انواع نژادهای بلدرچین + [ مشخصات ظاهری و محل زندگی آنها ]

انواع نژاد بلدرچین

بلدرچین یکی از پرندگانی ست که تاکنون نژادهای مختلفی از آن در سراسر دنیا شناسایی شده است. در این مطلب می خواهیم شما را با انواع نژادهای بلدرچین و منشاء پیدایش آنها آشنا کنیم. هر یک از نژادهایی که ما برای شما در این مطلب آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد، دارای گونه های خاص و شرایط زندگی منحصر به فردی هستند. بلدرچین ها معمولا از لحاظ ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند، اما از لحاظ ساختار فیزیولوژیکی یکسانند. از جمله خصوصیات این پرنده می توان به مقاومت بدنی بالا در برابر بیماری زیاد و مفید بودن گوشت و تخم مرغ اشاره کرد. این پرنده به دلیل مفید بودنش محبوبیت بسیار بالایی را در بین افراد مختلف دارد. اگر دوست دارید با انواع نژادهای بلدرچین و خصوصیات آن آشنا شوید، با پرآور صنعت همراه باشید. در این مطلب به تمامی موارد ریز و درشت نژادهای بلدرچین اشاره خواهیم کرد. برای اطلاعات بیشتر با سایت پراور صنعت در این مطلب همراه باشید. مطالعه این مطلب به 5 دقیقه زمان نیاز دارد.

بلدرچین معمولی

اولین نژاد بلدرچین بلدرچین آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد، بلدرچین معمولی است. بلدرچین معمولی معمولاً در آسیا، آفریقا اروپا و شمال ایران زندگی می کنند. نکته جالب درباره بلدرچین های معمولی پروازهای طولانی و مهاجرت آنهاست. بلدرچین معمولی جثه متوسط داشته و از پرهایی نخودی رنگ برخوردار هستند. در بین رنگ نخودی رنگ های سفید و مشکی نیز دیده می ‌شود.

بلدرچین معمولی
بلدرچین معمولی

بلدرچین های ژاپنی

بلدرچین های ژاپنی شباهت بسیار زیادی به بلدرچین های معمولی دارند. بلدرچین ژاپنی معمولاً در شرق آسیا و کشورهای ژاپن، کره جنوبی، چین و ویتنام زندگی می کنند. نکته جالب درباره این بلدرچین استفاده از آن برای رفع بیماری سل در زمان امپراطوری ژاپن بوده است. بلدرچین ژاپنی از زمان امپراطوری ژاپن به این نام معروف شده است. کسانی که بلدرچین ژاپنی را برای پرورش انتخاب می کنند، معمولاً برنامه ویژه‌ ای برای فروش تخم آن ها دارند.

بلدرچین ژاپنی یکی از نژادهای بلدرچین است که تخمگذاری بسیار بالایی دارد و افراد زیادی برای تخمگذاری از آن استفاده می کنند. بلدرچین ژاپنی یکی از نژاد این است که ذائقه هر ایرانی سازگار بوده و ایرانیان معمولاً آن را به سایر نژاد بلدرچین ترجیح می‌دهند. بلدرچین معمولی و بلدرچین ژاپنی جزو انواع نژادهای بلدرچین هستند که بیشتر از سایر نژادها مورد توجه عموم قرار گرفته اند.

بلدرچین ژاپنی
بلدرچین ژاپنی

بلدرچین چینی

دسته سوم از نژاد بلدرچین ها که آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد، بلدرچین چینی است. بلدرچین چینی به پادشاه بلدرچین ها و یا آبی آسیایی معروف می باشد. بلدرچین های چینی جزء نژادهای پر جنب وجوش این پرنده زیبا به شمار می‌روند. بلدرچین های چینی معمولاً به رنگ طوسی و خاکستری هستند. زیر گلوی بلدرچین های چینی به رنگ سفید و مشکی است. گونه دیگر این بلدرچین به رنگ آبی بوده و زیبایی خاصی دارند.

بلدرچین چینی
بلدرچین چینی

بیشتر بخوانید: پرورش بلدرچین

بلدرچین آبی آفریقایی

بلدرچین های آبی آفریقایی همانطور که از نامشان پیداست در آفریقا زندگی می کنند. بلدرچین آفریقایی می تواند یکی از زیباترین بلدرچینهای باشد که شما در طول خود عمر خود آن را مشاهده کرده اید. همانطور که از نام آن پیداست پوششی آبی رنگ دارد که در بین این رنگ آبی، رنگ های خاکستری، سفید و مشکی نیز دیده می‌شود. نکته جالب درباره بلدرچین آبی آفریقایی تفاوت رنگ های بدن جنس های نر و ماده نسبت به هم است. بلدرچین کاهگلی معمولاً در جنوب شرقی و جنوب غربی استرالیا زندگی می پردازند معمولاً بسته کوچک داشته و از رنگ های مشکی سفید و قهوه ای شده است رگه های سفید از نوک تا انتهای این بلدرچین را پوشانده است

بلدرچین کالیفرنیایی

بلدرچین کالیفرنیایی زیباترین نژاد بلدرچین به شمار می رود. بسیاری از افراد از این بلدرچین به عنوان پرنده زینتی استفاده می کنند. از خصوصیات ظاهری بی‌نظیر بلدرچین کالیفرنیایی میتوان به کاکلی اشک گونه در سر آن اشاره کرد. در بسیاری از کشورهای غربی این بلدرچین در مزار وسیع پرورش داده می شود.

بلدرچین کالیفرنیایی
بلدرچین کالیفرنیایی

بلدرچین باب وایت شمالی

بلدرچین باب وایت شمالی که از نام آن پیداست در کشورهایی مانند آمریکا، مکزیک و کانادا زندگی می کند. از مشخصات ظاهری این پرنده بی نظیر می توان به نخودی بودن تمام پره های آن اشاره کرد. این پرنده دارای سینه های سیاه و سفید و سری با رگه ‌های رنگ سفید می باشد. معمولاً بلدرچین باب وایت را به عنوان بلدرچین بومی کشور کانادا، آمریکا و مکزیک می‌شناسند.

بلدرچین گامبلی

بلدرچینهای گامبلی شباهت بسیار زیادی به بلدرچینهای کالیفرنیای دارند. سر بلدرچین نر قرمز رنگ و سر بلدرچین ماده به رنگ خاکستری می باشد. کسانی که می‌خواهند نر و ماده بودن بلدرچین گامبلی را تشخیص دهند بهترین شاخص برای تشخیص آن رنگ سر آنها است. گامبلی جزء نژادهای بلدرچین است که تخم گذاری خوبی دارد.

بلدرچین گامبلی
بلدرچین گامبلی

بیشتر بخوانید: بیماری نیوکاسل در بلدرچین و راه های درمان آن

بلدرچین کوهی

بلدرچین های کوهی معمولاً دارای کاکلی بلند و سیاه رنگ هستند. معمولاً این نژاد از نژادهای بلدرچین را با استفاده از کاکل بلند سیاه می شناسند. بلدرچین های کوهی دارای پرهایی سرخ رنگ مایل به قهوه ای هستند که در درون آنها دانه های سفید دیده می شود. زیرگلوی این  بلدرچین ها نیز به رنگ سرخ و قهوه‌ای می‌باشد. سایر اعضای بدن این پرنده به رنگ طوسی و قهوه ای است.

بلدرچین بوته ای صخره ای (perdicula argoondah)

بلدرچین بوته ای صخره ای یکی از بلدرچین های معروف کشور هندوستان به شمار می رود. این بلدرچین ها شباهت بسیار زیادی با بلدرچین بوته ای جنگلی دارند. تنها تفاوت این دو بلدرچین رنگ بدن انها نسبت به یکدیگر است. طول بلدرچین بوته ای صخره ای 17 الی 18 سانتی متر و وزن آن بین 64 الی 85 گرم می باشد.

شما برای ما از نژادهای بلدرچین بنویسید

سایت پرآور صنعت شما را با نژادهای بلدرچین، مشخصات ظاهری و محل زندگی آنها به طور دقیق آشنا کردیم. چنانچه نام نژادی را در بین نژاد های گفته شده خالی دید آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. چنانچه سوالی نیز در این زمینه داشتید آن را می توانید از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. پشتیبانان سایت پرآور صنعت در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند.

سوالات متداول

بلدرچین معمولی در کدام مناطق جغرافیایی زندگی می کند؟

بلدرچین معمولی معمولاً در آسیا، آفریقا اروپا و شمال ایران زندگی می کند

بیشترین تخمگذاری در کدام بلدرچین مشاهده می شود؟

بلدرچین ژاپنی

کاکلی اشک گونه در سر از خصوصیات بارز کدام بلدرچین است؟

بلدرچین کالیفرنیایی

طاعتی
دیدگاه کاربران
۱۲ دیدگاه
 • حسن یوسفی 15 آبان 1400 / 4:51 ب.ظ

  انواع نژاد بلدرچین ها را به بهترین شکل بیان کردید خسته نباشید میگم بهتون بابت این جور مطالب

  • طاعتی 16 آبان 1400 / 4:28 ب.ظ

   سام ممنونم این نظر شما باعث دلگرمی ما میشه

 • علی 17 آبان 1400 / 11:28 ق.ظ

  بلدرچین هایی که رنگشون روشن هست و خال خالی هستند چه نژادی هستند؟

  • طاعتی 17 آبان 1400 / 1:01 ب.ظ

   به این صورت نمیشه گفت و باید عکسش رو بفرستید

   • بلدرچین 16 آذر 1400 / 8:46 ق.ظ

    چرا بلدرچین ماده با بلدرچین ماده جفت‌گیری میکنه؟

    • طاعتی 16 آذر 1400 / 3:22 ب.ظ

     برای تولید مثل

     • Ali 14 دی 1400 / 8:16 ق.ظ

      نر با ماده جفت‌گیری میکنه نه ماده با ماده.

     • طاعتی 15 دی 1400 / 3:50 ب.ظ

      ممنونیم از توجه شما اصلاح میشه

 • علی 24 آبان 1400 / 1:54 ب.ظ

  برنج پخته می‌توان به بلدرچین داد؟

  • طاعتی 25 آبان 1400 / 1:49 ب.ظ

   سلام بله می تونید برنج پخته بدید بهش

 • علی 16 دی 1400 / 11:15 ق.ظ

  چطور بلدرچین معمولی رو با ژاپنی تشخیص بدیم؟

  • طاعتی 19 دی 1400 / 3:29 ب.ظ

   برای تشخیص بلدرچین معمولی و ژاپنی می توانید از طریق همین مطلب اقدام کنید و یا به مطلب بلدرچین معمولی و بلدرچین ژاپنی در سایت پراور صنعت مراجعه کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *