پرورش قرقاول مولد + [ از ۰ تا ۱۰۰ ]

پرورش قرقاول مولد

قرقاول جز پرندگانی است که گوشت بسیار لذیذ و خوشمزه ای دارد. گوشت این پرنده می تواند تمامی احتیاجات مورد نیاز بدن انسان جهت فعالیت های مختلف و رشد را با بهترین کیفیت در اختیار شما بگذارد. شما می توانید در مورد پروتئین، کلسیم، ویتامین و فسفر را مشاهده کنید. چربی کمتر، کمک به قوای جنسی، کاهش بیماری های قلبی، کمک به حافظه از مزایایی است که شما می‌توانید با استفاده از گوشت قرقاول از آنها بهره مند شوید. با توجه به فواید زیادی که گوشت قرار دارد پرورش این پرنده روز به روز افزایش می یابد. شما  برای اینکه بتوانید از گوشت این پرنده استفاده کنید باید پرورش قرقاول مولد را در دستور کار قرار دهید. پرورش قرقاول به شما کمک میکند که بتوانید گوشت قرقاول و تخم قرقاول را به بازار عرضه کنید و از این طریق و درآمدزایی برسید.

چنانچه جز علاقه مندان به فعالیت در این زمینه هستید و دوست دارید صفر تا صد پرورش قرقاول مولد را فرا بگیرید. این مطلب از سایت پرآور صنعت را مورد مطالعه قرار دهید. در این مطلب به طور کامل به شما خواهیم گفت که چگونه پرورش این پرنده بی‌نظیر را انجام دهید و از چه طریق به سوددهی برسیم. مطالعه این مطلب به ۷ دقیقه زمان نیاز دارد.

در پرورش قرقاول مولد چه نکاتی باید مورد اهمیت قرار گیرد؟

در پرورش قرقاول باید نکات بسیار زیادی را مورد توجه قرار دهید. از جمله نکات دمای سالن پرورش، رطوبت و تهویه، میزان نور مورد نیاز و تجهیزات مورد نظر جهت پرورش بهتر اشاره کرد. در ادامه مطلب هر یک از موارد گفته شده را به طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم تا شما در هنگام پرورش قرقاول مولد به مشکل نخورید. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

پرورش قرقاول مولد
پرورش قرقاول مولد

میزان رطوبت در پرورش قرقاول

یکی از نکات بسیار مهم در پرورش قرقاول مولد فراهم آوردن میزان رطوبت مورد نیاز برای این پرنده است. میزان رطوبت در محیط پرورش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا میزان رطوبت بالا می تواند مشکلات عدیده‌ای را برای پرنده به وجود آورد. از جمله این مشکلات می توان به مشکلات تنفسی، بیماری های پوستی و عدم رشد اشاره کرد. همچنین میزان رطوبت پایین می تواند موجب گرفتگی مجرای تنفسی قرقاول ها شود.

میزان رطوبت در جوجه قرقاول ها ۶۰ درصد و بالاترین میزان آن ۸۰ درصد است. شما برای قرقاول های مولد شما باید رطوبت را بالاتر از ۵۰ درصد و کمتر از ۵۵ درصد در نظر بگیرید. به اعداد گفته شده به خوبی توجه کنید زیرا استاندارد ترین میزان رطوبت برای قرقاول ها به شمار می رود.

دمای سالن پرورش قرقاول مولد

بعد از میزان رطوبت دومین عاملی که می تواند تاثیر به سزایی در پرورش قرقاول مولد داشته باشد، دمای سالن است.  قرقاول ها جزو پرندگانی هستند که به راحتی می‌توانند دمای بدن خود را تنظیم کنند. اما دمای محیط نیز می تواند تاثیر بسزایی در میزان رشد آنها داشته باشد. دمایی که در این پرنده در آن پرورش می یابند  نباید از حالت عادی بالاتر برود و موجب کاهش اشتها در پرنده قرقاول شود.  لازم به ذکر است قرقاول ها بیشترین انرژی که از مصرف غذا خوردن به دست می آورند را در گرم کردن بدن خود و ثابت نگه داشتن دمای آن مصرف می کنند.

برای تنظیم دمای سالن پرورش قرقاول مولد باید به آنها توجه کنید.  سن قرقاول مهمترین رکن در نظر گرفتن دعوای محیطی مناسب برای رشد آن است. برای تنظیم دمای محیط مورد نظر در هفته اول دما را بین ۳۳ تا ۳۵ درجه سانتیگراد قرار دهید. بعد از گذشت هفته اول هر هفته محیط را دو درجه کاهش می دهید. این کار را تا زمانی انجام میدهید که دمای محیط ۲۵ درجه سانتیگراد برسد. برای تنظیم دمای محیط می توانید در فصل تابستان از وسایل سرمایشی و در فصل زمستان از وسایل گرمایشی استفاده نمایید.

تهویه هوا

همانقدر که انسانها برای رشد نیاز به هوای تازه دارند قرقاول های مولد نیز برای پیگیری رشد خود نیاز دارند تا از بهترین هوا استفاده کنند. میزان هوای تازه تاثیر مستقیمی بر سلامت و رشد قرقاول ها خواهد داشت از این رو تهویه هوا می تواند اهمیت بسیار بالایی داشته باشد. وظیفه تهویه هوا خارج کردن هوای آلوده و ورود اکسیژن تازه برای پرورش است. از دیگر وظایف که تهویه هوا بر عهده دارد تنظیم دمای درون سالن می باشد. تهویه هوا می تواند جریان هوای مناسبی در سالن ایجاد کند و موجب تعادل دما شود.

نور مورد نیاز برای پرورش قرقاول مولد

نکته بعدی از پرورش قرقاول مولد که به بررسی آن خواهیم پرداخت نور مناسب است. بسیاری از افراد نور را در این مواقع دست‌کم می گیرند. اما نور یکی از مهمترین عواملی  است که در زمینه پرورش قرقاول، پرورش بلدرچین ، پرورش مرغ و یا پرورش سایر پرندگان باید آن را جدی گرفت. تاثیر مستقیمی بر میزان رشد پرنده ها داشته و تخم گذاری آنها را به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می دهد. نور طبیعی سالن های پرورش قرقاول توسط خورشید تامین می شود و شما باید نور مصنوعی را توسط لامپ ها  تامین نمایید.

داشتن یک برنامه نوردهی مناسب می‌تواند شما را در تغذیه قرقاولها نیز کمک کند. این کار هزینه های تغذیه قرقاول را  کاهش می دهد. میزان نور مورد نیاز برای قرقاول ها در طول شبانه روز ۱۶ ساعت و میزان خاموشی برای آنها ۸ ساعت است.

تغذیه قرقاول های مولد

از دیگر نکات مهمی که در پرورش قرقاول مولد باید بیشتر از سایر گزینه ها پرداخت، تغذیه قرقاول مولد است. برای اینکه بتوانید بهترین بازخورد و رشد را در پرورش قرقاول های مولد در اختیار داشته باشید باید به جیره غذایی آنها توجه ویژه‌ای کنید. تغذیه با میزان رشد قرقاول ها رابطه مستقیم دارد. هرچقدر تغذیه استانداردهای روز دنیا نزدیک تر باشد و نیاز های مورد نیاز نظر بدن قرقاول های مولد را تامین کند شما محصولات باکیفیت تر و رشد مناسب تری را در قرقاول ها مشاهده خواهید کرد. برای آشنایی با غذای قرقاول می‌توانید به مطلب غذای قرقاول مراجعه کنید. به طور کامل غذای قرقاول را مورد بررسی قرار داده ایم.

پرورش قرقاول مولد
پرورش قرقاول مولد

آیا پرورش قرقاول سودده است؟

یکی از سوالاتی که در ذهن مخاطب ایجاد می گردد سودده بودن پرورش قرقاول است. با توجه به اینکه گوشت و تخم قرقاول روز به روز از متقاضیان بیشتری برخوردار می باشد. پرورش قرقاول نیز می تواند سود دهی بالایی را با خود به همراه داشته باشد. شما باید بهترین بازاریابان و مدیران فروش را برای ارائه محصولات خود در نظر بگیرید تا علاوه بر پرورش در بخش فروش نیز قدرت کافی را برای ارائه محصولات خود داشته باشید. با قفس قرقاول بازدهی شما چندین برابر خواهد شد.

شما برای ما از پرورش قرقاول مولد بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور صنعت سعی کردیم شما را با پرورش قرقاول مولد به طور کامل آشنا کنیم. اگر شما تجربه متفاوتی را در این زمینه دارید و تجربیات شما در پیشرفت و سودآوری مخاطبین سایت پرآور صنعت مثمر ثمر است. شما می توانید از طریق قسمت نظرات تجربیات خود را در اختیار مخاطبین سایت پرآور صنعت قرار دهید. هرجایی از این طریق می توانید سوالاتی که در این زمینه برای شما پیش آمده است را با پشتیبانی سایت پرآور صنعت در میان بگذارید تا در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهد.

سوالات متداول

در پرورش قرقاول مولد چه نکاتی باید مورد اهمیت قرار گیرد؟

دمای سالن پرورش، رطوبت و تهویه، میزان نور مورد نیاز و تجهیزات

میزان رطوبت در پرورش قرقاول مولد چقدر است؟

میزان رطوبت در جوجه قرقاول ها ۶۰ درصد و بالاترین میزان آن ۸۰ درصد است. شما برای قرقاول های مولد شما باید رطوبت را بالاتر از ۵۰ درصد و کمتر از ۵۵ درصد در نظر بگیرید.

نور مورد نیاز برای پرورش قرقاول مولد چقدر است؟

میزان نور مورد نیاز برای قرقاول ها در طول شبانه روز ۱۶ ساعت و میزان خاموشی برای آنها ۸ ساعت است.

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *