جوجه بلدرچین ها پس از به دنیا آمدن در صورت قرارگیری در شرایط مطلوب می توانند پس از 40 روزگی تخم گذاری کنند. البته زمان تخم گذاری بلدرچین ها تا حدودی به شرایط نیز بستگی دارد. در واقع بازه زمانی تخم گذاری بلدرچین ها از 6 هفته تا 9 هفته تخمین زده شده است. اگر شرایط مناسب برای زندگی این پرنده را فراهم کنید آن ها زودتر اقدام به تخم گذاری می کنند. هرچه شرایط نامناسب تر باشد زمان بیشتر لازم است تا برای تخم گذاری آماده شوند.

بازه زمانی تخم گذاری بلدرچین
بازه زمانی تخم گذاری بلدرچین

بلدرچین چند سال عمر میکند ؟

طول عمر بلدرچین به عوامل مختلفی مانند نوع پرورش‌بلدرچین بستگی دارد. زمان دقیقی از طول عمر بلدرچین ها در دسترس نیست. اما با توجه به گوشتی یا تخمی بودن بلدرچین آمارهای متفاوتی در دسترس است.  معمولاً بلدرچین های گوشتی بعد از ۶۰ روز به کشتارگاه فرستاده می شوند تا از گوشت آنها بهره وری شود. این عمر مفید در بلدرچین های تخمگذار به ۱۰ الی ۱۲ ماه می رسد. چنانچه بلدرچین هایی که در طبیعت زندگی می کنند دچار عوامل  توسط عوامل خارجی تهدیدنشوند می توانند ۱۰ سال عمر نمایند.

بلدرچین چند روزه بالغ می شود ؟

معمولاً بلدرچین های تخمگذار در ۵۰ روزگی بالغ می شوند. بعد از ۵۰ روز بلدرچین ها می توانند جفت گیری نمایند و اقدام به تولید تخم نطفه دار کنند. سن بلوغ در بلدرچین های گوشتی ۶۰ روز می باشد. بلدرچین ها با توجه به شرایطی که در آن زندگی می کنند می توانند به بلوغ زودرس و یا دیررس نیز برسند. شرایط محیطی و تغذیه جزء مهم ترین موارد در بالغ شدن بلدرچین به شمار می روند.

تعداد تخم در روزهای ابتدایی بعد از رسیدن به سن تخمگذاری بلدرچین

اما حال که از سن تخمگذاری بلدرچین ها آگاه شدید، این سوال برایتان پیش می آید که بلدرچین ها پس از رسیدن به این سن چه تعداد تخم می گذارند؟ میزان تخم گذاشته شده توسط بلدرچین ها نیز می تواند یکی از عوامل مهم در کاهش یا افزایش میزان سود باشد.

معمولا پس از گذشت این زمان از عمر بلدرچین و در روز های ابتدایی که آن ها به سن تخم گذاری می رسند، در هر 24 ساعت می توانند 2 تخم بگذارند به عبارتی هر 1 روز، 2 تخم بلدرچین خواهید داشت. برخی افراد نیز وجود دارند که سعی می کنند با خرید جوجه بلدرچین و رشد دادنشان، آن ها را به سن تخم گذاری برسانند و با فروش تخم بلدرچین به سود برسند. اما برای این کار نیز تجربه و مهارت لازم است که در ادامه برایتان خواهیم گفت.

سن تخم گذاری بلدرچین
سن تخم گذاری بلدرچین

بیشتر بخوانید: تکنیک های تشخیص جنسیت و سن بلدرچین را در پرآور صنعت فرا بگیرید

چه بلدرچین هایی را برای تخم گذاری انتخاب کنیم؟

افرادی که سعی می کنند با خرید جوجه بلدرچین و پرورش آن و رساندن آنها به سن تخم گذاری و فروش تخم ها به سود ایده آلی برسند. اما برای این کار نیز لازم است اطلاعات لازم را به دست آورید. اولین مرحله خرید بلدرچین است. چه بلدرچینی را با چه معیار هایی خریداری کنیم؟

انواع بلدرچین ها برای تخمگذاری
انواع بلدرچین ها برای تخمگذاری

1_ سن تخم گذاری بلدرچین ها را جدی بگیرید

همانطور که گفتیم بلدرچین ها در روز های ابتدایی بعد از رسیدن به سن تخم گذاری می توانند در هر 24 ساعت 2 تخم را بگذارند. اما پس از چند روز تخم گذاری مدام، آن ها تخم گذاری خود را تا حدود 1 الی 2 روز متوقف می کنند. سن بلدرچین های خریداری شده در این امر تاثیر بسزایی دارد. هرچه بلدرچین های مسن تری را انتخاب کنید، این زمان متوقف شدن تخم گذاری طولانی تر می شود. شما باید برای کسب سود از طریق فروش تخم بلدرچین، پرندگان جوان تر را انتخاب کنید.

2_ خرید از گله سالم

سلامت بودن بلدرچین ها یکی دیگر از مواردی است که می تواند میزان کسب سود را برای شما بالا یا پایین ببرد. اگر شما بلدرچین های بیمار را برای تخمگذاری انتخاب کنید، آن ها قادر نخواهند بود عملکرد تخم گذاری صحیحی از خود به جای بگذارند. انتخاب بلدرچین های ناسالم باعث می شود تمام سرمایه و زمان شما به هدر برود.

برای این کار شما باید به هنگام خرید بسیار دقت کنید. سعی کنید از مراکز مطمئن که در روند پرورش تمامی موارد استاندارد را رعایت کرده اند بلدرچین ها را خریداری کنید. بلدرچین های سالم تر می توانند تخم گذاری بهتر و سالم تری داشته باشند. سلامتی یا بیماری به طور مستقیم بر سن تخمگذاری بلدرچین تاثیرگذار خواهد بود.

رعایت چند نکته برای رساندن بلدرچین ها به سن تخم گذاری

اگر جوجه بلدرچین خریداری کرده اید و قصد دارید آن ها را به سن تخم گذاری برسانید باید چند اصل را برای رشد و پرورش صحیح این پرنده رعایت کنید. رعایت این چند اصل برای رساندن بلدرچین ها به سن تخم گذاری الزامی است. باید در انجام آنها کم کاری کنید.

پرورش بلدرچین تخمگذار
پرورش بلدرچین تخمگذار

بیشتر بخوانید: بلدرچین معمولی

تغذیه

تغذیه ایده آل و مقوی یکی از امور اصلی در پرورش طیور است. شما باید جیره غذایی مقوی را برای بلدرچین ها در نظر بگیرید تا آن ها به صورت صحیح رشد کرده و به سن تخمگذاری بلدرچین برسند. تغذیه مورد استفاده گله بلدرچین ها باید مقادیر کافی پروتئین، ویتامین، انرژی و مواد معدنی را داشته باشد تا به رشد این پرندگان کمک کند.

محل زندگی ایده آل

توجه داشته باشید یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر سن تخمگذاری بلدرچین، محل زندگی آن است. میزان رشد بلدرچین ها تا حدودی از محل زندگی آن ها نیز تاثیر می پذیرد. سرما و گرما دو عنصری اند که در صورت وجود بیش از اندازه می توانند جلوی رشد پرندگان را بگیرند. در پرورش بلدرچین باید یک مکان مناسب را برای نگهداری آن ها انتخاب کنید. قفس بلدرچین یکی از بهترین انتخاب ها برای زندگی بلدرچین ها است. شما میتوانید با تهیه قفس مخصوص نگهداری بلدرچین فضای مناسب و لازم را برای زندگی این پرندگان فراهم کنید. اما گونه می توان این قفس های ایده آل بلدرچین را خریداری کرد؟

قفس دو طبقه بلدرچین
قفس دو طبقه بلدرچین

بیشتر بخوانید: پرورش بلدرچین در خانه

قفس نگهداری بلدرچین

شرکت پرآور صنعت توانسته قفسهای مخصوص نگهداری بلدرچین را برای شما پرورش دهندگان تولید کند. شما با تهیه این قفس های تولیدی میتوانید شرایط ایده آل برای زندگی بلدرچین ها را فراهم کنید. برای خرید این قفس ها تنها کافیست به وب سایت شرکت پرآور صنعت مراجعه کرده و این قفس ها را خریداری کنید. البته به یاد داشته باشید که شرکت پرآور صنعت با هدف قرار دادن کسب رضایت مشتریان، سعی کرده تا بهترین تعرفه را برای قفس های تولیدی خود در نظر بگیرد. قفس بلدرچین خود را با کمترین هزینه تهیه کنید.

شما برای ما از سن تخمگذاری بلدرچین و عمر بلدرچین بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور صنعت شما را با موضوعات مهمی چون عمر بلدرچین و سن تخمگذاری بلدرچین آشنا کردیم. چنانچه در این‌باره سوالی ذهن شما را درگیر می‌کند می‌توانید از طریق قسمت نظرات این سوال را با ما در میان بگذارید. همچنین از طریق قسمت نظرات می‌توانید پیشنهادات خود در این باره را به ما ارائه دهید تا ما بتوانیم در مطالب بعدی اطلاعات مفید تری را به مخاطبین ارائه دهیم. امیدواریم این مطلب از سایت پراور صنعت مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.

سوالات متداول

تخم گذاری بلدرچین ها از چه سنی شروع می شود؟

40 روزگی

تعداد تخم در روزهای ابتدایی بعد از رسیدن به سن تخمگذاری بلدرچین چقدر است؟

در هر 24 ساعت می توانند 2 تخم بگذارند به عبارتی هر 1 روز، 2 تخم بلدرچین خواهید داشت

تاثیر تغذیه بر رشد بلدرچین ها چیست؟

تغذیه ایده آل و مقوی یکی از امور اصلی در پرورش طیور است. شما باید جیره غذایی مقوی را برای بلدرچین ها در نظر بگیرید تا آن ها به صورت صحیح رشد کرده و به سن تخمگذاری بلدرچین برسند. تغذیه مورد استفاده گله بلدرچین ها باید مقادیر کافی پروتئین، ویتامین، انرژی و مواد معدنی را داشته باشد تا به رشد این پرندگان کمک کند.

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *