مرغ نژاد لهستانی + [ گونه های مختلف، شرایط نگهداری و ویژگی ها ]

نژاد لهستانی

مرغ نژاد لهستانی یکی از زیباترین پرندگان موجود در زمین است. اگر به دنبال این هستید که پرنده ای زیبا را در خانه نگهداری کنید، می توانید به نگهداری از مرغ نژاد لهستانی فکر کنید. اما تنها مزیت این مرغ، به زیبایی آن خلاصه نمی شود. شما می توانید با انتخاب این مرغ برای نگهداری، علاوه بر داشتنت پرنده ای زیبا، از تخم گذاری آن نیز استفاده کنید. این مرغ ها تخم گذار هستند و می توانند به نوبه خود، مزیت اقتصادی برای شما داشته باشند. در این مطلب از وب سایت پرآور صنعت قصد داریم تا اطلاعات جامع و کاملی را در خصوص این پرنده برای شما به اشتراک بگذاریم. اگر قصد دارید تا با مرغ نژاد لهستانی آشنا شوید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

آشنایی با مرغ نژاد لهستانی

از آنجایی که در نام این پرنده از کلمه لهستان استفاده شده، اکثرا گمان می کنند که زادگاه اصلی این مرغ ها، کشور لهستان است. لازم است بگوییم که هنوز اطلاعات مشخصی در خصوص منشا شکل گیری این پرنده وجود ندارد. برخی افراد زادگاه این مرغ ها را هلند و برخی دیگر لهستان و انگلستان می دانند.

اما در هر صورت این کشور آمریکا بود که برای اولین بار نسبت به پرورش این پرنده اقدام کرد. پرورش و نگهداری مرغ نژاد لهستانی از نظر اقتصادی نیز به صرفه است. این پرنده در هفته حدودا 3 ال 4 تخم می گذارد. اگر در پرورش و نگهداری این مرغ دقت کنید می توانید از فروش گوشت آن نیز کسب درآمد کنید. وزن این مرغ ها مدتی پس از نگهداری تا 3 کیلوگرم نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

ویژگی های مرغ نژاد لهستانی

مرغ نژاد لهستانی ویژگی های ظاهری منحصر به فردی دارد که سبب تمایز آن با مرغ های عادی شده است. اصلی ترین ویزگی این مرغ ها، کاکل زیبای آن است که سبب تفاوت آن با مرغ ها عادی شده است. کاکل این مرغ  ها کمی پر پشت است که گاهی اوقات جلوی دید آن ها را نیز می گیرد. این کاکل یک استخوان است که از جمجمه رشد کرده محافظت می شود. پاهای این مرغ ها فاقد پر است و به رنگ خاکستری شکل می باشد. در هر پای این پرندگان 4 انگشت وجود دارد. اکثر این ویژگی های ذکر شده در مرغ و خروس نژاد لهستانی به صورت مشابه وجود دارد.

ویژگی های نژاد لهستانی
ویژگی های نژاد لهستانی

بیشتر بخوانید: مرغ ارپینگتون را بشناسید + [ نژاد، نحوه نگهداری، ویژگی های ظاهری و رفتاری ]

شرایط نگهداری مرغ نژاد لهستانی

شما برای نگهداری از این پرنده، شرایط سختی را پیش رو نخواهید داشت. معمولا شرایط نگهداری از مرغ نژاد لهستانی همان شرایط زندگی مرغ های معمولی است. این پرنده آب و هوای معتدل را دوست دارد. سطح محیط نگهداری این پرنده باید خشک باشد. اگر محیط کمی مربوط باشد می توانند سبب بیماری آن ها شود.

شما نباید دمای محیط محل نگهداری این پرنده را بالا یا پایین ببرید. دما باید در حد معمول قرار گرفته باشد تا مورد آزار قرار نگیرند. شما باید نسبت به نظافت این پرنده نیز اهتمام لازم را ببخشید. سعی کنید به طور مرتب کاکل و ریش آن ها را چک کنید تا شپش در آن ها وجود نداشته باشد. این کار باید توسط یک دامپزشک انجام شود تا بتواند بیماری های موجود در آن را تشخیص دهد. اما برای تغذیه مرغ های لهستانی گزینه های متعددی وجود دارد. شما می توانید برای تغذیه این پرندگان از انواع دانه ها و انواع سبزیجات استفاده کنید. برنج، گندم، جو، کرم و موریانه از جمله مواردی هستند که شما قادر خواهید بود برای تغذیه مرغ های لهستانی آن ها را تهیه کنید.

شرایط نگهداری مرغ نژاد لهستانی
شرایط نگهداری مرغ نژاد لهستانی

بیشتر بخوانید: انواع نژاد مرغ ایرانی + [ مرندی، لاری و خزک ]

گونه های مختلف نژاد لهستانی

مرغ نژاد لهستانی نیز مانند سایر پرندگان نژاد های مختلفی دارد. رنگین مرغ ها است که می تواند تفاوت نژاد ها را برایتان مشخص کند. اما با این اوصاف اکثر مرغ های نژاد لهستانی، دارای کاکلی سفید رنگ هستند. نژاد های این مرغ در دسته های مختلفی تقسیم می شود. نژاد لهستانی سیاه کاکل سفید،نژاد لهستانی کاکل طلایی، لهستانی طوسی کاکل سفید و نژاد لهستانی نقره ای کاکل نقره ای برخی از نژادهای این مرغ های لهستانی هستند که امروزه در برخی کشور ها یافت می شوند.

مرغ نژاد لهستانی سیاه کاکل سفید

این نژاد از مرغ های لهستانی، در بین سایر نژاد ها از محبوبیت خاصی برخوردارند. میزان تخم گذاری این نژاد از مرغ ها در مقایسه با سایرین بیشتر است. مرغ سیاه کاکل سفید با توجه به زیبایی منحصر به فردی که دارد باعث شده معروفترین پرنده لهستانی لقب بگیرد. معمولا این نژاد از مرغ های لهستانی در مقایسه با سایر نژاد ها بیشتر یافت می شوند. ظاهر آن ها همانطور که از نامشان پیداست از بدنه ای سیاه رنگ با کاکلی سفید تشکیل شده است. این ترکیب رنگ باعث شده، زیبایی آن ها کمی رسمی تر و جدی تر به نظر برسد.

انواع نژاد لهستانی
انواع نژاد لهستانی

بیشتر بخوانید: چگونگی تعیین جنسیت مرغ شاخدار + [ فصل جفت گیری و زمان بلوغ مرغ شاخدار ]

مرغ نژاد لهستانی کاکل طلایی

از سری زیباترین مرغ های نژاد لهستانی، مرغ کاکل طلایی است. رنگ بدن و کاکل این مرغ، از طلایی و مشکی پوشیده شده است. این ترکیب رنگ فوق العاده خاص باعث شده، مرغ لهستانی کاکل طلایی را جزو زیبا ترین پرندگان دنیا بنامند. اگر تخم گذاری مرغ های لهستانی را در نظر بگیریم، این نژاد نیز از بهترین ها است.

سوالات متداول

زادگاه اصلی مرغ نژاد لهستانی کجاست؟

هلند ، لهستان و انگلستان

اصلی ترین ویژگی مرغ نژاد لهستانی چیست؟

کاکل زیبای آن

مرغ لهستانی از چه چیزی تغذیه می کند؟

شما می توانید برای تغذیه این پرندگان از انواع دانه ها و انواع سبزیجات استفاده کنید. برنج، گندم، جو، کرم و موریانه از جمله مواردی هستند که شما قادر خواهید بود برای تغذیه مرغ های لهستانی آن ها را تهیه کنید.

معروف ترین مرغ نژاد لهستانی چه نام دارد؟

مرغ نژاد لهستانی سیاه کاکل سفید

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.