مزایای استفاده از قفس های صنعتی در پرورش بلدرچین و کبک

مزایای استفاده از قفس های صنعتی در پرورش بلدرچین و کبک

در این مطلب از سایت قفس بلدرچین قصد داریم شما را با مزایای استفاده از قفس های صنعتی در پرورش بلدرچین و کبک آشنا کنیم. همچنین در این مطلب به سوالات ذهنی شما در این خصوص پاسخ خواهم داد. استفاده از قفس چه تاثیری بر پرورش بلدرچین و کبک دارد؟ قفس های صنعتی چه مزایایی دارند؟ آیا تمام قفس ها با کیفیت هستند؟ دلیل ارزان بودن برخی از قفس ها چیست؟ اگر سوالات بیان شده را در ذهن خود دارید، تا انتهای این مطلب با سایت پراور صنعت همراه باشید. مطالعه این مطلب به 6 دقیقه زمان نیاز دارد.

مزایای استفاده از قفس های صنعتی


اگر نگاهی به گذشته بیندازیم متوجه میشویم که پرورش ماکیان بیشتر روی بستر (زمین) انجام میشد و استفاده از سبک قدیمی و سنتی بستر بیشتر مورد توجه پرورش دهندگان بود که پیامدها و معایبی به همراه داشت و مشکلات فراوانی را بوجود می آورد. با گسترش صنعت و روی آوردن مردم به محصولی سالم و ارگانیک، پرورش و نگهداری پرنده ها در قفس های صنعتی و استاندارد مورد توجه قرار گرفت. ابتدا افراد با ساخت قفس های دست ساز و انتقال پرنده ها از بستر به قفس، پرورش مدرن را شروع کردند اما این قفس های دست ساز جوابگوی بسیاری از مشکلات آن ها نبود چرا که استاندارد های لازم در پرورش بلدرچین و کبک برای این قفس ها اعمال نمیشد.

روش بستر در پرورش بلدرچین
روش بستر در پرورش بلدرچین

حتما بخوانید : پرورش بلدرچین [از 0 تا 100] + کسب درآمد از آن

پرورش بلدرچین و کبک به روش نگهداری در قفس


نگهداری و پرورش پرنده هایی مانند کبک و بلدرچین در قفس، امری ضروری و یکی از کلیدی ترین اقدامات در امر پرورش محسوب میشود. استفاده از قفس چه مزایایی میتواند داشته باشد؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا نکات مهمی را برای شما پرورش دهندگان گرامی مورد بررسی قرار دهیم. استفاده از سیستم قفس موجب افزایش راندمان تولید تخم میشود، در این روش محصولات بدست آمده سالم و بدون هیچ گونه آسیب یا شکستگی میباشد.

پرورش با سیستم قفس در مقایسه با روش بستر که اغلب با تخم های شکسته و همچنین آلوده مواجه میشویم، بهترین انتخاب برای بالا بردن کیفیت و راندمان تخمگذاری در پرورش بلدرچین محسوب میشود.

مزایای استفاده از قفس های صنعتی در پرورش بلدرچین و کبک


هرچند بلدرچین نسبت به کبک پرنده ای مقاوم در برابر بیماری ها بوده اما بطور کلی استفاده از قفس باعث کاهش انتقال بیماری ها  شده و تلفات کمتری متوجه گله خواهد شد. موارد قابل اهمیت سیستم قفس در پرورش و نگهداری پرنده ها :

 1. صرفه جویی در مصرف و جلوگیری از ریخت و پاش دان
 2. انتقال آب بصورت اتومات و دسترسی آسان به آب سالم و تمیز
 3. حذف بستر خیس و قطع تماس پرنده با فضولات
 4. جمع آوری تخم های سالم عاری از آلودگی و شکستگی در مخزن مخصوص
 5. آمار گیری راحت تر تولید روزانه نسبت به سیستم بستر و راندمان خوب تولید
 6. حذف گاز آمونیاک به مقدار خیلی زیاد
 7. تلفات کمتر

راندمان بالای تولید و سودآوری بسیار باعث شده تا بسیاری از تولید کنندگان از این نوع کسب و کار استقبال کنند و پرورش بلدرچین را به صورت صنعتی راه اندازی نمایند.

استفاده از قفس های صنعتی، مهم ترین عامل در تخمگذاری بلدرچین و کبک


آیا میدانید تجهیزات و لوازم نگهداری همیشه باید از استانداردهای لازم برخوردار باشند؟! چرا که استفاده از قفس غیر اصولی تمامی زحمات شما را از بین میبرد، همچنین شیب بد و نامناسب قفس ها باعث آسیب رساندن به تخم ها میگردد.  طراحی مناسب شبکه ها و فاصله ی استاندارد بین طبقات موجب گردش هوای بهتر در قفس میشود، استفاده از کودکش و تماس نداشتن فضولات، یکی از مهمترین نکات در پرورش پرندگان محسوب میشود.

بلدرچین های بالغ و جوجه های آنها اصولا در قفس نگهداری میشوند، اهمیت این کار در آن است که کنترل بلدرچین ها در قفس بهتر انجام گرفته و باعث افزایش راندمان تولید میگردد.

حتما بخوانید: چگونه یک دستگاه جوجه کشی آسان و ارزان بسازیم؟! در 10 دقیقه

تاثیر آب مناسب و باکیفیت بر تخمگذاری بلدرچین ها


در دسترس بودن آب تمیز و سالم با درجه حرارت بین 20 تا 25 درجه بسیار حائز اهمیت است، در سیستم نگهداری قفس همیشه میتوانید این نیاز را تا حد زیادی برطرف کنید. نبود و کمبود آب سالم علاوه بر آسیب رساندن به گله و پایین آوردن تولید روزانه، گله را تهدید و باعث تلفات سنگین میشود. در پایان مزایای مهم دیگر استفاده از قفس های صنعتی و استاندارد را برای اطلاع بیشتر شما تولید کننده گرامی ذکر کرده ایم.

 1. حمل و نقل آسان
 2. کنترل و درمان به موقع بیماری ها 
 3. افزایش تخمگذاری و جلوگیری از آلوده شدن و شکستگی آنها
 4. امکان گرمایش
 5. سرمایش تنظیم شده در طبقات
 6. نگهداری تعداد بیشتری پرنده نسبت به روش نگهداری در بستر
 7. افزایش درصد نطفه در تخم ها
 8. کاهش مصرف دان و جلوگیری از تلفات و ….

حتما بخوانید: پرورش کبک را ساده و اصولی بیاموزید

شما برای ما از مزایای استفاده از قفس بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور صنعت شما را با مزایای استفاده از قفس های صنعتی در پرورش بلدرچین و کبک آشنا کردیم. همچنین به سوالات ذهنی شما نیز در این باره پاسخ دادیم.  اگر جای گزینه ای را در بین گزینه های مطرح شده در این مطلب خالی دیدید، ان را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. نظرات شما می تواند به مخاطب پرآور صنعت کمک کند تا  بهترین عملکرد را در پرورش طیور داشته باشند. همچنین می‌توانید از این طریق سوالات ذهنی خود را از ما بپرسید تا پشتیبانان سایت پرآور صنعت در اسرع وقت به آنها جواب دهند. امیدواریم از این مطلب به سایت پرآور صنعت به بهترین شکل استفاده کنید و مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *