مهمترین ویژگی های قفس استاندارد چیست؟

قفس استاندارد

پرورش طیور یکی از کسب و کار های پر رونق است که امروزه در صورت های مختلفی رواج پیدا کرده است. شاید شما نیز یکی از کسانی باشید که قصد راه اندازی کسب و کاری مناسب را داشته باشید. پرورش طیور مختلف می تواند برای شما سود آور باشد. اما قبل از آغاز هر کسب و کاری باید اطلاعات لازم در خصوص نیازمندی های آن کسب و کا و باید و نباید هایش به دست آورید. تهیه ی فضای ایده آل برای زندگی طیور یکی از مهم ترین این مسائل است که برخی آن را با خرید قفس رفع می کنند. به نظر شما بهترین انتخاب برای فراهم کردن شرایط زندگی پرندگان چیست؟ استفاده از قفس می تواند مزایای بسیار زیادی را با خود به همراه داشته باشد. قفس تمام آنچه که پرندگان برای زندگی نیاز دارند را در اختیارشان قرار می دهند. ویژگی های قفس استاندارد چیست؟

برای اینکه بتوانید قفسی ایده آل برای کسب و کار خود انتخاب کنید، باید با ویژگی های یک قفس استاندارد آشنا باشد. در این مطلب از وبسایت پراور صنعت قصد داریم تا شما را برخی از مهم ترین ویژگی های قفس استاندارد آشنا کنیم. برای مطالعه این مطلب و آشنایی با ویژگی های قفس استاندارد تنها کافیست 7 دقیقه از زمان خود را صرف خواندن این متن کنید. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

4 ویژگی قفس استاندارد

قفس نگهداری طیور باید بتواند ایده آل ترین شرایط برای زندگی و رشد پرندگان را فراهم کند. پرندگان به آب و غذا،دمای مناسب و محلی آرام برای زندگی نیاز دارند. شما باید قفس هایی را برای زندگی پرندگان انتخاب کنید که بهترین شرایط را برای زندگی پرندگان فراهم کند. اما چه شرایطی باعث تامین این شرایط استاندارد در قفس می شود؟

ویژگی های بارز قفس استاندارد
ویژگی های بارز قفس استاندارد

بیشتر بخوانید: مزایای استفاده از قفس های صنعتی در پرورش بلدرچین و کبک

استفاده از توری گالوانیزه ضخیم

هنگام خرید قفس نگهداری طیور، به یکی از مهم ترین نکاتی که باید توجه کنیم، توری قفس است. استفاده از توری گالوانیزه ضخیم در ساخت قفس باعث می شود تا قفس خریداری شده شما تا مدت بسیار طولانی دچار زنگ زدگی نشود. استفاده نکردن از این جنس توری در ساخت قفس باعث می شود تا شما به سرعت نیاز به تعمیر قفس داشته باشید.

اگر قفس تهیه شده شما از این جنس توری ساخته شده باشد، دیگر لازم نیست هزینه هایی را برای تعمیر و تعویض توری بپردازید. همانطور که گفته شد این توری ها کاملا ضد زنگ بوده و می تواند در مدت طولانی شرایط لازم برای محافظت از پرندگان را داشته باشد.

استفاده از سیستم آبخوری و دانخوری مناسب

تغذیه یکی از مهم ترین رکن های زندگی هر موجود زنده ای است. پرندگان نیز از این مسئله جدا نیستند و شما باید شرایط لازم برای تغذیه آن ها را فراهم کنید تا بتوانند به خوبی رشد کنند. اما سیستم دانخوری و آبخوری قفس های تهیه شده شما باید به شکلی ساخته شده باشد که پرندگان بتوانند به راحتی از آن تغذیه کنند.

داشتن شرایط استاندارد آبخوری و دانخوری در قفس، باعث می شود پرندگان به خوبی رشد کنند و با مشکلات تغذیه رو به رو نشوند. دو رکن بسیار مهم در این موضوع قرار دارد که بی توجهی به آن عواقب بدی خواهد داشت. قرار گیری این ظروف در ارتفاع مناسب و میزان گنجایش ظرف از آب و دان، از اصلی ترین معیار هایی است که باید به آن توجه کنید.

داشتن سطحی ایده آل

کف قفس یکی دیگر از بخش های مهم محل نگهداری پرندگان است. پرندگان بر کف زندگی می کنند و نداشتن شرایط صحیح در این بخش از قفس باعث می شود مشکلاتی در راه رفتن و زندگی آن ها به وجود بیاید. ابعاد و جنس زیرین قفس دو نکته مهمی است که باید در کف سازی قفس های نگهداری از طیور مورد توجه قرار گیرد. جنس کف قفس نباید به شکلی باشد که به پا های پرندگان آسیب بزند.

اما علاوه بر این دو موضوع مطرح شده، باید یک موضوع دیگر را مورد توجه قرار داد. اگر برای پرورش و نگهداری، پرندگان تخم گذار را انتخاب کردید، باید به شیب قفس نیز توجه کافی داشته باشید. معمولا پرندگانی که تخم گذاری که در قفس اقدام به تخم گذاری می کنند، باید تخم آن ها را به محلی مناسب هدایت کرد. اگر قفس از شیب مناسبی برخوردار نباشد امکان از بین رفتن و شکستن تخم وجود دارد. شیب قفس نباید به شکلی باشد که با انتقال، تخم دچار شکستگی شود.

وجود سینی تخلیه

یکی از ویژگی های بارزی که اکثر قفس ها از آن بهره مند هستند، داشتن سینی تخلیه است. موضوع بهداشت و سلامت پرندگان جزو مهمترین موضوعات مربوط به پرورش است که نباید از آن غافل شد. داشتن سینی تخلیه باعث می شود فضولات پرندگان به خارج از محل زندگی آن ها انتقال یابد. این مسئله باعث می شود تمیزی بیشتری در قفس ایجاد شود.

داشتن سینی تخلیه و جداسازی مدفوع پرندگان با محل زندگی آن ها، سلامت پرندگان را تا حد زیادی تامین می کند و اجازه نمی دهد منشا بیماری ها در محل زندگی آن ها شکل بگیرید. البته برخی از تولید کنندگان قفس نگهداری طیور، این مسئله را به شکل دیگری حل می کنند.

قفس استاندارد قرقاول
قفس استاندارد قرقاول

بیشتر بخوانید: تاثیر استفاده از قفس در کاهش هزینه های پرورش مرغ

خرید قفس مناسب نگهداری طیور

حال که با مهم ترین ویژگی های قفس استاندارد آشنا شدید لازم است نسبت به تهیه و خرید این قفس ها اقدام کنید. شاید این سوال در ذهن بسیاری از شما شکل گرفته باشد که چگونه می توان قفسی با این ویژگی ها تهیه کرد؟ شرکت پراور صنعت یکی از بزرگترین تولید کنندگان قفس نگهداری طیور است. تمامی مراحل ساخت قفس در شرکت پراور صنعت به صورت استاندارد انجام می شود و با کیفیت ترین قفس ها برای شما پرورش دهندگان تولید خواهد شد.

شرکت پراور صنعت در زمینه تولید قفس نگهداری طیور، در صدد رقابت با تولید کنندگان خارجی است. به همین دلیل تمامی مراحل ساخت قفس به بهترین صورت ممکن انجام خواهد شد. قیمت مناسب قفس های تولید شده شرکت پراور صنعت در برابر کیفیت استثنایی که ارائه می دهند بی نظیر است.

شما برای ما از دیگر ویژگی های قفس استاندارد بنویسید

در این مطلب از وبسایت پراور صنعت سعی کردیم از اهمیت قفس نگهداری طیور و  مهم ترین ویژگی های آن با شما صحبت کنیم. اگر شما با دیگر ویژگی های قفس استاندارد آشنا هستید، می توانید آن را برای ما بنویسید. همچنین شما می توانید در انتهای این مطلب و در بخش نظرات، تمامی دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

طاعتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *