انواع قرقاول + [ معرفی نژادهای قرقاول به طور کامل + عکس ]

انواع قرقاول

قرقاول ها از نژادهای مختلفی برخوردار هستند. چنانچه جز افرادی هستید که دوست دارید پرورش قرقاول را انجام دهید ابتدا باید با گونه های مختلف آن آشنا شوید و با توجه به نوع کاربری خود یکی از گونه ها را برای پرورش انتخاب نمایید. معمولا کسانی که پرورش قرقاول را انجام می دهند به سه هدف آن را آغاز می نمایند. پرورش قرقاول گوشتی، پرورش قرقاول تخم گذار و پرورش قرقاول زینتی سه گزینه مدنظر برای شروع یک کسب و کار هستند. چنانچه شما هم جزو کسانی هستید که دوست دارید با انتخاب یکی از این سه گزینه به درآمدزایی برسید قبل از هرکاری باید انواع قرقاول را بشناسید.

ما در این مطلب از سایت پرآور صنعت کاری کرده ایم تا شما بتوانید به بهترین شکل انواع قرقاول ها را شناسایی کنید و با توجه به نیاز خود یکی از این گزینه ها را برای کسب و کار خود انتخاب نمایید. توصیه می کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. مطالعه این مطلب به ۴ دقیقه زمان نیاز دارد.

قرقاول

قرقاول ها جزو پرندگانی هستند که طیف رنگی مختلف را روی پرهای خود دارند. شما می توانید این پرنده را با دو جنس نر و ماده مانند تمام موجودات زنده دنیا در طبیعت مشاهده کنید. این پرنده نسبت به سایر پرنده ها از اندام های بزرگتری برخوردار است. از ویژگیهای ظاهری این پرنده می توان به پرهای رنگارنگ، دم بسیار بلند، منقار کوتاه و چشمانی ریز اشاره کرد. چنانچه دوست دارید با پرنده قرقاول به طور کامل آشنا شوید توصیه میکنیم به مطلب قرقاول مراجعه کنید. پرآور صنعت در این مطلب به طور کامل پرنده قرقاول را مورد بررسی قرار داده است. در ادامه مطلب شما را با انواع قرقاول آشنا خواهیم کرد.

انواع قرقاول
انواع قرقاول

قرقاول آمریکایی

قرقاول آمریکایی یکی از معروف ترین و مهم ترین نژادهای قرقاول به شمار می رود. بسیاری از فعالان در زمینه پرورش قرقاول ، قرقاول آمریکایی را به خاطر تخم گذاری بالای آن انتخاب می کنند. این نژاد از قرقاول به راحتی هرچه تمام تر می تواند در تمامی بازه های زمانی سال تخم گذاری کند و خود را با شرایط آب و هوایی ناسازگار وقف دهد. قرقاول نژاد آمریکایی برای تهیه غذا از علفزارها، مزرعه ها و بوته های وحشی استفاده می کند.

تمامی عوامل گفته شده شرایط محیطی دوست داشتنی برای قرقاول آمریکایی جهت ادامه حیات را فراهم خواهد ساخت. پرنده ماده قرقاول آمریکایی در روز به شما یک عدد تخم خواهد داد.  قصد جوجه کشی از قرقاول آمریکایی را دارید توجه داشته باشید  تا وقتی که این نژاد از قرقاول لانه اش پر از تخم نشود به هیچ عنوان روی آن آنها نخواهد خوابید. برای جوجه کشی طبیعی شما به ۱۲ عدد تخم و ۲۳ روز زمان نیاز دارید. از خصوصیات ظاهری قرقاول آمریکایی می توان به پاهای بلند، سر کوچک، دمی بزرگ و بدنی چاق اشاره کرد.

قرقاول خزری یا ایرانی

قرقاول ایرانی شباهت بسیار زیادی به قرقاول آمریکایی دارد. تفاوت ویژه این دو قرقاول نسبت به یکدیگر حلقه سفید در گردن قرقاول ایرانی است. شما می توانید قرقاول های ایرانی را در جنگل های انبوه و زمینهای پر از علفزار مشاهده کنید. این قرقاول ها از گیاهان اطراف خود مانند غلات، دانه ها، برگها و میوه ها در وعده غذایی خود استفاده می کنند. در مطلبی جداگانه به بررسی  قرقاول ایرانی پرداختیم چنانچه مایلید با این نژاد قرقاول بیشتر آشنا شوید توصیه می‌کنیم به مطلب قرقاول ایرانی مراجعه کنید.

قرقاول ایرانی
قرقاول ایرانی

قرقاول طلایی

در یک مطلب جداگانه به بررسی قرقاول طلایی پرداخته‌ایم چنانچه دوست دارید با قرقاول بلژیکی و طلایی آشنا شوید توصیه می‌کنم به مطلب قرقاول بلژیکی مراجعه کنید.

قرقاول نژاد سیلور، انواع قرقاول

مراتع و جنگل ها جز مکان های دوست داشتنی قرقاول سیلور برای زندگی هستند. این نژاد از انواع قرقاول بیشتر دوست دارند در کوهستان و مراتع به زندگی بپردازند. از جمله ویژگی های ظاهری این قرقاول می توان به سر، منقاز و بدنی کوچک تر نسبت به سایر قرقاول ها و دمی بسیار بلندتر از سایر قرقاول ها اشاره کرد. این نژاد از قرقاول نیز مانند سایر نژادها بیشتر از میوه ها، سبزیجات، علفزارها و سایر گزینه ها برای تغذیه خود استفاده می کنند. قرقاول سیلور در هر دوره تخمگذاری خود 20 عدد تخم قرقاول از خود تولید می کند.

انواع قرقاول
مشخصات ظاهری -قرقاول سیلور

قرقاول پاکستانی

یکی از معروف ترین و مشهورترین نژاد از انواع قرقاول، قرقاول پاکستانی است. قرقاول پاکستانی زیبایی بسیار شگفت انگیزی دارد و با این زیبایی چشم هر بیننده ای را به خود خیره خواهد کرد. تنالیته رنگ های مختلف در بدن این نژاد از انواع قرقاول هر کسی را ترغیب به پرورش آن می کند. علاوه بر رنگ و بدنی زیبا دم قرقاول پاکستانی نیز بسیار زیباست. دم قرقاول پاکستانی حدود یک متر می باشد. این نژاد معمولا در یک سالگی به بلوغ خواهد رسید و بعد از یک سال به دلیل قیمت بسیار بالایی که دارد به خارج از کشور صادر می شود.

قرقاول پاکستانی در میان درختان زندگی می کند و از انواع میوه ها، سبزیجات و حشرات برای تامین غذای خود تغذیه می نماید. این قرقاول در سال چیزی حدود 90 تخم قرقاول به شما هدیه خواهد داد. دو کشوری که بیشترین پرورش قرقاول پاکستانی را در جهان انجام می دهند کشورهای ژاپن و هاوایی هستند.

قرقاول هلندی، انواع قرقاول

با نیم نگاهی به قرقاول هلندی متوجه خواهید شد که این نژاد از انواع قرقاول بیشتر شبیه به قرقاول های پاکستانی و آمریکایی هستند. سن بلوغ قرقاول هلندی 8 ماهگی است و در سال چیزی حدود 90 تخم قرقاول از خود تولید می نماید. بدنی کشیده و پر از پرهای سفید و حلقه قرمز به دور چشم از ویژگی های ظاهری بارز قرقاول هلندی به شمار می رود. این نژاد از انواع قرقاول در برابر بیماری ها بسیار مقاوم است.

قرقاول نژاد مسی

قرقاول نژاد مسی از زیباترین و منحصر به فرد ترین نژاد قرقاول ها به شمار می رود. زیبایی این نژاد از قرقاول بخاطر دم بلند و کشیده آن است. از خصوصیات ظاهری قرقاول مسی می توان به دم کشیده و بلند به رنگ قهوه ای و طوسی، منقار کوتاه به رنگ زرد و پاهای خاکستری اشاره کرد.

قرقاول نژاد مسی
قرقاول نژاد مسی

قرقاول میکادو، انواع قرقاول

دمی پر از پر و کشیده به رنگ طوسی چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. پاهایی کشیده به رنگ قرمز سینه ای سیاه و چشمانی با حاشیه قرمز از خصوصیات ظاهری قرقاول میکادو به شمار می رود. زادگاه اصلی این نژاد از انواع قرقاول به کشور تایوان بر می گردد. زیستگاه اصلی قرقاول میکادو کوهستان پر از درخت و درخت بامبو است.

شما برای ما از انواع نژاد قرقاول بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور صنعت سعی کردیم شما را با انواع نژاد قرقاول آشنا کنیم. ناگفته نماند ما در این مطلب بیشتر به معروفترین نژادهای قرقاول اشاره کرده ایم. شما می توانید به گزینه هایی که ما در این مطلب به آن اشاره کرده ایم از طریق قسمت نظرات گزینه مد نظر خود را اضافه کنید. بعد از ذکر نام توسط شما ما نژاد مورد نظر را بررسی کرده و به مطلب فوق اضافه خواهیم کرد.

سوالات متداول

انواع قرقاول را نام ببرید؟

قرقاول آمریکایی قرقاول خزری یا ایرانی قرقاول طلایی قرقاول نژاد سیلور و غیره

یکی از معروف ترین و مهم ترین نژادهای قرقاول را نام ببرید؟

قرقاول آمریکایی

آیا در نژادهای قرقاول نژاد ایرانی هم دیده می شود؟

بله نژاد ایرانی در انواع قرقاول دیده می شود. نام این قرقاول خزری یا ایرانی است.

طاعتی
دیدگاه کاربران
۵ دیدگاه
 • علی اکبرفرقانی 1 دی 1401 / 9:23 ق.ظ

  سلام. درموردقرقاول آمریکایی شماگفته ایدکه درتمام سال تخم
  گذاری میکند، درحالی که این پرنده فقط درچهارماه اول سال تخم
  گذاری میکند، نه درکل سال

  • مدیریت سایت 26 دی 1401 / 12:02 ب.ظ

   سلام و تشکر از اطلاعات تکمیلی شما

 • تورج کیانمهر 11 دی 1401 / 1:30 ق.ظ

  باعرض ادب درمتن دریاب تفاوت قرقاول ایرانی یا خزری با قرقاول آمریکایی ذکر شده که قرقاول ایرانی دارای طوق سفید گردنی وقرقاول آمریکایی فاقد این طوق یا پرهای سفید است ولی تفاوت کاملا برعکس می‌باشد .وبنده تاکنون بارها بخاطر اختلاط قرقاول‌های آمریکایی رهاشده ازقفس واختلاط آن در طبیعت با قرقاول خزری که منجر به تغییر ژنتیکی قرقاول خزری ودرامدن چندپر سفید برگردن نوع نر .افزایش حجم جثه و….با اداره محیط زیست تبادل نظر کرده ام .اکنون بیش از ده درصد قرقاول‌های شمال کشور در طبیعت اصالت ژنتیکی خود را ازدست داده آند قرقاول خزری اصیل فاقد پر های سفید در گردن است .وجثه کوچکتر وخلق وخوی وحشی تری نصبت به همتای آمریکایی وپرورشی خود دارد

  • مدیریت سایت 26 دی 1401 / 12:05 ب.ظ

   سلام و تشکر از اطلاعات خوب و تکمیلی شما

 • Odin 29 دی 1401 / 6:47 ب.ظ

  قرقاوول ادوارد .سیامی .پشت اتشین.تراگوبان‌…

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *