پرورش قرقاول

پرورش قرقاول

پرورش قرقاول نیاز به یک آموزش کامل و صفر تا صدی دارد.  با آموزش پرورش قرقاول با خیالی راحت و آسوده می توانید سیر تکاملی این پرنده زیبا و بی‌نظیر را با موفقیت به پایان برسانید و از فروش گوشت و تخم قرقاول به سودهای فراوان دست پیدا کنید. در این مطلب از سایت پرآور صنعت ما برای شما آموزش بی نظیر را در نظر گرفته ایم تا بتوانید به وسیله آن پرورش قرقاول را انجام دهید. این آموزش شامل تمامی نکات کلیدی و طلایی است که می تواند پرورش این پرنده را برای شما آسان و لذت بخش کند. چنانچه جزء آن دسته از افرادی هستید که علاقمند به کسب درآمد از طریق قرقاول هستند تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. مطالعه این مطلب به ۸ دقیقه زمان نیاز دارد.

آموزش پرورش قرقاول

مهمترین موضوع در پرورش قرقاول آموزش است. با آموزش پرورش قرقاول میتوانید تمامی نکات حیاتی در پرورش این پرنده را بیاموزید. هر چقدر اطلاعات شما در زمینه و نحوه پرورش بالاتر برود به طور قطع سودآوری بیشتری را نیز تجربه خواهند کرد. چرا آموزش در زمینه پرورش قرقاول از اهمیت بالایی برخوردار است؟ پرورش قرقاول همیشه گل و بلبل نبوده بلکه مشکلاتی را نیز با خود به همراه دارد!!! مشکلات پرورش قرقاول می تواند این کسب و کار را از پای در بیاورد و شروع کننده این کسب و کار را با ورشکستگی طرف نماید. آموزش به شما کمک می کند تا در برابر این مشکلات و معایب ایستادگی کنید. در ادامه مطلب بیشتر درباره مشکلات پرورش قرقاول صحبت خواهیم کرد. توجه کنید آموزش و کسب اطلاعات هر کسب و کاری را بیمه می‌کند و از ضررهای آینده جلوگیری می رود.

آموزش پرورش قرقاول
آموزش پرورش قرقاول

معایب پرورش قرقاول

  1. استرس
  2.  انتخاب نژاد نامناسب
  3. بیماری
  4. هزینه اولیه زیاد
  5. نیاز به فضای زیاد (بابت جثه قرقاول ها)
  6. حساس بودن در برابر آلودگی

نکته مهم معایب پرورش قرقاول که بیان شد راهکارهای بسیار زیادی برای رفع آن وجود دارد نگران رفع معایب پرورش قرقاول نباشید.

پرورش قرقاول از کجا شروع کنم؟

 مخاطبین سایت پرآور صنعت همیشه یک سوال در ذهن آنها نقش می بندد، از کجا شروع کنم پرورش قرقاول رو؟ اگر شما هم نمیدانید که پرورش قرقاول را چگونه آغاز کنید جواب سوال شما در این بخش گفته خواهد شد. قدم اول برای شروع پرورش قرقاول داشتن علاقه مندی به این شغل است. در قدم بعدی باید مکان مورد نظر برای پرورش قرقاول را تهیه کنید. در مرحله بعد باید تجهیزات مورد نظر برای مکان تهیه شده جهت پرورش قرقاول را خریداری نمایید. نصب تجهیزات خریداری شده قدم بعدی در این کسب و کار خواهد بود و بعد از آماده سازی مکان موردنظر باید سراغ تهیه قرقاولها بروید. در این زمان باید از بین قرقاول ها و نژاد آنها یکی را برای پرورش انتخاب نمایید. تهیه آب و دان با توجه به سن قرقاول قدم بعدی است که در پرورش قرقاول باید آن را بردارید. مرحله آخر نیز فروش تخم و گوشت قرقاول است. در ادامه مطلب تمام این مراحل با جزئیات تمام گفته خواهد شد.

قیمت قرقاول ۱۴۰۰

یکی از موضوعاتی که می تواند در پرورش قرقاول در سال ۱۴۰۰ بسیار حائز اهمیت باشد قیمت قرقاول در سال ۱۴۰۰ است.  قیمت قرقاول می تواند به طور مستقیم بر میزان سود دهی شما تاثیرگذار باشد. عوامل  مختلفی نیز می‌تواند به طور مستقیم بر قیمت قرقاول اثرگذار باشد.  یکی از مهمترین موارد در قیمت قرقاول سال ۱۴۰۰ میزان رشد است هر چقدر قرقاول به سن بالغ نزدیکتر باشد قیمت بالاتری را به خود اختصاص خواهد داد.  نداشتن بیماری از دیگر عواملی است که می تواند قیمت قرقاول را تحت تاثیر قرار دهد.

قیمت گوشت قرقاول ۱۴۰۰

کسانی که  قرقاول گوشتی را پرورش میدهند  باید از قیمت گوشت قرقاول در سال ۱۴۰۰ آگاهی پیدا کنند. در قسمت آموزش پرورش قرقاول به شما گفتیم که هر چقدر شما بر قرقاولها و قیمت های آنها بیشتر باشد سوددهی بالاتری خواهید داشت. قیمت گوشت قرقاول در سال ۱۴۰۰ با توجه به نوسان اوضاع اقتصادی کشور عزیزمان ایران دارد ثابت نخواهد بود. ما نیز از گفتن قیمت ثابت حضور خواهیم بود. قیمت گوشت قرقاول در سال ۱۴۰۰ با توجه به عوامل مختلف تغییر خواهد کرد.

روش پرورش قرقاول

پرورش قرقاول را به سه روش زیر می توانید انجام دهید:

  1. خرید تخم نطفه دار
  2. جوجه قرقاول
  3. استفاده از قرقاول بالغ

در ادامه هر کدام از این روشها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

روش پرورش قرقاول
روش پرورش قرقاول

خرید تخم مرغ نطفه دار و دستگاه جوجه کشی

در این روش ابتدا باید تخم نطفه دار را تهیه کنید و سپس با استفاده از دستگاه جوجه کشی تخم مورد نظر را بارور کنید. با استفاده از تخم نطفه دار ۲۳ روز بعد شما جوجه قرقاول را در اختیار داشته باشید. بعد از گذشته ۵ ماه جوجه ها کاملاً بالغ می شوند و می توانید از آنها استفاده کنید. برای بهره وری بیشتر از جوجه کشی قرقاول می‌توانید به ازای هر هشت ماده یک نر را در کنار آنها نگهداری کنید.

خرید جوجه قرقاول

خرید جوجه قرقاول به نسبت خرید تخم نطفه دار قیمت بالاتر و به نسبت قرقاول بالغ هزینه کمتری را به خود اختصاص می‌دهد. شما میتوانید به جای یک قرقاول بالغ و تخمگذار ۲۵ جوجه قرقاول را تهیه کنید. در این روش نیز به ازای هر یک ماده ۸ نر را در نظر بگیرید تا جنس نر به خوبی بتواند به بارور شدن و رشد جوجه های ماده کمک کند. چنانچه جنسیت قرقاول ها را نمی توانید تشخیص دهید توصیه ما به شما استفاده از یک فرد متخصص است.

خرید قرقاول بالغ و مولد

با توجه به فضا و مکان می توانید به میزان لازم خرید قرقاول بالغ و مولد را انجام دهید. با استفاده از فصل جفت گیری و روشهای جفت گیری قرقاولها را بارور نمایید. از طرف دیگر می توانید از تخم گذاری و گوشت قرقاول بالغ نیز به سودآوری برسید. توجه کنید برای انتخاب هر یک از این روش ها استانداردهایی وجود دارد برای این که بتوانید قرقاول ها را به بهترین شکل پرورش دهید باید استانداردهای موجود برای پرورش آنها را به بهترین شکل رعایت کنید. در ادامه مطلب به استانداردهایی که در پرورش قرقاول باید آنها را رعایت کنید خواهیم پرداخت.

داشتن علاقه

اولین قدم در یک پرورش استاندارد و اصولی داشتن علاقه است. با توجه به سختی هایی که در پرورش قرقاول به وجود می‌آید، نداشتن علاقه کار را برای شما سخت تر خواهد کرد. در مرحله اول علاقمندی خود به این کار را بسنجید تا بتوانید با شوق بسیار زیاد این کار را انجام دهید. هر چقدر علاقه بیشتری به پرورش قرقاول داشته باشید راحت‌تر می‌توانید به هدف مورد نظر نزدیک تر شوید. صبر کم در برابر مشکلات، بدون علاقه دردسر خواهد شد.

مکان مناسب برای پرورش قرقاول

در مرحله بعد باید مکانی داشته باشید که بتوانید در آن به بهترین شکل قرقاول را پرورش دهید. اگر مکان مورد نظر را در اختیار دارید می توانید به طور چشمگیری هزینه‌های خود را کاهش دهید. اما اگر مجبور به اجاره مکان شدید توصیه می‌کنیم مکانی را اجاره کنید که فاصله بسیار کمی تا شهر داشته باشد. فاصله کم مکان پرورش قرقاول می تواند هزینه های شما را بابت حمل و نقل و یا داشتن آب، گاز، تلفن و برق کمتر کند. داشتن آب، گاز و برق جزء ضروری ترین موارد در مکان پرورش قرقاول است. توجه داشته باشید مکان مورد نظر باید دور از عبور و مرور افراد مختلف و ماشین‌آلات باشد تا استرسی به قرقاولها وارد نشود.

به شرایط آب و هوایی در هنگام باز و یا بسته بودن فضای مورد نظر توجه کنید. از طرفی قرقاول جز پرندگانی است که می تواند پرواز کند. در صورت تهیه مکان روباز شرایط را فراهم کنید که قرقاول نتواند پرواز کند. برای آشنایی بیشتر با پرنده قرقاول و خصوصیاتش می توانید به مطلب ” قرقاول ” مراجعه کنید.

خرید تجهیزات برای سالن پرورش قرقاول

قدم بعدی برای پرورش قرقاول خرید تجهیزات برای سالن است. سالن پرورش قرقاول باید تمامی امکانات و تجهیزات لازم برای رشد قرقاول را دارا باشد. از جمله تجهیزات برای این سالن می توان به تهویه هوا، رطوبت سنج، هیتر، دانخوری و آبخوری، دستگاه جوجه کشی، سیستم گرمایشی و سرمایشی، منبع آب و قفس قرقاول اشاره کرد. کسانی که در قفس پرورش قرقاول را انجام می‌دهند به خوبی می‌دانند  قفس بهترین گزینه برای پرورش قرقاول است. زیرا با استفاده از آن به راحت ترین شکل ممکن می توانند این کسب و کار را مدیریت کند برای آشنایی بیشتر می توانید به مطلب ” پرورش قرقاول در قفس ” مراجعه کنید.

قفس 3 طبقه قرقاول
قفس 3 طبقه قرقاول

خرید قرقاول

همان طور که گفتیم قرقاول را میتوانید از سه طریق تخم نطفه دار، جوجه قرقاول و قرقاول بالغ پرورش دهید. هر سه گزینه را می توانید تهیه کرده و با استفاده از آن کسب و کار خود را آغاز نمایید. در هنگام خرید قرقاول به سالم بودن آن توجه کنید.

غذای قرقاول

قدم بعدی برای پرورش قرقاول خرید غذای قرقاول است. غذای قرقاول یکی از مهم‌ترین ارکان پرورش این پرنده به شمار می رود. غذای قرقاول با توجه به رشد این پرنده محتویات متفاوتی خواهد داشت.

جوجه ها تا ۱۲ ساعت مولتی ویتامین، آب و شکر

بعد از ۱۲ ساعت استارتر

از یک ماهگی تا زمان شروع تخم گذاری کنسانتره های مخصوص

در زمان بلوغ و یا دوره تخم گذاری جیره غذایی مخصوص دوره تخم گذاری صنعتی

توجه داشته باشید که غذای مورد نظر در تمامی مراحل باید سرشار از پروتئین، کلسیم، فسفر، ویتامین ها و مواد معدنی باشد. سبزیجات، میوه های خرد شده، انواع دانه ها، جو، گندم، ذرت، نمک، دانه برنج، تخم کتان، دریا، گشنیز، کاهو، کلم، خیار، جعفری، یونجه و پودر استخوان از جمله مواردی است که می‌توانید در غذای قرقاول ها از آن استفاده نمایید.

فروش گوشت و تخم قرقاول

برای اینکه زحمات شما به بار بنشیند در مرحله آخر باید با استراتژی و حساب شده پیش بروید. پرورش قرقاول زمانی سودمند خواهد بود که شما بتوانید مرحله بازاریابی و فروش را به بهترین شکل انجام دهید. در این مرحله شما می توانید با فروش گوشت و تخم قرقاول به سوددهی برسید. در این هنگام ابتدا بازار هدف را شناسایی کنید و با توجه به نوع نیاز مخاطب محصول مورد نظر را به آن ارائه دهید. توجه داشته باشید برای فروش محصولات قرقاول بسته بندی های شیک استفاده نمایید. هر چقدر دسته‌بندی‌های شما جذاب تر باشد متقاضیان بیشتری را سمت خود جذب خواهد کرد. برای فروش بیشتر توصیه می کنیم چند بازاریاب میدانی که تجربه کافی در این زمینه دارند را استخدام کنید و از تجربیات آنها استفاده نمایید.

نکات مهم و ضروری در پرورش قرقاول

دما، رطوبت، روشنایی، دان و آب از مهم ترین مواردی است که باید در هنگام ایجاد محیطی مناسب برای رشد قرقاول آنها را در صدر کارها قرار دهید. توجه داشته باشید شما باید استانداردهای موجود در هر زمینه را به بهترین شکل فراهم کنید تا بتوانید بازخوردی بی‌نظیر و سودآوری فراوانی داشته باشید.

نکات مهم و ضروری در پرورش قرقاول
نکات مهم و ضروری در پرورش قرقاول

بیشتر بخوانید: پرورش قرقاول در منزل + [ از ابتدا تا انتها ]

دمای سالن مورد نظر پرورش قرقاول

در هفته‌های ابتدایی دمای محیط برای جوجه قرقاول ها بین ۳۳ تا ۳۵ درجه سانتیگراد است. هر هفته که به عمر آنها اضافه می شود شما می توانید ۲ درجه سانتیگراد از دمای محیط کم کنید تا دمای محیط به ۲۵ درجه برسد. بعد از رسیدن به ۲۵ درجه می توانید این کار را متوقف کنید. توجه داشته باشید همراه با رشد قرقاولها محیط دمای محیط نیز تغییر پیدا خواهد کرد.

رطوبت سالن مورد نظر برای پرورش قرقاول

رطوبت مورد نیاز برای رشد جوجه قرقاولها ۶۰ درصد است. درصد رطوبت نباید از ۸۰ درصد بالاتر و از ۵۰ درصد کمتر باشد. برای قرقاول های مولد می توان از رطوبت ۵۵ درصد استفاده کنید که این پایین ترین درصد رطوبت در بین قرقاول ها است.

نور سالن

قرقاول های تخمگذار برای تخم گذاری خود نیاز به نور دارند. هرچند قرقاولها برای رشد در تمامی سنین به نور طبیعی و مصنوعی نیاز به پیدا خواهند کرد. اما نور در دوره تخمگذاری قرقاول از اهمیت بیشتری برخوردار  می‌باشد .سعی کنید روزانه ۱۷ ساعت نوع قرقاولها برسانید.

سود پرورش قرقاول

به یادداشته باشید تمام کارهایی که در پرورش قرقاول انجام می دهید باید به سود منجر شود. عوامل بسیار زیادی می‌تواند سوددهی قرقاول را کم و یا زیاد کند. سودپرورش قرقاول به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد از جمله این موارد می توان به هزینه های ثابت مانند زمین، ساختمان، تجهیزات اشاره کرد. هزینه های جاری مانند هزینه دان و آب، دستمزد کارگران و حمل و نقل نیز می تواند بر سوددهی پرورش قرقاول تاثیرگذاری مسقیم داشته باشد. برای رسیدن به سود ثابت و دقیق باید تمامی عوامل گفته شده را در نظر بگیرید.

شما برای ما از پرورش قرقاول بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور صنعت شما را با صفر تا صد پرورش قرقاول آشنا کردیم. تمام نکاتی که می توانست مورد توجه شما قرار گیرد را بیان کنیم تا در هنگام پرورش این پرنده بی‌نظیر به دردسر نیافتید. اگر شما در این باره از تجربیات فراوانی برخوردار هستید در صورت صلاحدید تجربیات خود را با ما و سایر مخاطبین سایت پرآور صنعت در میان بگذارید. از طریق قسمت نظرات میتوانید نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید. پشتیبانان سایت ما سعی می‌کنند به بهترین شکل به سوالات شما پاسخ دهند.

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *