قرقاول ایرانی + [ کاملترین اطلاعات + عکس ]

قرقاول ایرانی

قرقاول یکی از زیباترین پرنده های روی زمین است که گونه های مختلفی دارد. یکی از این گونه ها قرقاول ایرانی است. قرقاول ایرانی یا خزری همانطور که از نامش پیداست متعلق به کشور عزیز ایران می باشد. شاید کمتر کسی به نقد و بررسی این نژاد از قرقاول پرداخته باشد. از این رو اطلاعات کمی از قرقاول خزری در دسترس مخاطبین است. در این مطلب از سایت پرآور صنعت قصد داریم شما را به صورت صفر تا صد با قرقاول ایرانی آشنا کنیم. با مطالعه این مطلب به راحتی هرچه تمام تر می توانید با این نژاد آشنا شوید و نیازی به سرچ های بسیار زیاد و رجوع به منبع دیگری ندارید. برای اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب سایت پرآور صنعت را دنبال کنید. 7 دقیقه زمان برای مطالعه نیاز دارید.

شناخت قرقاول ایرانی

قرقاول ایرانی یا خزری از گذشته های دور تا به امروز در ایران زندگی کرده است. محل اصلی زندگی این پرنده شمال ایران بوده و اکثرا در جنگل ها به زندگی می پردازد. از آنجایی که نسل این قرقاول در حال منقرض شدن است شما نمی توانید آن را در مکان های بدون مجوز پرورش دهید. برای شناخت سایر نژادهای قرقاول می توانید به مطلب قرقاول مراجعه کنید.

قرقاول ایرانی چه میزان تخم تولید می کند؟

قرقاول خزری با توجه به وحشی زندگی کردنش تخم های کمتری به نسبت قرقاول های پرورشی از خود به جای می گذارد. 60 الی 75 تخم میزان تخمگذاری قرقاول ایرانی در سال است. شما برای جوجه کشی تخم قرقاول به ۲۵ روز وقت نیاز دارید. هشت ماه طول میکشد تا قرقاول ایرانی به سن بلوغ برسد.

تخمگذاری قرقاول ایرانی
تخمگذاری قرقاول ایرانی

بیشتر بخوانید: سود پرورش قرقاول ماهانه چقدر است؟ + [ روش های افزایش سود ]

تفاوت قرقاول ایرانی و قرقاول آمریکایی

قرقاول ایرانی و قرقاول آمریکایی بسیار شبیه هم هستند به طوری که در نگاه اول به هیچ عنوان نمی توانید تشخیص دهید که قرقاول ایرانی است یا آمریکایی. تنها تفاوت این دو نژاد از قرقاول بودن حلقه سفید در گردن است. هرگاه دیدید دو قرقاول شباهت بسیار زیادی نسبت به یکدیگر داشتند و نتوانستید ایرانی و آمریکایی بودن آن را تشخیص دهید سریع به گردن قرقاول نگاه کنید، چنانچه حلقه سفیدی در گردن قرقاول وجود داشت از نژاد آمریکایی است و اگر وجود نداشت نژاد ایرانی خواهد بود.

آیا می توان قرقاول خزری را پرورش داد؟

همانطور که قبلاً نیز به آن اشاره کردیم قرقاول خزری به دلیل مسائل زیست محیطی و سوء استفاده شکارچیان پرورش آن ممنوع شده است. در صورتی که کسی بدون مجوز دست به پرورش قرقاول خزری بزند با جریمه های سنگینی مواجه خواهد شد. توجه داشته باشید در صورتی می توانید پرورش قرقاول خزری را انجام دهید که مجوز لازم در این زمینه را کسب کنید. کسب مجوز برای پرورش این نژاد بسیار سخت بوده و به نوعی باید هفت خان رستم را رد کرد.

شرایط زیست قرقاول ایرانی

قرقاول ایرانی رشد در مناطق شمالی را بیشتر از نقاط دیگر می پسندند. این قرقاول دوست دارد در آب و هوای مرطوب و جنگلی به رشد خود ادامه دهد. چنانچه شما بخواهید آن را در مناطق دیگر پرورش دهید به طور قطع این پرنده به رشد مناسبی نخواهد رسید. برای رشد مناسب در مناطق دیگر باید آن را در هفته های اول به منطقه مورد نظر ببرید. چنانچه جوجه قرقاول را برای پرورش در سایر نقاط انتخاب کنید به راحتی می تواند با محیط اطراف خود را سازگار کرده و رشد مناسبی داشته باشد.

مشخصات ظاهری قرقاول خزری

قرقاول ایرانی یکی از زیباترین قرقاول ها در بین نژادهای مختلف این پرنده در دنیا به شمار می رود. در نگاه اول چیزی که دیده های شما را به خود جذب خواهد کرد پرهای براق و زیبایی بی نظیر این نژاد از قرقاول است. بازدیدکنندگان قرقاول خزری را به طاووس تشبیه می کنند. زیبایی این نژاد قرقاول را زمانی حس خواهید کرد که شروع به راه رفتن کند! گردن بلند و کشیده، دم بلند و برافراشته زیباییهای این خلقت خداوند را چندین برابر می کند. وزن قرقاول ماده ۲ کیلوگرم و قرقاول نر ۴ کیلوگرم است. قرقاول ماده خزری از قرقاول کوتاهتر و جثه کوچکتری دارد. این نژاد از قرقاول ها علاقه بسیار زیادی به غذا داشته و سرعت بالایی در دویدن و راه رفتن دارند. پروازهای قرقاول ایرانی به صورت کوتاه بوده، این نژاد توانایی پرواز های بلند را ندارد.

صدای قرقاول ایرانی یا خزری

قرقاول ایرانی ماده و نر

قرقاول ایرانی ماده دو کیلوگرم وزن داشته و جسته کوتاه تری نسبت به نوع نر دارد. همانطور که در قسمت بالا گفتیم وزن نوع نر به 4 کیلوگرم می رسد. بزرگترین تفاوت قرقاول ماده نسبت درون و نر حلقه سفید دور گردن آنها است. معمولاً قرقاول نر حله سفید بر گردن خود دارند در حالی که این حلقه را در قرقاول های ماده مشاهده نمی کنید.

قرقاول ایرانی فروشی

برای اینکه بتوانید در قرقاول ایرانی را خریداری کنید باید به مراکز معتبر مراجعه نمایید. همانطور که گفتیم پرورش این نژاد از قرقاول نیاز به مجوز داشته و بدون هماهنگی نمی‌توانید فروش آن را آغاز نمایید. اما با این وجود مراکزی موجود هستند که قرقاول ایرانی فروشی دارند. سایت های مانند دیوار، شیپور و نیازروز جز اصلی ترین منابع فروش قرقاول ایرانی به شمار می روند.

در هنگام خرید قرقاول ایرانی به چند نکته توجه کنید. مهمترین نکته در هنگام خرید قرقاول ایرانی تشخیص درست این نژاد است. در برخی از مواقع افراد تشخیص مناسبی از قرقاول ایرانی نداشته و به جای آن قرقاول آمریکایی را خریداری می کنند. در این مواقع به جای قرقاول ایرانی در مقابل آمریکایی را پرورش خواهند داد. مورد دوم سالم بودن قرقاول ایرانی است. آنچه قرقاول ایرانی مد نظر شما بیمار باشد به طور قطع نمی تواند رشد مناسبی را پیگیری کند. همچنین ممکن است سایر گزینه های گله را نیز به بیماری دچار کند. همین امر باعث تلفات در گله و ضرر های کلان در کسب و کار خواهد شد.

قرقاول ایرانی قیمت

دو عامل اصلی می تواند بر قیمت قرقاول ایرانی تاثیر گذار باشد. اولین عامل ممنوعیت پرورش آن یا گرفتن مجوز است. این عامل می تواند باعث شود قیمت قرقاول ایرانی را نسبت به سایر گونه ها کمی بالاتر ببرد. دومین عامل نوسانات و تورم های اقتصادی است.  کسانی که قرقاول ایرانی را پرورش میدهند به خوبی می دانند باید از چه نوع غذایی برای آنها استفاده کنند. تورم اقتصادی می تواند بر روی گزینه های مانند دان تاثیر گذار باشد. از طرفی پرورش دهنده مجبور است برای جبران این تورم قیمت خود را بالا ببرد.

پرورش قرقاول ایرانی یا خزری

پرورش قرقاول اصول خاصی دارد. بسیاری از افراد برای پرورش قرقاول ایرانی بین زمین و قفس مردد هستند. همه ما به خوبی می دانیم زمانی ما میتوانیم بهترین بازدهی را از پرورش قرقاول ایرانی داشته باشیم که شرایط محیطی مناسبی را برای آنها فراهم کرده باشیم. شرایط محیطی مناسب شامل گزینه هایی چون دمای مناسب، رطوبت مناسب، آب تمیز و بهداشتی، در دسترس بودن دان استاندارد، محیطی بهداشتی و کنترل شیوع بیماری می باشد. زمانی که شما بخواهید پرورش قرقاول خزری را به بهترین شکل مدیریت کنید به طور قطع سراغ قفس قرقاول خواهید رفت. قفس قرقاول نسبت به زمین مزیتهای بیشتری دارد.

با استفاده از قفس قرقاول سایت پرآور صنعت می توانید شرایطی را فراهم کنید که قرقاول ایرانی در آن به بهترین شکل به رشد خود بپردازد. قفس قرقاول سایت پرآور صنعت ضد زنگ و قابل شستشو بوده و از این بابت ضمانت ۱۰ ساله دارد. سیستم آبخوری نیپل تمام اتوماتیک با ضمانت دو ساله از دیگر تجهیزاتی است که می تواند شرایط پرورش را برای شما آسان کند. قفس های قرقاول سایت پرآور صنعت مجهز به سینی فضولات بوده که این امر می‌تواند شما را در شستشوی سریعتر قفس ها و بهداشتی تر کردن فضای پرورش کمک کند. 

قفس ها مجهز به مخزن جمع آوری تخم بوده که شما می توانید بعد از تخم گذاری قرقاول ایرانی بیرون از قفس تخم ها را جمع کنید. قفس به این گونه طراحی شده است که بعد از تخم گذاری قرقاول ایرانی تخم به بیرون از قفس هدایت می‌شود و در مخزن مخصوص قرار می گیرد.

پرورش قرقاول ایرانی
پرورش قرقاول ایرانی

شما برای ما از قرقاول ایرانی بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور صنعت سعی کردیم اطلاعات مفیدی درباره قرقاول ایرانی یا خزری و پرورش آن در اختیار شما قرار دهیم. سعی ما بر این بود مطلبی ارائه کنیم که کامل تر از سایر مطالب در حوزه وب باشد. امیدواریم توانسته باشیم نیازهای شما مبنی بر معرفی قرقاول ایران را برطرف کرده باشیم. چنانچه به گزینه مدنظر شما نپرداختیم می توانید آن را از طریق قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. همچنین از طریق قسمت نظرات میتوانید سوالات خود درباره پرورش قرقاول ایرانی را از پشتیبان سایت بپرسید تا آنها در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهند.

سوالات متداول

قرقاول ایرانی در کدام منطقه کشور زندگی می کند؟

قرقاول ایرانی در شمال کشورو در آب و هوای مرطوب و کوهستانی زندگی می کند.

میزان تخمگذاری قرقاول ایرانی در سال چقدر است؟

میزان تخمگذاری قرقاول ایرانی در سال بین 60 تا 75 عدد است.

تفاوت قرقاول ایرانی و قرقاول آمریکایی چیست؟

نوار دور گردن. قرقاول آمریکایی نوار سفیدی در دور گردن دارد که نژاد ایرانی ندارد.

وزن قرقاول نر و ماده نژاد ایرانی چقدر است؟

ماده 2 و نر 4 کیلوگرم

طاعتی
دیدگاه کاربران
۳ دیدگاه
  • پرواز 18 تیر 1401 / 5:40 ب.ظ

    دوست عزیز شماکجای ایران رفتید که میگیدفقط شمال هست نه حتا داخل جنوب شرق ایران سیستان وبلوچستان شهرستان ایرانشهر هم هست مابه زبان محلی به این قرقاول میگویم پور .بخاطر صدای بالهایش هست که سریع بلند میشود وتاحدودی بال میزند پور

  • نریمان 25 شهریور 1401 / 9:53 ب.ظ

    درغرب ایران قصرشیرین هم زیاد هست بنام پور

  • نریمان 25 شهریور 1401 / 9:55 ب.ظ

    درغرب ایران قصرشیرین هم زیاد هست بنام پور پس درمنطقه گرمسیر هم وجودارد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *