پروبیوتیک طیور چیست؟ + [مزایا، معایب و طریقه مصرف پروبیوتیک برای طیور ]

پروبیوتیک طیور چیست؟

پروبیوتیک طیور چیست؟  و در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟  پروبیوتیک طیور در موارد مختلف و برای پرندگانی چون مرغ، بلدرچین، اردک، بوقلمون و سایر موارد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.  پروبیوتیک طیور به راحتی می‌تواند بسیاری از دغدغه ها و نگرانی شما هنگام پرورش پرندگان را به صفر برساند. هرگاه در پرورش پرندگان با کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها مواجه شدید می توانید برای رفع کمبود نیازهای پرندگان از پروبیوتیک طیور استفاده کنید.

پروبیوتیک در روند درمان بسیار کاربردی و مهم است. چنانچه دغدغه‌ای در زمینه لاغر شدن پرندگان افزایش مرگ و میر دارید می توانید در این مطلب با ما همراه باشید. در این مطلب استرس و نگرانی های شما در زمینه پرورش پرندگان را به صفر خواهیم رساند. توصیه می کنیم تا انتهای مطلب سایت پرآور صنعت را همراهی کنید. مطالعه مطلب ۵ دقیقه زمان نیاز دارد.

پروبیوتیک طیور چیست ؟

به نظر شما پروبیوتیک طیور چیست ؟ در این قسمت از مطلب می خواهیم شما را با پاسخ کامل این سوال آشنا کنیم. پروبیوتیک ها باکتری هایی هستند که می توانند به طور مستقیم بر سیستم گوارش پرندگان تاثیر گذار باشند. جلوگیری از ابتلا به بیماری ، تسریع بخشیدن به روند درمان و بهبود عملکرد سیستم گوارشی ۳ وظیفه مهمی است که پروبیوتیک ها در بدن طیور آنها را به بهترین شکل انجام می دهند. زمانی که شما بتوانید پروبیوتیک را در سیستم غذایی طیور بگنجانید با این تکنیک می توانید از ابتلا طیور به بیماری جلوگیری کنید. چنانچه بیماری جزو دغدغه های شماست می توانید با قرار دادن پروبیوتیک در غذای  پرندگان سیستم ایمنی آنها را در برابر بیماری‌های گوناگون مقاوم نمایید.

توجه داشته باشید به هیچ عنوان نمی توانید از پروبیوتیک به عنوان دارو استفاده کنید بلکه پروبیوتیک یک مکمل بی نظیر برای تسریع بخشیدن به درمان مورد استفاده قرار می گیرد .انتروکوکوس، لاکتوباسیلوس، سویه بیفیدوباکتر و بیفیدوکس چهار پروبیوتیک بی نظیری هستند که شما می توانید از آن ها در جیره غذایی مرغ ،  بلدرچین و سایر طیور استفاده نمایید.

چه مواد غذایی در خود پروبیوتیک دارند؟

ماست، موز، آب پنیر، سبوس گندم، جو، عسل و سرکه سیب  مواد غذایی هستند که در خود پروبیوتیک دارند. توجه داشته باشید مواد گفته شده به هیچ عنوان نمی تواند پروبیوتیک مورد نیاز بدن پرنده را تامین کند و شما برای تامین کردن پروبیوتیک مورد نیاز پرندگان باید از پروبیوتیک های مخصوص طیور استفاده کنید.

استفاده از پروبیوتیک برای طیور چه مزایایی دارد؟

 1. به هضم غذا کمک می کند
 2. باعث بهبود سیستم گوارش بدن میشود
 3. کاهش مرگ و میر
 4. کاهش استرس
 5. کاهش کلسترول خون طیور
 6. افزایش وزن گیری
 7. کاهش ضریب تبدیل
 8. صرفه جویی در مصرف دان
 9. درمان اسهال
 10. جذب بهتر کیسه زرده
 11. مبارزه با بیماری های مختلف
پروبیوتیک طیور چیست؟
پروبیوتیک طیور چیست؟

حتما بخوانید: پرورش بلدرچین به صورت ۱۰۰ درصد کاربردی + [ آپدیت ۱۴۰۱ ]

استفاده از پروبیوتیک برای طیور چه معایبی دارد؟

در قسمت بالا به مزایای پروبیوتیک طیور پرداختیم و حال قصد داریم در این قسمت به معایب آن نیز بپردازیم. زمانی مصرف پروبیوتیک برای طیور مضر می شود که شما بیش از اندازه از آن مصرف کرده باشید. مصرف بیش از اندازه پروبیوتیک باعث اسهال و افزایش باکتری در معده میشود. برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از پروبیوتیک بگیرید توصیه می کنیم بسته به وزن پرنده اقدام کنید و یا قبل از تجویز آن با افراد متخصص مانند دامپزشک مشورت نمایید.

آیا پروبیوتیک باعث کاهش استرس در پرندگان میشود؟

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که پروبیوتیک باعث رفع استرس در پرندگان خواهد شد. به نظر شما چنین ادعایی درست است؟  طبق تحقیقاتی که ما انجام دادیم پروبیوتیک طیور می تواند باعث کاهش استرس پرندگان در هنگام واکسیناسیون، دوره بیماری تخم گذاری، کمبود غذا، حمل و نقل و تراکم بالا شود. در مواقع گفته شده معمولاً  پرندگان دچار استرس بسیار زیادی خواهند شد. از این‌رو پروبیوتیک ها به طور مستقیم بر سیستم ایمنی بدن و گوارش پرندگان تاثیر می گذارد و استرس آنها را کم میکند.

چنانچه شما باور دیگری در این زمینه دارید می توانید از طریق قسمت نظرات باورهای خود را با ما و سایر مخاطبین به اشتراک بگذارید.

مصرف پروبیوتیک برای طیور

پروبیوتیک ها به دو صورت محلول در آب آشامیدنی و مخلوط با غذای طیور توسط پرندگان مورد مصرف قرار می گیرد. از بین دو گزینه گفته شده بهترین روش مصرف پروبیوتیک حل کردن آن در آب است. شما میتوانید پروبیوتیک را به اندازه نیم گرم در یک لیتر آب هم بزنید و آن را در اختیار پرندگان قرار دهید. توجه داشته باشید آب مورد نظر بدون کلر و مواد ضدعفونی کننده باشد. کلر و مواد ضدعفونی کننده می تواند فواید پروبیوتیک ها را از بین ببرد و موجب بیماری در پرندگان شود.

بهترین زمان استفاده از پروبیوتیک برای طیور

روزهای ابتدایی تولد بهترین زمان استفاده از پروبیوتیک برای طیور به شمار می رود. برخی از افراد از پروبیوتیک در دوران هچ استفاده می کنند. این امر می‌تواند موجب ضرر رساندن به سیستم گوارشی جوجه شود. توجه داشته باشید روزهای ابتدایی را برای استفاده از پروبیوتیک ها در نظر بگیرید تا بهترین بازدهی نصیب شما و کسب کارتان شود.

برای عملکرد بهتر پروبیوتیک طیور می توانید از آن بعد از درمان استرس توسط آنتی بیوتیک استفاده کنید. پروبیوتیک ها در زمان هایی مانند بیماری، حمل و نقل به کمک شما بیایند تا پرنده دچار استرس نشود.

پروبیوتیک طیور چیست؟
پروبیوتیک طیور چیست؟

حتما بخوانید: پرورش مرغ با سرمایه اندک و نکات طلایی + [ پرورش مرغ محلی ]

بهترین پروبیوتیک طیور

بهترین پروبیوتیک طیور بر اساس تحقیقات محققان و دانشمندان زمانی مشاهده می شود که چندین نوع باکتری که هر یک وظیفه خاصی را برای محافظت از پرنده دارند باهم استفاده شود، اتفاق میافتد. چیزهایی که به بدن پرندگان تزریق می شود باید باکتری های مفید مورد نیاز برای فعالیت و تسریع درمان را فراهم کند و همچنین باعث اثرگذاری در فعالیت ها گردد.

در چه مواقعی نباید از پروبیوتیک طیور استفاده کرد؟

ما به شما این است که از مصرف پروبیوتیک  ۱۲ تا ۲۴ ساعت بعد از واکسن قطع گردد و مورد استفاده قرار نگیرد.

شما برای ما از پروبیوتیک طیور بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور صنعت سعی کردیم شما را با معایب مزایا و بهترین زمان استفاده از پروبیوتیک طیور آشنا کنیم. چنانچه شما نقد و یا نظری درباره مطلب نگارش شده دارید می توانید از طریق قسمت نظرات انتقادات و پیشنهادات خود را با ما و یا سایر مخاطبین سایت پرآور صنعت در میان بگذارید. همچنین قسمت نظرات بهترین مکان برای ارائه تجربیات شما و مطرح کردن سوالات است. سوالی ذهن شما را درگیر می‌کند می‌توانید آن را با پشتیبان سایت در میان بگذارید تا در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ داد.

سوالات متداول

چه مواد غذایی در خود پروبیوتیک دارند؟

ماست، موز، آب پنیر، سبوس گندم، جو، عسل و سرکه سیب

استفاده از پروبیوتیک برای طیور چه مزایایی دارد؟

کاهش استرس کاهش کلسترول خون طیور افزایش وزن گیری کاهش ضریب تبدیل

آیا پروبیوتیک باعث کاهش استرس در پرندگان میشود؟

بله

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *