۰ تا ۱۰۰ شناخت مرغ گلپایگانی + [ پرورش مرغ گلپایگانی ]

پرورش مرغ گلپایگانی

مرغ گلپایگانی جزء مرغ های بومی و اصلاح نژاد شده است که شما می توانید از آن به منظور پرورش مرغ تخمگذار و پرورش مرغ گوشتی استفاده نمایید. این نژاد از وزن گیری مناسبی داشته و تخم گذاری بالایی را در سال به شما هدیه می دهد. کسانی که دوست دارند با پرورش مرغ به سودآوری برسند معمولا مرغ گلپایگانی یکی از نزدیکترین و راحت ترین گزینه ها برای آنهاست. زیرا هر دو مورد از پرورش مرغ ها را برای آنها به راحتی میسر می کند. اگر جزو کسانی هستید که دوست دارید با مرغ گلپایگانی به صورت صفر تا صدی آشنا شوید و پرورش مرغ گلپایگانی را آغاز کنید. توصیه می‌کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. ما در این مطلب شما را به طور کامل با این نژاد از مرغ و پرورش آن آشنا خواهیم کرد. مطالعه این مطلب به ۶ دقیقه زمان نیاز دارد.

مشخصات مهم مرغ گلپایگانی

مرغ گلپایگانی را می‌توانید در رنگ‌های گوناگون مانند طوسی، خاکستری، قهوه ای، سفید و مشکی مشاهده کنید. مرغ گلپایگانی از تغییر اصلاح نژاد لوهمن آلمانی و نژاد بومی ایرانی به وجود می آید. مرغ گلپایگانی جز مرغ های دورگه محسوب می شود. این نژاد از مرغ در فصل تخم گذاری می تواند ۲۱۰ تولید کند. پرورش دهندگان مرغ می توانند با در نظر گرفتن جیره غذایی استاندارد و منابع غذایی دارای پروتئین بالا، تخم گذاری آن را به طور چشمگیری افزایش دهند.

علاوه بر تخم گذاری بالا، مرغ وزن گیری بالایی دارد و می توانید از آن به عنوان پرورش مرغ گوشتی نیز استفاده کنید. پرورش مرغ را می توانید با استفاده از این نژاد آغاز کنید. ابتدا در دوره تخم گذاری از آن به عنوان مرغ تخمگذار و پس از پایان تخم گذاری آن می توانید آن را به  صورت مرغ گوشتی به بازار عرضه نماید. در این صورت می‌توانید به سودآوری بالایی در بازار برسید و از تمامی محصولات مرغ بهترین شکل استفاده کرده باشید.

مرغ گلپایگانی
مرغ گلپایگانی

شرایط آب و هوایی مناسب برای پرورش مرغ گلپایگانی

مرغ گلپایگانی جز رایج ترین نژادهای مرغ است که از آن در سراسر ایران برای پرورش مرغ استفاده می کنند. این مرغ می تواند در مناطق های مختلف مانند شرایط آب و هوایی کوهستانی، کویری، گرم و سرد به راحتی هرچه تمام تر به رشد خود ادامه داده و محصولات مورد نظر را تولید نماید. چنانچه شما در استان شمالی و یا جنوبی زندگی می کنید می توانید از مرغ گلپایگانی به عنوان پرورش مرغ محلی استفاده نمایید.

نحوه پرورش مرغ گلپایگانی

همانطور که در ابتدای مطلب نیز به آن اشاره کردیم شما می‌توانید مرغ گلپایگانی را به روشهای گوناگونی پرورش دهید و پرورش این نژاد از مرغ به دو صورت پرورش مرغ تخمگذار را پرورش مرغ گوشتی برای شما میسر می باشد. می توانید با استفاده از هر دو روش به سودهای کلانی دست پیدا کنید. توجه داشته باشید زمانی شما می‌توانید از این نژاد در هر دو صورت استفاده کنید که رژیم غذایی و شرایط مورد نظر برای رشد آنها را فراهم سازید.

مرغ نژاد گلپایگانی تخم گذاری خود را از پنج تا هفت ماهگی آغاز کرده و شما میتوانید بعد از این بازه زمانی به فروش محصولات خود فکر کنید. چنانچه آن را به عنوان پرنده گوشتی مورد پرورش قرار دهید بعد از گذشت دو تا سه ماه می توانید به بازار عرضه کنید. اگر دوست دارید در پرورش این پرنده سود دهی بالایی را تجربه کنید موارد زیر را به خوبی رعایت فرمایید.

مدیریت درست

یکی از کارهایی که می تواند کسب و کار شما را تحت تاثیر قرار دهد مدیریت مناسب و درست در حین انجام کار است. شما باید شرایط را فراهم کنید که مرغ نژاد گلپایگانی بتواند به بهترین شکل خود را پیگیری کرده و محصولات با کیفیتی  را ارائه دهد. شما زمانی می توانید مدیریت درستی داشته باشید که تجهیزات، تغذیه، دما و رطوبت در شرایط محیطی ایده آلی را برای این مرغ فراهم سازید. در ادامه مطلب هریک از این موارد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

پرورش مرغ گلپایگانی
پرورش مرغ گلپایگانی

تجهیزات مورد نیاز برای پرورش مرغ گلپایگانی

برای اینکه بتوانید پرورش مرغ گلپایگانی را به بهترین شکل انجام دهید نیازمند تجهیزات مدرن و استاندارد برای زمین هستید. کسانی که دوست دارند مدیریت راحت و سودآوری زیادی را تجربه کنند معمولاً در این مواقع به سراغ تجهیزاتی مانند قفس مرغ وسایل سرمایشی گرمایشی مانند هیتر و کولر، تهویه هوا، دماسنج، رطوبت سنج و دانخوری و آبخوری های استاندارد می روند. کسب و کار ایده آل در کنار اطلاعات لازم تجهیزاتی استاندارد را نیاز دارد.

تغذیه مرغ گلپایگانی

برای تامین غذای مرغ گلپایگانی میتوانید از دانه های گندم، سویا، ذرت، جو، سبزیجات و مانده غذاها استفاده کنید. اما تغذیه ای برای مرغ گلپایگانی مفید است که بتواند تمام نیازهای بدن آن برای رشد را فراهم کند. توجه داشته باشید غذای مرغ گلپایگانی با کیفیت محصولاتی که به شما ارائه می دهد رابطه مستقیمی دارد. هر چقدر بتوانید غذای استاندارد تر و بهتری را برای این نژاد از مرغ تهیه کنید، محصولات با کیفیت تری را تجربه خواهید کرد. جیره غذایی مرغ گلپایگانی باید دارای مواد معدنی، مواد پروتئینی و مواد ویتامین باشد. مواد پروتئینه برای افزایش تخمگذاری مرغ استفاده میشود و سایر گزینه ها با توجه به سن و میزان رشد در جیره غذایی این نژاد از مرغ قرار می گیرد.

بهداشت محیط

محیطی که مرغ گلپایگانی در آن پرورش می یابد بسیار مهم است. این مرغ باید در محیط مورد نظر احساس راحتی کند و بتواند بهترین بازدهی را از رشد و محصولات ارائه شده بدهد. شما برای اینکه بتوانید بهداشت محیط را به بهترین شکل فراهم کنید می توانید به سراغ قفس مرغ بروید. قفس مرغ دارای سینی فضولات بوده که مانع از برخورد مستقیم فضولات به این مرغ میشود. همچنین سینی فضولات به راحت ترین شکل ممکن تمیز شده و فضای بهداشتی را برای مرغ ها جهت ادامه روند زندگی به وجود می آورد. با توجه به قابل شستشو بودن و گارانتی داشتن قفس های مرغ سایت پرآور صنعت شما می توانید از این سایت های مورد نظر خود را تهیه کنید.

توجه داشته باشید قفس های سایت پرآور صنعت با خود آبخوری اتوماتیک به همراه دارند و شما مشکلی از این بابت نخواهید داشت. دانخوری های مورد نظر خود را نیز می توانید از همین سایت تهیه کنید و با ارسال رایگان قفس موردنظر را به همراه تجهیزات در اختیار داشته باشد.

آیا مرغ گلپایگانی در برابر بیماری ها مقاوم است؟

یکی از مهمترین و بارزترین خصوصیات مرغ های گلپایگانی مقاومت آنها در برابر بیماری های مختلف است. این خصوصیت می‌تواند اتلاف مرغ ها را در کسب و کار کم کرده و سود دهی بیشتری را نصیب پرورش دهنده کند. البته توصیه ما به شما استفاده از واکسن های مورد نظر در اسرع وقت و طبق برنامه ریزی است.

پرورش مرغ گلپایگانی
پرورش مرغ گلپایگانی

حتما بخوانید: پرورش بلدرچین تخمگذار رو اینجوری انجام بده + [ پرورش اصولی اینجوریه ]

شما برای ما از مرغ گلپایگانی و پرورش آن بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور صنعت سعی کردیم شما را با صفر تا صد مرغ گلپایگانی و پرورش مرغ گلپایگانی آشنا کنیم. چنانچه جای گزینه را در بین گزینه های گفته شده خالی دیدید می توانید آن را از طریق قسمت نظرات با ما و سایر مخاطبین سایت در میان بگذارید. همچنین قسمت نظرات بهترین مکان برای به اشتراک گذاشتن تجربیات و سوالات شما می باشد.

سوالات متداول

میزان تخمگذاری مرغ گلپایگانی در هر فصل چقدر است؟

210 عدد تخم مرغ

پرورش مرغ گلپایگانی به چند صورت انجام می شود؟

2 صورت پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی

تجهیزات مورد نیاز برای پرورش مرغ گلپایگانی را نام ببرید؟

قفس مرغ وسایل سرمایشی گرمایشی مانند هیتر و کولر، تهویه هوا، دماسنج، رطوبت سنج و دانخوری و آبخوری های استاندارد

طاعتی
دیدگاه کاربران
۳ دیدگاه
 • ناشناس 22 شهریور 1401 / 12:17 ب.ظ

  مرغ لاری شنیده بودم ولی مرغ گلپایگانی نه احتمالا جدیده

 • ناصح 20 اسفند 1401 / 0:41 ق.ظ

  برای تقریبا ۵۰۰۰ هزار قطعه چقدر هزینه لازم است از قفس بگیر تا میرسه به تهییه ی مرغ و میتونیم اون ها رو کلا آزاد بزاریم داخل باغ یا یا زمینی

  • مدیریت سایت 20 خرداد 1402 / 8:32 ب.ظ

   سلام دوست عزیز، جهت مشاوره رایگان لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *