پرورش بلدرچین مولد + [ از ابتدا تا انتها ]

پرورش بلدرچین مولد

یکی از کم ریسک ترین و زود بازده ترین کسب و کارها، پرورش بلدرچین است. پرورش بلدرچین به دلیل سوددهی زودهنگام، ریسک پایین، توانایی بالا و هزینه های اندک مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار می گیرد. برای اینکه بتوانید در پرورش بلدرچین به سودآوری برسید کافی است چهل روز زمان صرف کنید. یکی از حالت هایی که می‌تواند شما را در پرورش این پرنده به سوددهی زودهنگام برساند پرورش بلدرچین مولد است. پرورش بلدرچین مولد سریعترین حالت در رسیدن به سود در این کسب و کار رشد به شمار می رود. در این مطلب از سایت پرآور صنعت قصد داریم به طور کامل پرورش بلدرچین مولد را برای شما مورد بررسی قرار دهیم. با مطالعه این مطلب می توانید اطلاعات لازم در این زمینه را به طور کامل به دست آورید. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

توجیه اقتصادی پرورش بلدرچین

با توجه به زودبازده بودن و سرمایه اندکی که در کسب و کار پرورش بلدرچین به کار خواهید برد، پرورش این پرنده برای شما توجیه اقتصادی قابل ملاحظه‌ای را در بر خواهد شد. شما با استفاده از بلدرچین های بالغ، گوشتی و تخمگذار به راحتی می توانید در عرض ۴۵ تا ۵۰ روز به سود آوری که مدنظر شما است دست پیدا کنید. شما می توانید بلدرچین را به سه روش پرورش بلدرچین گوشتی، پرورش بلدرچین تخمگذار و پرورش بلدرچین مولد انجام دهید که در ادامه ما به طور کامل به پرورش بلدرچین مولد خواهیم پرداخت. برای آشنایی با دو روش دیگر می توانید به مطلب پرورش بلدرچین تخمگذار و پرورش بلدرچین گوشتی مراجعه کنید.

پرورش بلدرچین مولد
پرورش بلدرچین مولد

چه تجهیزاتی برای پرورش بلدرچین مولد نیاز است؟

برای این که بتوانید پرورش بلدرچین مولد را به بهترین شکل انجام دهید نیازمند تجهیزاتی اسم نیازمند تجهیزات استاندارد هستید. از جمله این تجهیزات می‌توان به دانخوری و آبخوری، سیستم گرمایشی و سرمایشی مانند هیتر و کولر، فن تهویه، منبع آب و سیستم روشنایی اشاره کرد. اما مهمترین تجهیزات برای این پرنده قفس بلدرچین است. قفس بلدرچین شرایط را برای شما فراهم می سازد تا بتوانید بدون نیاز به تهیه پوشال، دانخوری و آبخوری و سایر تجهیزات پرورش بلدرچین مولد را آغاز نمایید. قفس بلدرچین به اندازه کافی فضا داشته و شرایط را فراهم می آورد تا شما بتوانید محیطی بهداشتی تر و راحت تر برای رشد پرنده به وجود آورید.

در هنگام قرار دادن بلدرچین در قفس توجه داشته باشید به  اعضای هر بلدرچین نر سه بلدرچین ماده قرار دهید. بلدرچین ها در قفس به راحتی هرچه تمام تر می توانند جفت گیری خود را انجام دهند. با توجه به اینکه درون قفس از رفت و آمد بی‌رویه انسان ها و حیوانات موذی خبری نیست میتوانند جفت گیری خود را با خیال راحت و بدون استرس انجام دهند.

چه فضایی برای پرورش بلدرچین مولد استاندارد است؟

با توجه به میزان پرورش شما میزان فضای مورد نظر برای در نظر گرفتن استاندارد ها متفاوت خواهد بود. اما به طور معمول شما برای چهار یا پنج بلدرچین به یک متر مربع فضا نیاز دارید. چنانچه به جای بستر از قفس های سایت پرآور صنعت استفاده کنید می توانید در مساحت بسیار پایینی مانند ۵۰ متر حدود سه هزار بلدرچین را پرورش دهید. قفس های سایت پرآور صنعت به صورت طبقاتی بوده و شما می توانید از هر طبقه برای پرورش بلدرچین مولد استفاده کنید.

غذای بلدرچین مولد

یکی از مهم ترین موارد در پرورش بلدرچین مولد تهیه غذای آن به صورت استاندارد است. توجه داشته باشید هر چقدر شما غذای بلدرچین مولد را به استانداردهای روز دنیا نزدیکتر کنید کیفیت محصولات شما بالاتر خواهد رفت. به نوبه ای  کیفیت محصولات با کیفیت غذا رابطه مستقیم خواهد داشت. هر بلدرچین مولد به صورت ماهانه یک کیلو گرم دان مصرف میکند. در جیره غذایی این پرنده باید املاح معدنی، مواد پروتئین و مواد ویتامین به اندازه کافی وجود داشته باشد. غذای مخصوص بلدرچین می تواند بهترین گزینه برای در نظر گرفتن غذای بلدرچین مولد باشد.

در هنگام خوردن آب و دان بلدرچین مولد به میزان تراکم دانخوری و آبخوری توجه کافی داشته باشید. میزان دانخوری و آبخوری می تواند از دور ریز آب و دان و همچنین از تراکم بیش از اندازه بلدرچین ها در یک فضا جلوگیری کند.

زمین مناسب برای پرورش بلدرچین مولد

زمینی که برای پرورش بلدرچین مولد آن را انتخاب می کنید باید دارای آب، برق، گاز و تلفن بوده و به دور از سیستم شهری باشد. دور بودن از سیستم شهری مزایایی چون کاهش استرس در بلدرچین ها و اذیت نکردن همسایه ها بابت بوی بد مدفوع بلدرچین را با خود به همراه خواهد داشت. هر چقدر فضای پرورش بلدرچین در تعداد بالا از شهر دور تر باشد شما راحتتر  این کسب و کار را ادامه خواهد داد.

روش های پرورش بلدرچین مولد

بعد از فراهم کردن زمین، تجهیزات و فضای مورد نظر حال نوبت این است با روش‌های مختلف پرورش بلدرچین مولد آشنا شوید و بین گزینه های گفته شده یک مورد را برای شروع کسب و کار انتخاب نمایید. شما می توانید پرورش بلدرچین مولد را به سه روش خرید تخم نطفه دار و دستگاه جوجه کشی، خرید جوجه بلدرچین و خرید بلدرچین بالغ انجام دهید. در ادامه مطلب هر یک از این  روش ها را به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

پرورش بلدرچین مولد
پرورش بلدرچین مولد

خرید تخم نطفه دار و دستگاه جوجه کشی

در این روش شما باید تخم نطفه دار بلدرچین را همراه یک دستگاه جوجه کشی تهیه کنید تا تخم های مورد نظر را به جوجه تبدیل نماید. در این روش شما بیشترین سود و بالاترین درآمد را تجربه خواهید کرد. اما بازه زمانی که صرف جوجه کشی و یا رسیدن به درآمد در نظر میگیرید بیشتر از خرید جوجه و بلدرچین بالغ خواهد.

خرید جوجه یک  یا چند روزه 

در این روش شما اقدام به خرید جوجه یک یا چند روزه می کنید. با خرید جوجه ی چند روزه دیگر نیازی به خرید دستگاه جوجه کشی نیست و شما از این بابت صرفه جویی خواهید کرد. خرید جوجه نسبت به خرید تخم مرغ نطفه دار هزینه بیشتری را در بر خواهد داشت اما به شما کمک می کند زودتر از موعد مقرر به سوددهی و درآمدزایی برسید.

خرید بلدرچین بالغ

نزدیکترین مرحله به رسیدن به درآمد و سود در پرورش بلدرچین مولد خرید بلدرچین بالغ است. در این روش شما دردسر های خرید تخم مرغ نطفه دار، خرید دستگاه جوجه کشی و خرید جوجه های یک تا چند روز را نخواهید داشت و در کمترین زمان ممکن می توانید به درآمدزایی برسید.

هزینه پرورش بلدرچین مولد

مکان جهت اجاره

 خرید تجهیزات (قفس و غیره)

 خرید تجهیزات سرمایشی و گرمایشی

تهیه دستگاه جوجه کشی

خرید تخم نطفه دار یا جوجه چند روزه

تهیه غذا و واکسن

پرداخت مصرفیها مانند برق و غیره

پرورش بلدرچین مولد
پرورش بلدرچین مولد

شما برای ما از پرورش بلدرچین مولد بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور صنعت کردیم شما را با صفر تا صد پرورش بلدرچین مولد آشنا کنیم. چنانچه شما تجربه متفاوتی در این زمینه دارید می توانید از طریق قسمت نظرات و تجربیات متفاوت خود را در اختیار ما و سایر مخاطبین سایت پرآور صنعت بگذارید.  همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات سوالات به وجود آمده در ذهن خود را با ما در میان بگذارید تا پشتیبان سایت در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهد.

سوالات متداول

پرورش بلدرچین مولد توجیه اقتصادی دارد؟

بله دارد

چه تجهیزاتی برای پرورش بلدرچین مولد نیاز است؟

دانخوری و آبخوری، سیستم گرمایشی و سرمایشی مانند هیتر و کولر، فن تهویه، منبع آب و سیستم روشنایی

روش های پرورش بلدرچین مولد را نام ببرید؟

سه روش خرید تخم نطفه دار و دستگاه جوجه کشی، خرید جوجه بلدرچین و خرید بلدرچین بالغ

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *