انواع نژادهای کبک + [ کاملترین مطلب برای شناخت تمامی کبک ها ]

انواع نژادهای کبک

کبک یکی از پرندگانی است که گوشت و تخم آن مخاطبان بسیار زیادی را به خود جذب کرده است. گوشت و تخم این پرنده نه تنها برای بدن افراد بزرگسال بلکه برای کودکان نیز بسیار مفید می باشد. همچنین گوشت کبک برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. کبک از نژاد‌های مختلفی برخوردار بوده و هر کدام از این نژادها دارای مشخصات ویژه ای هستند. در این مطلب قصد داریم شما را با انواع نژادهای کبک آشنا کنیم. اگر دوست دارید با تمامی نژادهای کبک آشنا شوید تا پایان این مطلب با سایت پرآور صنعت همراه باشید. مطالعه این مطلب به 7 دقیقه زمان نیاز دارد.

کبک کوهی

اولین گزینه از انواع نژادهای کبک ها که آن را را مورد بررسی قرار خواهیم داد، کبک کوهی است. این کبک معمولاً جنوب غربی آسیا تا شرق اروپا را برای زندگی انتخاب می کند. کبک کوهی برای اولین بار در قرن شناسایی شد. نکته جالب درباره این کبک ها زندگی آن‌ها در بین شکاف های زمین است.

کبک کوهی
کبک کوهی

بیشتر بخوانید: بهترین نژاد کبک برای پرورش + [ عوامل مهم پرورش ]

مشخصات ظاهری کبک کوهی

معمولاً قسمت انبوهی از اعضای بدن کبک کوهی به رنگ خاکستری می باشد. اگر نیم نگاهی به سر، پرها و سینه این نژاد کبک داشته باشید به راحتی می توانید رنگ خاکستری را مشاهده نمایید.

کبک برفی

کبک برفی گزینه بعدی از انواع نژادهای کبک است که آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد. کبک برفی در کشورهای آسیای میانه و شرق آسیا زندگی می کند. این کبک برای اولین بار توسط یک طبیعت شناس انگلیسی در قرن نوزدهم شناسایی گردید.

مشخصات ظاهری کبک برفی

نکته جالب درباره مشخصات ظاهری کبک برفی شباهت بسیار زیاد نر و ماده آن نسبت به یکدیگر است. اگر جزء کارشناسان زبده نباشید، نمی‌توانید نر و ماده بودن در کبک برفی را تشخیص دهید. این پرنده از رنگهای مختلفی در بدن خود بهره می برد. به طور مثال رنگ های شکم کبک کوهی به رنگ سفید و قهوه ای روشن است و پرهای رنگ بلوط شکل داشته و منقار آن سرخ رنگ می باشد.

کبک هندی یا چوکار

کبک هندی هندی یا چوکار در کشورهای آسیای میانه زندگی می کند. نکته جالب درباره هندی معرفی آن توسط کشور پاکستان به عنوان پرنده ملی است. این نژاد کبک در زبان فارسی نام‌ های مختلفی مانند کوک، ژاژ و زرج دارد.

کبک هندی
کبک هندی

بیشتر بخوانید: ۳ تکنیک تشخیص جنسیت کبک های نر و ماده + [ کاربردی ]

مشخصات ظاهری کبک هندی

اکثر نقاط بدن کبک هندی به رنگ قهوه ‌ای است، اما منقار و پاهای آن به رنگ قرمز می باشد. مطمئناً هر ایرانی یک بار کبک هندی را از نزدیک مشاهده کرده است.

کبک پا قرمز

معمولاً کبک پا قرمز را با نام کبک فرانسوی می شناسند. این کبک در غرب اروپا زندگی می کند. کبک قرمز برای اولین بار در سال ۱۷۵۸ توسط یک فرد سوئدی ناشناخته شناسایی شد.

مشخصات ظاهری کبک پا قرمز

از مشخصات ظاهری کبک با قرمز می توان به قهوه ای رنگ بودن پشت سر و بال های آن اشاره کرد.

کبک سیسی

کبک سیسی در کشورهای غرب آسیا مانند ترکیه زندگی میکند. یک فرد آلمانی در سال ۱۸۴۳ توانست آن را شناسایی و نامش را ثبت نماید. کبک سیسی توانایی پرواز در مسیرهای کوتاه و دویدن در مسیرهای بلند را دارد.

مشخصات ظاهری کبک سیسی

منقار این کبک به رنگ سرخ و قهوه‌ای بوده و پرهای آن کاملاً خاکستری رنگ می باشد.

کبک بربری

کبک بربری معمولاً در تپه های سنگی و بوته زارها زندگی می نماید. برای اولین بار در سال ۱۷۹۱ کبک بربری توسط یک فرد فرانسوی شناسایی  و ثبت شد. این پرنده ها معمولاً در آفریقا و تنگه جبل الطارق زندگی می کنند. از مشخصات ظاهری این کبک می توان به جثه کوچک و قهوه ای بودن اکثر نقاط بدنش اشاره کرد.

کبک شنی

کبک شنی شباهت بسیار زیادی به کبک سیسی دارد. این کبک ها معمولاً در کشورهایی زندگی می‌کنند که از لحاظ آب و هوایی شرایط گرم و خشکی داشته باشد. فلسطین، عربستان و مصر سه کشوری هستند که کبک شنی بیشتر از سایر کشورها آنها را برای زندگی انتخاب می کند. یک کارشناس هلندی برای اولین بار در قرن نوزدهم این نزااد کبک را شناسایی و ثبت کرد.

مشخصات ظاهری کبک شنی

بدن کبک شنی معمولاً به رنگ قهوه ای می باشد. در بالهای این پرنده شما رنگ سفید و قهوه ای را به صورت مخلوط مشاهده خواهید کرد. پاهای کبک شنی نیز به رنگ زرد و مقدار آن به رنگ سرخ می باشد.

کبک منقار بلند

کبک منقار بلند معمولاً در جنگل ها و مناطق کوهستانی به زندگی می پردازد. این نژادهای کبک معمولاً کشورهایی را انتخاب می‌کنند که شرایط آب و هوای استوایی و نیمه استوایی داشته باشد. کبک منقار بلند را با نام تپه دولیت نیز می شناسند. برای اولین بار یک یک فرد هلندی در سال ۱۸۱۵ شناسایی و آن را ثبت کرد.

مشخصات ظاهری کبک منقار بلند

مشخصات ظاهری کبک منقار بلند می توان به قهوه ای بودن بدن آن اشاره کرد. علاوه بر بدن قهوه‌ای منقاری بلند و سرخ رنگ داشته و دور چشم آنان به رنگ سیاه می باشد.

کبک خاکستری

کبک خاکستری جزء سرشناس ترین نژادهای کبک به شمار می‌ رود. این نژاد کبک را به نام‌های مختلفی چون مجاری و هوی نیز می شناسند. کبک خاکستری در سال ۱۷۵۸ توسط یک کارشناس سوئدی شناسایی گردید.

کبک خاکستری
کبک خاکستری

بیشتر بخوانید: ویتامین های مورد نیاز کبک

 مشخصات ظاهری کبک خاکستری

مشخصات ظاهری کبک خاکستری می توان به سینه خاکستری رنگ پیشانی و گلوی بلوطی رنگ اشاره کرد. کبک خاکستری را می توانید در مکان هایی چون تالابها، تپه های شنی و چراگاه ها بیابید. لازم به ذکر است، کبک خاکستری در ایران رو به انقراض است. زمانی که کیک خاکستری را مشاهده کردید سعی کنید از هر خطری آن ها را دور نگه دارید.

کبک تبتی

همانطور که از نام این کبک پیداست این پرنده در ارتفاعات تبت زندگی می نماید. برای اولین بار یک جانور شناس انگلیسی در قرن نوزدهم کبک تبتی را شناسایی و آن را ثبت نمود. نکته جالب درباره کبک تبتی زندگی کردن انفرادی و تولید مثل دسته جمعی است.

مشخصات ظاهری کبک تبتی

از مشخصات ظاهری کپک تبتی می‌توان به بلوطی بودن اکثر اعضای بدن اشاره کرد.تشخیص نر و ماده بودن کپک تبتی بسیار سخت است. مهمترین خصوصیت که می تواند کبک های نر و ماده را از یکدیگر جدا کند تعداد پرهای آنهاست. معمولاً تعداد پرهای پرنده ماده از کبک تبتی نر کمتر می باشد.

کبک سیاه

کبک سیاه یا کپک جنگلی سیاه در سال ۱۸۲۹ توسط یک فرد ایرلندی شناسایی و ثبت گردید. این نژاد کبک معمولاً کشورهای شرق آسیا را برای زندگی انتخاب میکند. کبک سیاه جزو کبک هایی است که نسل آنها روز به روز به انقراض نزدیک تر می شود. باید در هنگام برخورد به این اینگونه از نژاد های کبک بسیار احتیاط نمایید. همانطور که از نام این پرنده پیداست، تمام بدن آن به رنگ مشکی است.

کبک سیاه
کبک سیاه

کبک سیچوان

سیچوان همانطور که از نامش پیداست در مناطق مختلف کشور چین زندگی می کند. سی چوان نیز جزء نژادهای کبک است که در حال انقراض می باشد.

شما برای ما از انواع نژادهای کبک بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور صنعت شما را با انواع نژادهای کبک آشنا کردیم. چنانچه جای نژادی را در بین نژاد های گفته شده خالی دید آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید سوالات خود درباره انواع نژادهای کبک را از پشتیبانان سایت پرآور صنعت بپرسید. پشتیبان سایت پرآور صنعت در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

سوالات متداول

مشخصات ظاهری کبک کوهی چیست؟

معمولاً قسمت انبوهی از اعضای بدن کبک کوهی به رنگ خاکستری می باشد. اگر نیم نگاهی به سر، پرها و سینه این نژاد کبک داشته باشید به راحتی می توانید رنگ خاکستری را مشاهده نمایید.

مشخصات ظاهری کبک هندی چیست؟

اکثر نقاط بدن کبک هندی به رنگ قهوه ‌ای است، اما منقار و پاهای آن به رنگ قرمز می باشد. مطمئناً هر ایرانی یک بار کبک هندی را از نزدیک مشاهده کرده است.

کبک سیسی در کدام نقطه از جهان زندگی می کند؟

کبک سیسی در کشورهای غرب آسیا مانند ترکیه زندگی میکند

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *