درمان سنتی نیوکاسل مرغ + [ کاربردی و جامع ]

درمان سنتی نیوکاسل مرغ

بیماری نیوکاسل یکی از خطرناک ترین بیماری هایی است که در هنگام پرورش طیور مانند مرغ می تواند کسب و کار شما را دچار اختلال کند. در بسیاری از روش ها این بیماری با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و واکسن های مختلف مورد درمان قرار می گیرد. اما ما در این مطلب از سایت پرآور صنعت قصد داریم شما را با روشهای متفاوتی از درمان نیوکاسل مرغ آشنا کنیم. ما در این مطلب درمان سنتی نیوکاسل مرغ را برای شما در نظر گرفته ایم.

 با استفاده از این مطلب به راحتی هرچه تمام تر می توانید با گیاهان دارویی و استفاده از آن ها زمینه ایجاد نیوکاسل در پرندگان را کم کنید و یا به طور کل آنها را از بین ببرید. اگر دوست دارید درمان سنتی نیوکاسل مرغ را فرا بگیرید در این مطلب با ما همراه باشید .ما در این مطلب نکات جذابی در این باره برای شما در نظر گرفتیم. مطالعه این مطلب به 7 دقیقه زمان نیاز دارد.

استفاده از سیر و زردچوبه برای جلوگیری از نیوکاسل مرغ

شاید با دیدن نام سیر و زردچوبه کمی تعجب کرده باشید اما این دو گیاه مفید از گذشته تا به امروز جزء گزینه های پروپاقرص طب سنتی در طیور بوده اند. با توجه به اینکه برخی از آنتی بیوتیک ها به صورت غیر قانونی مورد استفاده قرار می گیرند،  بسیاری از تولیدکنندگان روی به راهکار های طبیعی و بی خطر برای رشد مرغ های خود آورده اند. با توجه به رویکرد به وجود آمده، بسیاری از پرورش‌دهندگان استفاده از پودر گیاه دارویی و گیاهانی مانند زردچوبه و سیر را در تغذیه مرغ ها در نظر گرفته اند.

نکته جالب درباره استفاده از این دو گیاه برای درمان سنتی نیوکاسل مرغ تقویت سیستم ایمنی بدن و رشد در مرغ ها است. سیر و زردچوبه علاوه بر مقاومتی که در بدن مرغ ایجاد می کند با عکس کاهش چربی ها، کاهش کلسترول تخم مرغ، بازدهی بالا و رشد مرغ ها می شود. این دو گیاه می توانند رشد اقتصادی مناسبی را برای پرورش طیور داشته باشند. اکثر واحدهای تولیدی طیور گوشتی و تخمگذار از آنها در تغذیه مرغ ها استفاده می کنند.

درمان سنتی نیوکاسل مرغ1
درمان سنتی نیوکاسل مرغ1

بیشتر بخوانید: کانیبالیسم را بیشتر بشناسید

تاثیر درمانی زردچوبه در مرغ ها

یکی از علائم بیماری نیوکاسل در مرغ ها مختل کردن عملکرد کبد و اندامهای حسی در این پرنده است. همانطور که میدانید بیماری نیوکاسل یکی از بیماری‌هایی است که می‌تواند به صورت بسیار سریع در بین پرنده ها شیوع پیدا کند. با توجه به این خصوصیت و درگیری اکثر اندام های حسی جوجه های مرغ بخصوص کبد و دستگاه گوارش زردچوبه می تواند می تواند تاثیر بسزایی در جلوگیری از بیماری نیوکاسل مرغ داشته باشد.

 به راحتی هرچه تمام تر می توانید به مدت دو هفته به ازای هر یک کیلوگرم یک گرم زردچوبه را در برنامه غذای مرغ ها بگنجانید. زردچوبه به صورت خیلی سریع وارد معده مرغ ها شده و از کبد و سایر دستگاههای گوارشی آن ها محافظت می نماید. وجود آنتی اکسیدان ها یکی از مهمترین نکات استفاده از زردچوبه در رژیم غذایی مرغ ها به شمار می رود. زردچوبه یکی از مهمترین نکات درمان سنتی نیوکاسل مرغ است که باید را در تغذیه مرغ ها قرار داد.

سایر تاثیرات زردچوبه بر بیماری نیوکاسل

 زردچوبه می تواند سیستم های تنفسی مرغ مورد نظر را درگیر نماید و مقاومت آنها در برابر بیماری نیوکاسل را چندین برابر کند. شما نه تنها با استفاده از زردچوبه درمان سنتی نیوکاسل مرغ را در پیش گرفته اید،  بلکه به راحتی هرچه تمام تر می توانید کارایی و بازدهی کسب و کار خود را نیز به صورت شگفت انگیزی بالا ببرید.

سایر روش های درمان سنتی نیوکاسل مرغ

از دیگر روش های درمان سنتی نیوکاسل مرغ می توان به مخلوط کردن ۲۰ کیلو هویج در یک تن دان، استفاده از ملاس چغندر قند، استفاده از دارچین، استفاده از ب کمپلکس و جوش شیرین اشاره کرد. تمامی موارد می‌توانند برای جلوگیری از ویروس نیوکاسل به شما کمک بسیار زیادی بکنند. هر یک از مواد فوق را می توانید جدی بگیرید و از آن برای درمان سنتی نیوکاسل مرغ استفاده نمایید.

روش های درمان سنتی نیوکاسل مرغ
روش های درمان سنتی نیوکاسل مرغ

بیشتر بخوانید: میخچه پا در پرندگان + [ علائم، تشخیص و پیشگیری ]

درمان نیوکاسل مرغ با استفاده از واکسن

درمان نیوکاسل مرغ به طور قطعی فقط با واکسن های موجود در بازار امکان پذیر است. استفاده از زردچوبه و سایر گزینه ها فقط یک شیوه برای کم کردن خطرات و بالا بردن سیستم ایمنی بدن در مرغ ها است. چنانچه دوست دارید از این شیوه ها برای درمان سنتی نیوکاسل مرغ استفاده کنید، توصیه می نماییم قبل از استفاده از آنها با مشاوره در این زمینه مشورت نمایید. یکی از مشاورانی که می تواند شما را در این زمینه کمک کند و کسب و کار شما را به طور شگفت انگیزی توسعه دهد، ارش کرمانی بنیانگذار هوش پرورشی در ایران است.

شما برای ما از درمان سنتی نیوکاسل مرغ بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور صنعت شما را با درمان سنتی نیوکاسل مرغ آشنا کردیم. چنانچه شما هم از شیوه های سنتی برای درمان نیوکاسل در مرغ ها استفاده می کنید آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. نظرات و تجربیات شما می‌تواند به مخاطبین سایت پرآور صنعت کمک کند تا با این بیماری در طیور به بهترین شکل مبارزه نمایند.

چنانچه سوالی در این زمینه داشتید آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. پشتیبانان سایت پرآور صنعت در اسرع وقت به سوالات شما به طور کامل پاسخ خواهند داد. امیدواریم از این مطلب به بهترین شکل استفاده کرده باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *