۰ تا ۱۰۰ شناخت مرغ جهادی + [ پرورش مرغ جهادی ]

مرغ جهادی

مرغ جهادی جزء محبوب ترین مرغ های تخمگذار به شمار می رود که قابلیت پرورش در روستاها و یا سالن های مرغداری را دارد. بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند بهترین راندمان کاری را از پرورش مرغ تخمگذار بگیرند به سراغ مرغ جهادی می روند. مرغ جهادی در هر وعده تخمگذاری از خود ۳۰۰ تخم مرغ را به جای خواهد گذاشت. تولید ۳۰۰ تخم مرغ در هر وعده تخم گذاری می تواند سود هنگفتی را نصیب شروع کنندگان کسب و کار کند. پرورش مرغ جهادی به عنوان یک مرغ بومی اصلاح نژاد شده همیشه دارای سود های فراوانی بوده است. چنانچه دوست دارید با مرغ جهادی به طور کامل آشنا شوید و پرورش این پرنده را انجام دهید توصیه می کنیم تا انتها، این مطلب را دنبال کنید. ما در این مطلب به صورت صفر تا صد به شناخت و پرورش این پرنده پرداخته ایم.

خصوصیات و ویژگی های مرغ جهادی

مرغ جهادی جزء مرغ های است که با اصلاح نژاد گونه های مختلف دیگر به وجود می آید. برای اینکه مرغ جهادی به بالاترین میزان تخمگذاری خود برسد جفت گیری نژاد خارجی با مرغ بومی ایرانی مانند گلپایگانی و مرندی انجام خواهد شد. البته برای رسیدن به تخمگذاری بالا نباید به جفتگیری اکتفا کرد و باید به مراحل دیگر اصلاح نژاد متکی شد. می توانید مرغ جهادی را در رنگ‌های سفید و قهوه‌ای و ترکیبی از رنگ های مختلف دیگر در بازار مشاهده کنید. این نژاد از مرغ  با اینکه اصلاحات زیادی بر روی آن رخ می دهد جزء نژاد های دورگه ایرانی به شمار می رود.

خصوصیات و ویژگی های مرغ جهادی
خصوصیات و ویژگی های مرغ جهادی

حتما بخوانید: ۱۱ تکنیک منحصر به فرد برای افزایش تخمگذاری مرغ

نام مرغ جهادی از کجا سرچشمه گرفت؟

نام مرغ جهادی را از جهاد سازندگی گرفته اند. اصلاح نژاد این مرغ و تکثیر آن توسط جهاد سازندگی در سالیان گذشته انجام شد. علاوه بر اصلاح نژاد، جهاد سازندگی تمام توان خود را به کار برد تا بتوانند این نژاد را به سراسر نقاط ایران صادر کند تا پرورش مرغ محلی چشم انداز جدیدی را به خود ببیند. قیمت بالاتر مرغ جهادی نسبت به سایر مرغ ها تغییرات زیادی که برای اصلاح نژاد آن است. اصلاح نژاد در پروسه های مختلف و زمان‌بری انجام میشود.

طول دوره تخم گذاری مرغ جهادی

کسانی که رشد مرغ جهادی را انجام می‌دهند به خوبی می‌دانند این مرغ در سن 5 تا 7 ماهگی به سن بلوغ خواهد رسید و بعد از این تاریخ می توانید تخم گذاری مرغ های جهادی را مشاهده کنید طول دوره تخمک گذاری از ۱۵ فروردین شروع شده و تا ۱۵ شهریور به طول خواهد انجامید. توجه داشته باشید این تاریخ ممکن است با چندین روز مغایرت آغاز یا پایان یابد. در برخی از مواقع شاهد تخمگذاری مرغ های جهادی تا اواخر مهرماه خواهید بود شاهد این نوع تخم گذاری تخم های بیشتری را از مرغ جهادی به دست خواهید آورد. از آنجایی که تخم‌مرغ‌ها متقاضیان بسیار زیادی دارم نگرانی بابت پیدا کردن مشتری و فروش آنها نداشته باشید و به راحتی این کار انجام خواهد شد.

تغذیه مرغ جهادی

غذای مرغ جهادی به نسبت سایر نژادهای مرغ تفاوتی چشمگیری خواهد داشت. تغذیه مرغ جهادی باید دارای پروتئین های بسیار بالا باشد تا با استفاده از پروتئین ها بتوانید به بهترین شکل بالاترین راندمان کاری این نژاد از مرغ را مشاهده کنید. شما با استفاده از جیره مخصوص مرغ های تخمگذار نیز می‌توانید تغذیه مرغ جهادی را فراهم سازید. جیره غذایی مرغ تخم گذار و مواد با پروتئین بالا می تواند کسب و کار شما را به طور چشمگیری رونق ببخشد. در هنگام جیره نویسی این دو نکته را در نظر داشته باشید.

تغذیه مرغ جهادی
تغذیه مرغ جهادی

استفاده از مرغ جهادی به عنوان مرغ گوشتی ممنوع!!!

بسیاری از افراد دوست دارند از نژاد مرغ جهادی به عنوان مرغ گوشتی نیز استفاده کنند.با این کار نمی توانند کسب و کار مفیدی را تجربه کنند. ناگفته نماند با استفاده از تغییر ژنتیک و تغذیه مرغ گوشتی می توانید تا حدود زیادی به وزن گیری مرغ جهادی کمک کنید.

صفر تا صد پرورش مرغ جهادی

دوره پرورش مرغ جهادی علاوه بر تغذیه عوامل دیگری مانند شرایط محیطی می تواند بر پرورش مرغ جهادی تاثیر گذار باشد. شما می توانید به صورت پرورش در بستر و یا پرورش در قفس این پرنده را پرورش دهید. توجه داشته باشید پرورش مرغ جهادی در قفس میزان تخمگذاری و کیفیت محصولات شما را به طور چشمگیری بالا میبرد. محصولاتی که با استفاده از قفس مرغ توسط این پرنده انجام می شود کیفیت بالاتری خواهند داشت. توصیه ما در این مواقع استفاده از قفس مرغ تخمگذار و یا استفاده از قفس های مرغ دیگر است.

دما و رطوبت از دیگر عواملی است که می تواند به صورت مستقیم و پرورش مرغ جهادی تاثیر گذار باشد. شما با استفاده از دماسنج و رطوبت سنج میتوانید دمای مورد نیاز مرغ جهادی را تنظیم کنید تا بتواند به بهترین شکل رشد خود را پیگیری نمایید.

در نظر گرفتن دانخوری و آبخوری مناسب عامل بعدی است که مرغ جهادی را تحت تاثیر قرار می دهد. دانخوری و آبخوری ها باید به نوعی باشند که مرغ جهادی بتواند به بهترین شکل آب و غذای خود را با استفاده از آن ها تهیه کنند. ارتفاع دانخوری ها باید به نوعی باشد این نژاد از مرغ بتواند به راحتی دان را میل نماید. چنانچه دانخوری و آبخوری ارتفاع و طول مناسب را دارا نباشند تغذیه مورد نظر این نژاد از مرغ تامین نشده و رشد نامناسبی را در آنها ایجاد می کند. با استفاده از قفس مرغ سایت پرآور صنعت میتوانید آبخوری اتوماتیک را به همراه داشته باشید و دانخوری ها را با توجه به سن و میزان مصرف دان مرغ های جهادی در قفس قرار دهید.

بهترین آب و هوا برای پرورش مرغ جهادی

پرورش مرغ جهادی معمولاً در استان‌های شمالی کشور انجام شده و سپس از این شهرها به سایر نقاط کشور صادر خواهد شد. مرغ جهادی به بهترین شکل می توانند خود را با شرایط آب و هوایی معتدل و گرم و خشک سازگار کند و بهترین بازدهی را در این شرایط آب و هوایی از خود نشان دهد. کسانی که در استانهای شمالی زندگی میکنند میتوانند با انتخاب مرغ جهادی راندمان کاری بهتری را نسبت به سایر نژادها به دست آورند. همچنین استان های با شرایط آب و هوایی گرم و خشک نیز می توانند اقدام به پرورش مرغ جهادی کنند.

خرید مرغ جهادی

برای خرید مرغ جهادی میتوانید از سایت های معتبری چون نیاز روز، دیوار و شیپور اقدام کنید. سایت های دیگری در این زمینه وجود دارند که مرغ جهادی را با بهترین کیفیت ارائه می‌کنند با اندکی سرچ در فضای میتوانید با این سایت نیز آشنا شوید. بازار مخصوص پرنده فروش ها دومین جایی است که می توانید با استفاده از آنها خرید مرغ جهادی را انجام دهید. شما منبع مناسبی را برای خرید مرغ جهادی می شناسید می‌توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

خرید مرغ جهادی
خرید مرغ جهادی

حتما بخوانید: صفر تا صد پرورش مرغ تخمگذار + [ کامل ترین مطلب ]

شما برای ما از مرغ جهادی و پرورش آن بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور صنعت سعی کردیم شما را با مرغ جهادی و پرورش مرغ جهادی به صورت صفر تا صد آشنا کنیم. چنانچه شناخت بیشتری نسبت به این نژاد دارید و یا تجربه متفاوتی را در پرورش این پرنده تجربه کرده اید می توانید از طریق قسمت نظرات و تجربیات و شناخت خود را با ما و یا سایر مخاطبین سایت پرآور صنعت به اشتراک بگذارید. همچنین از قسمت نظرات میتوانید سوالات خود درباره مرغ جهادی را از پشتیبانان سایت پرآور صنعت بپرسید و آنها در اسرع وقت و سوالات شما پاسخ دهند.

سوالات متداول

میزان تخمگذاری مرغ جهادی چقدر است؟

300 عدد تخم مرغ

نام مرغ جهادی از کجا سرچشمه گرفت؟

از جهاد سازندگی

طول دوره تخم گذاری مرغ جهادیچقدر است؟

5 تا 7 ماه. از فروردین ماه تا شهریور

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.