قفس خوب چه ویژگی هایی دارد؟ + [مهمترین ویژگی های قفس خوب ]

قفس خوب 5

در این مطلب از سایت پراور صنعت شما را با ویژگی های بارز یک قفس خوب و مناسب برای شروع کسب و کار آشنا خواهیم کرد. در پرورش مرغ عوامل بسیار زیادی دخیل است. از جمله این عوامل می توان به محیط مناسب، تغذیه هزینه جانبی، نحوه پرورش و بسیاری از عوامل دیگر اشاره کرد. اما مهمترین نکته در هزینه های پرورش مرغ هزینه تجهیزات است. در برخی از مواقع ممکن است هزینه تجهیزات برای شما بسیار بالا باشد و گاهی نیز ممکن است برای شما در بازه های زمانی مختلف هزینه های متفاوتی را در بر داشته باشد. در این مواقع ما به شما خرید قفسه مرغ را توصیه می نماییم. با خرید قفس مرغ به راحتی هرچه تمام تر می توانید برای یک بار هزینه هایی که برای تجهیزات در نظر گرفته اید را صرف نمایید و در بازه های دیگر به پرداخت هزینه‌ های اضافی نپردازید.

در برخی از مواقع ممکن است خرید قفس نیز برای شما هزینه های بسیار بالایی را در بر داشته باشد. خرید قفس مرغ نامرغوب می تواند به شما پیامدهای منفی درباره کسب و کار ارسال نماید. قفس های بی کیفیت می تواند شما را یک قدم به ناکامی و شکست در کسب و کار نزدیک کند. در این مطلب ویژگی های یک قفس خوب مرغ را برای شما بیان می کنیم. با استفاده از این مطلب قفس های مختلف را مورد بازرسی قرار دهید و بهترین را برای کسب و کار خود انتخاب کنید. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. مطالعه این مطلب به ۶ دقیقه زمان نیاز دارد.

توری گالوانیزه ضخیم

یکی از مهمترین نکاتی که باید در خرید قفس با آن توجه کنید توری گالوانیزه ضخیم است. توری گالوانیزه باعث می‌شود تا قفس در طولانی مدت زنگ نزند. برخی از سازندگان قفس از توری های بی کیفیت استفاده می کنند که همین امر باعث می شود در مدت کوتاهی شما برای تعویض آن دچار هزینه شوید. یکی از بارزترین ویژگیهای یک قفس خوب مرغ داشتن توری گالوانیزه ضخیم است.

قفس خوب 1
قفس خوب 1

بیشتر بخوانید: پرورش مرغ در قفس های صنعتی چه مزایایی دارد؟ + قفس مناسب برای خرید

کف قفس

مهمترین قسمت یک قفس خوب و مرغوب، کف آن است. با توجه به اینکه تمامی فعالیتهای یک پرنده بر روی کف قفس انجام می‌شود باید به ابعاد و جنس آن توجه ویژه ‌ای داشته باشید. کف قفس باید به نحوی طراحی شده باشد که پرندگان به راحتی بتوانند روی آن رفت و آمد کنند و وزن آنها را نیز بتواند تحمل نماید. اگر پرنده های شما جزء تخم گذاران هستند و دوست دارید از تخم های انها در طول زمان پرورش استفاده کنید، از قفس های استفاده نمایید که کف آنها اندک شیب به سمت جلو دارد. توجه داشته باشید این شیب نباید بیش از اندازه باشد. شیب بیش از اندازه باعث می شود تا تخم در هنگام خروج شکسته شود. معمولاً شیب استاندارد کف قفس ها را برای خروج تخم 10 درجه در نظر می‌گیرند. یکی از مهمترین ویژگی های قفس خوب داشتن کف مرغوب و باکیفیت است.

قفس خوب 2
قفس خوب 2

بیشتر بخوانید: معایب استفاده از قفس دست دوم

قفس شاسی دار با شاسی گالوانیزه

برخی از شرکت ها در قفس ها به جای استفاده از شاسی از پایه نردبانی استفاده می نماید. وصل کردن پایه نردبانی با استفاده از سیم به پایه های اصلی موجب می شود تا به مرور زمان قفس ها موجب خمیدگی شوند. از دیگر معایبی که این نوع قفس ها دارند، می ‌توان به زاویه پیدا کردن آنها به سمت چپ و راست اشاره کرد. در قفس های استاندارد از شاسی استفاده می شود. شاسی به راحتی هرچه تمام تر وزن را به طور مستقیم بین دو طرف پخش می کند. همین باعث میگردد تا هزینه های تجهیزات به طور چشمگیری کاهش یابد. اگر در سر خود خرید یک قفس خوب و مرغوب را می پرورانید، قفس شاسی دار با شاسی گالوانیزه را در اولویت قرار دهید.

قفس خوب 3
قفس خوب 3

بیشتر بخوانید: تاثیر استفاده از قفس در کاهش هزینه های پرورش مرغ

سیستم آبخوری و دانخوری

از دیگر مواردی که در هنگام خرید قفس مرغ باید به آن توجه کنید، سیستم آبخوری و دانخوری است. سیستم آبخوری و دانخوری باید تمام استانداردهای موجود چون ارتفاع مناسب و میزان گنجایش را در اختیار داشته باشد.

توجه داشته باشید سیستم دانخوری و آبخوری به دو سیستم اتومات و دستی تقسیم بندی می شود. در سیستم دستی آبخوری ها به وسیله کارگران پر شده و اما در سیستم خودکار این کار به صورت اتومات و در بازه زمانی مخصوص خود انجام می شود. دانخوری و آبخوری مناسب معمولا از جنس گالوانیزه و اتومات هستند.

جمع آوری کود

جمع آوری کود در قفس های مرغ نیز به دو صورت انجام می شود، اتومات و دستی. در سیستم دستی کودها به وسیله کارگر جمع آوری می شود. اما در سیستم اتوماتیک کودها روی نوار نقاله می ‌ریزند و توسط همین نقاله ها نیز جمع آوری می شوند. توجه داشته باشید در هنگام خرید قفسه مرغ به فاصله طبقاتی در سینی ها توجه داشته باشید. هر چقدر فاصله سینی ها و طبقات استاندارد باشد، ایجاد هوا و عبور آن را راحت تر می کند. هرچه هوا بهتر و راحت تر رفت و آمد داشته باشد خشک شدن کود راحت تر انجام می شود و موجب بوی نامطبوع نمی گردد.

قفس خوب 4
قفس خوب 4

بیشتر بخوانید: پرورش مرغ مرندی را ساده، تخصصی و کاربردی فرا بگیرید

شما برای ما از قفس خوب مرغ بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور صنعت شما را با ویژگی‌ های قفس خوب آشنا کردیم. توجه داشته باشید که رعایت نکردن هر یک از این موارد می تواند شما را متحمل ضررهای بسیار زیادی کند. در هنگام خرید مرغ به ویژگی های گفته شده توجه وافری داشته باشید. چنانچه سوالی در این زمینه داشتید آن را از طریق قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما می تواند به بهتر خرید کردن متقاضیان سایت پرآور صنعت کمک کند. همچنین اگر نظری در این باره دارید آن را نیز می توانید از طریق قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. امیدواریم با استفاده از این مطلب بتوانید یک قفس خوب مرغ برای کسب و کار خود تهیه نمایید.

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *