مرغ کوچین + [ تاریخچه، ویژگی های ظاهری و رفتاری مرغ کوشین ]

مرغ کوچین

در این مطلب از سایت پرآور صنعت قصد داریم شما را با یکی از بهترین نژاد مرغ یعنی مرغ کوچین آشنا کنیم. مرغ کوچین (Kochin chickens) یکی از بهترین نژاد های مرغ است که امروزه در سراسر جهان کار پرورش رونق بزرگی گرفته است. اولین جایی که توانست مرغ کوچین را به سراسر دنیا ببرد، کشور چین بود. چین را می توان به نوعی خاستگاه مرغ کوچین نام گذاری کرد. علاوه بر داشتن خاصیت لازم برای استفاده گوشتی و تخم گذاری، این مرغ ها پر های بسیار زیبایی دارند. در این مطلب از وبسایت پراور صنعت قصد داریم در مورد آشنایی بیشتر با مرغ های کوچین، مقاله ای را در اختیار شما قرار دهیم. برای مطالعه این مطلب و آشنایی با مرغ کوچین تنها کافیست 6 دقیقه از زمان خود را صرف کنید. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

آشنایی با مرغ کوچین

مرغ کوچین یکی از خاص ترین نژاد های مرغ است که زیبایی منحصر به فردی دارد. پر های این مرغ با مرغ های معمولی کاملا متفاوت است. این مرغ ها توانایی رشد بسیار بالایی دارند و اگر به خوبی به آنها رسیدگی کنید می توانند عملکرد تخم گذاری فوق العاده و وزن استثنایی داشته باشند. پرورش مرغ کوچین نیز از جمله کسب و کار های پردرآمد است. در برخی از نقاط کشورمان، پرورش مرغ کوشین رونق خوبی دارد.

شید برای بسیاری از شما سوال باشد که آیا طعم گوشت این پرنده با مرغ معمولی تفاوت دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که گوشت این پرنده در مقایسه با مرغ های معمولی لذیذ تر و دلنشین تر است. از این رو شما می توانید این پرنده را به نیت مصارف وشتی آن پرورش دهید.

پرورش مرغ های کوچین
پرورش مرغ های کوچین

بیشتر بخوانید: مرغ نژاد لهستانی + [ گونه های مختلف، شرایط نگهداری و ویژگی ها ]

شناخت پیشینه مرغ کوچین

آشنایی با مبدا و زیستگاه اصلی این مرغ ها می تواند اطلاع خوبی برای آشنایی بیشتر شما با مرغ کوچین باشد. در ابتدای مطلب اشاره کردیم که زیستگاه اصلی مرغ کوچین، کشور چین است. در ابتدا منظور ما از زیستگاه، محلی بود که برای اولین بار کار پرورش مرغ های کوین صورت گرفته بود. اگر بخواهیم کمی دقیق تر و جزئی تر به این موضوع بپردازم باید به سوابق تاریخی مراجعه کنیم. سوابق تاریخی نشان می دهد که این مرغ ها ابتدا در کشور ویتنام مشاهده شده و سپس به دست فرانسوی ها رسیده است.

اما این فرانسوی ها نبودند که کار پرورش این پرنده را انجام داده باشند. این مرغ ها توسط فرانسوی ها به کشور چین انتقال داده شده است. چینی ها نیز اولین کسانی بودند که به تکثیر و پرورش مرغ های کوچین پرداختند. با این اوصاف و همانطور که گفته شد، چین اولین کشوری بود که این مرغ ها از آنجا پرورش یافتند و رفته رفته به سایر کشور ها رسیدند. اما لازم است یک نکته دیگر را در خصوص بازه زمانی یافت شده این پرنده به شما بگوییم. اولین بار در ابتدای قرن 19 و در دهه 40 بود که این پرنده در ویتنام یافت شد و سپس پس از چند سال به چین رسید.

تاریخچه مرغ های کوچین
تاریخچه مرغ های کوچین

بیشتر بخوانید: نژاد مرغ گوشتی + [ بهترین نژاد مرغ گوشتی ایرانی]

ویژگی های ظاهری مرغ کوچین

بدن این مرغ ها را تماما پر پوشانده است. این پر های زیبا به قدری زیاد هستند گاهی باعث می شود پاهای آن ها دیده نشود.رنگ پر های مرغ کوچین بسیار متنوع است اما رایج ترین رنگ اکثر پرندگان، خاکستری است. وزن این پرندگان در حالت رشد معمولی به 2 و نیم کیلو گم می رسد. اما اگر همین پرندگان 2 و نیم کیلوگرمی را مشاهده کنید، اصلا قادر نخواهید بود وزن آن ها را تشخیص دهید. بالا بودن حجم پر ها باعث شده آن ها بزرگتر از حد مشخص شده به نظر برسند.

داشتن تاج 5 انشعابی و قرمز رنگ در کنار چشم های قهوه ای باعث شده زیبایی ظاهری این پرنده بیشتر به دید آید. پاهای این پرندگان بسیار نازک هستند. از آنجایی که حجم پر بسیار زیاد است، قادر نخواهید بود به سادگی پای آن ها را ببینید. در حالت عادی تنها قسمتی از انگشتان آن ها مشخص است.

خصوصیات ظاهری مرغ کوچین
خصوصیات ظاهری مرغ کوچین

بیشتر بخوانید: مرغ ارپینگتون را بشناسید + [ نژاد، نحوه نگهداری، ویژگی های ظاهری و رفتاری ]

ویژگی های رفتاری مرغ کوچین

بارزترین ویژگی شخصیتی این پرندگان، آرام بودن آن ها است. مرغ های کوچین در اکثر ساعات شبانه روز در سکوت به سر می برند. آنها رفتار های پرخاشگرانه از خود نشان نمی دهند و کم جنب و جوش هستند. اگر در زندگی خروس ها نیز دقت کنید، مشاهده این آرامی خواهید شد. شاید بتوان اصلی ترین صفت آن ها را تنبلی دانست چرا  مرغ های کوچین تمایلی برای راه رفتن و تحرک از خود نشان نمی دهند.

اما داشتن این ویژگی شخصیتی کمی کار پرورش را مشکل کرده است. تمایل نداشتن برای حرکت و تنبل بودن این مرغ ها باعث شده آن ها یکی از اصلی ترین شکار های حیوانات وحشی باشند چرا که به سادگی شکار می شوند با این اوصاف اگ قصد پرورش مرغ کوچین را دارید، بهتر است محیطی امن برای زندگی آن ها در نظر بگیرید.

قیمت مرغ کوشین

قیمت مرغ کوشین به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهمترین عامل در قیمت گذاری مرغ کوشین میزان رشد آن است. تخم نطفه دار، جوجه مرغ کوشین و مرغ کوشین بالغ از حالات مختلف ارائه این پرنده است. چنانچه دوست داشتید خرید مرغ کوشین را انجام دهید، توصیه می‌کنیم به میزان رشد مرغ کوشین توجه بسیار زیادی داشته باشید. هر چقدر میزان رشد این پرنده بیشتر باشد، هزینه مرغ کوشین بالاتر خواهد بود. مرغ کوشین را می‌توان از طریق سایتهای شیپور، دیوار، نیاز روز و سایر سایت های معتبر خریداری کنید.

انواع نژاد مرغ کوشین

  1.  مرغ کوشین آبی
  2.  مرغ کوشین کوکو
  3.  مرغ کوشین لاوندر
  4.  مرغ کوشین بانتام
  5.  مرغ کوشین رد متلد

شما برای ما از مرغ کوچین بنویسید

در این مطلب از وبسایت پراور صنعت سعی کردیم یکی از گونه مرغ های بسیار رایج و پر طرفدار در دنیا را به شما معرفی کنیم. در این مطلب شما به تمامی اطلاعات مورد نیاز در خصوص مرغ کوچین دست پیدا کردید. پرورش این پرنده می تواند انتخاب مناسبی برای راه اندازی یک کسب و کار سودآور باشد چرا که این مرغ ها قادر هستند، توانایی تخم گذاری خود را در زمستان نیز حفظ کنند.

اگر شما اطلاعات دیگری در خصوص این مرغ ها دارید، می توانید برای ما بنویسید. همچنین اگر سوالی در خصوص مرغ کوچین در ذهنتان وجود دارد، قادر خواهید بود آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا پشتیبانان ما در کمترین زمان نسبت به پاسخ سوالاتتان اقدام کنند.

سوالات متداول

زادگاه مرغ کوچین کدام کشور است؟

چین

وزن مرغ کوچین چقدر است؟

2 تا 2 و نیم کیلوگرم

قیمت مرغ کوشین به چه عواملی بستگی دارد؟

مهمترین عامل در قیمت گذاری مرغ کوشین میزان رشد آن است

انواع نژاد مرغ کوشین را نام ببرید؟

مرغ کوشین آبی، مرغ کوشین کوکو، مرغ کوشین لاوندر، مرغ کوشین بانتام، مرغ کوشین رد متلد

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *