پرورش ماکیان – سود آوری بالا رو با این نکات تضمین کن!!!

پرورش ماکیان

بر کسی پوشیده نیست که پرورش ماکیان می‌تواند یکی از کسب و کارهای پرسود باشد. همین امر باعث شده افراد بسیار زیادی با راه اندازی مزرعه های مختلف اقدام به پرورش ماکیان کنند. برای شروع این کسب و کار باید در نظر داشته باشید که وجود اطلاعات جامع در مورد نحوه پرورش و نحوه فروش الزامی است. نبود اطلاعات کافی می تواند کسب و کار شما را دچار ورشکستگی و زیان های فراوان کند.

در کنار داشتن اطلاعات کافی شما باید تکنیک‌هایی را بیاموزید که بتوانید با استفاده از آنها سودآوری بالا را تضمین نمایید. در این مطلب از سایت پرآور صنعت قصد داریم شما را با تکنیک هایی آشنا کنیم که بتوانید با استفاده از آن سودآوری خود در زمینه پرورش ماکیان را به بالاترین میزان خود برسانید. برای دانستن این نکات طلایی کافی است پنج دقیقه زمان بگذارید و تا انتهای این مطلب سایت پرآور صنعت را به دقت مطالعه کنید. در این مطلب به نکاتی اشاره خواهیم کرد که در کمتر دوره ای آن را مشاهده کرده اید!!!

محیط پرورش

از دیگر نکاتی که در پرورش ماکیان باید توجه ویژه به آن داشت محیط پرورش است. فرقی نمی‌کند که شما چه پرنده‌ای را پرورش دهید ابتدا باید شرایطی را فراهم کنید تا آن پرنده بتواند در فضای مورد نیاز احساس راحتی کند و بهترین میزان رشد از خود به جای بگذارد. محیط پرورش مورد نظر باید فضای کافی برای حرکت پرنده را داشته باشد. در برابر شرایط آب و هوایی نامساعد پرنده‌ها را حفظ کند.

محیط پرورش مناسب باید به نحوی باشد که پرنده بتواند بالاترین راندمان کاری را از خود به جای بگذارد. همچنین محیط پرورش باید به گونه‌ای باشد که پرنده‌ها در آن سلامت خود را حفظ کنند.

بهداشت و پیشگیری از بیماری‌ها

نکته‌ای که اکثر پرورش دهندگان به آن توجه می‌کنند بهداشت و پیشگیری از بیماری‌هاست. هر چقدر بیماری‌ها در گله بیشتر باشد هزینه بیشتری نیاز است تا بیماری‌ها درمان شوند. از این رو پیشنهاد می‌کنیم که به جای درمان بیماری‌ها حتماً پیشگیری نمایید. پیشگیری بیماری‌ها هزینه‌های شما را به طور چشمگیری سرشکن خواهد کرد. توجه داشته باشید برای ایجاد فضای بهداشتی باید به طور منظم محیط پرورش ماکیان را ضدعفونی کنید و برنامه واکسیناسیون را به صورت منظم اجرایی نمایید.

برای اینکه فضای بهداشتی به بهترین شکل برای پرندگان فراهم باشد توصیه می‌کنیم محیط پرورش را به صورت دوره‌ای ضدعفونی نمایید. ضدعفونی کردن محیط پرورش از بروز هرگونه بیماری به داخل گله جلوگیری می‌کند.

انتخاب نژاد مناسب

فرقی نمی‌کند که شما کدام یک از پرندگان را برای پرورش انتخاب کرده باشید. یکی از مهمترین نکاتی که در پرورش ماکیان مورد اهمیت خواهد بود نوع نژاد انتخابی شما برای شروع کسب و کار است. توجه داشته باشید ابتدا اهداف پرورش را مشخص کنید و سپس با استفاده از هدف های خود یکی از بهترین نژادها را برای شروع پرورش انتخاب نمایید.

پرورش ماکیان
پرورش ماکیان

به مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید شما پرورش مرغ تخمگذار را انجام می دهید. مرغ صنعتی در سال ۳۲۰ عدد تخم مرغ تولید می کند. این در صورتی است که شما با انتخاب نژادی مانند مرغ گلپایگانی در هر فصل ۲۱۰ عدد تخم مرغ به دست خواهید آورد. اگر شما هزار قطعه مرغ در سال پرورش دهید حدود ۱۱۰ هزار عدد تخم مرغ تفاوت این دو نژاد خواهد بود. ۱۱۰ هزار را در قیمت روز تخم مرغ  ضرب کنید تا ببینید به چه عدد هنگفتی دست پیدا خواهید کرد. با این نکته طلایی و توجه به آن می توانید افزایش سودآوری خود از پرورش ماکیان را تضمین کنید.

توجه به نوع و کارکرد دستگاه جوجه کشی

یکی از مهمترین نکات طلایی که شما می توانید با استفاده از آن پرورش ماکیان را با سودآوری بالا تجربه کنید توجه به نوع دستگاه جوجه کشی است. دستگاه جوجه کشی که می تواند به صورت مستقیم بر کیفیت و راندمان کاری شما تاثیر گذار باشد. اگر دوست دارید در جوجه کشی سودآوری بالایی را تجربه کنید توصیه می‌کنیم در هنگام جوجه کشی نکات مهم در این زمینه را رعایت کنید تا درصد بالایی از تخمهای نطفه دار به جوجه مبدل شوند.

با رعایت نکات مهم در هنگام جوجه کشی و انتخاب دستگاه مناسب برای این کار شما می‌توانید افزایش میزان گله را به همراه داشته باشید. افزایش میزان گله مساوی است با افزایش سودآوری.

استفاده از نیمچه ها در پرورش ماکیان

چنانچه می خواهید از پرورش ماکیان با فروش تخم مرغ، تخم بلدرچین، تخم کبک و غیره به درآمد زایی برسید، توصیه می‌کنیم از نیمچه ها استفاده کنید. پرورش جوجه، مراقبت و نگهداری از آن نیازمند هزینه های بالایی است از این رو شما می توانید با استفاده از نیمچه ها زودتر دوره غیر بازده را دور بزنید و به این صورت، سودآوری اقتصادی خود را بالا ببرید.

مدیریت استرس

از عواملی که می‌تواند باعث کاهش راندمان کاری در ماکیان شود استرس است. حتی الامکان سعی کنید از بروز استرس در پرندگان جلوگیری نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که ماکیان به صورت طبیعی به استرس‌ها حساس بوده و بروز استرس در آنها می‌تواند اتفاق ناخوشایندی را به همراه داشته باشد. برای عدم بروز استرس در پرنده‌ها می‌توانید تنظیمات نوری دقیق را در نظر بگیرید، دمای مناسب را برای محیط پرورش اجرا کنید، از صداهای مزاحم بکاهید و فضای کافی برای استراحت در نظر بگیرید.

 ماکیان به صورت طبیعی به استرس حساس هستند. بنابراین، باید از طرح‌های پرورشی استفاده کنید که به آنها امکان می‌دهد تا استرس را کاهش دهند. این شامل فضاهای مناسب برای استراحت، تنظیمات نوری و دمایی مناسب و کاهش صداهای مزاحم است.

آموزش و بروزرسانی اطلاعات

از مهمترین نکات در پرورش ماکیان که می‌تواند سودآوری بالایی را برای شما به همراه داشته باشد آموزش را به روز رسانی اطلاعات است. از آنجایی که پرورش ماکیان روز به روز در حال پیشرفت است و تجربیات جدیدی را به پرورش دهندگان منعکس می‌کند کسانی که در این زمینه پیشرفت خواهند کرد که اطلاعات آنها به روز باشد.

برای اینکه اطلاعات شما به روز باشد و با روش‌ها و تکنیک‌های جدید در زمینه پرورش ماکیان به طور کامل آشنا شوید توصیه می‌کنیم در دوره‌های آموزشی مختلف شرکت کنید و با کارشناسان مجرب در این زمینه مشورت نمایید.

پرورش ماکیان
پرورش ماکیان

به مثال زیر توجه داشته باشید:

به طور مثال مرغ های تخمگذار معمولا در سن ۵ ماهگی به بلوغ خواهند رسید. شما باید پنج ماه از جوجه مرغ مراقبت کنید تا بعد از صرف هزینه های بسیار زیاد به دوره سودآوری برسید. این در صورتی است که با استفاده از نیمچه ها به راحتی هرچه تمام تر می توانید در ماه اول نیز به درآمدزایی و سودآوری  دست پیدا کنید. شما با این کار می توانید چرخه اقتصادی خود را برای بازدهی و راندمان کاری بالا زودتر به راه بیاندازید.

سودآورترین نکته

در قسمت های بالا به سه نکته طلایی اشاره کردیم. اما حال قصد داریم شما را با سودآورترین نکته در پرورش ماکیان آشنا کنیم. 98 درصد از افرادی که پرورش ماکیان را در قفس انجام داده‌اند، کسب و کار آنها با سودآوری فراوانی همراه بوده است. استفاده از قفس جهت پرورش ماکیان مختلف می‌تواند سودآوری شما را تضمین نماید. اگر قصد پرورش ماکیان را دارید توصیه می‌کنیم از قفس به عنوان اصلی ترین تجهیزات خود استفاده کنید.  قفس مرغ در پرورش مرغ، قفس بلدرچین در پرورش بلدرچین، قفس کبک در پرورش کبک  می توانند راندمان کاری شما را به طور چشمگیری افزایش داده و تلفات را به پایین‌ترین میزان خود برساند.

مزایای استفاده از قفس در پرورش ماکیان

 1. صرفه جویی در مصرف دان و هزینه آن
 2. جلوگیری از دورریز دان و آب
 3. جلوگیری از شیوع بیماری در بین ماکیان
 4. رسیدن آب به صورت تمام اتوماتیک
 5. همیشه در دسترس بودن آب تمیز و سالم
 6. ارائه محصولات با کیفیت و بهداشتی
 7. عدم آلودگی محصولاتی مانند تخم مرغ
 8. تلفات کمتر
 9. حذف گاز آمونیاک
 10. انتقال آب بصورت تمام اتوماتیک و دسترسی آسان به آب سالم و تمیز
 11. حذف خیس شدن بستر
 12. آمارگیری راحت و دقیق
قفس بلدرچین 5 طبقه
قفس بلدرچین 5 طبقه

تجهیزات استاندارد

حتی الامکان سعی کنید از تجهیزات استاندارد در پرورش ماکیان استفاده کنید. بدون تجهیزات استاندارد به هیچ عنوان نمی‌توانید سودآوری مناسبی را تجربه نمایید. تجهیزات استاندارد به طور مستقیم راندمان کاری شما را تحت تاثیر قرار خواهند داد. هر چقدر تجهیزات شما به استانداردهای روز دنیا نزدیک‌تر باشد، شما راندمان کاری بهتری را تجربه خواهید کرد.

به نیاز مخاطب توجه داشته باشید

توجه کنید پرورش ماکیان زمانی برای شما به صرفه خواهد بود که بتوانید با توجه به نوع نیاز مخاطب این کار را انجام دهید. بسیاری از افراد در شبکه های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام و دوره‌های مختلف به شما می‌گویند که می توانید فقط با استفاده از این کار به سود آوری بالا دست پیدا کنید این در صورتی است که این افراد به شما امید بخشیده و توهمی خام در ذهن شما ایجاد می کنند. شغل خاصی وجود ندارد که شما را ثروتمند کند بلکه شما باید با توجه به نوع نیاز مخاطب کسب و کار را آغاز کنید و با رضایت مخاطبین کسب و کار خود را رونق ببخشید.

هر یک از دسته بندی پرورش ماکیان را انتخاب می کنید توصیه ما به شما این است که با توجه به نوع نیاز مخاطب این کار را انجام دهید تا کسب و کار شما سودآوری و رونق بالایی برخوردار باشد. به طور مثال فروش تخم مرغ و گوشت مرغ به دلیل تقاضای بالای مردم راحت تر از فروش تخم قرقاول خواهد بود.

بسته بندی محصولات

نکته آخر از نکات طلایی که در پرورش ماکیان آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد بسته بندی محصولات است. هر چقدر کیفیت محصولات شما می تواند مخاطبین را ترغیب کند که از محصولات شما استفاده کنند، بسته بندی محصولات نیز به همان میزان می تواند مخاطبین را ترغیب کند تا از محصولات شما استفاده نمایند. توصیه ما به شما این است که در ارائه محصولات از بسته بندی های نوین و متخصصینی که بسته بندی های اختصاصی طراحی می کنند استفاده کنید. این کار می‌تواند بازدهی کسب و کار شما را تا ۶۵% افزایش دهد.

با بسته بندی محصولات به صورت نوین میتوانید واسطه ها را به طور کامل دور بزنید و تمامی سودآوری پرورش ماکیان را نصیب خود کنید.

پرورش ماکیان
پرورش ماکیان

شما برای ما از راه های رسیدن به سود در پرورش ماکیان بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور صنعت سعی کردیم نکات طلایی در پرورش ماکیان را به شما بیاموزیم. با استفاده از این نکات طلایی به راحتی هرچه تمام تر می توانید سودآوری خود در پرورش ماکیان را تا ده برابر افزایش دهید. چنانچه شما از نکات دیگری در رسیدن سود در پرورش ماکیان استفاده می کنید می توانید از طریق سایت نظرات راه های رسیدن به سود را با ما و سایر مخاطبین سایت به اشتراک بگذارید. هم چنین سوالاتی که ذهن شما را در این باره درگیر کرده است را از طریق قسمت نظرات با پشتیبان سایت در میان بگذارید تا آنها در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهند.

سوالات متداول

مزایای استفاده از قفس در پرورش ماکیان چیست؟

صرفه جویی در مصرف دان و هزینه آن جلوگیری از دورریز دان و آب جلوگیری از شیوع بیماری در بین ماکیان

چند نکته بسیار مهم در پرورش ماکیان را نام ببرید؟

انتخاب نژاد مناسب توجه به نوع و کارکرد دستگاه جوجه کشی استفاده از نیمچه ها در پرورش ماکیان بسته بندی محصولات

سودآورترین نکته در پرورش ماکیان کدام نکته است؟

استفاده از قفس در پرورش

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *